Интеруут България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1&markers=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1

Интеруут България

Брей от HR отдела ли се активизираха ?

Като настоящ служител,работил и за Интеруут и за GTT, мога да ви кажа, че това изобщо не е лоша фирма, както за стартиране, така и за известно развитие (не, няма да станете мениджър за 2 месеца). Всичките негативни коментари дотук са изписани от first line support хора, които наистина имат тежката задача да се сблъскват с гнева на клиента всеки ден. Да, техният отдел не е цвете, но въпреки всичко they get the job done. Нека да не забравяме, че повечето от тях идват с гол английски и заучават фразата Did you restart your device?, и на място биват научавани на всичко. В офиса в София има още много други отдели, технически и нетехнически, и може да работите от Sales до Инженер Инфраструктура. И не, сейлса не са телефонисти, и Инженерните отдели са със сериозни хора с опит. Вие сте завършил университета, имате едно стажче зад гърба си, знаете английски прилично - браво! Само че и другите кандидати са същите. Чудите се защо не ви се обаждат след скрийнинга - ами защото сте абсолютно клише - човек без опит, искащ заплата на мениджър, с арогантно поведение, че американците са му длъжни, с нищо не изпъквате пред другите, не знаете защо изобщо сте кандидатствали, и не знаете какво искате да правите с професионалния си път. Повечето от вас дори не си правят труда да видят с какво се занимава компанията. ТЪЖНО! Бъдещите кандидати да се замислят как да излязат от калъпа, това не се търси. И забравете на баба си говоренето "искай, бабо, ще ти дадат"... Ситуацията е "докажи се, ще те видят", и това важи за всички сериозни компании. Стартовите заплати не са големи, но поне се преразгледат по два пъти годишно (тоест, ако сте си вършили работата, а не сте висяли в jobs, youtube, facebook, ще бъдете възнаградени - не, това не е фирма, която ще ви остави на стартовата заплата 10 години, и не е такава, че да се молите на шефа си да ви обърне внимание и да му искате увеличение с 30%), има инициативи за социални придобивки, не е лошо работното място, може би 14 и 16 етаж са най-добрите. Успех на драскачите, които си сменят работата през 3 месеца и са вечно недоволни, успех и на сериозните колеги, има защо да са там. На кандидатите за работа - успех, не бъдете клише, и помислете как работата за международна компания седи върху биографията ви.

Здравейте, като настоящ служител във финансовия отдел ще дам повече информация на потенциалните кандидати, за да си направят сметка дали да почват.

Началната заплата според екипа е 1000 до 1300лв нето. Не се заблуждавайте, че след време ще дръпнете много нагоре. Това е отдела с най-ниски заплати в цялата фирма като цяло, рядко се намира някой с висока заплата.
Офис средата е задоволителна, не мисля, че ще имате проблеми.
Колегите са готини, но някои от тях правят всичко друго, но не и да работят много.
Наемат се главно студенти или хора без опит заради ниските заплати и доста от хората са набор 95 до 98 че и 99г.
Работата е тотален хаос, процеси няма, постоянно нещо се сменя, системата се обърква и тн.
Бих препоръчала фирмата на някой, който иска да поработи в международна среда, но кариера няма как да направите. Работата е такава, че скоро ще усетите, че почвате да зацикляте, а растеж нагоре няма. Дори да сте мега добри.
Договорът е стандартен, почвате с 20 дни отпуска и всяка година плюс още 1 ден. Има допълнително здравно, което не включва дентална помощ. Има тийм билдинг, лятно парти, коледно парти и 2 закуски на месец.

Като цяло е не е най-ужасната компания, но не за дългосрочна работа и е твърде вероятно да сте разочаровани след време. Ако се отървете веднъж, не се връщайте, защото няма да ви оценят.

....

Само ще подкрепя долу изказалия се колега или колежка. яйчарките ака. рикрутерки го докарват на търговски вид. Даже доста.да кажем 200 лева на час плюс.

Може би единственото добре изглеждащо нещо в цялата прогнила фирма.Външно.

Бих препоръчал да почнете работа само и само да се пробвате при една от тях.

Иначе мениджърите и директорите са ташак. От некадърен до правешки селянин. Има всякакви.

Работата и тя.... Абе само човешките ресурси повдигат .... Положението

ами такава ще е фирмата...още на ниво подбор всичко куца. няма как да е другояче, като отделът изобилства от хора с дипломки от тъй наречения "университет" за национално селско стопанство и нов български. хора с бълг.филология привличат уж таланти, като се гавроткат 20 мин по телефона с тях и им обясняват за огрооомната разлика между талант акуизишън и ейч ар. мариелче, избистри си за себе си понятията, мила! иначе си сладко моме, съдейки по снимката в linkedin. мн си готина и аз искам така да изглеждам :)

До писача на приказката за бай Ганьо тръгнал да си търси работа: ейчарите може и да не са виновни на ганя, но е редно във фирма, с претенциите, каквито ги има gtt, мениджерите по подбор да се държат възпитано, ако не професионално. най-малкото е нужно да си изчетеш изпратените сивита и да знаеш какво търсиш и кой седи срещу теб. ако някоя провициална кукла се е почувствала засегната, съжалявам. всеизвестно е колко сте светнати и с езиците, и с рекрутмънта, еле пък с привличане на таланти...

Съвременен Бай Ганьо търсещ работа:
Техните го накарали да търси работа, вдигнали ръце от него. Той студент, дошъл на софията да учи, стъпил 2 пъти в университета, пиe в общежитието всеки ден, врънка техните за пари, много скъп бил живота, те продали всички ниви, той едвам изкарва 3-ки с преписване, вика няма как, труден е животът,сега почвам работа и ще ставам мениджър до два месеца. Прави СВ, слага всякакви езици, полиголот бил, никой не ги чете и без тва, едвам си пише името на български, сложил си за снимка селфи от тоалетната. Пусне в джобса на 40 места, две седмици никой не звъни, кълне, псува, тея не ме заслужават, накрая звъннат от някъде, иска им 2 бона, той има стаж 3 дни разтоварвал дини, отрежат го, влезне у бг работодател, напсува всички. След 5 месеца някоя фирма се излъже, вземе го, хвали се на всички, черпи, бил българския Стив Джобс. Почне работа, нищо не разбира, не знае как да си заключи компютъра, по цял ден гледа през прозореца. Минат 3 месеца, почне да търси нова работа, тея били много зле, мениджърите не стават за нищо, няма развитие тука, той по цял ден ходи по гъза на шефа и се мазни, докладва всички. Вземат го на друго място за 100 лева повече, вика край, издигнах се в живота, ще ставам СЕО. Минат 10 години, той сменил всички фирми все на първоначална позиция, никъде вече не го искат, пропил се, изиграл всичко в бета, жена му го изгони, в кръчмата псува, крещи, вика, присети се ей тея ейчари ми проклеха живота, нищо не става от тях.

в пълен потрес съм от ейчарката им. първо, не се ччетат сивита - обади се да ме интервюира за позиция с френски, при положение, че нивото ми е В1! второ, 20-минутна гавра беше интервютто - със забележки и намеци, накрая се пазари като на селски пазар, че сумата, за под която няма да почна работа при тях, не могат да я предложат... А не знам де, може и да дават толкова?! гавра! пожелавам на въпросната пача до края на зашеметяващата си кариера гърч до дупка и ниска заплатка. ако това е лицето на компанията, то не искам да чуя втори път за тия!

До Робот...

Ти си явно тим лидерче или натискащо се да стане такова в директорската организация на шоколадовия крал.

Аман от мишоци на инженерно, колсентърско , псевдомениджърско а вече и на директорско ниво.

Скоро шоколадовия ще ви направи Сичко директор на 1200 лева заплата.