60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Относно студента, който иска да напусне:
Трябва ти уверение, че си редовен студент и ще те освободят до няколко дни от работа, питай мениджъра си за повече информация.

Като цяло имам добро мнение за фирмата, тук съм от 11 месеца и ми харесва. :) Ако трябва да сравнявам с предишните ми работни места, 60к е ТОП.

Даниела Берова от проекта Ибей е един от най-неадекватните хора, с които някога съм комуникирала. Няма абсолютно никакво техническо познание, пълна липса на какъвто и да е мениджмънт опит и невероятно прост и селски манталитет. Рядко съм срещала толкова некадърен човек. Нямам абсолютно никакво обяснение, как е стигнала до такава позиция..

Интересното е, че всички в проекта (а и не само в ибей) са на това мнение и най-вече останалата част от ръководителите и QA-те.. Повечето си го обсъждат без свян. Жалко е, когато всички виждат къде се корени проблема и никой не иска да вземе решение.

Заради такива екземпляри, като нея, хората остават с грешни впечатления за компанията, като цяло и напускат..

Относно ситуацията в проекта на еBay, и преди е ставало дума. 60К се съобразява с клиента и няма много полезни ходове. Когато наемаме хора за нова дейност, клиентът по никакъв начин не ни казва че след 5 месеца ще размисли и ще се откаже от тази инициатива, както понякога става. За пример- в други проекти когато знаем че става дума за сезонна инициатива позицията се обявява като срочен трудов договор. Когато изпаднем в подобна ситуация единствения вариант е да запазим по-ценните си хора с надеждата да се появи нова дейност в същия или в други проекти. Предлагат се и отворени позиции в други проекти. Ако трябва да се освобождава, се освобождават тези които се представят зле или които имат проблеми с трудовата дисциплина.

В този контекст анонимното плюене по конкретни бивши колеги и екипа като цяло не е изненада- то само потвърждава преценката за хората на мениджмънта на проекта.

"Здравейте! Отскоро работя в 60К и още не са изтекли 6-те месеца изпитателен срок. Студент съм в редовна форма на обучение и работата малко или много започна да пречи(специалността ми изисква да вложа доста време). Има ли как да напусна без спазване на предизвестието от 2 месеца /позовавайки се на чл. 327, ал. 1, т.6 КТ/, или плащането на неустойка от 2 брутни заплати + обучението?"

Книга хлеб не дава! Заебавай университета и започвай да караш двойни смени. По наше време нямаше такива лигльовци в компания.

Пожелавам успех както на вас, така и на изпълнителя. Най-вече пожелавам успех на кандидатите, които рискуват да започнат при вас. Затова ги информирам.
Според Ейщайн "вселената е толкова организирана, че ако някой я познава и не вярва във висш интелект, то този човек е глупак". Как мислите , че гледа на вас този интелект? Българския съд може да не (иска да) види много неща като лъжесвидетелстване, тормоз и експлоатация над болни,здрави и тн. Но Вселената не работи така и вероятно скоро ще ви изплюе напълно. Това, че никой не иска вече да работи за вас е само началото... Законите и си работят, дори в България. Моят съвет е да се обърнете от пътя си, преди да е късно.
Моят живот се оправи внезапно след кошмара "60к" и честно казано съм в позиция много да се хваля (просто не мисля че това е моя заслуга). Но ме кара да се замислям какво би си помислил за мен този висш интелект, ако се занимавах прекалено много с такива като вас при тези обстоятелства. Аз спирам личните си усилия за справедливост, надявайки се че съм успял да предотвратя човешки трагедии, които иначе биха били неизбежни. Усепх с Вселената!

eBay Sofia - пълна пародия на проект.Като започнем от некомпетентните супервайзъри със самочувствие на CEO:
Даниела Берова - никой във фирмата не знае защо тази госпожица е там. Тя дори не може да пише на кирилица ,в официалните чатове и имейли пише неграмотно на латиница. От далече се вижда колко слабо интелигента е. Никога не е помогнала на никой в работата ,единствената и фраза е "Четете си гайдовете".
Тодор Йоргов - няма да намерите човек във фирмата ,който да каже дори една позитивна дума за този ниско интелигентен индивид. Ако го попиташ някакъв въпрос ,ще те накара да се чувстваш виновен, че въобще си попитал и ще ти даде някакъв глупав отговор ,който дори няма да разбереш.Прави се на Big Boss ,но с този външен вид е просто смехотворен ,абсолютно всеки му се подиграва зад гърба.
Никой не ти помога с работата в този отдел ,дават ти 10 pdf-ки да си ги четеш и да се самообучаваш.
QA никога не е имало ,а за бонус никога не съм чувал някой да е получил (няма такова нещо). Когато ме наемаха казаха ,че заплащането на нощните смени ще е по 2лв на час ,което всъщност се оказа 2лв за цялата 10-часова нощна смяна.
Развитие в този отдел никога няма да получите ,колкото и да се опитвате. Работата в Appeals беше пълна пародия ,никой не знаеше какво прави и всеки си работеше както му е удобно. Повечето от колегите са хора със средно образование ,все едно си в университет за молоумници ,не знам изобщо как ги събират.
Последната седмица ни събираха на групички да ни кажат ,че ни съкращават 2 седмици преди да направим 6 месеца и минем пробния период ,а на тези които предложиха да останат ги офертираха с 100 лв. по-ниска заплата отколкото са работили досега (от 950 на 850) ,като в самия договор пишеше ,че ако минем 6 месечния период ,заплатата ще се качи на 1150лв нетно. ПЪЛНА ПАРОДИЯ!!! За нощните смени ахрана не остава ,тъй като тези преди тях изяждат всичко ,да не споменавам за отвратителното качество на храната. На близко няма магазини ,а цените на първия етаж на готвената храна са безбожно високи (Ако ядете само там ,няма да ви стигне заплатата).
Не си губете времето с тези хора ,аз лично изгубих 5 месеца от живота ми в тази пароия на фирма...

Аз не съм Кутов, но нека попитам - кое от посоченото като факти не е истина, та 99% да са лъжи? Не уволняват за болнични ли? Заплатите ли са високи? HR не пише тук от чуждо име? Нощният труд по 25 стотинки на час ли не доплащате?

Само миналата седмица 7 човека си заминаха от нашия отдел в София. В Пловдивския сигурно още толкова.
И когато някой иска да си тръгне ще чака 2 месеца. Ако вие гоните някого, то ще го разбере в деня на уволнението. В края на деня най-често.

И тази година в 60К продължаваме със събиране на пласмасови капачки в покрепа на кампанията "Капачки за бъдеще", която цели закупуването на нови инкубатори за родилните отделения на болници в малките градове на България за оцеляването на недоносените бебета. За 2018г. "Капачки за бъдеще" събра и рециклира над 69 000кг пластмаса, а с парите бяха купени ТРИ (3) кувьоза и в момента се чакат ОЩЕ три да пристигнат!
Да помогнем на "Капачки за бъдеще" да постигнат своята цел и за 2019г! И запомнете- Заедно можем повече!