60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

До Личен състав,

Вярно или не:
1.Тормозите хората при вземане на болничен- трбва да се иска разрешение и да се дава писмено обяснение после? Предвидени ли са санкции, вкл и уволнение, като резултат от болничните?
2. Това законно ли е?
3. Казвате ли това по време на кандиадатстването?

Това далеч не е единственото , което не е наред в тази фирма. Няма злоба , има само факти.

Тази Рая Тодорова никаде не трябва да я наемат!Нека си седи като мизерница само злобееше и интриги създава.Толко гадно и нахално съштество няма само лъже и си го слага наляво надясно.Кво е натруфила снимки по нета-не я ли е срам.А за мястото на офиса на газа на географията.Няма как да стане за 700лв. Да ме моткат .
Такива като Рая Тодорова много са и на всякъде да си махне гнусната физиономия,грозна мазна от нета,че вече секи я знае.Дано да си продава ношниците на Иван Вазов,а не да се излага чак пък в call century ше ми работи тая крава.

Чета последния коментар и се смея на глас! Какви са тези разтегателни локуми относно заплатите???? Важното е че във всеки проект сумата е по-малка от колкото в 90% от конкурентните фирми. За да получиш бонус трябва да си почти Супермен, а тези толкова прекрасни мениджъри, за които говорите буквално изнемогват я от хауса във фирмата я от пълна липса на мотивация, защото това е просто политиката на Ботевградско 264 - експлоатирай до край! Или трябва да си вътрешен човек или да си легнал с някой, че да си ок там! Дори най-качествените хора, работили там от доста години не биват удостоени и с разговор, целящ задържане когато поискат да напуснат! Като човек работил на няколко фронта в компанията ви уверявам, че там става само за млади студенти без опит, които тепърва почват да се разочароват от работодатели! Може да се добие опит, но съвета ми е не се задържайте дълго, защото няма смисъл! HR ите се скъсват от работа да търсят хора, но с тези условия и репутация наистина правят чудеса, за да пълнят проектите.
Смешни и тъжни са коментари, че това била прекрасна компания и всичко щяло да върви нагоре, защото няма как некомпетентни хора да водят до прогрес!
Повечето ми колеги бяха страхотни и се радвам,че останах приятел с тях и след като се избавих от тая памукова плантация! Да не говорим, че редовна реплика на мениджмънта е , че на хората не им се работи! Как да си мотивиран, когато отношението е брутално зле и всеки гледа да се скатае и да си прехвърли отговорност! Може би човека от HR, който е коментирал е нов, защото това мазнене не е присъщо на нито един служител, който познава добре компанията! Успех желая на хората, които още работят в 60к, това си е подвиг!

Пак казвам- заплатата зависи от проекта и работата. Ако работите с български е една, ако работите с английски друга и ако работите с повече от един език, от които единия е по-рядък- съвсем различна. Ако продавате застраховки в България става дума за едни нива, ако сте бак-офис или анализи- друга, на обаждания е трета. Също така по-комплексната и технически софистицирана работа- напр. IT и техническа поддръжка се плаща по-високо и това е нормално. 60К плаща около средата и малко над нея за сравними позиции- ако съдим по проучванията на пазара. Когато някой конкурент влезе с голям проект, обикновено влизат с по-високи от пазара заплати, конкретно за новия си проект- оттам отлив към този проект от различните фирми заради "по-големи заплати".
Бенефитите са също над средното ниво за пазара- може би не най-добрите, но над средните със сигурност.

Относно местоположението- това в Пловдив е топ локация. В София е на Ботевградско шосе, но има организиран и платен от фирмата транспорт. С кола от паметника Левски до офиса са 20 минути в средно-натоварено време. От мол Сердика са около 15. Бизнес Парка в Младост 4 е на поне 30 минути от центъра- за сравнение.

Относно отношението на мениджърите- оперативните мениджъри се борят за хората си и това е ясно и е нормално. Ако става дума за най-високия мениджмънт, са напълно на разположение- всеки може да почука на вратите им и да коментира всичко без изключение- като това се отнася и за CEO-то.

Средният процент на запълване на свободни мениджърски позиции с хора отвътре е около 80%- което означава че ако искате да правите кариера, това е вашето място.

Пак казвам- със сигурност има какво да се подобрява и това е задачата на всички ни, но да се генерализира без конкретни факти- е проява на субективна негативна емоция.

60К е страхотно място за работа, и ще става по-добро, напук на негативизма и злобата.

Да така е има доста негативни мнения, но като бивш служител на компанията, смея да твърдя че доста от тях са обективни.

В краина сметка, какво чак толкова "нерелевантно" пишат хората?

Във всеки пост се споменава това че
заплатата е ниска,местоположението е кофти и отношрнието на мениджмънта към персонала е неприветливо.

И всичко това е факт!

От както напуснах 60к смених още 2 компании и в 2те работех с колеги от 60к, и то не малко.

Акато кажа на настоящите ми мениджъри че съм работил там,те ме питат - как си могъл да започнеш в тази фирма...

Като идея bgrabotodatel трябваше да бъде българския glassdoor. В glassdoor има релевантна информация за заплащане, отношения, атмосфера и пр. Bgrabotodatel за съжаление е кафява платформа за изливане на негативна емоция- и това спира хората които реално се чувстват добре в дадена компания да кажат нещо обективно. Защото всеки умерен и обективен пост бива заливан с негативизъм. Това важи за всеки един работодателски профил. Навсякъде седят двама-трима с мисия в живота да "отмъстят" на бившия си работодател за реална или измислена несправедливост.
Защо въобще рискувах да се цапам и да ме залеят отново с негативизъм? Молбата ми е към колегите работещи в 60К, на които им пука за екипа/проекта/компанията в която работят- не оставяйте помията да ни залива, тя залива не само отделни назовани хора, а всички нас в 60К.

Към представителя на отдел Човешки ресурси- героичен опит да се защити реномето на фирмата, но да бъдем реалисти, да обещаеш един shift pattern, а в последствие да промениш смените до неузнаваемост е меко казано некоректно отношение. Все пак за мнозина смените са основен фактор при приема или отказа на работната оферта. Дори и в договора да пише че смените са разнообразни. Все пак това е в полза на работодателя, та като се наложи да промени pattern-a да си е "вързал гащите" срещу недоволните служители.
И хайде да не се лъжем в очите, BPO сектора може да е динамичен, но и с 2-месечното предизвестие, което залагате в договора трудно ще си тръгне някой веднага дори и да е "информиран навреме". Все пак неустойките са солени. А що се отнася до местенето в друг проект, ясно ти е че пак ще са единици служителите, чийто трансфер ще бъде одобрен. Нали си представител на ЧР. Знаеш много добре че трудно се пълнят тия проекти, а клиента си търси head count.
Относно бенефитите, нищо съществено в сравнение с конкурентите компании. Масажно легло, фризьорски салон... Пффф :) С това ли ги привличате на интервюто? Хората търсят добро заплащане и коректно отношение, не разни залъгалки.
С две думи, спрете да се опитвате да превърнете обоснованото недоволство на хората в празен хейт. Грозно е!

Ако се съмнявате в определено мнение - погледнете разликата в палчета up и down. Има много хора, които се страхуват да напишат мнението си, защото все още работят в тази компания.
Уважение - абсолютна нула! Може и от 5 години да работите там, но няма да видите такова. Винаги се увеличават изискваният и load-a на работа, но не и заплатите. Работих там солидно време и за този период се нагледах на много грозни неща.
Ако имате желание да си дадете здравето и нервите, а в замяна да получите нищо - това е мястото!
Не си губете времето.

Относно промяната на начина на работа в един от проектите- от 8 часа дневно към смени, включително нощна. Да, това е вярно, така се случи, колкото и да не ни се искаше в 60К, съжалявам. Изискването е на клиента по проекта- несигурността в такива проекти е нещо типично за тази индустрия и ако ви кажат че в другите BPO-та има пълна сигурност на работното място, това не е вярно. Всеки ден се прекратяват проекти и се откриват нови. Конкретно за 60К- Мениджърите в проекта правят всичко възможно за да информират хората навреме, никой не е уволнен, разбираме че някой може да предпочете да се прехвърли в друг наш проект в 60К или извън него сега или по-късно- и това също е ок.

За тези които се опитват да четат между редовете за някаква обективна информация, игнорирайки злобата и хейта който се излива- сигурността, заплащането и натоварването зависи от проекта. Местоположението в София е на Ботевградско шосе, но има организирани фирмени автобуси (вкл. до Студентски град). Местоположението в Пловдив е топ локация. Колегите в различните проекти са страхотни, като цяло говорим за силни екипи, млади, умни и интелигентни хора. Уволнява ли 60К- да, вкл. дисциплинарно ако се наложи- например за манипулиране на данни на клиенти, нагрубяване на клиент, лъжи, неявяване с дни на работа и пр. Подозирам, че троленето по-долу идва от 1-2 души които сме освободили.
Като бенефити 60К не отстъпва на конкуренцията, в някои отношения е напред (къде при конкурентите в София имате фризьорски салон или масажно легло)?
Относно мениджмънта- никой не е перфектен, сигурно има неща които могат да се оправят и се опитваме да ги оправим, включвам тук и Човешки ресурси. Предполагам навсякъде е така.
Относно изливането на злоба по конкретни хора- не е етично, хайде вече да спрете. Нито вие сте тук, нито те, така че оставете 60К на настоящите служители и на хората които искат да работят при нас. Let go of the past! Моля.

Имам въпрос към тези от вас, които са били засегнати от същият проблем - смяната на стандартното работно време със смени - вие останахте ли и ако да - какви бяха условията? Тоест - заслужава ли си?