60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Толкова долна фирма няма! Държанието им е непростимо. Заблуждават хората и ограбват България. Робски труд! Това е тайната на чужденците Джон и Майкъл. HR-а заслужават разстрел. Многолюдието от висшия персонал са тъмнокожи депресирани комплексари. Заплащане почти няма, но те държат два месеца (само ако им отърва). Ако не те искат те гонят и няма какво да кажеш. Така се използва робски български труд. Не оставят хората на спокойствие ако понечиш да използваш фитнеса. Непрестанни забележки, тършуване из шкафовете и тормоз до дупка. За салона дума да не става. Ще те направят на нищо! Заведението noOffice е едно от най-скъпите места в София. Хората ходят до Мазното, където по-бива. Никаква чистота. Проверете други подобни фирми да проверите колко плащат ... това тук е подигравка.

Бил съм в доста фирми, за град Пловдив си е екстра!

Благодарим на всички служители и приятели на 60К и техните семейства, които уважиха празника на компанията.❤
Ето повече в социалните мрежи:
YouTube канала на 60К: https://www.youtube.com/channel/UCNQANaeiNC6Hn3L-bo9BVnQ
LinkedIn профила:
Фейсбук профила:
И профила на 60К Contact centres в Instagram.

Нека попитам човешките ресурси, които по съвместителство работят и като PR, понеже явно някой си е казал: "Защо пък да не се спести още някой шекел..."

Защо информацията да е истинска? На партито са събрани служители, които явно имат свободно време. Те ли са представителната извадка?

"...но и да усетите настроението и да говорите с нормални служители на компанията..."

Значи ли това, че който не е отишъл е ненормален?

Може ли да попитам кой назначава служителите, които разграничавате от т. нар. "нормални служители на компанията"? Я да позная? Човешки ресурси. Тоест в пряк текст казвате, че сте назначили ненормални служители, следователно кой е некадърник?

Що се отнася до партито - я сега честно си признайте, колко точно писма пратихте, за да се уверите, че и сляп няма да пропусне великото събитие?

Това парти не е за служителите, то е само и единствено с рекламни цели. Знам, че не ви дреме, че обиждате хората, които ви изкарват заплатите, наричайки ги ненормални. Това ли ви е прословутата етика? Я по-добре коментирайте мнението на колегата, който спомена какво се случва при тридневно отсъствие от работа по болест. Моля, коментирайте и дайте малко "истинска информация" и "директни отговори" на въпросите.

Работа за хора без амбиции. По-добре малко по-ниска заплата и без бенефити, но да имаш възможността да се срещаш с влиятелни хора. Контактите са важни в този живот. А тук освен да те псуват по телефона други контакти няма да завържеш. Е, да имаш такива с колегите и мениджърите, но всеки ден да вършиш едно и също и да виждаш едни и същи хора омръзва на втората седмица. Не е за хора, които са активни и обичат разнообразието.

В Америка в кол центрове работят предимно такива незавършили гимназия. Ако не сте студенти не се излагайте да ставате телефонисти. За това ли сте учили? Срамота е да искат по 5 езика и висше образование, за да вдигаш телефона. От друга страна макар и скучно занимение е много стресово - отворен офис като хамбар, всеки слухти и гледа да натопи другия, троснати клиенти, които те обиждат по телефона, следи се колко пъти и колко дълго ходиш до тоалетна и т.н. Струва ли си унижението за работа в която не можеш да растеш и винаги ще си останеш на ниско ниво?

Като настоящ и напускащ служител в проекта Скай, ето мнението ми първо лице за фирмата(в Пловдив).
Колеги- на първо място основно млади и разчупени хора, супер симпатични и отворени, доста добри приятелства си създадох.
Мениджмънт- за преките мениджъри в София нищо хубаво не съм чул, но в Пловдив са супер people-oriented, отзивчиви и приветливи, добри хора но с мисленето на Middle-management, демек приятели ама в офиса и малко извън, като цяло си защитават мизерната позицийка и интересите на фирмата.
Бенефити- миниатюрен хотелски фитнес, волейбол и футбол 1ден в седмицата(ако не си на работа по смяна), плейстейшън и джага в брейк-руума, до които се докопвахме само в трейнинга щото иначе няма кога.
Изравнителни часове на всеки 6месеца- ако си късна смяна, часовете след 10вечерта се сумират и заплащат - между 200-400 лв добавени в заплатата, 2пъти в годината.
Ваучери за таксита ако работиш след 10ч.

А сега за минусите- трейнинга се плаща едни 600(?)лв само че по календарен месец - сиреч групите умишлено стартират между 10-15 число и получаваш около 4-500лв за първия си месец. Започваш работа идния месец по средата- нямаш време да получиш анкетни отговори от клиентите(и те са по календарен месец) сиреч нямаш шанс да вземеш бонус първия месец. И така започват мъките в първите изпитни 6месеца- 704лв чиста заплата, 60лв ваучери и евентуално ако си вроден талант взимаш бонус - започва от 100, и стига до 500лв(ама трудно). Неталантливите, но старателни след 2рия месец взимат между 100 и 350лв с бая напъни, тоест варираш между 800 и 1000лв.
Следващ минус- първите 6месеца е забранено да си взел над 6-7 болнични, иначе забравяш за постоянен.
На 6тия месец, ако вземеш постоянен- чисти стават около 900лв+ 60лв ваучери и започва лъгането за Appraisals- след 12м работа увеличение с около 100лв(при все че си изряден в работата и редовно взимаш бонус). Ако пак имаш много болнични обаче- забрави за увеличение.
Всеки болничен ти реже не само основната заплата и ваучерите, но и евентуалния бонус- 1ден 25% от бонуса, 2дни 50% от бонуса, 3дни - 100%. С други думи ако си облизал бая задници по телефона(защото вярвайте ми тряа да си гъзолиз и да търпиш бая глупости на слушалката, за да вземеш какъвто да е бонус) но вземеш че хванеш грип, 3дни ти костват 60-70лв от заплатата+ какъвто бонус си имал. Оправданието за това, е че отсъствието ти от работа коствало 200лв на ден за фирмата(?!). С други думи според тях е по-добре да отидеш болен и да разболееш колегите си, което много често се случва в офис с 300 овци и общо помещение с климатици.
Нямаш право на телефони, мп3-ки и каквито да било електроники в офиса, хартия също, вещите се заключват извън офиса.
Почивките са 2х15м и 1х30м. Имаш право на 7м на ден за пикаене или каквото там, нищо че само пътя до тоалетните ще отнеме 2-3минути. Останалото време си задължен да говориш, имаш таймер за всяка секунда прекарана в акаунт, извън акаунт, на разговор или след разговор. Всичко това се следи и продуктивността определя дали изобщо ще имаш право на бонус.
Фирмата се гордее, че притежава "динамична работна среда" или инак казано - през няколко месеца ще ви добавят по някоя друга отговорност или ограничение, като нямате право на роптаене. Пример- занимавате се с оправяне на интернет и телефония всеки ден, но от този месец ви дават 4часа обучение и вече ще поръчвате интернет услуги със 2напълно отделни системи, за които имаше посветен цял офис в UK. Тъй като офиса бе затворен, вие ще вършите и тяхната работа, но за същите пари.
Достъп до гугъл, фейсбук и тн е блокиран. Единствено утешение е youtube и бгменю, та поне да ядеш нещо нормално, тъй като няма никакви нормални ресторантчета в близост.

Като цяло на никой не бих препоръчал като място за работа. ОК е ако си студент или просто нямаш какво да правиш за няколко месеца, но напрежението което трупаш по телефона, abuse-a от клиентите и постоянното броене на секунди не е оправдано от смешната заплата. Двумесечното предизвестие също е окова с която да се съобразиш.
Месомелачка и памукова плантация са единствените определения които бих могъл да дам като цяло. Вие си преценявайте.

Пълна загуба на време.

Типичен гаден кол център като тези, които виждате във филмите. Взимате обаждания като робот по цял ден, клиентите ви крещят 24/7, шефовете ви удрят с микро мениджмънт нон-стоп. Парите са малко(поне с 20% по-малко от всеки друг кол център), работата е много. Няма къде да се развивате в това подобие на фирма.

Локацията е извън София(Като получите мейл потвърждение за интервю ще получите успокоение, че ако сте с личен транспорт ще има къде да паркирате.. А остава и на т'ва поле да няма такова място :D). Не стига, че ще имате сумати път да биете всеки ден до работното място, а на всичкото отгоре няма и къде да се храните, освен във т.н. inoffice(Или мазното ofc), където цените са близки с тези на витошка, а качеството е като на най- долната кебапчийница в Люлин, а плюс това късните смени през уикенда и при въобще всякакви нощни смени, това нещо е затворено.

Като цяло голяма част от хората, които са senior-и, тийм лидери или супервайзъри, никой не знае как са стигнали до позициите си.

Ако не друго, поне колегите са страхотни.

В заключение ще ви кажа да си търсите работа на друго място, а в 60к да отидете само ако искате да си запълните CV- то.

До всички кандидати, които искат да получат малко истинска информация: заповядайте тази събота, 15 Септември в парка зад музея Земята и Хората/Парк Центъра в Лозенец. 60К празнува 10 години от създаването си и кани всички настоящи, бивши и бъдещи служители на парти с жива музика и някои от най-големите музикални изпълнители на България. Партито започва от 17ч., можете не само да се забавлявате, но и да усетите настроението и да говорите с нормални служители на компанията, както и да получите директни отговори на въпросите ви от нас.
Очакваме ви!

Работя там отскоро, та ще споделя малко информация.
Заплащането е поносимо, но е сред най-ниските, дори в Пловдив. Работим на смени, като дневните са с продължителност 8.5 часа, нощните 10 (съответно с час и час и 15 минути почивка). Бачка се непрекъснато, следени сме с някакъв специален софтуер, дето ако случайно не си мръднеш мишката за 5 минути, ти взема това време от почивката. Ходим около 20 минути по-рано, за да си включим компютрите. Мониторите са малки, което явно е нормално за кол център, но не и за писане и четене денонощно. Май и аз в скоро време ще сложа очила, неслучайно ги има сред бонусите. Първото нещо, дето става на интерюто още, е половин час да ти обясняват каква велика фирма са и какви големи привилегии ще имаш, когато работиш за тях. В началото ни показаха залата за почивка, където има счупен билярд, джаги и т.н. Не знам как е успял да се счупи, понеже рядко има повече от 2-3 човека там - всички работят. 3 дена отпуска - режат ти от бонуса (ако изобщо го получиш). 3 дена болест - също, но това не е написано никъде в договора.

Колегите са супер, повечето сме на 18-25 години, тоест току-що излезли от училище или от университета. Някои са още студенти.

Храната заслужава специално внимание. Обикновено е лоша. Но често просто не става за ядене. Всъщност то си личи - след смените половината храна не е изядена. Не се връзвайте на приказките за топла храна, ще си останете гладни.

Офисът в Пловдив е на добро място.

Потенциал за развитие няма, понеже в нашия отдел хората се задържали повече, за разлика от другите, където който останел - той се издигал.

Моят съвет е, ако трябва да работите тук, по-добре пускайте предизвестие веднага. Без това ще ви държат повече от срока на предизвестието.