Служител съм на отдел Ебай над 6 месеца вече мисля да дам съвет както да изразя мнение относно какво е да работиш там.

Всеки които е влизал в сайт като джобс знае за безбройните обяви на фирма 60к, може би една от най-наемащите фирми в града. Докато фирмата наистина се разсраства и открива нов клон в момента във Велико Търново или по ще открие то голямото количество обяви идва от огромния поток хора които биват назначавани да заместят напускащите.

Първоначално отдел човешки ресурси ще се опитат да ви омаят главата с хубавата заплата множеството бонуси намаления възможности. Едва ли не се чустваш ухажван да влезнеш в компанията, но нали това им е работата.

Реалноста след като се хванеш на хорото е друга.
Не очаквайте нищо от това което са ви казали от човешки ресурси да е истина.
Обучение няма: Ама как така, как ще си върша работата без да си ми казали какво да правя? Еми ето така, късмет. Днес аз и една колежка обяснявахме на жена на 55 години как реално да достигне до файловете които трябва да работи. Никои не беше си направил труда, след това обяснения как реално да свърши нещо. Нека да се съгласим че никой не се научил сам и има поне малко нужда от помощ при началото на работата. Е според хората които трябва да реално да си обучават новите подчинените това не е така. Оправданието винаги е едно и също: няма време, много работа, съжалява ме. Само че каквото трябва да разбирате е не ми се занимава с теб. Моето обучение беше 2 дена... правете си сметка сами.
Суперваизорите с изключение на едно момиче (Тони) са изключително некъдърни, груби и недоброжелателни. Всички грешки са твой, няма място за оправдание и обяснения, каквото кажа аз е закон. Аз съм бог ти си плъх. Работи животно. Шефовете които са над суперваизорите пък са друга граница, на тях просто не им пука. Докато подчинените им суперваизори са като някви заптиета, шефовете са пълни непокисти относно какво може да те тревожи, реално беше станало объркване веднъж (най мой гръб) те ми казаха свиркай си ( това е цитат).
Но добре шефове и супервайзори готини може рядко да има но стига да си вършиш работата и да им кажеш да но аз си върша работата можеш да се оповеш на това. Но докато работа в 60к е малумна и тъпа и реално може да ти измрът всичко мозъчни клекти то тя никога не е една и съща, естеството на работа е едно си също но правилата един ден не са правилата другия ден. Това е един от козовете на супервайзорите нещо ако не им хареса променят играта и ти си идиота. Но честно казано колеги дето са в компанията са ми казвали така е стискаи зъби и толкова. Ако на вас ви се стиска зъби елате.
Има места които може би ще стискаш зъби няколко месеца след това ще се повиш и всичко ще е по добре. Тоест кариерно развитие, няма да си пешката вече ще си по нагоре. Да ама не. Такова нещо няма или поне не съм чувал да има. Повечето хора тъсещи развитие напускат, няма следващо ниво, завинаги си пешка. Може да си нещо повече в друга компания.
Шест месечния изпитателен срок не е шест месечен изпитателен срок. След като мине стандартния шест месечен срок в компанията се извършва тест... с което трябва да станат в сила онези хубави обещания на човешки ресурси 100 лева повече, отспъпка в столовата, допълнителна здравна осигоровака... абе почивка на хавате направо. Да ама шибват ти такъв тест такова нещо че не е възмножно да се зема. Като даже не съобщават важни неща като това че не целия тест е задължителен по добре половината ама вярно отколкото всичко ама грешно. Е аз не го зех и се чуствах тъпо... докато не се качих да поцъкам билард с една групичка хора и се изпуснах пред тях че не съм го зел... оказа се че никой не го бил зел от 15 човека наети които са правили тест. И човек би си помислил ся ще ме уволнят се пак не го взех, да ама не просто ти дават нов изпитателен срок 3 месеца. Само аз ли си мисля че 10 човека по 100 лева са 1000 лева на месец спестени???
Е заговорих за пари, предвид това, че имате бройки на час, трябва да владете 1 чужд език и поне да поназнайвате немски, да може да работите с ексел на ппрофисионално ниво (макрота, функции и тн). Заплатата ви е 760 лева, малко е няма какво да лъжем за работата която вършите. Нерви са трошат, неправдите са много някой задачи са тъпи....(как да намериш какъв процесор използва някаква конзола която е излязла 10 години преди да се родиш) но едновремено е яко затъпяваща. Малко е за работата...
Е може да се хвана за няколко положителни сламки, повечето колеги са млади и всички знаят че са в ямата с лайна но са тука времено защото искат нещо повече. Има различни забавни хора, и офиса като обзавеждане не е лош. Кетеринга също не е лош макар и да е скъп. Оф иска ми се да кажа че е хубава достойна работа но не е. Сигурен съм че има и по лоши работи и компании, но няма как да си кривя душата. От компанията може да се иска много за работата която вършем

Много неща са изписани главно за град София. Моята молба е да се напишат мнения за филиала на фирмата в Пловдив. Всякаква информация - отношение, заплата, работно време и т.н - ще е от полза.

Здравейте, и аз искам да попитам за работата на 4 часа(Пловдив) ,ще съм благодарна за мнение.

Здравейте,има ли някой, който е работил на 4 часа? Добри ли са условията и заплащането?

Само искам да кажа че съм в тази фирма от известно време конктретно в Ибей проекта, искам да кажа колко съм разочарован от отношението на тийм лидърите към работниците, а за старши агентите да не говорим за какви същества става на въпрос.
Така да видим:
1. Никакъв трейнинг като започваш
2.Уважение нулево от страна на старши агентите третират те като някакво нищожество ,пък недай си боже да ги попиташ нещо се сърдят и ти се цупят или пък те питат за какво изобщо си в тази фирма.
3.Мениджмънта е под всякаква критика.
4.Привилегии хах това са само сладки приказки докато не те наемат след това дупе да ти е яко.
5. работата е ама толкова затъпяваща че няма накъде повече
6.Заплатите са мизерни за този тип работа

Мисля че е безмислено да продължавам :D

Единственото хубаво в тази фирма са колегите :)
Та накратко бягайте надалеч от тази фирма освен ако не сте студенти или ви трябва спешно работа !!!!!

Кандидаствах в тази фирма и следните неща му направиха лощо впечатление.

1.HR Manager не беще прочела подробно автобиографията и каза неверни неща спрямо него,като ми звънна.

2.Друг човек от HR,с който се срещнах веднъж говори на ти , веднъж на Бие.Като цяло не ми хареса.

3.Комуникацията на "HR",като цяло им куца,според мен.Доста непрофесионално,като я сравня с другите BPO.

4.Парите,които предлагат са смешни на база на конкуренцията.С два езика , EUR 400,здравно след 6-тия месец.Казват,че дават и допълнителен бонус и т.н..Опитват се да те примамят,като ти разправят глупости,ама не падаме от Марс,все пак.Доста имат да учат по психология и етикет.Съмняваме да знаят какво е 5-HTP.Ако знаят,браво.

5.За сравнение,на запад минималната е kъм EUR 1200 a и там осигуrовките са по-големи.С две думи искат да минат тънко,само,че в момента няма хора за BPO,и взимат какви ли не хора.То добре е и те да печелят,защото създават работни места в България,за което браво,но все пак да се съобразят с реалността и да не печелят на гърба на служителите си.Не мисля,че е чак толкова трудно,всички страни да са доволни,но алчността....

Това е от мен.

Здравейте, HR ми се обади за длъжност Research Specialist with English and German, може ли да някой да сподели мнение. Благодаря

В продължение на 6 месеца и нещо вече работя за въпросната компания, и по точно отдела им към ебай.

Събрах относително компететно мнение и не мога да каже ще се промени даже и да съм тука за 2 години.

Заплатите не са високи, между бедността и добрия доход. Заплатата ще ви е около 760-860 лв след минавания на 6 месечния им период за тренинг. За равносметка познати в Sutterland работят за 1300-1500 лева. Отделно, освен ако не си носите храна, цените ако искате да си купите нещо от кетеринг системата са сериозно надути, което яде от дохода. Разлика в отделите в заплащане няма като цяло.

Местоположението: За много хора от София то е ужасно, офиса се намира зад летището и през приятните пролетни дни може да видите пасящи крави в близкото поле. Превоз обаче има и то безплатен от СУ до офиса и обратно.

Естеството на работа: Нулево развитие, прогресиране в фирмата не съществува, ако искаш нещо по добро напускаш просто и си търсиш друга фирма и компания. На мен лично обучение не беше ми представено, пише че го има но реално го няма, имах обучение три дена. Крайно не достатъчно като за начало. Но веднъж като се научиш работата е без мозъчна и затъпяваща. Не ми харесва начина за организиране на отделните задачи: Реално зимат 50 човека пускат ги в един конферентен разговор на скайп и става някво меле и бъркоч, важна инфомрация спокойно може да бъде изпусната от непрекъснатия поток от изрчения и накрая ти си виновен, че не си видял нещо. Голям проблем е липсата на организация.

Колегите: Колегите са млади студенти като мен, и често просто остават за година и напускат при завършване, малцина остават тук. Извършват се мероприятия от комапнията от време на време, и офиса има приятна обстановка.

Здравейте искам да попитам калво представлява интервюто и къде в пловдив се намира офиса

До анонимния от 20.11.2015, който иска инфо... ще ти кажа само едно - прочети другите коментари, за отдела в софия и си направи сам/сама изводите... фирмата е една - градовете са различни ;) успех!, ако решиш да пробваш