60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Управлението на тази фирма превръща служителите и в бели роби. Независимо от това в кой проект си, управлението си е едно. Всичко си е написано в предходни постове. Има си и хора , които са готови да станат бели роби за малко пари и те са подходящи и за мениджерски позиции. Но имате ли малко достойнство, не ходете в 60к.

Здравейте, пише ви един настоящ служител, прочетох доста мнения тук, време е и аз да споделя впечатления за офиса в София. Работя от 7-8 месеца във фирмата и за мое щастие не съм в Sky.Като цяло, лайната които се сипят по проекта на всяка страница тук не са лъжа или плод на научна фантастика.В Sky е огромна пародия,безумни изисквания към служителите,тъпи и трудно постижими таргети, шибан мениджмънт и т.н.Всички останали проекти според мен не са лоши, Matalan, Seatwave,Zumba,eBay,Thomas Cook и т.н. Няма кой да ти кряска, супервайзорите са разбрани, винаги можеш да питаш за какво ли не и ти се помага. Работата в който и да е от тези проекти, представлява вземане на обаждания и писане на мейли.В Thomas Cook доколкото знам са само на Live Chat, което е по-спокойно. В който и проект да сте имате обучение (платено) и след преминаване си работите сами. Обажданията според зависи къде сте варират, може ако е кофти ден и сте в натоварен проект и 50-60 да имате, при мейлите е горе долу същата история, но със сигурност ще са по-малко. Относно заплатите почти навсякъде са еднакви, около 800-900лв чисто за един език (Английски) без бонуси (ако сте си заработили такива доколкото знам варират между 100 и 200лв, отново зависи от проекта). За няколко езика нямам идея как вървят заплатите, но мисля че са около 1100 чисто, което е малко за такъв тип работа. Имате безплатен служебен транспорт, защото офиса е на кофти място, а за смени приключващи след 22:00 ви се полага ваучер за такси. Ако сте съвестни и си работите, без да се скатавате, няма да имате проблеми, както и личен съвет да стоите далече от Sky :) Заплатите можеше и по-добре да са, да не кажа, че са едни от най-ниските в BPO сектора, но това се дължи на малките проекти във фирмата. Най-добрия проект към момента е Zumba, доста приятен с по-високи заплати, прилични бонуси, овъртайм който е добре платен и също така добре платен нощен труд (не като останалите проекти, някакви стотинки на час отгоре за нощен труд). Сами може да се огледате и да видите какви пари се взимат на места като Telus и Sutherland, но мисля че в правилния проект 60К не е чак толкова лошо като за начало в тази сфера. Като пак, едва ли е препоръчително да стоите повече от година ако ви трябват кинти. И един disclaimer по повод хейта за товара в тази работа, ако искате да бачкате в тоя бизнес, ви трябват здрави нерви и търпение,трябва да умете да изслушвате и да можете да реагирате на момента, за да разрешите даден проблем и клиентът да остане доволен. Тази работа не е за всеки и има известна доза психическо натоварване. 60K не е лошо място за започване, особено ако сте студент и това ви е първа сериозна работа, има какво да се научи, а в момента в който заплащането почне да не ви устройва, или ви е писнало от проекта, винаги може да се преместите в друга фирма и да работите за повече пари. Да обобщя, това е лично мое мнение и не задължавам никой с него, видях че се драска много за Sky и няма никакво друго инфо и реших леко да разнообразя. Нещото което ми прави най-лошо впечатление е че 60К не правят нищо, за да задържат кадърните и сериозни агенти. Липсват им хора и доста често не правят адекватен подбор и взимат хора, които не владеят особено добре даден език, което in the long run спъва работата и товари излишно останалите агенти. 60К си остава доста базисен кол център с непретенциозни проекти, което държи и заплатите по-ниски от нормалното.

Спомням си на световното в САЩ, как президентът на Нигерия беше издал закон Нигерия да стане световен шампион по футбол. Подобно е и управлението на 60К...

Корабът потъва, но спокойно... има вода за всички!

Спомням си 60К още като беше в оная нелепа сграда накрая на света в малинова долина..после наеха новия офис ..голямата работа..трябваше да впечатли всички от служители до клиенти колко са дрпнали напред....да ама как да скриеш факта че е на майната си в полето и безплатните мизерни парашутки по никакъв начин не компенсират този ужас!после се започнаха едни високопарни приказки за валюс,за гига много проекти,наемане на етаж след етаж...но в един момент истината лъсна!Проектите един по един започнаха да западат бавно,но сигурно,кадърните хора започнаха да отлитат,заради няколко основни фактора:ниското заплащане в бранша,некадърния мениджмънт и шуробаджанащината!нека ви преведа-шефа Джонката го брига да печели възможно най-много от проект,което значи ниски заплати,около него пърхат мазни хиени като Иванчо,Драганчо и Асенчо ,които му лижат гъза и те самите се обграждат с такива и всички те се наричат с името "мениджмънт" .Правят се безумни реклами и слогани,които са абсолютни антиподи на ситуацията във фирмичката и се следва правилото на изгорелите крушки за подмяна служителите.В крайна сметка големите приказки и претенции се изпариха и реалността в момента е 60К е една от най-мизерните и непредпочитани фирми в бранша,разчитаща на хора без опит,изобщо нивото отдавна е ударило тинята и единствените които се задържат са разни заблудени,които са "промотирани" и сега се изживяват като важни персони на сигурна работа!Жалко е как една обещаваща фирма се превърна в синоним на скапанящина!

Искам да попитам дали има някой oдобрен по проекта за wizzair??????

60к е безлична месомелачка! Като гледам колегите ми , може би не са лоши хора, но в тази среда озверяваш и изтиваш към всичко и всички. Беззаконие и анархия...Некомпетентен мениджмънт, който те унизява при всяка възможност, малоумни проекти, водени по хаотичен начин с единствената мисъл за печелене на пари в краткосрочен план. Пускат хората на конвейра още от началото , пък който оцелее оцелее, без поне малко да се погрижат за тях. Следят те под лупа за статуси, тоалетни, болнични, лично мнение. Нали капитализъмът идва от принадената стойност, т.е. човешкият труд? Ако не се грижиш за него, какво става? .Един бавно потъващ кораб. Спасяването на давещите си е дело изцяло на самите давещи се...Някъде на края на София, кв Враждебна, са много враждебни , а бъдещето е крайно неясно... Ако сте отчаяни , това ви е крайният вариант.

Ще бъда кратък. Ужасяващ HR екип. Интервюто беше пародия, аз не знам дори изобщо дали се осъщестява някакъв подбор. Затова пък в последствие, когато имаш някакви претенции, не се пропуска да ти се напомня, че си напълно заменим. Фирмата в последните години се е превърнала в един голям конвейер, да не кажа бардак. Разумните служители си бият камшика и си отиват да си работят в други компании, където им се отдава дължимото заплащане и уважение (в моя случаи - и двете х3). Иначе работата е роботска и натоварването варира, зависи в кой проект сте. Корабът 60к потъва бавно, но сигурно, така освен ако не сте студент, който му трябва просто някаква временна работа, моят съвет е изобщо да не се занимавате, още повече, че напускането ви ще бъде съпроводени с всякакви спънки от така талантливия HR екип, че дори "откупването на свободата ви" ще ви се стори приемлив вариант.

Здравейте на всички, които смятат да кандидатстват за тази фирма.
НЕ СИ ПРАВЕТЕ ИЗОБЩО ТРУДА да кандидатствате за 60к, освен ако не сте изпаднали в тежко положение, или сте студент който иска да се гаврят с него.

ЗАЩО? Първо, обадиха ми се от HR отдела, някаква госпожица, която изведнъж ми казва: "Хайде да преминем на англ.ез.". Преминахме. И тук вече се шашнах тотално, дори не отговорих цели 20 секунди!, т.е. мълчах, объркан от ПЪРВИЯ и въпрос към мен:
-"Кога може да започнете работа при нас?", след което (след 20 сек. мълчание от моя страна) тя ми казва, чувайки ме как дишам тежко в слушалката, и най-невъзмутимо ми заявява:
-"Не се притеснявайте, тук съм, take your time!".
Отговорих и:
-"At any given time".
После ме попита, защо съм кандидатствал за тази работна позиция към тяхната фирма. Казах и, че нямам проблеми с комуникацията, мога да говоря с хора, да ги убеждавам и нямам нищо против да се пробвам при тях.

След което ми каза, че съм одобрен и ми каза да дойда направо още ДНЕС на интервю при тях, за да ОБСЪДИМ кога да започна работа, колко ще ми плащат и т.н. Казах, че не мога: все пак беше 8-ми декември,а аз съм студент и... сещате се. Та, предложи ми за 12.12.2016 г. от 11:30.
Каза, че ще ми прати e-mail.
Е-майл така и не получих, дори се израдвах!

Обаче... не щеш ли, в 12:30 понеделника на 12.12.2016г ми звъни мъж и ми казва:
- "Ъмм, здравейте Мартине, обаждам ви се от 60к, не дойдохте на интервю, сигурно сте бил възпрепятстван?"
и аз казах:
- "Ами, не , не съм получил е-майл известие от вас, и за това не дойдох".
И той казва: - "Ами добре, кога ви е удобно да дойдете пак, какво ще кажете четвъртък тази седмица?".
Не знам защо, и поради каква дяволска причина... приех. Казах, да, добре. Увери ме, че имали транспорт от паметника Левски до мизерния им офис, който се оказа супер далеч, чак кв. Враждебна.
Ама се примирих и с т'ва.
Обаче...
шока бе по-силен дами и господа. Пратиха ми следното съобщение на мейла ми:

"Здравейте Рангел,
Първо бих искал да Ви благодаря още веднъж за приятния телефонен разговор, който проведохме по-рано днес, както и за интереса Ви за работа в 60K."

Шашнах се, наистина. Поисках им сметка, казах им, по телефона, ей така за ебавка, че не се казвам Рангел, и ако може да ми пратят ново съобщение, защото не се виждало в това къде им е офиса и указанията как да стигна.

Тоя, Рекрутмънт специалист,а на име Иван Славов взе, че ми писа второ съобщение, мейл до мен и той бе следния:

"Здравейте Мирослав,
Първо бих искал..."

Като видях това Мирослав и вече не знаех какво да си мисля, реално...

Та... преценете сами, дали да кандидатствате там. И защо тази фирма е в България - за бели роби!
Аз имам достойнство, и топки, за МНОГО по добра позиция и ОТНОШЕНИЕ от тази. Това е лудост. Добре, че не си направих труда да ида на интервюто им...

Хехе, как така от'фирата, където всички щастливи хора работят', т.е. 60к не се намери един щастлив , да напише нещо щастливо тука...Тези хора определено знаят как да убият желанието за работа и на най-мотивирания служител. Почват да те мачкат още от начало, не очаквай разбиране от никой. Думата професионализъм чуваш от любящите ти шефове(т.е.глави на щастливито семейството) ако някой клиент те наклевети, докато те мачкат по най-непрофесионалният начин. Ти си един плъх за всеки мазен слой над теб и това е-фирмата се разделя от хаотични мазни слоеве плъхове. Всеки се спасява поединично, кой с лизане на задници(най-добре), търпение, кротко полудяване, буйно полудяване или пък щастливо полудяване...Това беше на-мизерната година от живота ми. Бягайте надалече!