60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Досега чета само кофти мнения за фирмата. Оттук ми става ясно, че това не е за пренебрегване. Прави ми впечатление, че повечето мнения са за проектите SKY и Е- bay.
Някой има ли мнение за Wizz проекта. Интересуват ме смени, колеги и заплащане.

Този Теодор е от управлението. Забелзва се колко го е яд на тези, които напускат и на този сайт. Да беше малко по умен да не беше казал за транспорта щях замисля , преди да твърдя това. Забележете злобата, с която е изпълнен поста. Това е характерно за управлението на фирмата. Заедно с глупостта лесно се познават. 60К стигна до там, че да си прави реклами и то, чрез злобни коментари в сайт, който самите те ненавиждат! И нямат акъл поне малко да се покрият с малко по-реалистична оценка. Ако започнете в тази фирма злобата и непрофесионализма ще бъде неисменна част от ежедневието ви. Съветът ми е да се пробвате да си намерите по-читава фирма.

Потресен съм от това което чета. Не мога да разбера как живеете така. Пишете, че работите в дадена фирма и същевременно я храните анонимно в безсмислен сайт. Изобщо имате ли уважение към себе си. Поне си кажете имената да се знае кой плюе така злобно. Заради индивиди като вас компанията е на това ниво в очите на хората. Това не ви харесвало, онова не ви харесвало... Аз мога да кажа като човек перфекционист, че 60K предлага една от най-добрите среди за работа сред контактните центрове, защото не си скриптирана маймуна, която не може да си изкаже мнението. Като член на проекта SKY мога да кажа, че 95% от коментарите са некомпетентни или са написани от хейтъри, които не са издържали изискванията. Напрежението може да бъде голямо, но никой няма да те съди ако поискаш почивка или объркаш нещо. Направо ви се чудя наистина.... Кое не ви харесва? БЕЗПЛАТНИЯТ превоз (автобуси и таксита за късните смени)? Заплащането в съотношение труда, които давате? Хигиената? Постоянните оферти за бонуси във всички проекти? Мениджмънта били "простаци" и "некомпетентни тъпанари"? Аз не мисля, че човек без знания и умения в дадена област може да стане мениджър. Това че на вас не ви изнася и искате да взимате хиляди левове като сте си вкъщи по цял ден или ако ходите на работа да спите по цял ден не ви дава право да оронвате престижа на компанията. Като не ви харесва - подавате предизвестие ако вече работите, напускате и отивате на "по-добро" място, където ще ви скъсат задниците и ще ви изпъдят на 3тия месец, защото те мерзавци, или изобщо не подавате молба за работа. Надявам се да се замислите малко над думите си и да погледнете реалистично над нещата, защото най-малко от уважение към работодателя си не би трябвало да храните като псета анонимно.

Работих известно време в тази компания и единственото нещо, което мога да кажа- некомпетентни и арогантни мениджъри, лоша работна среда без никакво уважение и кофти проекти. И на фона на цялата селяния продължават да прокламират, че там работели най-щастливите хора. Малоумна работа!

Работил съм и за други два големи колцентъра, Съдърланд и Сайтел и те с всичките недостатъци на бранша бяха на светлинни години като професионализъм от тези селяци.

В проекта Ebay отношението на някои от тйймлидерите е пренебрежително,дори обидно.Има един индивид Т.Йоргов,който явно е завършил драма в натфиз и може би трябва да помисли за смяна на професията.Колегите са готини хора,като цяло добро място да поработиш през лятната ваканция,развитие в тази фирма няма.

Управлението на тази фирма превръща служителите и в бели роби. Независимо от това в кой проект си, управлението си е едно. Всичко си е написано в предходни постове. Има си и хора , които са готови да станат бели роби за малко пари и те са подходящи и за мениджерски позиции. Но имате ли малко достойнство, не ходете в 60к.

Здравейте, пише ви един настоящ служител, прочетох доста мнения тук, време е и аз да споделя впечатления за офиса в София. Работя от 7-8 месеца във фирмата и за мое щастие не съм в Sky.Като цяло, лайната които се сипят по проекта на всяка страница тук не са лъжа или плод на научна фантастика.В Sky е огромна пародия,безумни изисквания към служителите,тъпи и трудно постижими таргети, шибан мениджмънт и т.н.Всички останали проекти според мен не са лоши, Matalan, Seatwave,Zumba,eBay,Thomas Cook и т.н. Няма кой да ти кряска, супервайзорите са разбрани, винаги можеш да питаш за какво ли не и ти се помага. Работата в който и да е от тези проекти, представлява вземане на обаждания и писане на мейли.В Thomas Cook доколкото знам са само на Live Chat, което е по-спокойно. В който и проект да сте имате обучение (платено) и след преминаване си работите сами. Обажданията според зависи къде сте варират, може ако е кофти ден и сте в натоварен проект и 50-60 да имате, при мейлите е горе долу същата история, но със сигурност ще са по-малко. Относно заплатите почти навсякъде са еднакви, около 800-900лв чисто за един език (Английски) без бонуси (ако сте си заработили такива доколкото знам варират между 100 и 200лв, отново зависи от проекта). За няколко езика нямам идея как вървят заплатите, но мисля че са около 1100 чисто, което е малко за такъв тип работа. Имате безплатен служебен транспорт, защото офиса е на кофти място, а за смени приключващи след 22:00 ви се полага ваучер за такси. Ако сте съвестни и си работите, без да се скатавате, няма да имате проблеми, както и личен съвет да стоите далече от Sky :) Заплатите можеше и по-добре да са, да не кажа, че са едни от най-ниските в BPO сектора, но това се дължи на малките проекти във фирмата. Най-добрия проект към момента е Zumba, доста приятен с по-високи заплати, прилични бонуси, овъртайм който е добре платен и също така добре платен нощен труд (не като останалите проекти, някакви стотинки на час отгоре за нощен труд). Сами може да се огледате и да видите какви пари се взимат на места като Telus и Sutherland, но мисля че в правилния проект 60К не е чак толкова лошо като за начало в тази сфера. Като пак, едва ли е препоръчително да стоите повече от година ако ви трябват кинти. И един disclaimer по повод хейта за товара в тази работа, ако искате да бачкате в тоя бизнес, ви трябват здрави нерви и търпение,трябва да умете да изслушвате и да можете да реагирате на момента, за да разрешите даден проблем и клиентът да остане доволен. Тази работа не е за всеки и има известна доза психическо натоварване. 60K не е лошо място за започване, особено ако сте студент и това ви е първа сериозна работа, има какво да се научи, а в момента в който заплащането почне да не ви устройва, или ви е писнало от проекта, винаги може да се преместите в друга фирма и да работите за повече пари. Да обобщя, това е лично мое мнение и не задължавам никой с него, видях че се драска много за Sky и няма никакво друго инфо и реших леко да разнообразя. Нещото което ми прави най-лошо впечатление е че 60К не правят нищо, за да задържат кадърните и сериозни агенти. Липсват им хора и доста често не правят адекватен подбор и взимат хора, които не владеят особено добре даден език, което in the long run спъва работата и товари излишно останалите агенти. 60К си остава доста базисен кол център с непретенциозни проекти, което държи и заплатите по-ниски от нормалното.

Спомням си на световното в САЩ, как президентът на Нигерия беше издал закон Нигерия да стане световен шампион по футбол. Подобно е и управлението на 60К...

Корабът потъва, но спокойно... има вода за всички!