60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

А ето и потвърждението в Пловдивските сайтове:

За повече информация- потърсете какво съм писал за Sky по-долу, там и заплати има и условия на работа.

Има нещо вярно в твърдението, че Sky е успешен проект. Изключително успешен е, но не и за работниците. По-добре обяснете защо текучеството е такова, след като твърдите, че предлагате нормални условия за работа и прилични заплати. Ако смятате, че заплатите са нормални, напишете тук какви са, както в София, така и в Пловдив. И за Sky и за другите. Ама нека бъде без бонуса и след данъците. И това за всеки в йерархията, за да видим кой наистина е доволен.

Пълни лъжи в долния коментар. Ако се интересувате от реалността в проект "Sky", слезте по-надолу където съм обърнал внимание специално на този проект. Единственото вярно нещо е че хванахме 3-4 души в манипулиране на данни на клиенти и лъжи и ги уволнихме дисциплинарно. Няма нормален работодател който да търпи таково поведение.
Понастоящем проектът продължава да е супер успешен и расте- и в София и в Пловдив. Очакваме да увеличим хората си специално в този проект с още около 100 човека. Така че ако някой има интерес и сте сериозни хора с добър английски език, заповядайте.

1 точка

Никой ли няма да адресира въпроса за масовите дисциплинарни уволнения от май-юни 2018? Пусна се слух че един служител изнесъл имейл адрес на клиент и му писал писма, с което стана скандал. В резултат от това Скай започнаха да следят за "изменения и заличаване на лични данни" на клиентите - нещо което за много хора е често срещана практика, която е незаконна, но се поощрява от 60К понеже се манипулират по този начин няколко критерия за оценка на производителността на фирмата, печелят се бонуси за служителите и техните мениджъри. Дотук всичко добре, само че в този период работата беше намаляла значително и имаше служители в излишък - по една случайност такива на близо една година, които очакваха обещано преди месеци увеличение на заплатата = ето защо 60К решиха да преувеличат целия проблем (щели да затворят офиса, глоби, 100 удара с камшик на голо и ожесточено скубане под мишниците), и решават да уволнят дисциплинарно 40 човека, някои с 3+ години стаж, и да накажат още 60 с по-дребни наказания. Сега около 30 човека, аз включително, водим дела срещу фирмата вече близо 8 месеца, и не му се вижда края. По този начин направиха пладнешки обир и опетниха трудовата история на хора, които трудно биха могли да си позволят адвокат - студенти от други градове, и по този начин искаха да покрият загубите от глоби, причинени от нарушения които те самите подкрепят, и за които служител не би могъл да се сети сам. Естествено, служителите които останаха не са глупави - след като 40 човека бяха уволнени, още около 100 до днес са напуснали по своя воля, включително всичките им т.нар. "джедаи" - техническата поддръжка, които напуснаха още миналата година колективно. Сега цял един етаж е затворен защото компанията изгуби около 100 човека оттогава, и се водят отчаяни кампании да се наберат още кадри. Проблема е че не е много дълъг периода в който могат да лъжат дори студенти на 19 че са лидери на пазара и че фирмата им е райска градина. Парите са 600 лева чисто в началото на обучението, 770 през изпитателния срок, около 950 чисто след шестия месец. Има някакви бонусни схеми с неясни критерии, които се менят постоянно с цел минимален брой хора да ги печелят. Отношението е отблъскващо - постоянно се повтаря корпоративна пропаганда,буквално се тормозят служители които кажат нещо против компанията (това било токсично, демотивиращо за околните поведение), дори да е наболял, очевиден проблем. Когато в крайна сметка някой се обади, му се казва - цитирам - "като не ти харесва, ходи в Кауфланда" и дотам.Когато британците ни натоварят с допълнителни задължения без поощрение, обикновено заради грубата некомпетентност и мързел в британските и индийските офиси, се пропагандират измислени положителни страни и се потиска всякаква реч че това не е добре. Засега ще спра, защото мога да изпиша 300 страници роман по въпроса.

Поздравления, но това са някакви измислени награди. Бърза справка показва, че в същата категория на Sutherland Bulgaria "е присъден" сребърен медал, а в друга категория златен медал на DHL Express Bulgaria. А са измислени, защото 30-40 % от участващите получават награди срещу съответното заплащане.

С радост информираме, че на 60К е присъден бронзов медал от Международните Годишни Stevie® Awards за Обслужване на Клиенти и Продажби в категорията доставчик на Изнесени услуги по Обслужване на Клиенти, с проекта Zumba Fitness.

Международно признатата награда е поднесена на наградените на 22 Февруари, петък на церемония в Caesars Palace в Las Vegas, NV.

Искаме да поздравим всичките ни служители в Zumba Fitness проекта и да им кажем "Благодарим Ви" за отличната работа и ангажираност!

Да, наистина, положителните мнения са само през работните дни. Чудя се защо?

Хехе , да видим сега колко от "реалните мнения" ще се появят в неработен ден.
60к, нагли сте. Моят приятел , който ме подкрепил не е разбрал съвсем. Не отидох във вестниците с вътрешните ви правила не защото ме заплашвахте, а защото мисля за хората, които им трябва работа. Много имат семейства, изплащат апартаменти, гледат родители и тн. Затова ще ви оставя да си живуркате(ясно е че ще се затриете сами), ако престанете да си набавяте нови жертви с лъжите си в този, или друг подобен сайт. В противен случай отивам с всичко , което имам пък вие после обяснявайте как съм "откраднал" файлове с вашите злоупотреби. Не можете да криете беззкония , чрез правила за конфиденциалност. И вие го знаете и , затова не ме съдите. Не рискувайте бъдещото на служителите ви с егото си. Предлагам ви да си се приберете в дупката си и да оставите този сайт на народа.

Фирмата е много малка, братята Иванови си играят на вождове, а всички останали са индианци. Индианците биват потискани при всеки удобен случай, като им се напомня че всичко в тази фирма зависи само от големия шеф - Петър. С две думи, ако искате да бъдете микроменажирани и непрекъснато да се съобразявате с променливото настроение на братята, това е вашето място.
Между другото, преди да започна работа там, бях чел подобно мнение но за съжаление го игнорирах. Ще ми се да не бях.

Съжалявам да чуя, че добър човек си тръгва. Компанията- това са нейните хора, в края на краищата. И е жалко когато се разделяме с добри хора поради каквато и да е причина. В Пловдив наистина имаме силни екипи и духът сред хората е доста висок. Благодаря за пожеланията, уникално рядко срещано е да прочетеш такова нещо в бгработодател за която и да е компания. Успех и на теб Любо, пък кой знае- може отново да ни се пресекат пътищата.
И на тези които подозират постановка, ето нещо което наш колега (колежка) написа за компанията в профила си и което споделихме в профила на 60К в Линкедин: