CBA - Верига супермаркети https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул Филип Тотю 2&markers=София,ул Филип Тотю 2

CBA - Верига супермаркети

бЯХ РАБОТНИК В ТОПЛА ТОЧКА - ХЕИИ ХОРАААА ТРОВЯТ ВИ , ГОТВИ СЕ С ВМИРИСАНИ МЕСА ОТ СЖП- негодно за човешка консумация месо ,всичко което е бракувано се готви НЕ КУПУВАИТЕ ОТ МАГАЗИНИ  СБА

малък квартален магазин е обекта работата е прекалено много за парите който се предлагат като към тях има и условности който ги топят още повече работи се и до късни часове осчетоводяването на касата е предизвикателство дори за опитни касиери под натиска на управленския състав който иска стартиране на работа колкото се може по-бързо ,но обяснява колкото се може по малко от една страна трябва да си имаш дребни в касата от друга страна не трябва да имаш прекалено много дребни в касата защото никой няма да те чака да ги отчиташ дори да са пакетирани и описани грешките и липсващите суми няма да коментирам имайте достойнство работете нещо друго за повече пари.

тази фирма е под всякаква критика !!!!! тъй като СБА е кварталния ми магазин и аз всеки ден си пазарувам от там, става дума за СБА-то в кв,левски, всяка вечер там има една и съща касиерка Йоана- държи се ужасно с персонала, все крещи по тях, кара се с клиентите и на всичкото отгоре е много гнусна, нечистоплътна! и да кажа нещо за фирмата-тези хора са всеки ден на работа, май почти нямат почивни дни, имат много работа и до колкото знам за по малко от 350лв даже, а от друго място знам че ги карат и неплатена отпуска да излизат постоянно!

Освен от отношението съм възмутенa и от кражбата от служителите. Полагат ни се ваучери за храна, които не ни се дават. Управителката си ги присвоява и ако човек попита дали е глобен не получава отговор. Нали ако те глобят трябва да ти дадат протокол, нещо, някакъв документ, който да удостоверява, че тези пари- в случая ваучери за храна, не отиват в нечии джоб просто ей така. Карат служителите да хвърлят в кофите неща с изтекъл срок и след това да ги заплащат от собствения си джоб. Управителката взима от служителите пари на ръка. По- добре не пÐ �стъпвайте на работа в ЦБА Люлин. Ще се окаже, че работите безплатно в 21-ви век!!!

Освен от отношението съм възмутен и от кражбата от служителите. Полагат ни се ваучери за храна, които не ни се дават. Управителката си ги присвоява и ако човек попита дали е глобен не получава отговор. Нали ако те глобят трябва да ти дадат протокол, нещо, някакъв документ, който да удостоверява, че тези пари- в случая ваучери за храна, не отиват в нечии джоб просто ей така. Карат служителите да хвърлят в кофите неща с изтекъл срок и след това да ги заплащат от собствения си джоб. Управителката взима от служителите пари на ръка. По- добре не постъпвайте на работа в ЦБА Люлин. Ще се окаже, че работите безплатно в 21-ви век!!!

Организирам сдружение-синдикат във верига магазини "фантастико"вече имаме първите успехи на нас бившите работници.
СРС ги осъди за тр.злополука-счупена ръка за сумата 9000лв.
Пуснахме Молби за връщане на незаконно уволнени.
Страха на Николов-управител и голям.Масово уволнява и подменя персонала.Дискриминация и нарушаване на човешките права.
Които желаят подкрепа и правна помощ срещу дискриминация и уволнение да ми пишат:[email protected]
или в  фейс-бук:"фантастико - бившите"
За секция-синдикат са нужни само 5работника след което се подават документи в ПОТКРЕПА и се представяте на работодателя.МОЖЕ и бивши работници ,уволнени до 1година назад.

Роси, браво за идеята!
Викнете господари на ефира, нека ви платят всичко дължимо със задна дата!!!!!!!
Можеби инженера е прав, че това отношение само простолюдието би го търпяло, аз по време на едно интервю като започнах да поставям въпроси: като се работи в събота, плаща ли се извънреден труд... еди кое си плаща ли се, еди кое си как е регламентирано.... Знаеш ли благия им образ колко бързо се смени, точно за 2 минути.

Народе събуди се,вдигни се и си поискай това което ти се полага по право.Разберете че се подиграват с вас с вашия труд.В техните очи вие сте едни роби с които правят каквото си поискат.Да не им позволяваме повече да се гаврят с нас трябва да се вдигнем и да направим нещо.Не ви ли омръзна да ви режат от така или иначе малките заплати,да ви удържат пари за брак,да ви правят двойни графици.Работите през празниците,а тези дни да не ви се плащат.Да почивате по малко отколкото е разпоредено по закон.Правят пари на наш гръб,а ние робски си мълчим защото така сме свикнали разберете промяната е в наши ръце и зависи от нас.Позволяват си всичко това защото ние им позволяваме с пасивното си отношение.Който е съгласен за Господари на ефира или да направим протест да излезем пред магазините и да им покажем че повече няма да тъпим тиранията им.

Пропуснах да отбележа, че с определението използвано от мен "простолюдието" не целя да обидя никого... Познавам много интелигентни и грамотни хора, които работят всякакви неща по принуда. Но въпреки всичко : не се съгласявайте с всичко и си търсете всичко, което работодателя е длъжен да ви осигури като заплащане и почивка.
Не се съгласявайте с всичко, което ви кажат и уважавайте собственото си АЗ.
Работодателите се възползват от липсата на обучение в системата на образованието по защита на гражданските ни права, и държавата е в съюз с работодателите - одобрява беззаконията , които вършат.

Росе, когато доста народ от простолюдието се е съгласил да работи за без пари така става. Магазините работят и в събота, и в неделя... Извънрден труд заплаща ли се? Не!!! Защо ? - Ами защото хората са съгласни, защото са прости и не се знаят правата, и не си четат договорите.
Според Кодекса на Труда работната седмица в България е 5 дневна, с 8 часов работен ден, всичко извън тези 8 часа е извънреден труд. По закон когато се работи събота и неделя заплащането на извънреден труд не освобождава работодателя да даде полагащата се почивка на работника през първия работен от следващата седмица. Съответно даването САМО на почивка не освобождава работодателя от ангажимента му да заплати този вид труд.
Докато има работещи хора , които всеки ден са съгласни банда неграмотници да ги тъпчат и унижават , и докато Инспекцията по Труда спи удобен сън така ще бъде. Хайде 10 - 20 човека да не отидат на работа, да видиш как всичко ще си дойде на мястото.
Безобразията които правят работодателите се случват, защото има кой да ги търпи. Хората не си четат договорите, и се съгласяват да ги тормозят. Не говоря само за СБА , а изобщо за всички частни фирми в страната , които не заплащат извънрден труд и където се работи на смени.
По време на интервюто във всяка фирма в която съм ходил питам - работи ли се събота и неделя, къде е длъжностната характеристика, която пише върху договорите, че сте получили... , и аз питам къде е , защо не ми дават копие на  мен, както и ако се работи в събота - къде е упоменато начина на заплащане : в работни дни ставката е 1.5 умножено по дневната часова ставка на основната ти заплата, а събота и неделя е 1.75, и работодателя е ДЛЪЖЕН да ти го плати.
Да видиш как ще се измени благия образ на работодателя когато стане дума за заплащане на извънреден труд.
АКо не ти го плати вземаш фиша и отиваш в НОИ и Инспекцията по Труда, или най- добре си тръгваш.
Скоро ходих на интервю във Варна - в един автосервиз на края на града, който твърди че ремонтира френска марка автомобили, и че е официален представител. Шефът на сервиза който провеждаше интервюто се опита да ми ообясни , как щял съм да ходя на работа, но извънреден труд не се заплаща.... Моля???????? Хайде направи си колите сам, ако искаш стой в неделя. Чистач или метач ще стана за 300 лв, и пак няма да си продам висококвалифицирания труд за без пари. Така че от всеки един от вас зависи нещата да се променят!!!
Ако не Ви плащат - а да ходите на работа: можете да се сърдите само на себе си.