CBA - Верига супермаркети https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул Филип Тотю 2&markers=София,ул Филип Тотю 2

CBA - Верига супермаркети

Здравейте отново.
Първо приода не е от четири, а от шест месеца. Това е видно от написаното преди. За справка КТ. Не разбирайте, че не се прилага след дадения период. Има се предвид следното: общият брой работни часове за този период (не по голям от 6 месеца) се разпределят във всеки месец по осмотрение на работодателя, като задължително се спазват междудневните и междуседмичните почивки. Накрая като събереш работните часове на служителя за този период и ги сравниш с работните часове по календар за същия период - те трябва да са равни числа в идеалния случай. Пример: имаш сумирано изчисляване за 2 месеца- Януари и Февруари. Януари е 22 работни дни по календар с по 8 работни часа. Това е 176 работни часа. Февруари е 20 работни дни по календар с по 8 работни часа-160 работни часа. Общо за двата месеца 336 работни часа. Ако се налага ще се работи се работи 184 часа (23 работни дни) Януари и 152 часа (19 работни дни) Февруари. Следва същият цикъл и за следващите двумесечия. Ако това е упоменато в договора на служителя, то може да не се пуска и заповед от отговорно лице. Ако човек работи по 9 часа например за февруари ще работи не 19, а 17 дни. Ако дневната му почивка е по дълга от 30 минутя, то тя не се брои за работно време.
Така, че не е добре да се правят свободни интерпретации.
А, ако не се спазват нормите е друг въпрос. Нали така...

До "Неазависим" - Нека все пак, да не четем по диагонал и да отбележите, че сумираното изчисляване на работното време, което сте посочили НЕ МОЖЕ да се прилага за повече от 4 месеца. А в случая говорим за постоянна заетост над посочения период.

Абсолютно подкрепям "независим"Трябва да си наясно с нещата преди да започнеш да плюеш

Това ЦБА са най тъпата бг фирма никога ама никога не почвайте в тая фирма. Работиш като роб за нищо тровят хората на топла точка стоки с изтекъл срок се готвят. Хора не пазарувайте от тия магазини.

Никъде не пише, че не се работи в събота и неделя, когато човек има договор за работа по график и при сумирано изчисляване на работното време. А има изискване само за продължителността на почивката. Нужно е само човек да се поинтересува и да почете малко. Само да се приказва или пише е най-лесно...

Кодекс на труда
.......................
Отчитане на работното време

Чл. 142. (1) Работното време се изчислява в работни дни - подневно.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., бр. 25 от 2001 г., бр. 48 от 2006 г.) Работодателят може да установи сумирано изчисляване на работното време - седмично, месечно или за друг календарен период, който не може да бъде повече от 6 месеца.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Не се допуска сумирано изчисляване на работното време за работниците и служителите с ненормиран работен ден.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., доп., бр. 52 от 2004 г.) Максималната продължителност на работна смяна при сумирано изчисляване на работното време може да бъде до 12 часа, като продължителността на работната седмица не може да надвишава 56 часа, а за работниците и служителите с намалено работно време - до 1 час над намаленото им работно време.
..........................
Междудневна почивка

Чл. 152. Работникът или служителят има право на непрекъсната междудневна почивка, която не може да бъде по-малко от 12 часа.

Седмична почивка

Чл. 153. (1) При петдневна работна седмица работникът или служителят има право на седмична почивка в размер на два последователни дни, от които единият е по начало в неделя. В тези случаи на работника или служителя се осигурява най-малко 48 часа непрекъсната седмична почивка.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., бр. 52 от 2004 г.) При сумирано изчисляване на работното време непрекъснатата седмична почивка е не по-малко от 36 часа.

(3) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) При промяна на смените при сумирано изчисляване на работното време непрекъснатата седмична почивка може да бъде в по-малък размер от почивката по ал. 2, но не по-малък от 24 часа, в случаите когато действителната и техническата организация на работата в предприятието налагат това.

(4) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) За положен извънреден труд в двата дни от седмичната почивка при подневно изчисляване на работното време работникът или служителят има право освен на увеличено заплащане на този труд и на непрекъсната почивка през следващата работна седмица в размер не по-малък от 24 часа.

До ssssss  поредния лизач във фирмата един от многото верни кучета на тези мърляви супермаркети.Не става въпрос за това кой те харесва и кой не,а за това че от "висшето ръководство" решават да пуснат хората в неплатени отпуски за да спестят разходи на иначе великата прогресираща фирма.Условията там са в разрез с всякакви норми и правила,а колкото до празничните дни те наистина не се плащат или в много редки случаи.Веднага ти давам пример непросветен/а кученце.Празничните дни през декември бяха не по малко от 4 ако не се лъжа но имаше нареждане в официалния график пред проверяващите да се пише че си работил само на 2 от тях въпреки че ти си работил на всички.Кадърните и стойностни кадри почти не останаха почечето са нагаждачи само чакащи удобен момент да се усмихант и подмажат при първа възможност.Да не говорим че ежемесечно пари за брак се удържат ваучери също.

СМЕШНИЦИ.Вие по 8 часа ли работите на ден или по малко? Май е 6.5 часа. Къде отиват другите 1.5 часа-в събота и неделя.Имаш определен брой часове в месеца, които се разхвърлят по дни, включително за събота и неделя.Ако не се работеше събота и неделя през делничните дни работните часове  щяха да са повече. Толкова ли е сложно за разбиране

Трябва да си много голям страхливец и мизерник, да кажеш за някого че е глупав, който си е написал имената, а да нямаш смелостта да си напишеш собствените имена.
Кажи къде работиш и как се казваш, та да ти дойдем на гости, и ние живеем във Варна!
Само заради такива малоумници като теб ще бойкотирам веригата СБА, а ако те знам къде работиш службата ти ще ти се види тежка.

Служителю ssssssss, да си напишеш мизерното магазинче, и да ми кажеш именцата си, и ако имаш късмета да си управител ще те хвана за ухото пред служителите и такъв шут ще ти набия, че свят ще ти се завие.Работната седмица в България е 5 дневна, с 8 часа работен ден, събота и неделя са почивни дни!
Хайде като си голям умник да ми кажеш защо райони кметства, общината, банките, училищата не работят в събота , или те са по - прости от големия управител на СБА който смяташ, че си??
Напиши си иммената и сами ще те намерят инспекторите, страхливец!!!

Колко си глупава Росица!Ти работила ли си на друго място?Знаеш  ли, че когато управителят  реши може да те уволни, а не да ти дава неплатен отпуск?И на това бъди благодарна моме.Заради такива като теб сме на тоя хал правите се на много умни ще си търсите правата е намерете ги.Къде пише в кодекса , че събота и неделя се заплаща извънредно-ГЛУПОСТИ.Часовете се разпределят в месеца.Тези часове са регламентирани по закон и се спазват, може да провериш уверявам те в това извикай , ако желаеш и министъра на труда, той ще каже същото.Моме не си запозната с правилника за изготвяне на графиците и си позволяваш да говориш глупости.Кой не плаща двойно на празниците?Гледаш ли си фиша или не разбираш защото си от село и за малко.МАЛОУМНИЦИ.Пожелавам ти да започнеш работа на друго място и да ти постелят червен килим като започваш.Колко си смешна