CBA - Верига супермаркети https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул Филип Тотю 2&markers=София,ул Филип Тотю 2

CBA - Верига супермаркети

Уважаеми бивши и настоящи колеги, съгласно чл.327 от КТ всеки работник има право да прекрати договора си едностранно без предизвестие ако работодателят му допусне нарушение на трудовото законодателство и правилата за здравословни условия на труд - не плащане на заплати или както пишете извънреден труд, не провеждане на задължителни инструктажи, налагане на финансови санкции без връчване на мотивирана писмена заповед по чл.210 от КТ, но и тогава ако работникът възрази не му се вземат пари, възлагане на работа която не съответства на квалификацията и всичко което се сетите и го пише в КТ. Нужно е да напишете: До директора на ЦБА АД гр...., поради допуснати нарушения на трудовото законодателство от Вас (посочвате поне едно) прекратявам едностранно трудовия си договор. Моля да оформите трудовата ми книжка и изплатите обезщетение по чл.221 от КТ. С уважение...
Когато връчите това в офиса (задължително входящ номер с дата или обратна разписка по пощата) трудовия ви договор е прекратен от този ден. Не е необходимо някакво съгласие, одобрение или нещо друго от работодателя. Всеки чиито права са нарушени може да използва всички форми за сиграли за нарушения на сайтовете на Инспекцията по труда, Министерството и др. Мисля, че ако има повече сигнали на държавните органи ще им се наложи да свършат своята работа. Инспекцията трябва да даде задължителни предписания и/или наложи санкции на работодателя.
Пожелавам успех на всички които решат да се борят в своя полза и на колегите които остават.
Ако се стигне до съд работника не заплаща държавни такси, но е добре да има читав адвокат. Съда осъжда работодателя ако иска е основателен да възстанови разходите за делото.

Фирмата е западаща.Не започвайте работа там ,ще работите като вол за 450 лева , ще ви удържат за бракове , за кражби на клиенти за което вие нямате никаква вина но фирмата трябва от някъде да си избие загубите което е абсолютно противозаконно.Изисквания имат много но условията на труд са отвратителни дори нормален работен фиш не ти дават като хората а някаква квитанция на която ти пишат каквото си искат.Допотопна работа а магазините им все повече заприличват на изоставени соц магазини не се влагат пари за нищо и положението в повечето обекти е плачевно.Не се лъжете да започвате работа там, загуба на нерви и време!

Бояне, когато назначаваш управители, избирай ги поне да са пораснали на акъл, защото той като такъв не отговаря само за семействата на ''подчинените'' си, ами с живота и здравето на цял квартал, но как да ме разбереш за к'во говоря като и ти си НЕДОРАСЪЛ! Мое мнение е да се махаш по скоро, да не правиш бели и на други места, а който те е поставил там, като КОМАНДИР на всички, е допуснал голяма грешка. Дано някой по виш от теб прочете това дане допуска повече роднински връзки, лапешки авантюри и етнически назначения .... защото добре знаем до какво води това... до облаги и то нерегламентирани. това е от мен. Давам и лични срещи, стига някой да е заинтересован и да е достатъчно зрял да осмисли ситуациите, до които доведе самият ТИ. с уважение: АЗ

Влизам да пазарувам във вашия магазин многократно попадам на развалени храни .Днеска вътре в магазина имаше и улично куче клиент реши да го гони касиерка му отговори да го остави да не го гони че то си живеело там.Мисля че нее редно да се разхождат животни между хранителните продукти .Моля обърнете внимание !

ПРЕДИ 2 МЕСЕЦА ПАЗАРУВАХ И ЗАПЛАТИХ С ДЕБИТНА КАРТА НА ПОС ТЕРМИНАЛ ,ИЗДАДОХА МИ КАСОВА БЕЛЕЖКА И СИ ОТИДОХ,СЛЕД 2 СЕДМИЦИ МИ СЕ ОБАДИХА,4Е ТРЯБВА ДА СЕ ЯВЯ В МАГАЗИНА -АСПАРУХОЖО ДА СИ ПЛАТЯ ОТНОВО СМЕТКАТА ОТ 102 ЛЕВА,ЗАЩОТО В ТЯХНАТа сметка не е постЬпила такаВа сума.СЛЕД КАТО ОТКАЗАХ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ТЯХ ,ТЬЙ КАТО САМ СИ ПЛАТИЛА И ИЗЛЯЗЛА С КАСОВА БЕЛЕЖКА  НЕ МЕ ЗАСЯГА КАКВО Е СТАНАЛО.НЕ САМ О4АКВАЛА ,4Е СЛЕД ТОВА ЩЕ МЕ РЕКЕТИРАТ ОТНОВО СЛЕД ДВА МЕСЕЦА.ДНЕС МИ СЕ ОБАДИХА И МЕ ЗАПЛАШИХА ,4Е ЩЕ МЕ ПРЕДАДАТ НА ПРВНИЯТ ИМ ОТДЕЛ ,КАКВОТО И ДА ЗНА4И ТОВА.ОПИТАХ СЕ ДА СТИГНА ДО НЯКОЙ ОТ ТОЗИ ОТДЕЛ НО НА ТЕЛ;052463065 =ПРЕДСТАВИ СЕ КАТО ИНФОРМАЦИЯ СЛЕД КАТО 4У ЗА ПОЛАКВАНЕ МИ ЗАТВОРИ ЯДОСАНО И ДО КРАЯ НА РАБОТНИЯ ДЕН НЕ МИ ВДИГНА ТЕЛЕФОНА.    МИЛИ ХОРА ,КЛИЕНТИ ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТАЗИ ВЕРИГА МАГАЗИНИ И ПО СПЕЦИАЛНО В АСПАРУХОВО.СМЯТАМ ДА СЕ ОБАДЯ В ПОЛИЦИЯТА АКО НЕ ПРЕСТАНАТ ДА МЕ РЕКЕТИРАТ!

Не започвайте работа в тази измикярска верига .Удържат ви за всичко за кражби за брак което не е редно .Клиентите си крадат колкото си искат не назначават охрана за да не плащат заплата и кражбите ги удържат на вас от големите заплати! Персонала не достига и е много работа за никакви пари !Отпуските трябва да ходиш и да заместваш колеги което е убийствено на фона на часовете които работиш и не ти се заплаща допълнително .Изобщо търсете си друга работа ако имате възможност в цба е хамалогия за малко пари и пълна мизерия!

ало АНОНИМНАТА ти кьорава ли си? хората са изписали цял роман за негативите на ЦБА, а ти искаш да ходиш на интервю !!!!!!!!! защо си го причиняваш? толкова ли си закъсала ма ? не се ли уважаваш поне малко ? Явно НЕ ! Да естествено, че те режат от заплата, не получаваш цялата си под предтекста, че имаш много осигуровки. Аз за краткото време, в което бях там не съм плащал никакви развалени стоки, но колегите плащаха и то доста мащабни суми, много често оставахме извънредно на работа, като това не се заплащаше ест. Не задавай глупави и излишни въпроси, просто прочети коментарите 5-6 страници назад и ще ти стане ясно ! Съвет : търси си друга работа !!!!!!

някой може ли да ми каже наистина последно колко пари ще вземам , ако започна работа там, днес съм на интервю след обед и по телефона предварително ми казаха че поне 410лв трябвало да вземам, 350лв заплата и 60лв ваучери,  а като чета коментарите направо се замислям дали да ходя, имам познати който са работили преди в тази фирма и ми казаха че никога не вземаш това което трябвало. реже ли ги с по около 100лв, защо ? вярно ли е това?също така управителите посточнно ги карали да плащат някакви развалени стоки, а не им ги давали, кво като е развалена, нали си я плащаш значи трябва да ти я дадат, и постоянно се сменял персона, всеки работел по 2-3 месеца и все нови и нови. моля ви дайте мнение за да знам дали да ходя на това интервю след обед

До SSS ти си поредния гъзоблизец сиг. в тая фирма щото съм виждал такива като тебе

Здравейте отново.
Първо приода не е от четири, а от шест месеца. Това е видно от написаното преди. За справка КТ. Не разбирайте, че не се прилага след дадения период. Има се предвид следното: общият брой работни часове за този период (не по голям от 6 месеца) се разпределят във всеки месец по осмотрение на работодателя, като задължително се спазват междудневните и междуседмичните почивки. Накрая като събереш работните часове на служителя за този период и ги сравниш с работните часове по календар за същия период - те трябва да са равни числа в идеалния случай. Пример: имаш сумирано изчисляване за 2 месеца- Януари и Февруари. Януари е 22 работни дни по календар с по 8 работни часа. Това е 176 работни часа. Февруари е 20 работни дни по календар с по 8 работни часа-160 работни часа. Общо за двата месеца 336 работни часа. Ако се налага ще се работи се работи 184 часа (23 работни дни) Януари и 152 часа (19 работни дни) Февруари. Следва същият цикъл и за следващите двумесечия. Ако това е упоменато в договора на служителя, то може да не се пуска и заповед от отговорно лице. Ако човек работи по 9 часа например за февруари ще работи не 19, а 17 дни. Ако дневната му почивка е по дълга от 30 минутя, то тя не се брои за работно време.
Така, че не е добре да се правят свободни интерпретации.
А, ако не се спазват нормите е друг въпрос. Нали така...