Булпрос https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк София&markers=София,Бизнес Парк София

Бивш служител съм,но не и анонимен.До момента,прочетох всички коментари от вас и разбирам,че за да си анонимен,това означава да си страхливец.По-долу,несмятам да обиждам или да навреждам на името на фирмата,а по-скоро ще изразя личното си мнение.Не го бъркайте

Започвайки работа,ми се сподели т служителите,препитващи ме,че позицията е стъпка назад.Зададох си въпроса:къде е мотивацията тогава да работя за вас?Започнах работа,но се наложи да отсъствам 3 дена,за които бях уведомил ръководителя си и след това предоставих болничен лист/като последващата седмица беше изплатено обезщетение от НОИ/.Мислех си,че това е единствения препъникамък тук.Работата си влезе в своя ритъм,имаше обучения и куп други неща.В един момент аз използвах свободното си време за лични неща/семейство и хоби/.Това бе първият фактор,който започна да пречи на прекия ми ръководител.Правеха ми се забележки,защо не излизам наобяд с тях,защо не комуникирам непрекъснато с тях/тук говорим за ежеминутни извън работни неща/,както и защо не се обръщам с галено име към жената в екипа.
Що за безумие е това?
От там насетне започнаха проблемите.Христо Вангев няколко седмици по-късно отявлено започна да се конфронтира с мен,да подхвърля саркастични и иронични подмятания за съпругата ми и да се интересува непрекъснато от личния ми живот.При всяко мое отклоняване от тези лични теми,той все повече и повече разпитваше.До момента,в който не ме привика на лична среща,да ми обясни,колко съм бил закъсал в представянето ми в работата/без да има никакви подкрепени доказателства и твърдения/.Разговорът завърши с препоръка как да бъда по-концентриран в работата,която върша,защото от него зависело оставането ми.Казах си"добре",продължих да работя,но отново злободневните подхвърляния и опити да бъда въвлечен в детската им атмосфера не се получиха/правеха се хартиени самолетчета и се пускаха през прозореца,търкаляха се макети на автомобилчета по бюрата,разглеждаха се профили на "мацки" във фейсбук,които всящност бяха служители на фирмата/.При опити да се включа в това,категорично отказвах.
След многобройните опити,отново бях привикван да разбоварям с Христо,относно работата ми,като отново никъде не бяха доказани твърденията му за моята неспособност да се впиша в екипа.Няколко пъти го попитах;"ако имаш конкретни примери за проблеми възникнали от моята работа,ми ги покажи".Той отговаряше;"ами,няма конкретни,но го казвам по принцип на всички".
Тогава,в края на октомври,предвид изтичането на изпитателния срок,той реши абсолютно еднолично да прекрати работата ми в компанията,под предтекст,че нямам болничен,предоставен от по-горе споменатите 3 дена.Също така,лице на име Галина Истилянова,суфлираше на Христо за болничния,като твърдеше:"ние по служебен път проверихме в НОИ,че такъв болничен няма".Парадокса е ,че когато съпругата ми му е звъннала и е попитала за болничния,той е казал:"няма никакъв проблем с болничния".А сега да ви попитам аз;още ли бихте искали да работите в среда на подлоги,душевни свиркаджии,оженени под чехъл" професионалисти",които избиват комплекси на работа,защото у дома е равнис-мирно.
Най-лошото в цялата работа е е,че IT шефа на компанията,за която работех,дори не пожела да изслуша моята гледна точка.Явно,защото не съм толкова добър дупедавец като тъй наречените "тийм лидери".

Питам ви аз "анонимни";от нещо страх ли ви е да изразите мнение?Смятате ли,че когато споделите нещо от работния ви ден там,ще ви навреди директно?Анонимността ви ме кара да си мисля точно това.Вас ви е страх да пишете с имената си,защото по този начин вие потвърждавате в каква среда работите.
Аз нямам какво повече да кажа от това,което споделих по-горе,но мога да ви кажа,че съм ОТВРАТЕН ежедневно да продължавам да срещам подобни хора в българската работна среда.

За щастие не работя вече там,но по-лошото е,че в момента ,кандидатствайки по нови позиции чрез Easy Consult/фирма за подбор на персонал на Булпрос и не само/,аз съм тотално отхвърлен за други позиции.
Можете ли да се сетите защо?

Компанията има страшен потенциал в момента, има адски много проекти, аз лично не съм чул някой да се е оплакал. Заплатите са доста прилични, бих казал по-високи от средното за сектора, но отново зависи за каква позиция става въпрос и на какво ниво и не на последно място за колко ще се договорите. Колегите са доста интелигентни, което е доста важно за да вървят нещата напред. Винаги може да се разговаря с менеджмънта и да ти влезнат в положението. Това са моите виждания в отдела, в който работя. Единственото, което е може би недостатък, е че няма привилегии от сорта на ваучери или безплатен фитнес, но за това заплатата компенсира.

Най-най-скапаната фирма в която съм работил. Стойте далеко иначе ще си скъсате нервите.
Толкова са жалки, че (както виждате по-долу) сами си пишат хвалебствени коментари тук, за да позамажат положението.

Работих по проекта billiger.de от самото начало на създаването на редакцията в Пловдив. Както се вижда и от оценките, които съм дала за фирмата - много съм доволна от всичко. Най-коректната и лоялна фирма. Най-яките колеги. Най-готините ръководители.
Успех на проекта!
Сега някой пак ще попита - Ха, доволен служител, ама бивш?!
С Уважение,Елена

Успех на проекта! Сега някой пак ще попита - Ха, доволен служител, ама бивш?!
Отговор на този въпрос имат само най-близките за мен хора. За съжаление няма как да го споделя публично. С Уважение,Елена

Не се подлъгвайте започвате работа в БулПрос. Мениджърите са под всякяква критика, заплатите са повече от жални. Никакво уважение няма. Шансове за развитие никакви. Жалка фирма

Топ мениджмънта е пълен майтап и оттам надолу всичко съответно е зле...
Постоянно се хвалят колко милиона били направили, а като стане дума да се дадат $100 за лиценз на продукт, който ТРЯБВА за работата ти казват "Еми нали има trial версия, преинсталирай я през 30 дни"...
Същото е и с командировките в чужбина. За първи път попадам на толкова мизерна фирма, която да не покрива някои елементарни разходи...

Какво да очаквате от фирма в която прякора на CEO-to e Иво "opportunity-то", а на шефа на софтуерния отдел Андрей "мЕнзухара"?
Дано по-скоро успеят да я продадат фирмата (най-накрая) и да се приключи

коментарът ми е насочен изцяло към хората от човешки ресурси във фирмата. Кандидаствах по обява за Java Developer и получих обаждане в петък вечерта от някаква жена от човешки ресурси  и  се разбрахме с нея да ми се обади в понеделник. Съответно не получих никакво обаждане и видях, че са махнали позицията. Не е проблем за мен, че сте си намерили човек, но е хубаво да показвате малко уважение към хората и като цяло забелязвам, че малко БГ фирми го правят.

Лично аз не препоръчвам на никого да работи в тази фирма.
Една година ни лъгаха, че ще вземат нов офис в който условията щели да са вече ОК и какво стана... в новия офис ни сложиха по 10+ човека в "помещение".
За незапознаните искам да кажа, че това не е софтуерна фирма, а ишлеме. Отношението от някои мениджъри е просто брутално...
Преди години като работех в Сирма и си мислех, че не е възможно да има фирма, която да е по-зле, но Булпрос ме обориха.
Изключително съм разочарован...