Булпрос https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк София&markers=София,Бизнес Парк София

Здравейте, ще изкажа и моето скромно мнение за фирмата.
Бях контактнат в LinkedIn от HR, който работи за тази фирма, с уверение, че отговарям на техните изисквания за работа като QA в град Пловдив.
След това последва първо интервю, което беше по скайп и продължи около час. Бях изпратен на второ интервю, което включваше тест(около 1/2 час) и събеседване(още 1 час).
Бях повторно уверен, че отговарям на изискванията и че ще ми бъде изпратена оферта, но на другия ден се оказа, че забравили да ми видят нивото на английски език. И това мина добре(изгубих още около 10 минути от живота си).
Индикациите от тяхна страна и очакванията ми бяха само в посока да получа оферта за работа.
Какво стана ще попитате? Ами днес HR-ката ми писа, че цитирам "на този етап обратната връзка е много положителна, но колегите и смятали да си търсят senior QA".

Разбира се потърсих обяснение защо са постъпили така и не получих адекватен отговор.
На тези, които ще кажат, че съм се ядосал, че не са ме взели на работа, предварително ще отговоря - да, ядосан съм от отвратителното отношение, заблуждението и последвалите увъртания, но се радвам, че няма да работя за тях, защото са меко казано НЕКОРКЕКТНИ.

Заключение(за който е изчел всичко) : далеч, много много много далеч от тази фирма!!!

Един много разочарован човек, който е изгубил близо 3 часа от живота си, занимавайки се с некоректни хора(да повторя - не съм ги потърсил аз).

Бачках там преди години, напуснах, и настоящата ми ангажираност с друг работодател, позволява много повече.
Бягайте далече, работа в тая фирмичка не търсете.Успяват и прохождат само натегачите.
Както виждам и настоящите работници, не смеят да пишат с имената си.
Уважение нула, развитие само ако си наведен.

Г-н,Томов,искрено ме забавлявате:"можете да разговаряте с мен".Ама ти верно ли мислиш,че искам да разговарям с теб,просто се обясняваш на всеки пост.Хахахах,развеселяваш ме.Предпочитам да разговарям с млади,интелигентни хора,а не с депресирани,арогантни истерици.Мисля,че ти отделих достатъчно време/май наистина имаш нужда да се обясняваш и сериозно имаш нужда от внимание/.

Уважаеми Анонимен.... След този пост, повече не смятам да отговарям или да пиша за квото и да е било свързано "приятелската" среда или ... както вие си приемате ситуацията там.....

Само едно бих ви помолил....Ако искате да пишете обективно, и не ме познавате, можете да разговаряте и с мен, а не да се осланяте на чуждо мнение......Нали?

Мнението Ви е субективно.....И нямам намерение да Ви давам обяснения повече, предвид многото неща, които изписахте и не са верни.....

За професионалното ми развитие не се притеснявайте..., а и не е ваша работа.....

Чуствам се изключително добре, че не съм в средата,в която бях попаднал.....

Г-н,Томов,апелирам да спрете да се излагате повече и да не занимавате аудиторията със себе си/явно имате липса на внимание,но тук не е мястото мисля/.
Да,не Ви познавам лично,но познавам хората,с които сте работили в една стая и като чувам за какво става въпрос,се радвам,че не Ви познавам.Поведението Ви е било повече от ужасно,крясъци,самозатваряне и заяждане със всички в стаята.Грозно е и низко да обвинявате след това ръководителя си ,че той видите ли е причината за Вашият невротизъм и несправяне със работата.Моля Ви,не се излагайте повече и не плюйте по свестни и интелигентни хора,които познавам лично.Честно казано ме съмнява да имате работа,предвид невротичния Ви характер,но УСПЕХ!!

Уважаеми,анонимен,Вие лично мен познавате ли ме,за да говорите и да ми поставяте епитети?Дали съм на ниво или не,или компетентен/като доказалите се в бранша/,немисля,че е ваша работа без да ме познавате.
Какво излиза....да бъдеш част от една работна среда за мен е важно да си върша работата,а не да се съди за компетентността ми,дали съм излизал навън с някой.До момента,във всяка среда ,в която съм бил,хората не отиват на работа за да си чакат обедната почивка и да си павкат цигарите за да се сплотяват.
Не се притеснявайте за работата ми!В момента имам работа и проблеми нямам!
Не разбирам едно:като толкова си обичате работата и ви пука за нея,що пишете като анонимни?Но,в крайна сметка това само доказва страха да кажеш кой си и да се изпраите очи в очи с мен.
Повече нямам намерение да се занимавам с анонимници!

Настоящ служител съм във Булпрос и съм изключително доволна от работата,колегите и заплащането.Не бях влизала тук от много време,но реших да разгледам коментарите като цяло за фирмата.Останах неприятно изненадана,че хора,които явно не са били на ниво и са уволнени,като г-н Томов,плюят по хора,които са се доказали в този бранш.
Разбира се,че ,когато човек работи в екип,трябва да се държи нормално и адекватно с колегите и защо не питам аз да не излизат в обедна почивка заедно.Защо да не е това част от сплотяването на колектива,ако хората са точни и на място.Това,че Вие г-н Томов нежелаете да станете част от една среда и умишлено отбягвате колеги ,няма начин да не доведе до дразги и отдръпване и от страна на колегите.Кой сте Вие,че да давдте оценка какви хора работят там,при положение,че уволненият сте ВИЕ,а не те.Това води до извода,че проблемът не е в тях,а у вас.Грозно е да говорите на хора зад гърба им,след като те продължават да бъдат на работа,а вие-не.
За мен,човек за да се впише в една среда,на първо място трябва да бъде положителен,добронамерен със заобикалящите го ,да има желание за работа!

Уважаеми анонимен,питам Ви,защо мислите,че обективното мнение винаги трябва да означава злоба?По-долу в коментарите ми,обърнахте ли внимание,че става дума за конкретни хора,а не фирма?
Никъде не съм казал против мениджмънт или управление,или каквото и да е.
Ако за теб да си асоциален означава да не излизам навън пред офиса да пуша или да ходя на обед, да обядвам с колективчетата около моя,то да,аз съм асоциален.Нямам намерение да ставам част от толкова "задружния и обичлив колектив",при положение,че същия този колектив,след това казва,че съм некомпетентен,липсвал ми капацитет,и че интелекта ми е под всякаква критика.
Бих ти казал две неща:след като е толкова прекрасна фирмата,в която работиш,що си анонимен бе,БРАТО?Нали всичко е прекрасно,хубаво,читаво?На едно от последвалите ми интервюта ,след Булпрос,самите IT-та ми споделиха отрицателно и негативно мнение.
Продължавайте да бъдете коректни и свестни в начинанията си,но не се страхувайте да изразите мнението си.

По принцип не пиша по форуми,но след като прочетох по-долу написаното безумие,нямаше как да не изрзя мнение.
Работя в Булпрос и мога да кажа,че това е една чудесна фирма-шефовете и колегите са чудесни,заплащането също е на ниво.След като прочетох злобния коментар на Лазар Томов си дадох сметка,колко озлобяват хората,които ги УВОЛНЯВАТ от работа,просто защото са некомпетентни,нямат капацитет да работят и интелекта им е под всякаква критика.
Уважаема аудитория,господина просто е бил УВОЛНЕН и сега плюе по всичко и всички.Вие с такъв асоциален тип ли бихте искали да работите?
Уважаеми работодатели,ако все пак си правите труда да влизате в такива форуми,ви съветвам да проверяватв хората,които кандидатстват при вас-най-вече да им искате препоръки от старото работно място.
Питам аз господина Томов:Ако ти искат препоръка от Булпрос,като как ще занесеш и какво ще пише:НАПУСНАЛ или УВОЛНЕН?
Желая успех на всички,които имат желание и кандидатстват при нас!!!!!

ps. Само да допълня на по-долу казаното,че когато фирмата,за която работех чрез Булпрос,отидох в представителството им във Виена.Трябва да ви кажа,че има много какво да учите,като бизнес етикет,комуникация,професионална атмосфера в офиса и куп други неща,които отвориха огромна пропаст между представата ми за начина на работа в България и реалността/която "адекватно" работи/.
Няма бла-бла коментари,всеки ходи и си обядва сам и никой не идва да му прави проблем,защо не ходи с останалите от екипа.Решенията там се взимат самостоятелно.

Когато Христо идва и обяснява,кога е хвален от Ивайло,мисля,че е редно Вангев да каже:"там има още 4-ри човека,на които им е добре да го чуят лично,защото те са причината за това",а не просто един човек да обира всичко!!!!
Но,когато става дума за някаква издънка-ония четеримата трябва да се оправят и като тийм лидер става по-нисък от тревата.