Булпрос https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк София&markers=София,Бизнес Парк София

Не е лоша фирмата, някога работех там после смених работата но условията си бяха пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ. Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 65г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо още преди 7 години реших да направя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като откакто е създаден е нараснал за последните 10г със 1000х . Идеята ми беше да гледам на него като инвестиция в дългосрочен хоризонт и някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50г. за да се пенсионирам, тъй – като дори и в най-розовите си мечти не съм подозирал че Bitcoin ще струва толкова 7 години по-късно.
Bitcoin е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечния си доход можете да заделяте. Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за крипто валути в света:

Нов бардак със стари к... /Класика за България /

Като гледам след мен, колко народ изписа все суперлативи....

Фирмата има ново име Диджитал Нейчърс ЕООД.

Прецакват по същият начин като Булпрос.
Договорът е неизгоден.
Нямат стартова заплата.
Започваш на 15-ти Март и на 15-ти Април ти плащат половин заплата. Цяла заплата чак на 15-ти Май.

На 16-ти Март започват съкращения и се налага да режат или от заплатата или от персонала.

Каквото и да правите БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧ ОТ ТАЗИ компания. Изккючително мизерно място с нечъстоплътни шефове. Откровено не им пука за хората, важни за клиентите. Когато дойде COVID - кризата изпратиха в неплатен отпуск сума ти колеги, като в същото време щефовете не пропуснага да си вземат бонусите. Опитват се да те прецакат по всякакви възможни начини, вкл. с глупавата си академия, с която еб*ха майката на много джуниъри. Доколкото знам подписваш, че нямаш право да напускаш 12 месеца, с неустойка 6 брутни заплати. Фирмата вдига съдебни дела на всеки, който дори и си помисли да не спазва тези споразумения, ако ги е подписал вече.

Станислав Неделчев и Калин Молеров крадяха от бонусите на служителите си. Когато, клиентът даде увеличение/поощрение в следствие добре свършена работа или допълнително изработени часове, тези пари не стигаха въобще до служителите, а влизаха в джожчетата на Станислав Неделчев и Калин Молеров. Самия Молеров е изключително гнусна п*тчица, краде като за последно, както от служителите си, така и от клиента. Много клиенти, именно заради лицето Калин Молеров, поискаха хората, които са получили от Булпрос, да си логват часовете отделно в системата на клиента. Защото Молеров изпращаше справки и фактури, нямащи общо с действително изработените.

Не препоръчвам фирмата за работа - нулево отношение към служителите. Ако ви харесва да сте безличен изпълнител това е мястото.

Токсична култура на мидъл мениджмънта. Да се избягва на всяка цена.

Бих искал да почна с това, че прекарах в тази фирма година и два месеца като агент телемаркетинг. Накрая подадох сам предизвестие и с изтичането му си тръгнах. През този период смених 3 различни проекта не по мое желание и предполагам, че ако бях устанал, щеше да ми се наложи да сменяам още за в бъдеще.

Нека започна с възнаграждението - беше ми предложен минимума за опита и езиците ми, но все пак в рамките на нормалното. Увеличението зависи от резултатите ( Така и трябва) . Никой никога с тази фирма не е имал, в това чисто аз, проблеми с отпуски , заплати, коректност по отношение на трудови договри, заповеди за прекратяване и тем подобни. Адски коректни са в тази насока.

От там нататък, бих искал да споделя впечатление от прекия си ръководител през повечето време и човека, който лично ме нае, Красимир Кръстев. Аз по - толерантен, приятен, приятелски настроен и готин тиим лиид не съм имал никога. Той бе причината аз и много от колегите около мен да се задържим толкова дълго. Най - добрия мениджър, който някога съм имал през целия си трудов стаж.

Оттам нататък мултиспорти, ДДЗ, паркинг са налични за служителите.

Последно само искам да споделя един от демотивиращите факти. Как е възможно хора, който са осъждани, имат проблеми със закона и в собствената си държава и в България, да взимат позиции като Проджект Мениджър и да са шефове на проекти и да си правят техен ректутмънт??? На всичко отгоре тези хора редовно се друсат и то не с трябва на работното място или идват на работа под въздействието на тежки синтетични наркотици. Да не говорим , че пред мен са и продавали на колеги. Говоря именно за Крис Торолило или Трилолило ( полу шотландец с италиански корени). Ами докато такива личности, който са не за корпорация, а за централния софийски затвор или поне програма за реинтеграция в обществотот и комуна и са над 40 години и не могат да контролират наркотичните си щения взимат такива постове като мениджъри на проект няма как да не се демотивират добросъвестните хора като мен. А тезе 40 години тотално неадекватни и безотговорни наркомани имат и деца. Бог да пази децата им или поне майките им дано са в ред. Крис трябва неззабавно или да почне да се поправя или да се провери как работи и какво взима и на работи и да се вземат мерки.

От мен толкова, благодаря за вниманието!

Булпрос Консултинг са мошенници: издават незаконни граждански договори които са прикрити трудови договори.
Плащането е мизерно, служителите са арогантни и без елементарни обноски. Държат с работниците като с добитък.
Няма морал и нормално отношение в тази фирма.
Търсят да наемат безгрубначни баламурници които тихо да търпят обидното им отношение и законови нарушения.
Не се занимавайте с тях, ще съжалявате

В тая цялата олелия - коронавирус, спиране на работата на малки и големи компании, някак си BULPROS излязоха сухи от водата.
Беше малко за сметка на част от по-малките фирми в групата, но дори и тях не ги удари така силно, както повечето от останалите.
Нито намаляха заплати, нито работно време, нито съкращаваха хора в изпитателен срок. Единствено ни накараха да си взимаме отпуски, ако проектът ни е on hold. Уволниха единици, които така и така бяха за уволнение, защото не ставаха за нищо и само бавеха нашата работа.
Междувременно почна развитието по вътрешните им проекти, клиентите вече се възвърнаха, големите външни проекти не са спирали, средните сега се възстановиха за нула време.
Колеги от по-малки проекти, които ги застигна кризата, бяха прехвърлени към други.
Може да нямат 30 дена отпуск и тиймбилдинги в Анталия, ама в криза са силни.

Двоен стандарт, едни хора закъсняват и си клатят краката (като и това си има цена - да бъдеш доносник например) , а други не смеят да мраднат. Но както винаги така и тук рибата мирише от главата. Като цяло болшинството са кофтари с отвратителен характер!