Кол Груп https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Александър Малинов 23&markers=София,бул. Александър Малинов 23

Във фирмата се направиха генерални промени: Първо реорганизация на ръководството. Мениджърът, за койти Деси разказва вече не е част от мениджърския екип, поради редица причини; Второ: Работи се изцяло по нови правила и условия, с нов екип- вече има фиксирано работно време, което стриктно се спазва, осемчасов работен ден, с два почивни дни през седмицата, твърдо заплащане + бонусна схема, работи се в приятна работна среда, с много настроение и адекватно отношение към хората. И държа да отбележа, че недоразумението, за което Пламена казва- заплащането, ще бъде отстранено и: Плами, двама от твоите бивши колеги вече получиха парите си, и ти също ще получиш своите, както и всички, които са работили при нас, защото държим да сме коректни и да върнем доброто си име.
    В момента при нас се работи на пълни обороти, с много смях и забава- със сигурност ще има кой да го потвърди, така че, ако сте млад, с комуникативни умения, позитивен и усмихнат човек и търсите работа- заповядайте!!!

Здравеите лятото свърши и се явих на интервю в кол груп за посочената длъжност. Хората ми се видяхя коректни а и доколкото разбрах е имало някяква реорганизация в работата, предлагаха твърдо заплащане плюс бонуси за продажбите. Питах момичетата които работят от скоро там и казаха че нямат засега проблеми. Ще пробвам и ще пиша. Успех
П.с. Не си пиша името защото сега почвам и нямя да е коректно към шефовете   :-)

Напълно съм съгласна с мнението на Краси ....тъй като аз останах и след нея във фирмата като телефонен оператор и искам да ви кажа ,че просто се възползват от хората.След като работих един месец в тази фирма и никой не споменаваше за заплата и точно определено време ..реших да напусна.От начало ти го представят като мечтаната работа ...."ще работите от 9:00 до 17:00 като от 14:00 до 16:00 ще почивате ...заплатата не е твърда но на месец може да изкарвате най-малко 1000-1500лв"Но както знаете това са само пълни измислици ,работих от 9:00 до 21:30.. от понеделник до петък както и в събота от 10:00 до 19:00.След като реших да напусна ми казаха "не се притеснявай всичко ще ти бъде платено" след 1 месец чакане реших да ги потърся аз тъй като явно от толкова много работа никой не се сети за мен.След това ме разиграваха 2 месеца с парите ми и все още не съм си ги получила ...вече не се и надявам и то за 400лв.Други мой колеги не са издържали на това и също са напуснали и те не са видяли никакви пари ...така че хора не се лъжете .

Деси, на време си се отървала, поне не си си губила времето, както аз, цяла седмица!!! И както много други хора! На нас ни казаха заплащане от 1000 до 1500 лв ... нищо подобно :)))) Което разбира се, се базира на личните ти резултати ... кой дава 1500 лв заплата в български кол център ...
Много се радвам, че този сайт съществува и със създаването на профил на тази фирма, се надявам да помогна на много хора, които са кандидати там!!!

Ходих на интервю в тази фирма и останах много разочарована от отношението на човека, който ме интервюираше - така нареченият "шеф", който след като ме поразпита, ми каза единствено, че работното време е 8 часа + 2 часа и половина почивка, ми предложи да отида на другия ден за 4 часа. Тъй като това не беше единственото място, за което кандидатствах, а и съм наясно, че на някои места заплатите в кол центровете могат да бъдат и 400 лв, което е недостатъчно поне за мен, реших да поискам повече информация. Казаха ми, че заплатата е 600 лв. и когата заявих готовност да отида на следващия ден, човекът ми каза просто, че няма да ме запише, а на въпроса "защо?", ми отговори, че той е шефът и той решава... Аз направо останах без думи, пожелах им лек ден и си тръгнах и много време се чудих и все още е така, защо по дяволите този човек така изведнъж реши, че вече не ставам за неговата фирма - сигурно защото се поинтересувах и какво заплащане да очаквам и му показах заинтересованост и към това, което се очаква да получа, а не само какво ще дам. И ми е много странно какви са тези хора, които искат да им работиш, ако има начин и за без пари... Много съм разочарована, а това не е единичен случай.
Но все пак след като прочетох предишния коментар, се успокоих, че дори и аз нещо да съм си виновна е било за добро и съм си спестила един куп нерви!

Кол груп е фирма, със седалище в Благоевград. Дейността на фирмата е кол център, с цел продажби. От 3 седмици имат офис и в София и са сключили договор с Виваком. Имаха (може и още да я има) публикувана обява в джобс.бг, че търсят телемаркетинг оператори, като работните позиции са 5. При първото ми интервю, мениждъра ми обясни, че можеш да изкараш пари от сорта на 1000-1500 лв, и че има трудов договор. работното време е от 10.30 до 14.30, 2 часа обедна почивка, и след това от 16.30 до към 19часа. А работата се състои в това, да звъниш на клиенти на Виваком - на стационарни телефони, за преподписване. Избраните ще бъдат обучавани за тийм лидери. Избраха ме за да започна обучението. След първия ден на обучение, минаваш един тест, на базата на който ти поставят оценка, и се провежда 2ро интервю, отново със същия господин мениджър. На мен ми каза, че съм одобрена, че съм много добър кандидат, и че съм добре дошла в екипа. На следващия ден, на одобрените кандидати, ни казаха да отидем в 10 часа. Искам да вмъкна, че одобрените бяхме 7, а търсените места 5. Отново се почна с едно обучение, като на края на деня освободиха 2ма, с оправданието, че не са това което Кол Груп търси. Останахме 5, с идеята, че сме ние тези, които ще поставим основите на този офис, тъй като, момичетата, които ни обучаваха бяха командировани от Благоевград. На следващия ден, започнахме да се обучаваме за да звъним по телефоните, пуснаха ни по едно време да провеждаме разговори, и на края на работния ден, освободиха още едно момче. Междувременно, се провеждаха интервюта с нови хора. Ние започнахме да се чудим, какво се случва. Питахме за договори, като отговор получихме мрънкяне и междуметия - нищо конкретно. Това, което разбрахме, е че ще ни плащат всеки ден, на базата на сключените договори от предходния ден. В понеделник, след 2 дни почивка, отиваме заредени с нови сили на работа, пак ни изчетоха някакви лекции като част от обучението, и след това освободиха още 1 момиче ...Останахме 4 ... Вече имаше и нови хора, които започнаха обучението си, и ни слушаха как говорим по телефоните. Днес, вторник ( 12.07.11 ) ... отивам на работа, отново ни изчетоха лекции, относно мотивацията, а междувременно друга тийм лидерка, продължаваше да обучава нови. Освободиха още 1 момиче. Попитах отново, кога ще подпишем договори, и какви ще са те, дали трудов или граждански, тъй като, както знаем, при трудовите имаш конкретно месечно възнаграждение, а мениджъра каза, че получаваш пари, на базата на сделките, които си склучил. Което ме наведе на мисълта, че договора може би, е граждански ... На въпроса ми, тийм лидерката отново ми отговори с мрънкяне и с нищо конкретно - " ами май са трудови ", и смени рязко темата. Питам я, кога ще си получим парите от вчера, тя ми отговаря, че още е рано, че сме в процес на обучение, и когато завърши то, тогава ще започнем да получаваме. А както знаем, обученията при трудов договор са платени!!! Нищо и никой не ни гарантира, че тези които останахме, ще продължим да работим там и че няма да постъпят с нас, ката както постъпиха с другите уж " одобрени" кандидати. Искам да вметна, че всеки ден Виваком поставя цели на Кол Груп, относно сключените сделки.
И какво се оказва, скъпи мои, четящи тези редове ...Работното време вместо от 10.30, стана от 9 часа. И вместо 2 часа обедна почивка - 1 час, и стоиш до 8 часа вечерта, което прави 10 часа, всеки ден ... тоест 50 часова работна седмица, като има и вариянт да те викнат и в събота. През цялото време се опитват да те вкарат в някакво сектанско мислене, че работата е най-важна, и че непрекъснато трябва да се мисли за работата и за поставени цели!!! Освен това те си взимат един набор от хора, обучават ги, с пълни измишльотини, и новите хора, започват да правят сделки по телефоните, без да получават пари. Пари получават тийм лидерите и съответно мениджъра. Въртят хора, под претекст, че са още на обучение, които им изкарват тези пари, и във всеки един момент, ти можеш да изхвърчиш от там, защото " не си това, което търсят" ...и на твое място, идват нови, а на тяхно нови ... И съм напълно сигурна, че тази мощна фирма Виваком, няма представа какво се случва във фирмата-изпълнител Кол Груп. В противен случай, нямаше да го толерират, и да продължават да работят с тях!
Осъзнавайки това, им пожелах успех, и им казах, "че не са това, което търся" като работодател!!!