Куестърс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Хенрик Ибсен 17&markers=София,ул. Хенрик Ибсен 17

Хайде и аз да кажа две,три неща за фирмата че за тази година няма нищо.
Имах възможността да работя за тях в продължение на година и нещо.Като цяло имам само добри отзиви .Нещата са такива каквито са според договора който сте подписали. Заплатата е на ниво и на време,дават доста солиден пакет екстри(ваучери и т.н).Като локация новата им сграда е на доста добро място-срещу мол Парадайс.

Кандидатсвах за ИТ съпорт първа линия.Човешите ресурси Еми младо момиче доста лщбезно и културно.
Отивам на интервю.Влизам в стая 1х1м без въздух.Влиза възрастна жена старши човеки ресурси и надъхан амбициозен сел*нин с тетрадка с въпроси(от wikipedia).Интервюто е доста по-брутално от разпит в полицията на обвиняем.
Здават ми се въпроси толкова лесни и неадекватни,че е трудно да се отговори и се чудя подиграват ли ми се,какво става тука.Не те изслушват, задават един върху друг поредния глупав въпрос и охкат и ахкат,че едва ли не не можеш да отговориш(не,че те слушат и разбират нещо).
Това са ми впечатленията

Не съм бил служител на фирмата, но съм бил канен на интервю - преди около две години. Тогава още се казваха Quickstart.
Ще споделя лошото си впечатление от интервюто за web developer - първо ме извикаха през HR компания, без да може да стане много ясно дали кандидатсвам за Back-еnd или Front-еnd позиция, фирмата за която искаха да ме наемат се казваше Ecommera и за да ме извикат на интервю ми дадоха да правя задача от вкъщи, която беше изцяло front-end ориентирана и с която се справих без особени затруднения.
Логично след това ме извикаха на интервю. Там за съжаление се срещнах с човек без елементарно възпитание, който не се представи. Слеващото нещо беше, че в това интервя нямаше никакъв диалог, директно се започна с един _изпит_ в стил изправен на дъската. Освен тези неща, въпросите бяха тотално нерелвантни към предварителния тест, че дори и до някъде към програмирането като такова. Въпросите бяха доста много и бяха пълни глупости от сорта на "каква е разликта между SFTP и FTPS", "какво е различното между UTF-8 и UTF-16" и тем подобни гатанки.На края на целият този граничещ с неадекватното "experience", имаха нахалството да ми заявят, че "не ставам" и може би за front end нещо".Вече доста години професионално си вадя хляба и съм видял и други компании и как се провеждат интервюта, също и доста успешно са ме наемали и съм вършил работа с години наред на работодателите си, като общо взето не са ме уволнявали никога.

ПОДОБНА ПРОСТОТИЯ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДРУГАДЕ.
my 2 cents ;]

Куик Старт, която отскоро се нарича Куестърс Груп сама по себе е добра фирма, добро място за работа. Наскоро преместиха офиса на ул Казбек 63, което е сравнително близо до стария офис. Като служител на тази фирма аз и 99% от колегите ми всъщност работим за чуждестранни фирми, които вместо да открият собствен клон в БГ сключват договор с фирмата да им предостави работна ръка, като по-особеното е, че фирмите клиенти, както е моята CertiVox сама удобрява служителите си, комуникира с тях свободно, което се различава от другите фирми, които предлагат просто outsourсing.
Заплащането е добро, по-високо от средното на пазара, но след подпиването на договор рядко се случва промяна на началните параметри. За сметка на това фирмата дава 220 лв ваучери за храна или гориво, застраховка Живот и т.н.

Наскоро кандидатствах за работа в Questers Group (както се преименуваха наскоро), четох, питах, разпитвах и мога да ви споделя какво знам за тях до момента.
Фирмата има около 10-ина екипа, като всеки от тях работи за отделен клиент на Questers и няма нищо общо с останалите - разбирайте outsourcing. Поне за екипа в който аз кандидатствах имам по-детайлни впечатления - интересна работа, предложиха ми заплатата която очаквах, колегите с които се запознах по интервютата изглеждаха печени, използват сравнително нови технологии. Всичко изглеждаше наред.
След това това потърсих контакт с настоящи служители (намерих - бивш колега и състудент). Оказва се, че в последните няколко месеца няколко от екипите са били "прекратени" - т.е. клиента за когото работят казва, че не му трябва екип в България. Questers Group дават на хората 1-2 месеца отпуска и ако в този период не им намерят място по другите екипи следва съкращение. Това мен лично не ме устройва, тъй като съм с 2 малки деца и изплащам жилище.
Мисля, че е хубаво кандидатстващите да го имат предвид.

Високите оценки отразяват поне в момента моето мнение на база досегашният ми опит в IT индустрията. За период от 9 години съм сменил 4 работни места в 3 фирми. Работата ми в тази ми предложи да израстна и да работя с технологии, до които не се налагаше да се докосвам на предишните - причина, която ме накара да се преместя. Получих каквото смятах че заслужавам при назначението си. Получавам подкрепа от колегите ми, както в България, така и от тези в UK. Опитвам се да дам най-доброто от себе си, и да бъда на нивото в екипа, за да осъществявам задачите, поставени пред мен и моя тим. В случай на нужда, получавам и обучението, което мениджърът ми сметне за подходящо, било чрез външен или вътрешен курс/презентация. Не мога да коментирам дали ситуацията в другите отдели на фирмата се различава от моята. Като цяло в момента не желая да сменям работното си място както и нямам изисквания към подобряване на работата със служителите на този етап. Досега не съм имал открити конфликти с никой на работното си място и извън него в тази или друга фирма. Смятам че лесно се адаптирам към работната среда и мога да допринеса за всяка организация с опита ми квалификацията ми. Чувствам се на място в КуикСтарт.

Факта, че всеки ден седмично се публикуват обяви е достатъчно красноречив-или симулират дейност или никой не иска да се задържа при тях. По-точно въобще и не иска да почне.

Реших да напиша мнението си защото съм впечетлен от поста на Kiril, който напълно съвпада с моето мнение за IT фирми в България. Няма никакво оътношение специално към Quickstart, а към всички IT фирми в България. Работил съм в няколко такива фирми с голямо желание и отдаденост. И във всяко начало с получено удовлетворение и удоволствие от работата. Но интересно защо колкото повече минава времето и се наблюдава навсякъде следния парадокс. Намира се по някой лумпен обикновено от devepers и почва да раздава непоисканото си мнение за щяло и нещяло. Този бил не достатъчно учил, този бил дърт, онзи бил млад. Съпроводено със задължителното блещене и колколене като се мине покрай бюрото на ближния. Абе кой те пита бе алнкоулу та гледаш в чуждата паница? И от там като се почне и недоволство на ръководството и се стига до отврат от цялата ситуация. Чудя се аз ли съм виновен, че не си мълча и раболепнича като някои подмазвачи, които вегетират необезпокоявани, раболепничейки и носейки баници и обяд нашефа. Ако имате отговор, защо обстановката за работа в IT фирми в България е такава кажете.

Като настоящ служител бих желал да споделя положителното си мнение относно Куикстарт като едно добро място за работа. Колегите от HR (представителите на компанията) са винаги отзивчиви (до момента), в различни ситуации са демонстрирали ангажираност, отговорност и готовност за разрешаване на определени ситуации. Личното мнение се уважава, цени се и потенциалът на служителите, а и най-важното според мен, компанията защитава правата на своите служители. Атмосферата в офиса също е приятна като цяло, плащанията са винаги навреме, че и даже подраняват, социалните придобивки са определено нещо, с което компанията демонстрира загриженост към персонала си. За мен лично това е достатъчно да бъде добре мотивиран и максимално лоялен към Куикстарт. Аз лично с ръка на сърце бих препоръчал компанията като едно от добрите места за работа в сферата на ИТ.

Докато работех във фирмата срещу мен се използваха техники, като mobbing и gaslighting - създаване на интриги, колегите разбират от някъде всичко, което съм писал в скайп и е-майл с приятели и много други неща за мен и миналото ми и го изпозлват говорейки обидно и унизително зад гърба ми, без да говорят директно към мен, но разигравайки театри (по начин, който може да разруши чувството за реалност на човек, да те накара да се чувстваш виновен, че си некадърник и т.н.). Може би това е извратена техника да уволниш някого извън закона, като го принудиш да си тръгне, въпреки че наушаваш човешките му права (никой човек не бива да бъде унижаван!). Може би във всички корпорации е така? Не знам, просто който не е чувал за такива неща да има едно на ум, особено ако има по-лабилна психика.
Иначе се работеше на лаптопи с техните малки монитори и осветлението беше малко кофти и доста колеги имаха проблеми с очите. (освен ако не са играли театър пред мен, като си слагат капки за очи, разбира се, понеже имаше и подобни театри).
Бяхме доста хора в една стая, може би към 30, което спомагаше за интригантската атмосфера. Може би това се прави съзнателно от страна на ръководството, не мога да преценя.