Куестърс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Хенрик Ибсен 17&markers=София,ул. Хенрик Ибсен 17

В момента Quickstart е може би една от най-добрите компании, които оперират на българския пазар (дължащо се предимно на факта, че работят с чужди клиенти).
Служителите разполагат с най-различни благинки за ежедневния си комфорт, в HR отдела винаги са любезни и услужливи и като цяло фирмата се държи изключително коректно както с работниците, така и с крайните клиенти. Ако се налага подготвяне на някакви документи или командировки - всичко е чисто, няма забавяне или размотаване.
Естеството на работа на служителите, разбира се не зависи пряко от компанията, което ще рече че трябва да се прави информиран избор при кандидатстване за някой от клиентите, за да няма нахендряне после :)
Отвреме навреме млякото или кафето свършват скоропостижно, а различни хора се опитват да нахълтат в стаите за усамотение без да чукат, но като цяло запазвам най-добри спомени към компанията и отношението ми е изцяло положително.

- Какво е нивото на заплащане във фирма КУИКСТАРТ ООД?
 Имам навика да работя повече от нужното, като за това от QuickStart ми се заплащат повече от добри бонуси. Имам месеци, в които взимам двойна заплата и нагоре. Парите не са се бавили никога досега, като дори понякога се пускат ден-два по-рано за наше удобство (предстоящ уикенд, официален празник, др.). За цифри нямам право да говоря, но по мой наблюдения, заплатите са прилични за бранша.
Каква е атмосферата на работа в КУИКСТАРТ ООД и има ли възможност за професионално развитие?
Атмосферата зависи от самия отдел. Там има значение чуждестранната фирма, която ползва услугите на служителите. При нас специално, всичко е страхотно. Никога не съм бил по-мотивиран да си върша работата. Израстването също зависи от структурата на отдела и бъдещите планове на клиента на QuickStart.
 - Защо някой, би искал да започне работа в КУИКСТАРТ ООД?
Това е най-добрата фирма, за която лично аз съм работил до момента, както от българска (QuickStart), така и от американска, тоест самия клиент с когото QuickStart работи. Колкото до въпроса, предполагам който иска да има сигурност зад гърба си и възможност да развие професионалните си умения.
 - Какво е отношението на ръководството на КУИКСТАРТ ООД към служителите?
С рист да повторя предишни мнения, отношението към мен е страхотно, както от страна на фирмата и собственика, така и от колегите. Офиса е страхотно място за работа.
 - Какви привилегии и/или социални придобивки предлага КУИКСТАРТ ООД?
По договор нямам право да споделям подобна информация. Само ще кажа, че социалния пакет е по-хубав от този в HP (в зависимост от позицията, предполагам, но в моя случай беше така).
Постарах се да дам обективни оценки.

До Дидо:
Има нови клиенти, за които трябват екипи. Също така - старите екипи се разширяват, ако обемът на работа се увеличи, което е нормално...

Има постоянни обяви за набиране на нов персонал, някой може ли да каже на какво се дължи това? Поне от 4-5 месеца постоянно имат над 15 обяви..

Здравейте! Можете ли да ми кажете в какви граници варира стартовата заплата за QA ? Благодаря ви предварително!

Само първото изречение от описанието на Милена съвсем, съвсем бегло се доближава до истината. Личи си, че е написано с опит да бъде впечатляващо. За съжаление моментите, които се описват нямат нищо общо с процедурите на една утвърдена международна компания, каквато е Куикстарт.
Следя пазарните равнища и не смятам, че заплатата ми е ниска. Напротив, много малко от колегите ми правят избора да се реализират извън компанията. Няколко пъти пътувах в командировки до Англия и всичко ми беше уредено както трябва.
Така нареченият “начин на опериране на инвеститора” е широко популярен не само в България, но и в световен мащаб и не е по-малко сигурен отколкото другите модели на управление. През годината на така наречената криза 2010 нарастнахме двойно, което е показателно. Не е имало съкращения, както в някои от другите ИТ компании. И какво значи сигурност? Получавам си заплатата навреме, имам социални придобивки, всичко ми се изплаща в срок, работя в модерна нова сграда, технологиите са модерни, колегите ми са готини хора, наоколо има места за паркиране и за хапване.
Питам се дали Куикстарт не е предизвикала нечие притеснение с добрите условия, които предлага и с голямото си разрастване в България :)

Искам да кажа, че бях безкрайно изненадана от прочетения коментар. Моето лично мнение - хора като "Милена" не заслужават работодател като Александър и Куикстарт. Имала съм редица болезнени опити с работодатели, и Куикстарт и Александър са на светлинни години от понятията "слаб мениджмънт" и "фирмичка". Иронията е неуместна, а изказаното мнение сякаш се отнася за човек, когото не познавам. Александър освен, че е на точното си място като мениджър, е на първо място човек. Тук няма да ви направят проблем, ако трябва да отсъствате поради лични проблеми, няма да ви се натяква и всеки път, в който ви попитат "Как си?", наистина се чака отговор на този въпрос, а не се пита просто от кумова срама. Досега не съм усещала трудът ми да е неоценен, даже напротив. Също така, Александър е от малкото работодатели, които умеят да поставят думичката "Моля" в разговорите със служителите си. Не искам да продължавам с положителните страни на Куикстарт и Александър Дрангажов, защото не мисля, че думите са тези, които задържат служителите на фирмата толкова време. Исках само да кажа няколко истини, които не изтърпях да не споделя, тъй като мисля, че е пълен абсурд да се говорят подобни неща за този Човек!

Фирма на средно ниво с относително добри условия за работа и добро местоположение. За съжаление това са единствените добри неща които могат да се кажат. Приказките за топ заплати в ИТ бранша които си приписва въпросната фирмичка са абсолютно преувеличени и несъстоятелни. Изключително слаб маниджмънт в лицето на управителя Александър Дрангажов. Това момче просто е сложено на неподходящото за него место. Няма как да получите високи заплати тук понеже това лице препродава труда ви на своите западни клиенти и колкото по-малка заплата ви даде толкова повече остава за него. Други проблеми са ако ви пратят в командировка в чужбина което неминуемо се случва като част от работата ви, не разчитайте да ви дадат командировъчни пари които ви се полагат. Ще се ослушат дано клиентите им ви дадат нещо. Към ръководителите от чужбина нямам забележки но бългърското ръководство тук е много слабо. Подходите са интригантски, нечестни и некоректни към служителите. Фирмената сигурност е излключително ниска поради избрания начин на опериране на инвеститора който е избрал да не прави собствена фирма тук и да минимизира риска ползвайки услугите на Куикстарт. При евентуален неуспех инвеститора си гарантира измъкване по най бързия начин захвърляйки наетите хора тук.