Куестърс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Хенрик Ибсен 17&markers=София,ул. Хенрик Ибсен 17

Наред с Нюз са най-неприятната фирма, с които съм имал досег. Всички негативни коментари са истина. На приказки са големи, на дела по-ниски от тревата. Жалка история.

Имам оферта от една компания към Куестърс и се колебая дали да приема. Някой може ли да ми каже дали бенефитите (ваучери, застраховки) важат за всички в Куестърс или взависимост от акаунта, защото не бяха в офертата от компанията? А биха наклонили везните в тяхна полза

Преди време кандидатствах за работа в Ocado Technology, и ми направиха впечатление няколоко неща:
- първо CV-то ми беше разгледано отгоре отгоре и бях преценен че нямам достатъчно опит за определена длъжност, в резултат на което ми предложиха друга позиция за която се изисква уж по-малко опит. Съжелявам ама в документите ми ясно пише колко години съм в IT сектора и колко години ми е трудовият стаж (10+). Тук аз почнах да разпитвам как точно съм преценен че съм с малък опит за позицията и какво точно се изисква от позицията. Тук започна едно увъртане и коментари от сорта - "аз ще говоря с колегите ,какво точно са имали в предвид и защо са останали с такова впечатление". Тогава нещата преминаха към другата позоция за която споменах - за която уж са ме преценили че ставам. ПРеди това бах споменал на друг техен колега какви са ми предпочитанията и какво точно търся, тогава ми стана ясно че това което сме говорили с 1-я човек небеше предадено правилно на 2-я човек от HR отделът. Като цяло комуникацията помежду им явно е на принципа на "разваленият телефон" - тогава какв е шанса човек да стигне до краиният етап от подборът. Ще ви кажа как , сигурно голяма доза късмет. Съжелявам ама това не е професионално, човек кандидатства с цел да го наемат а не да разчита на нареждането на звездите за тази цел.
- попринцип процесът им на наемане включва уводен разговор от 30 мин - аз проведох 2 такива , както описах по-горе. Което също ми говори че самите ТЕ незнаят какво правят и каква информация си прехвърлят за кандидатите помежду си.
- от разговорите които проведох и хората с които разговарях разбрах че management-a им е от млади хора, в резултат на което липсваше увереността и нужният опит за провеждането разговор от такова естество (за наемане на персонал). За въпросният management си направих допълнително пручване - в глобален аспект (включително и в България) от мах 5 , за ръководството на фирмата оценката е 3,4.

А нещо по-конкретно за Окадо Текнолъджи/ Ocado Technology имаш ли да кажеш, освен оценката от -45 точки?
Вярно ли е например, че англичанинът шеф на бг отдела е п@д@л?

2 пъти вече съм служител на Куестърс.
Реално впечатленията за фирмата изцяло зависят от екипа, за който се работи, затова и спрямо самите Куестърс нямам забележки и съм доволен. Моят съвет е да се прави добра преценка по време на интервютата с клиентите, питайте много въпроси и се ориентирайте добре дали има поле за растеж, повишения и отговорности (а също и с какви колеги ще се работи).
Като цяло в София атмосферата е приятна, повечето екипи/фирми нямат мениджъри тук, общува се приятно, доволен съм от колегите, с които съм работил в България.

Като най-голям минус бих посочил известната несигурност. Реално ако клиентът се "откаже" от вас - договорът се прекратява, освен ако няма подобни позиции за други клиенти, при които обаче си минавате наново техният интервю процес.

Интересува ме дали това непристойно отношение се отнася за Окадо или само за Квестър? Интересувам се от Окадо от известно време и ще се радвам да споделите дали хората са същите от Квестър. По принцип този вид мобинг е налице в малки фирмички,с много близки клюкарски отношения, и големи, където няма много работа и се чудят кого да изритат,за да се освободи бюджет.

До колегата по-долу - този mobbing за Куестърс ли става дума или за някоя от фирмите, с които работят? Ако може да назове име на конкретната фирма, за да не се преебат и други хора.

Тъй като Ocado Technology Окадо Технолоджи все още няма късметът да присъства в BGRabotodatel, този пост за хората, който търсят Ocado Technology и излиза Куестърс.
Оценката ми за тези мили англичани, и всички българи, които ги представляват тук, се вижда ясно.

Преди време когато щях да започвам работа в Questers прочетох мненията в този сайт и ми направи впечатление мнението на Кирил - бивш служител от 2012-02-20.

На който му се занимава - да го прочете, но общо взето се оплакваше от психически тормоз от страна на колегите и началниците си, интриги, следене на комуникацията и т.н. Тогава коментара му ми се стори доста пресилен и честно казано не му повярвах понеже аз лично никога не бях виждал подобно отношение в нито една от фирмите в които съм работил, но за мое огромно съжаление се оказа че има доста голяма доза истина. Може би попаднах в същия екип?

Няма да споменавам имена на екипи или колеги, но мога да кажа че НИКОГА не съм бил подлаган на такъв психически тормоз (било то bullying, mobbing и т.н.) като това което преживях в краткия си престой във фирмата от страна на хора, които се опитваха по всякакъв начин да прикрият некадърността си със зъби и нокти и да градят кариера на чужд гръб.

Преди време работих като Mid JavaScripт developer за екипа на SpotMe. Мога да споделя като мнение, че се работи с много стари технологии на много специфична платформа, на която реално се водите customization developer, защото само сглобявате някакви готови пакети. Трупане на нови знания и надграждане е невъзможно, а junior позициите имат и дежурства през уикенда. Ако искате да се развивате като developer-и, SpotMe не е за вас. Questers имат и доста по-добри клиенти.