Ел Пи Пи Ритейл България /img/frontend/nomap.png"

Ел Пи Пи Ритейл България

За тези, които възнамеряват да се подведат по хубаво написаната обява, лъскавите магазини и обещанията, че колектива е страхотен и всичко е цветно и розово, мога да кажа само едно - НЕДОСТОВЕРНОСТ!
Считайки, че изкарах само няколко месеца там, видях, анализирах и осъзнах, че абсолютно нищо не беше както го очаквах. Ако смятате, че имам завишени очаквания - грешите. Започнах там работа на 4 часов работен ден и в договора пишеше изрично 4 часа, не 6, не 8 и не 12часа. Исках единствено адекватно отношение, нормални условия и обучение. Та така:
- Въпросното обучение беше точно 1 ден, нахвърлиха ми долу горе какво трябва да върша. Нито повече, нито по-малко;
- Колектива беше смесен от нови кадри и няколко, които са там от години и са създали "групичка", в която няма как да се интегрираш;
- Непрестанно имаше промени в графика и постоянно имах УЖ неизработени часове, показваха ми софтуера, но без значение, те можеха да зададът каквито искат данни(затова се наложи да работя 8 часови смени,както и 10 часови такива без допълнително заплащане);
- Освен, че работих повече часове, от колкото съм подписала в договора така и не получих дните си за компенсация. В един момент реших, че ще си търся правата и казах на поредния управител, че имам надвишаване на часовете за седмицата. Уви всичко бе само на думи, затова и си подадох молбичката;
- Интервюто се проведе в коридора на мола, това просто няма нужда да коментирам колко непрофесионално и неуодбно беше;
- Управителите се смениха няколко пъти за времето, в което работех там, в един момент се чудих пред кого отговарям.
Единственото положително нещо беше заплатата, която идваше на време и нито час забавяне.
Та надявам се съм била достатъчно изчерпателна... НЕ започвайте работа в тази верига магазини! Ще си спестите много главоболия :)

Искам да изкажа голямото си разочарование от управителката на име Миряна Прошевска, управляваща магазина в мол Сердика.
Не се залъгвайте да започнете работа в този магазин , качеството на оценка на управител е 0 .
Важното е да правиш всичко, което ви кажат , но в качеството си на “управител” тази жена не става!
Работиш, като роб в магазина , а управителката седи по цял ден в офиса си (склада на магазина) и не прави нищо с което да помогне в процеса на работа. Хубаво е да размахваш пръст и да раздаваш заповеди, но не е ли и хубаво и да бъдеш пример за подръжание на собственият си екип?
Ако има похвала за магазина ,относно чистота , подредба,обслужване и ниво на подръжка при проверка от Полша , всички овации обира тя. Най грозното е , че нито веднъж не се е отблагодарила за големия труд на персонала си ,които са положили толкова много усилия,за да защитят проверката и да има поздравления .
Фирмата е с добро заплащане, готин екип и перспектива за повишение ,но в този магазин няма как да чуеш за повишение ,освен ако не се подмазваш и не станеш част от приятелския кръг на управителката и 3 те момичета наречение VM ....
Ако сте решили да започвате работа в тази фирма изберете друг магазин с по компетентни управители и възможност за развитие :)

Като цяло съм доволна от фирмата, като условия на работа.
Заплащането е добро, часовете и желанията за почивни дни се спазват. Коректно отношение. Персонала се сменяше често, вероятно защото всеки на втората седмица бързаше да става шеф..../първо трябва да се докажеш!/
Проблеми не съм имала.
Нито бях назначена с връзки, нито съм си тръгнала с връзки.
Лошото беше, че те караха да чистиш по няколко часа, но доколкото знам, сега си имат фирма за почистване.

Ако не сте заложили, в трудовите договори и някакви си там вътрешни разпоредби, полицейски задължения на ВАШИТЕ служители, защо ТЪРСИТЕ законова отговорност за Вашите служители за ВАШИТЕ ПРОПУСКИ, като публичхо ги унижавате с претърсване и пребъркване в залата за обслужване на клиенти??? Аз съм клиент и съм потресена!!!

Пребърквате колегите си след работа като потенциални крадци и то в салон за обслужване с клиенти в Делта Платен /Варна/, Мохито и бях свидетел на такова унижение на Ваша служителка, непростимо за Вас и унизително за нея, дано сте го вписали като Ваше вътрешно правило иначе горко Ви!

Като настоящ служител във фирмата като продавач-консултант искам да кажа,че съм много доволна. Работя от вече половин година и досега всичко е било много точно. Заплатите не се бавят, не лъжат за заплащането.
Относно персонала - във всеки магазин хората са различни.
Имам късмета да работя с усмихнати и готини млади хора.

Отвратителна фирма, работих там 7 месеца и не мога да опиша колко съм изумена от наглостта на едната управителка на име Светла, ниско момиченце с много комплекси бутащо се на всички колеги от мъжки пол, лишена от елементарна хигиена крайно личащо, че идва от някое село. ВМ-ките са глупави момичета, който уж трябва да имат добро ниво на английски за да вършат работата си кадърно, уви постоянно си превеждат дори елементарни неща с телефона си. Шанса за израстване е малък, поне в магазина който бях всички бяха "на някой"
Хората в офиса са приятни и добронамерени.

Като цяло фирмата не се развива поне според мен по начина по който трябва, опитват се да копират ЗАРА, но уви с глупавия си и неграмотен персонал няма как да се получи номера.

Връзкарство и лични отношения между всички в тази фирма! Хора се махат и назначават с лекота. Днес си тук, утре те няма! Работа през нощта!

Апелирам всички бивши,настоящи и бъдещи служители,както и всички клиенти на фирмата,за нередности да пишете БЕЗ СТРАХ в сайта на фирмата до Полша.
ИМА МНОООГО ЗА РАЗКАЗВАНЕ!!! РАЗКАЗВАЙТЕ ТАМ И ИМА МНОООГО ЗА РАЗКАЗВАНЕ!!!
ТЕ ИМАТ ИНТЕРЕС ДА ЗНАЯТ,А ТУК И ДА ПИШЕТЕ ВЯРВАЙТЕ МИ НЯМА СМИСЪЛ, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ И НЯМА КОЙ ДА ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ!!!
СОБСТВЕНИЦИТЕ СА ПОЛЯЦИ И ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ПОЛША, А ТУК СА УЗУРПИРАЛИ ФИРМАТА ИМ И НЕ ГО ЗАБРАВЯЙТЕ САМО ЗА ПОЛЯЦИТЕ Е ВАЖНО ВАШЕТО МНЕНИЕ!!!
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИМ ПИШЕТЕ НА АНГЛИЙСКИ ИЛИ НА ПОЛСКИ!!!

Истината е, че фирмата беше доста приятна за работа. С първият управител, който наемаше персонал по критерий става ли за джиджибиджи, трудно можеше да се разбере човек, понякога беше ок, понякога беше крайно неадекватно агресивен. Когато го уволниха се чуха думите корупция. Със заместника му може да се разбереш, доста по-интелигентен от него. Говорил съм и с колеги, които са също бяха останли с впечатление, че май той дърпа конците от самото начало. Та както и да е, махнаха единият управител и предполагам хората от Полша са врътнали кранчето. За първия управител имаше слух, че купил мерцедес на к**вата си, която беше и управител в магазин. Добре че при вторият управител мъжката и женската ку*ва на първият такъв се махнаха или бяха уволнени.

Малко след това почнаха да се влошават нещата. Назначаваха се нови хора на много по-ниски заплати, съкрати се и персонала, обстановката се влоши, което накара хората да напускат. С фирмата се разделих нормално, без драми. Откъм плащане са редовни.

Относно мрънкащите за работата хора - мързеливци.
Когато постъпих във фирмата, лично препоръчаха двама души за работници(няма как да са връзкари), след около година и половина и много бачкане от тяхна страна станаха управители.