Транс Телеком АД /img/frontend/nomap.png"

Транс Телеком АД

Само да добавя добре че ме подсетиха, бях забравил - едно време Борко Ташев, регионалния на транстелеком за видин дойде да ни сложи в стария магазин щори. Тогава работеше в такава фирма.Няколко пъти му казах да не дупчи през ал.дограма, той ми каза да не споря с него че си знае работата, натисна с винтоверта.... и спука стъклопакета и издъни гипскартона с крак, че му трябваше опора... Веднага глоба от моя страна и реплика от негова "ама аз не съм изкарал толкова пари от монтажа, все едно съм ти правил монтаж без пари..." Ето това е Борко Ташев, регионалния представител на Транстелеком за Видин. И за това ние сме некомпетентни 3 години по късно, заради това че го глобих за щетите.. :-)))

Днес в офиса ни дойде клиентка на ТТ която насочихме към новия търговски представител за гр. Видин - Г-н Борко Ташев. Борко Ташев се занимава с врати и котли за отопление, а в момента съвместява и дейността на представител на Транстелеком някъде към края на града, след като ние прекратихме договора си. Междувременно май работи и в БТК. Той разбира от толкова много неща, голям инжинер и аз страхотно му се възхищавам! Чудесна комбинация! Та служителка (жена му?) на въпросния Борко Т. е наругала и дори приложила физическа сила към клиентката, която ние насочихме към адреса на новия представител. Госпожата се върна при нас за да ни "благодари" че я изпратихме там за да яде шамари. Посъветвах я да пусне жалба срещу служителите на Борко Т.
Това че е нарекал бившите представители на ТТ т.е. ние "некомпетентни некадърници" не е толкова важно пред факта че си е позволил да общува с клиент на Транстелеком по физически начин. На въпроса ми към служител на ТТ какво става с вас откакто не работим заедно получих отговор "Не знаем, и ние ще напускаме май"
Ако бях на мястото на собственика щях да уволня дисциплинарно поне 5 човека от служителите и щях да прекратя договорите на поне 3-ма търговски представители. Но не съм и положението явно няма много да се промени.
По-важно е логото на телекома да се вижда на всяка пресконференция разбира се.
Извинете всички които четете тези постинги, но просто няма друг форум на който да го напиша. Нещата не вървят добре! А взимам отношение по въпроса единствено поради симпатията която изпитвам към фирмата (не към някои служители)

В момента съм клиент на ТРАНС ТЕЛЕКОМ и въобще не съм доволен от качеството на интернета.Техниците не си вършат работата както трябва.Моят съвет към всички които смятат да използват услугите на тази компания:Първо да разпитат за качеството на предлаганите от тях услуги и втро внимателно да прочетът договора.ТРАНС ТЕЛЕКОМ постоянно губи клиенти поради НЕсправяне със задълженията си от обслужващият персонал.

Здравейте анонимен кандидат за работа,
за отдела, към който сте се насочил - само суперлативи.
Като цяло за компанията: нова, ориентирана към незаета пазарна ниша.
Т.е. много работа, неизгладени отношения, голямо предизвикателство и супер резултати.
Надявам се WiMAX да Ви е тръпка, тогава всичко е ок.
При всички условности, опитайте, защото тук нещата се случват.
Успех!

Здравейте, никой,
Кандидатствам за мениджър продукти.
Предварително Ви благодаря!

Привет,
за коя позиция по-точно кандидатствате?

Здравейте!

Искам да споделя с всички в този форум колко приятно изненадана останах след интервю за работа в Транс Телеком. Екипът - или поне тази част от него, с която се видях, ми направиха много добро впечатление. Освен това структурата на компанията изглежда изключително изчистена, а работното време е гъвкаво. Накратко освен позицията, за която кандидатствам, ми хареса и обстановката и екипа в отдела. Много се надявам и те да са ме харесали и да ме поканят за втора среща. Ако някой има някакви впечатления за организацията на работата и позицията на тази компания в момента на пазара, моля да ги сподели с мен. В момента проучвам ситуацията и искам да получа повече информация по въпроса.

Благодаря Ви предварително.

С едно уточнение, не съм бивш служител, а почти бивш търговски представител. Но както няма бивш милиционер така и аз си позволявам да напиша нещо, не със злоба а със съжаление.
1. Заплащане: за търговските представители годишно-по малко от една месечна заплата на най-ниско платения служител в телекома. Причини? Високи цени към крайния клиент и покритие от което все има какво да се желае. Резултата е малко свършена работа от търговския представител и вероятно малко работа за персонала на телекома.
2. Уважение: като се има предвид, че съм хайде не първия търговски представител, но някъде до към третия подред и съм сменил няколко търговски директори - за това време разбрах едно-никакво уважение към търговския представител и неговите жалки усилия да налее клиенти и пари в телекома. При първа възможност се сключват договори с всякакви ентусиасти - от ученици до строители с малки изключения по градовете в лицето на една голяма търговска верига в телекомуникационния бранш и още една в IT бранша. И после клиента няма интернет.
3. Привилегии: привилегирован си да слушаш изблиците на клиентите в търговския си обект, недоволни, че не са получили фактура, или им отслабнал Интернета, или са им високи цените в сравнение с местната кабеларка. Привилегирован си също да тичаш до клиента като Бърза помощ и да ти се плаща като БЧК, за да му включиш СРЕ-то в конктакта за сериозната сума от 10 лв (- ДДС) (- данък печалба) за 1 час най-малко и 20 километра в двете посоки. Сметнете сами! Превилегировани са някои търговски представители, които изглежда са стиснали в менгеме определени части с четен брой на ръководния състав, така че да пеят мецо-сопрано и да благодарят за оказаната чест. Някои сети ли се за кого пиша? Само че бик не се дои и вместо канче с мляко скоро ще има къч в челото. Но на бай ганьо му е все едно, утре ще се пробва другаде.
Фирмена сигурност: не коментирам тъй като не съм служител там. Но ако под това се разбира дали фирмата ще е със сигурност на пазара още дълго време - може би не под това име, и може би не в този вид. Доколко има огън в този дим, служителите да кажат.
Местоположение - без коментар, но намирам че е комуникативно. Все пак си представях по друг начин сграда на един голям телеком.
Колеги: Перфектни Бекофис и 100 пъти браво на П.Боз. за компетентността и отзивчивостта.Вдигнете им заплатите! Хелпдеска за техника говорят като пяни, наздраве! Иначе са възпитани де. Маниджмънт - не ме интересуват, но благодарение на тях момчето си отива! Браво и на другите които си тръгнаха и които ги преместиха от една длъжност на друга, те си знаят кои са!
Браво и на тия дето нищо не разбират, но поне не се месят.
Съотношение работа/св.време: за мен специално в частта от нашия бизнес отговаряща за телекома - колкото искаш свободно време. Малкото време през което имахме работа бе да установим, че всъщност няма как да имаме работа при зададениете условия на задачата. За което си плащахме пре-скъпо.
Потенциал за развитие: не коментирам развитие на служителя. Телекома има голям, не, има огромен потенциал. Все пак това e WiMAX, а не WiFi. Добре е че някой хора го разбраха овреме. Само трябва тук-там да се чукне и смаже. Има ли смисъл да посочвам къде?
Нека да кажа, че за разлика от повечето фирми, търговски представители на телекома, нашата фирма няма философия, нито има мисия, нито иска да върви с клиента ръка за ръка като равен с равен, нито се интересуваме от клиента, защото откога клиента знае какво иска? Ние искаме да кримпваме кабели, да пускаме Интернет, да продаваме компютри и да печелиме луди, ама луди пари, защото само тогава ще знаеме че сме много добри и клиента има нужда от нас и че сме подали камари с клиенти на телекома, за да взимат заплати там от директор до чистачка.
Но като не ни чуват и искат да си карат по техния начин - ние пък си имаме достойнство! :-) Не знам как е по другите градове. Но в нашия - трудно ще имат бизнес, при положение, че тези които ни заместват вече са телевизионен техник и монтажник на врати, намиращи се кажи речи в промишлените зони.
Да ме прощават всички засегнати от този пост. Нищо лично, нито ви знам, нито ме интересувате. Когото съм оценил, той знае!Когото съм оплюл - с причина е!
С уважение:
КТ

Здравейте на всички!
В Транс Телеком научих много от колегите си. Болшинството са били много отзивчиви и съпричастни. Намерих страхотни приятели. Условията на работа са добри (по-добри от доста български фирми). Има и потенциал за развитие - за колеги, които са се доказали на работното място, доказали са уменията си, показали са лоялността си към фирмата.
Интриги има както на всякъде. Има ли хора и интриги ще има, но не им ли обръщаме внимание много по-лесно се върви напред.
Които да са управляващите и заемащите ръководните позиции, ядрото е останало единно през гоните и това помага!Това показва, че има екип.
Аз винаги ще си спомням с добро за Транс Телеком!
Пожелавам ви успех и за напред и до нови срещи! Липсвате ми!

ПС. И не забравяйте ИСО :)))

Колеги..,
мислете позитивно!
Ако част от вас,превъзмогнат гордостта си и не се надуват толкова, съвсем добронамерено го казвам, вършат си работата както трябва и най вече с желание и мисъл. Вслушват се в съветите на колегите си и доказват тезите си в диалог. Търсят заедно решение по даден проблем, не нападат и обвиняват, не въртят интриги, а проявят инициатива в работат си, не пасуват по цял ден и само се оплакват, че нещата не вървят и заплатите им са ниски..тогава, Транса ще тръгне нагоре и напред. Бъдете благодарни, че Петрол е зад гърбът ни, иначе половината персонал да е съкратен а останалите ще получават заплатите си със закъснение..както в момента са Макс телеком. Стегнете се. Помнете, че всички сме едно и че резултатите от нашите действия ще рефлектират върху развитието на компанията а и върху фишовете ни в края на месеца.