Транс Телеком АД /img/frontend/nomap.png"

Транс Телеком АД

какво може да го съживи ли?
ето го отговора...

единственото, което може да съживи тази компания това са:
1. здрава ръка и контрол върху служителите, за да не си развяват коня, както и да се пресекат интригите
2. бившото CTO - хипопотам, с лакеите си да излети с първа космическа, защото достатъчно се изсраха на всичко постигнато до момента
3. да започнат да се продават най-накрая тия услуги, защото не всичко е WiMAX. Най-накрая да се вкарат наистина продуктови мениджъри, които имат фантазия и могат да измислят продукти, които да са конкурентни ... в момента техническото обезпечение е доста добро. Неможе да има в портфолиото си 5 продукта, 3 от които не са обновявани от поне 3 години!!!
4. точка 3 + изграждането на национална мрежа, за да могат да се хващат бизнес клиенти чрез оптична връзка ... в момента WiMAX за бизнес клиенти е НЕНАДЕЖДЕН!

Пичове, виждам че и на вас ви е писнало и сте взели трудното решение да напишете нещо по адрес на телекома.
На Крепостен 2 мога да кажа само, че написах много дълго и изчерпателно писмо до собственика, г-н М.С., но срещнах Firewall-a на неговата сътрудничка, някаква си Валя или Ваня, не мога да се сетя. Тя много уставно ме инструктира да напиша на нея каквото мисля, а тя ще го препрати на М.С. От тогава много месеци минаха, много вода изтече по Дунава, но от Валя и Master of Ceremony ни кост ни вест. Заради това, а и от последните постинги за мен стана ясно че ТТ е един изстинал труп и не мога да си представя какво може да го съживи. Разбира се аз и вие които пишете тук гледаме на казуса като хора които се опитват да изкарат пари, но не за сметка, а в полза на телекома. Явно обаче нашите дребни експертно финансови интереси са прашинки в големия интерес наречен ТТ. Никога няма да разберем точно какво става. Не е възможно всичко на което сме били свидетели и някои продължават да бъдат да се нарича некомпетентност. Толкова безхаберие не може да се събере на едно място. Следователно има някаква тайна мисия която ние не разбираме. Предлагам 2 неща:
1. Администраторите на БГработодател да изтрият моите постинги от 16:12 на 22.05.2009, 15:48 на 22.05.2009г и 07:57 на 14.02.2009г. Писах им на модераторския е-мейл, отговор няма. Безпредметно е да се пише и нищо да не се променя. Получавах дори заплахи от един идиот мениджър, че няма да ми изплати бонусите за търговски представител понеже съм писал за него (той се е разпознал въпреки анонимността). Модератори на БГработодател, моля ви, изтриите тези постинги, получих си мизерните парички :-)
2. Дайте да си живеем живота и да не мислим за тези бездушни малки човечета. Такива нещастници не бих пожелал и на конкуренцията отстеща. Впрочем защо не? И не е ли именно тук отговора? Като не можеш да ги спреш - набутай им "добър" персонал. Те сами ще спрат.

С това моите писания в този сайт приключват, желая успех на всички които ще се докоснат до магията на ТТ

Въпрос:Вярно ли е ,че Руска фирма е купила Транс телеком?

съмнявам се за техническия отдел...кадърните хора отдавна напуснаха

и кво сега ?Макс Телеком залязоха и сега техния мениджърският състав е при вас така ли? Дано поне техническият отдел не Ви съсипят - имаше кадърни хора поне на времето .

О, не само! Има и от фирма Трансхолд България Холдинг АД. А компетентността им е като нa тези от Макс Tелеком... Да живее комунизма, оле!

Абе всички ли са от Макс Телеком??? К,во става бе хора...

Съгласен съм с мнението под мен!

Но дали някой от "ръководството" ще чуе???
Това е въпроса :)

явно трябва да пуснем линка по вътрешната поща :D

Как само се върти палачинката на живота!
Довчера компания с потенциал, днес Транс Телеком прилича повече на руина!
Явно е, че новият мениджърски състав изобщо не е в час, а и май-май не желае да влиза в час, защото има други, непонятни нам, простите, задачи!!!

ФАКТИ:

А) Никой не си направи труда да попита как се е работило досега и какви са вижданията на хората на позициите, заети в отделните процеси за това по какъв начин работата да бъде оптимизирана.
Б) Новите шефчета никак не ги е грижа какво заварват като човешки ресурс - доколко компетентни са служителите в новата им "губерния". А те са доста над нивото на бившите им подчинени в МАКС.
В) Говори се за какво ли не - съкращения, намаляване на заплати, тиха подмяна на хора на ключови длъжности, без изобщо да има оценка на работните места като натовареност, отговорност, задачи и субординация, а пък опазил ги Господ да са направили и сметка колко реално хора са нужни и за какви нива на заплати става дума за идентични длъжности в конкурентни компании.
Г) Много от звената в организацията са с недостатъчен персонал дори за изпълнение на ежедневните дейности и, Слава Богу, че всякакво движение в компанията е замряло от покупката насам, та още не са се появили и пърите наказани "за несправяне със задълженията".
Д) "Одитът", който беше проведен под патронажа на г-да акционерите беше дотам целенасочен, че за всички стана ясно какво се цели! Никой не обърна внимание на постигнатото, но всички се вторачиха в минорните провалчета. Секирата ли точите, Господа? :))). Е, добре! Ние пък ще си отидем и ще ви оставим да се мъчите.

ВЪПРОСИ:
А) Ще се разбере ли накрая как новия мениджърски екип мисли да я кара? Защото ние не сме едно купено стадо овце, а хора, които сме дали и продължаваме да даваме много за ИДЕЯТА ТРАНС ТЕЛЕКОМ!
Б) Ще получим ли адекватна оценка на работните си места?
В) Ще се знае ли по какъв начин новото ръководство ще се отнася към подчинените си? Ще знаем ли нещо за планираната нова структура, или ще бъдем държани в положение, в което всеки ще може да ни нахока и ошамари?
Г) Ще има ли ясна политика по отношение на човешките ресурси - попълване, развитие, и т.н.?
Д) НАЙ-НАКРАЯ ще се изправи ли някой като МЪЖ/ЖЕНА да каже "Ето ние сме баш-шефовете и искаме от днес тук да се работи еди-как-си"? Защото на всички им става безразлично и демотивиращо от неопределеността, в която сме поставени.

КОНСТАТАЦИИ:
А) Ако това е бил стила на управление в МАКС ТЕЛЕКОМ, нищо чудно, че фирмата преживя фиаското, на което стана свидетел целият телеком-пазар!
Б) Ако това е качеството и нивото на мениджърите, лесно може да бъде обяснено бясното текучество, което съществуваше някога в някогашния МАКС ТЕЛЕКОМ. Неспособността (или нежеланието) на новия мениджърски екип да комуникира намеренията си с подчинените си винаги е била залог за полу-феодални отношения в която и да е компания и като последствие - вълна от недоволство, немотивиран, а оттам и непродуктивен персонал и в крайна сметка - лош имидж на компанията навсякъде - на пазара на услуги, на пазара на труда, навсякъде...
В) Явно е по-добре новите мениджъри да бъдат държани "на сухо" по отношение на информацията. Вижда се как събират данни - леко, тихо, подмолно, целенасочено, с тъпа упоритост и извиване на ръце. Явно идеята е при вече изяснена ситуация целия персонал да бъде изметен и да заменен с некомпетентното стадо на МАКС-а.

Явно се налага някой да напише нещо до all. Колкото по-скоро, толкова по-добре!

Някой може ли да ми даде емейл адрес на началник на техниците,че ми омръзна постоянно да им звъня за качеството на интернета.Адреса ми е:[email protected] Предварително благодаря!