Информационно Обслужване АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Оборище, ул. ПАНАЙОТ ВОЛОВ, 2&markers=София,Район р-н Оборище, ул. ПАНАЙОТ ВОЛОВ, 2

Информационно Обслужване АД

Компанията е с много добри специалисти от IT сектора и с доста посредсвени от останалите. Това се дължи на назначаването на хора с връзки в средите на МФ и тяхното изтърпяване от ръководния състав. Има случаи на потресаващо невежество, които вместо да бъдат позорно изхвърляни продължават да си взимат 1200-1300 лв. и да прелистват безцилно папки. И тъй като им е доста скучно - трудно е да се задържат осем часа на работа. Доста странно е и назначаването на новия изпълнителен директор Иво Николов - бивш финансов директор на бюлгарски пощи. Несигурен, объркан и озлобен - раздава правосъдие наляво и надясно базирайки се на най-налудничави твърдения. И......
какво направихте господа от една водеща компрания в ИТ сектора.....
Можещите си тръгват, а шушумигите се търкалят по бюрата....
Много жалко!

Firmata vyrveshe dobre do januari, dokato ne se pojaviha ekzempliari kato Iwo Nikolov, kojto osven da rugae i da si vyrti sindjira na naj-novite si markovi gashti - maj drugo ne pravi. I oshte g-ja Cvetanka Panova, kojato opredeleno "povdiga" imidja na firmata s neotrazimite si oblekla i "qryk" intelekt. Tuk da ne zabravim i samiq Evgeni Bezmenov, koito ve4e i az ne znam kakyv shef se javiava, no sled kato uspiava da se prislamchi v tova upravlenie-javno ili e dupedavec ili gyzolizec. Mnogo jalko za ostanalite vse oshte kadyrni kadri, bez koito firmata skoro shte ostane. Zaplatite ne sa aktualizirani pove4e ot 1 godina i ne sa v syotvetstvie s predlagashtite se na IT pazara. Samo se har4at pari za zakupuvaneto na novi avtomobili, tip limuzini, razdavat se DMS-ta na hora, koito ne sa si mrydnali prysta za nishto, i se praviat izlishni remonti, za da moje niakoj da si pribere komisionna.

Катастрофата на БСП, НДСВ с "товарния влак" допринася за сегашното състояние на тази фирма. Фирмата беше дълго време водеща в IT сектора и в обслужването на ключови сектори на държавата. А сега разруха-вижте кой са ръководителите-от пощите, някакви юпита и такива с обратни резби. Какво друго може да се очаква от представителите на това правителство във фирмата - само далавери.

Фирмата има голям потенциял, но е държавна и се ръководи от този който е на власт т.е както дойде/засега от БСП/. За новия ИД колега да не се притеснява, и той ще си замине под камъка....
Успех на всички въпреки всичко.

Мастодонт.

Добро място за човек стартиращ в IT бранша. Няма много пари, но пък има много свободно време и ресурс да се учи.

За съжаление бъдещето на тази фирма е да прерасне в 27 частни бизнес парка из цялата страна.

Фирмата е голяма и има клонове във всички бивши областни градове, заплатите /особено,ако сте човек на правилния човек :) са около средните, има възможности за фирмено обучение-това е положителното. Недостатък е неясната перспектива пред фирмата, защото оставена без МФ, няма как да се развива сама. Огромният минус е новият изп.директор Иво Николов /бивш финансов директор на Пощите и брокер в банка/-изключително нагъл и вулгарен тип, с единствена мисъл за собственото си обогатяване чрез поредна далавера в ущърб на фирмата. За него изрази към служителите от типа "ще заключа вратата и ще те пребия" или "ще те хвърля през прозореца", са ежедневие. За съжаление, основно по тази причина, доста ценни за фирмата хора напуснаха или имат намерение да напуснат! Мнението ми е, че ако се запази настоящото ръководство, за съжаление, дружеството е обречено на разграбване и ликвидация, а явно това е тенденцията!

проектите са интересни а колегите много яки, обачеее винаги има едно обаче... новият директор е голям ... довлече се от български пощи с цяло лято пощенски тьотки. Тзи не чува от нищо бара се на голям финансит но е гола вода, едно дребно, злобно .... ....

Кажете нещо за Java отдела в София

не е мина за пари, но работодателя е 101% коректен, осигуровки, отпуски, болнични, всичко по кодекса, 8 часа раб. време, освен ако няма преброяване на дивите зайци/избори/, най-подходящото място за начало на кариера, фирменото обучение се върти само около всевъзможните безполезни(IMHO)курсове на Cisco; директорите на клонове са наистина местни феодали, и отношението към тях трябва да е подобаващо, с мрънкане до софийските директори нищо не се постига щото са взели парички и освен да обикалят по клоновете за мухабети друга работа не вършат, и тъкмо решат да завторят обиколките и то станали 6 месеца и станало време да ги сменят;
с две думи, ако бяха повече парите щеше да е the dream job, а ся са оглявам за >

Мнението ми се базира на преки наблюдения. Да почнем по точки.
Заплащането е според зависи, под средното за бранша, зависи основно от лицемерие, роднини и т.н.Обратно пропорционално на работата.
Уважението е нулево, надежда всяка тука оставете.
Обратно пропорционално на работата.
Привилегиите са силни, имаш провилегията да работиш за трима залудо или да цъкаш час-пром за себе си или да деградираш в работно време(best practise).
Фирмената сигурност е отлична, нещо като социално дружество.
Съотношение работа/св. време зависи от конкретния характер.
След дългогодишни неуспешни опити да променя системата в момента аз съм 0/100%.
Потенциал за развитие(разбирай регрес) отличен. Няма стратегия за развитие на каквото и да било ниво.
Местоположение в София до първа английска и в сърцето на КАТ.
Готов съм за главна роля в Такси 5.
Колеги: от всички видове. Най-вече скатавки с огромни претенции и самочуствие, без капка реално покритие. Малък процент копачи, не заради друго ама трябва да се отчита дейност. Уникална комбинация на неумение срещу заплащане, ама за тва са приятелите да помагат.
Работната среда носи колорита на кър/мегдан или нещо от сорта. Средата обхваща кафе машини, помещения за пушене и други подобни места. Ако случайно остане време от тази тежка дейност се преминава към изключително интересни телефонни разговори на най-разнообразни теми. Пример: къде да си ушия панталон?, А къде продават ютии? и тем подобни теми, които е факт че могат да продължат с часове.Има и по-екстравагантни теми ма може да има някой със слабо сърце.
Това ми е мнението колеги, надявам се да съм бил полезен на някой.