Близоо (близу) https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Никола Габровски" № 83&markers=София,бул. "Никола Габровски" № 83

Близоо (близу)

Трудно ще намеря думи да изкажа крайното си възмущение от тази мизерна фирмичка. Трудно, защото досега никога не ми се е случвало ситуация, в която да ме лъжат най-просташки някакви надуваеми латексови служители. След многобройни проблеми и лъжи, които все пак не преминаваха границите на толерантността ми, дойде момент с проблем, които не съм изпитвал дори по времето на онези първи кабеларки през 90-те години, а именно вече трети ден без телевизионен сигнал. Всички опити да се разбере нещо по-конкретно относно сроковете за отстраняване е абсолютно апокрифно: "Колегите работят(първия ден)", "Открит е проблем в мрежата??!?(на втория ден)", "Съжалявам, приоритета ви е неделя(18.03.), незабавно ще го преместя???!?(втори ден)", "Съжалявам, приоритета е за недяля(18.03), не мога да го преместя(трети ден), "Колегите в момента не работят по този проблем" (трети ден). Общо пет обаждания , като всяко следващо , с нарастващо прозрение , че аз съм абсолютно нищо за тях. От тук нататък, в понеделник, - 1.Комисия за защита на потребителя, 2-адвокат които да прекрати незабавно договора с тези "нерасови кучета". Иначе всеки може да прочете на сайта им : 365 дни безплатна грижи за вашите услуги, а просто става дума за поредните самозабравили се чужди ляворезбовани месии, които за кратко са станали по-българи от българите.
Само преди един месец, на мой колега му се случва абсолютно същото, четири-пет дни без сигнал при същите некадърници. И тогава е било за недяля, и сега май ще стане в понеделник - вторник.
Та за всички дето си правят сметките да стават нови абонати, имайте в предвид тези думи и не се връзвайте на онези, много доволните,всичко е въпрос на време, аз самия допреди известно време нямах сериозни проблеми, а съм абонат  много над 5 години (близу, тейбълтел). Толкова хора ги напускат, че като дойдат техниците на алтернативните, веднага и без думи им става ясно от къде идвате. Едвам смогват да вързват преместилите се.
Допълнително ще отразя за тези в моята ситуация, че има промяна на Общите условия към договорите (от 02.03.2012), което е повод ако не се съгласите с тях (при положение че се заягат услугите ви, а то е така) да прекратите договора си , като писмено изразите това на касите в срик до 01.04.2012. Още повече , че повечето им договори не са правноиздържани (примерно моя е подписан от "пълномощник" без пълномощно, няма отразен срок, няма печат на фирмата) и лесно ще паднат в съда, тъй като липсват някой задължителни атрибути по ЗЗД и ТЗ.
Борете се!

Много ме е срам от  изказвания като цитираното по-долу,а и от отношението на мн мои бивши колеги от "Близу".Качествените кадри не остават за дълго в тази фирма.Иска ми се да ви призная,че похабих мн нерви като служител на "Близу".Не си заслужава!!!В момента работя към конкурентна фирма,дори в натоварените дни се усеща рамото на колегите и спокойствието от задоволството на клиентите,защото проблемите с услугите са 1:10000 , а и се оказват предотвратими за броени часове."Близу" не могат да се похвалят с подобна атмосфера и качество.Имала съм "шефове"-некомпетентни и без капка авторитет,които при вида на интелигентен колега(подчинен) са настръхвали и в отбранителна позиция са се опитвали да го "смачкат".Това не е колектив!!!Не е екип!!!Не е място за нормални хора :)!!!...От клиенти ли ще се оплакваме-няма смисъл!"Близу" предлагат цена(но за какво;)?! ),не качество!Един разумен човек не би се подлъгал по подобна реклама.Сами си направете изводите каква група от хора ще изберат за свой доставчик "Близу"....Ако искаме друг тип клиенти,трябва да си сменим на първо място работодателя ;)...но за да сменим работодателя,трябва да сме мили,коректни и компетентни(към "скъпите" ми бивши колеги :) )Много съм щастлива,че напуснах :)
Цитат:
"ЕЕЕ това клиентите са страшно нещо.Може ли само да мрънкате и недоволствате??? Коя друга услуга ви е на ред та сте се хванали за кабеларките.Не стига че повечето клиенти сте неграмотни не знаете как се работи с дистанционно и как да си включите рс...Ами после техниците и персонала са ви виновни.Аз от години съм към тази фирма и до сега не съм имала проблеми.Ако ми спре нета за малко значи има някакъв проблем и се сещам че трябва да си РЕСТАРТИРАМ РУТЕРА .....и връзката се оправя.Преди да се обадите че нямате нет от 3 минути направете това...а не да се оплаквате че не може да се свържете 3 часа с оператор и да разкарвате техници за щяло и нещяло...МРЪНКАЩИ ,КОМПЛЕКСИРАНИ СЪЩЕСТВА!!!!!!!!!А и атуално като се събудите и видите че нямате нет и цифрова помислете все пак дали сте си платили сметката или отново сте забравили..."

Близу е доставчика който и на душманина не бих пожелал !  Гадно, скъпо, нагли, безотговорни ! Ако искате да се мъчите без интернет, или в добрите случаи с бавен и бъгав то посетете най-близкия офис на формата и не се хабете да четете, подпишете не за 2, а за 4 дори ако можете години.

Уважеми господине ,ако сте прочели правилно предишното ми изказване аз не съм служител на тази фирма!!! И на мен никой клиент на тази компания не ми плаща заплатата!!!Апелирах към всички клиенти и служители да станат преди всичко ХОРА с човешки и хумании маниери,явно обаче от такива като вас-"криворазбрани цивилизации " бъка навсякъде в България.Всички са злонамерени и се държат гадно и хора и клиенти.абе айде моля ти да не ми четете лекции по морал!!!

Мигла, тези "злобни,тъпи и некадърни клиенти" са онези клиенти, които плащат заплатите ви, почивките ви, апартаментите ви, хранят семействата ви, жените, децата, любовниците, командировките.
Колеги и клиенти, сами можете да прочетете и да си направите изводите за Близу от изказването на Мигла.

Еййййййййййй,в тая държава нашата освен да плюете и да злословите нищо друго не правите.Писна ми донемай си къде от злобни,тъпи и некадърни клиенти,които на всичкото отгоре са и технически неграмотни.Ами вземете се ограмотете и се научете откоя страна се държи дистанционното,тогава пишете по форумите.Не работя в тази фирма, но няма нещо в тая държава за което хората да са казали,да има какво да се направи още,но се надяваме нещата да се получат. Служители- спрете да плюете ,хванете се за работа,вършете я както трябва и за това фирмата ще ви се отплати.Клиенти- ами четете си техническите инструкци и спрете да ревете за всяка дреболия на хората от офисите.Ако хората са съвестни навсякъде и цялата ни държава ще тръгне напред ама......я камилата,я камиларя!

Искам да поясня за настоящи и бъдещи абонато!

Оптиката на близоо е на 2-3 места в квартала ви.Оптика до вас НЯМА.И няма и да има в близкоите 5 години поне.Така че не се лъжете по лъскавите реклами."Оптичната сила" е само колкото да се закачите и да подпишете за 2 години договор,за да може да продадът отново компанията с повече печалба.
Интернета е под всякава критика.Не може и да става дума за сравнение с LAN мрежа,а да не говорим за PON, което вече е оптика до вашият компютър.
И ако сте подписали договор за 35Mbps това не значи ,че ще имате толкова.Това е МАКСИМАЛНАТА  скорост която може да получите.Реално е почти винаги е наполовина.Ако го има въобще.
Освен това тези 35Mbps  са само за българското пространство.Към чуждите сървари е около 4-5 .Можете да попитате на касите или по телефона,за да се убедите сами.Ако въобще някой от служителите на близоо може да ви отговори.

Затова ,когато потдписвате договори за 2 години отделете 1 минутка да го прочетете преди това.

Очаква ме интервю за длъжността "Младши специалист първо ниво на поддръжка"
Здравей Неда какво стана със теб
започна ли работа във kол-центъра на близу
Моля някои които е работил в кол центъра на близу на Никола Габровски номер 83
Да започна ли работа там !
Каква е заплатата и имали социален пакет и бонуси
Моля за мнение спешно
Моля за адекватно мнение, и оценка на фирмата
дори и някой да не е довелен да си каже мнението

До  ,,кандидат колежката'' Неда:Всичко зависи от самата работа...ако си на телефона и обслужваш клиенти естественно недоволни,ще ти се надува цял ден главата,не знам как ще се справиш,ако поне нямаш елементарни познания и практика по телевизионна техника и кабелна телевизия.А ти няма как да имаш,защото не си била техник и не си се сблъскавала с практиката...просто само като се погледне тв.екрана и може да се каже къде и в какво е проблема пък камо ли да обясняваш на някой как да си настрои каналите на циф.приемник...т.н.Но ти си знаеш сега работа много не се избира..успех.
Следа като чета тука коментарите направо ми става хубаво на душата ,защото това аз го казах преди 3г. че работите не отиват на добре.Сега недоволните клиенти да се ориентират към другите доставчици с качествена IP телевизия и истински цифрови програми и с оптика до самия абонат ,а не ,,силата на оптичната връзка'' на некадърниците от Близууууу.Кое Ви е оптично бе трасетата между градовете ли?Лошото е че хората в болшинството си не са запознати с техниката и се лъжат ...Не може техник на Близуу да седи скатан в къщи ,а абонатите да чакат качество след това...колко не приковани и висящи кабели и не прогонени свръзки има във всеки вход и шахта на даден блок от еди кой си град.Ама така е след като прокудихте и съкратихте кадърните техници така ще е господа...от София.Сега ще взема да се пусна из бившия си район и ще си агитирам към 300 аб.от 1000 поне да ги избавя от мъките им господа от София...да гледат истинска телевизия по оптичен кабел ,а не по коаксиалка от 99г. изгризана от мишоците и останала на средно жило.Така е господа конкуренция не може да се сърдите на никой...освен на себе си.Ако искахте ценни кадри да си ги бяхте оценили.Има други фирми жадни за абонати и пари които ни оценяват,Ей го Булсатком и те напредват здраво с оптика по кварталите ще ви изядат ушите..ама така си го заслужавате.

Неда, не започвай работа там. Първо цял ден ще понясяш скандали от недоволни клиенти. Второ в тази фирма цари пълен хаус и безпорядък. Заплащането е ниско, а работата психически натоварена. Мениджмънта е некомпетентен. Правилата се сменят всеки ден. Ще се сблъскаш с много некъдърни "мениджъри", за които няма да разбереш как са попаднали там и кой им е дал четирицифрените заплати. Тази фирма няма да я бъде.