Близоо (близу) https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Никола Габровски" № 83&markers=София,бул. "Никола Габровски" № 83

Близоо (близу)

Работих в Близу 2011-2014 година. Беше една от малкото фирми с коректен екип и добри отношение в екипа. Бяхме агенти директни продажби, а не някакви офис плъхове, седящи по цял ден и звънящи по телефона, в каквото се превърна брашна при последните два кабинета на ГЕРБ. Явно на ГЕРБаджиите им трябват само телефонисти и Айтита, други на България явно не са нужни. Ще се емигрира, то е ясно. Но Близу беше една от малкото фирми, където човек се чувстваше добре. Сега не останаха такива, всички са гадни и хората масово се изнасят в чужбина.

През 2013 година работих за много кратко като агент-директни продажби в Близу. Заплащането беше доста ниско, дори за тогава, но някак си имаше уважение и респект в екипа, нещо изключително рядко срещано в повечето фирми, още повече в големите. Може би защото не се седи само в офис и няма време за плетене на интриги и психотормоз. След това работих в Accenture, SAP и Pfizer и унижението беше направо отвратително, отнасят се с теб като с роб. Повече пари, определено, не не чак толкова че да търпиш подобно робство. Та, Близу не беше хич лоша компания за работа, като изключим парите.

Отивам днес да платя таксата за месеца на дядо си,пенсионер,който не дочува и е трудно подвижен,на тея хора това там им е обяснено над 100 пъти,и какво се оказва....таксата му е увеличена,заради спортни канали за които той и не знае.Излизат ми с номера,че били казали,било се знаело...е да ама той не знае!!!И това не е първата гавра с него,когато преподписа договора си преди година,му е било обяснено че таксата за целия срок на договора е 16.00 лв,а то какво се оказва в последствие,че ставало въпрос само за 3 месеца от договора а след това трябва да плаща по 26.00 лв.И най-интересното в случая е,че служителите в Монтанският офис си измиват ръцете с вече бивши служители,и за тях въпроса е приключен!Да бил подал дядо ми жалба,е как да я подаде тая жалба бе хора.....той е изключително трудно подвижен,а от името на друг не става!!!!За това аз лично се заемам да следя кога и на коя дата изтича договорът му,за да подам предизвестие за прекратяване на взаимоотношенията ни!!!!Никакво отношение към клиентите!!!!

Не започвайте хора, наистина ви го казвам. Ще ви мачкат, няма да плащат извънредния труд, а има такъв като работите в съботите. Също не са по 8 часа, а минимум по 10, че дори и повече. Просто спестете си го.

Ако може да пропуснете почването на работа там,ще си спестите много главоболия и нерви.Правят те на маймуна,иначе на интервюта цветя и рози. Работното време, там е най-големия майтап,нищо общо с казаното на интервюто. "Милите колеги" лъжат клиентите по най-гадния начин а преките началници знаят и им се радват, нали има правят заплатите така.....

Днес 11.02.2016г. в 17:20ч. в офиса на Близу (Стара Загора ул. Княз Борис № 108) отказаха да приемат предизвестието ми, че договора ни няма да бъде продължен и няма да преминава в безсрочен.(„Настоящият договор е със срок: 1,5г. и влиза в сила на 12.09.2014г. В случай, че договорът е с определен срок, същият срок започва да тече от 17.09.2014г. и изтича на 16.03.2016г.“ ТОВА Е ЗАПИСАНО В ДОГОВОРА). Казаха ми да отида на 16 или 17 февруари 2016г. Не можело по-рано от 1 месец да пусна предизвестието. Т.к. съм изглеждала интелигентен човек трябвало да разбера какво означава точно един месец. Обясних им, че това означава минимум 1 месец, но отново отказаха да приемат предизвестието. Това означава, че в точния ден, ако съм възпрепятствана да отида – ГУБЯ :) Отказаха да ми дадат и адрес на управление да си изпратя предизвестието с обратна разписка, защото така също не можело. Какъв е извода: 1 година и 5 месеца по-рано АЗ трябва да знам къде ще съм и да планирам да си подам предизвестието на ТОЧНАТА дата – нито по-рано, нито по-късно.
Кандидатствайте за работа в клиентски център, ако можете ДА УБЕДИТЕ КЛИЕНТИТЕ, ЧЕ ЧЕРНОТО Е БЯЛО

Горе долу бива.

Много е лесно да видим клечките в очите на другите, преди да потърсим гредите в своите.

В големите компании интервютата се провеждат не само за да те видят как изглеждаш и дали можеш хвалебствено да говориш за себе си, защото всички го умеем това. Те търсят кадър - човек, който ще притежава ЛИЧНИ качества, които ще допринесат както за неговото развитиие (финансово и йерархично), така и за развитието на компанията и подобряването на имиджа й. Особено ако тази компания е в сферата на обслужването и работата изисква специфични заложби у човек, т.е. вие трябва да имате хъса на salesman-на. Все пак вас няма да ви вземат за сервитьор, продавач, готвач или прочее където критериите за наемането са много по-занижени.
Науката е изследвала човека и е създала така наречените "Ролеви игри", които ще покажат вашите истински качества. Виждам, че голяма част от коментиращите тук не са наясто с това. Което говори лошо за тях.
Задаването на въпроси от пита "Какво ще правиш в тази ситуация? / Как ще реагираш ако... / Ако имаш проблеми с/със ..." не са глупави. Отговаряики на тях вие ще дадете ясна представа на hr отдела дали ставате за работата или не.
Представям си ако отидете на интервю и ви кажат "Как ще продадете хладилник на ескимос?" или да ви накарат да извадите телефона си и да обедите интервюиращия да си купи вашия телефон... това не са тъпи и безсмислени неща, които целят да ви унижат или потиснат емоционално. Напротив, те ще ви изправят с реалната ситуация на работа.
Ако една голяма команията те викне да обучение и после не те наеме, не говори лошо за нея, а за теб! И повярвайте ми на някои хора им трябва не повече от 30 мин самите те да си покажат, че не стават за работата.

Помислете преди да критикувате. Защото може вие да се нуждаете от критика, а не компанията!

В офиса в Панагюрище има една отвратителна, нахална лелка Румяна Господова. Държи се отврат с клиентите. Каквото и да я питаш все не знае, говори глупости и те увиква. Още повече,че те изнудва да си правиш безумни договори за луди пари. Случвало се е пред мен да вдига скандали на клиент ,че не иска да и подпише малоумния договор и да я чакаме десет човека на опашка да изтерясва. Не знам от Близу как може да толерират такива служители и така ли ги обучават. От години я гледам тая в офиса и се чудя при толкова мили млади хора дето седят без работа как може да държат тоя вещунгер.Ако някой мениджър от фирмата някога се сети да погледне тук какво пишат клиентите би било добре, защото ние си плащаме, а като отношение не получаваме нищо.

Абе хора ,вие толкова ли се самозабравихте , парите ,за които говорите по вашите думи 500 лева за 4 часа , са малкоо ?!?!? Как ви се струва 12 часа на ден за 280 ,защото съм го минал .. Айде да си имаме уважението .. Да не говорим ,че не сте на студа прави ,ами си седите пред компа ,така че слезте малко на земята и спрете с тия ненормални претенциии ......