Теси ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Шумен, БУЛ. МАДАРА, 48&markers=Шумен, БУЛ. МАДАРА, 48

скъсват те от бачкане и накрая ти хвърлят 800 лв
НИКОГА НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ТЕСИ И СИНТЕЗА (ФИКОСОТА)

Нов работник съм във фирмата.От първо лице съм чувал различни отзиви, относно заплащане и натоварване.Реших да пробвам, защото на този етап, не получих друго предложение за работа в нашият " мил " град.Първото ми впечатление, е че има наистина добри и съвестни работници.Посрещнат съм добре, обучават ме и не срещам проблеми с тях.На този етап, имам наистина добро мнение и за ръководителите ми.Забелязах, обаче доста хора, които са с предизвестие за напускане, поради различни причини.Най-често срещаната е заплащането.Наистина е ниско за длъжността, която заемам - често полагам тежък физически труд.Не действа стимулиращо, нито реално има шанс за развитие.Разликата в заплатите на различните длъжности е минимална.
Няма да скрия и че, нов работник като мен е смешно да иска, още първия ден високо заплащане, без да е показал умение и/или желание, но човек, има право да иска както добри условия, така и добро заплащане.Всичко е един пазарлък и дано всеки умее да се спазари за най-доброто.Лек и успешен ден !

Ниско заплащане 580лв.за много работа и юркане,работиш почети всяка Събота че Неделите но те вече са пожелание.Уж голяма фирма бият се в гърдите че изнасят продукция на четери континента а не могат да усигорят нормално заплащане макар че на това юркане и на полагане на тежък физически труд минималната работна заплата трябва да почва от 1000лв Стартово...Хората които уважават труда си не се задържат в тая фирма на явно от ръководството няма как да проумеят че трябва се научат да плащат добре за да си задържат квалифицираните кадри ...

Една фирма която лъжи клиентите си с некачествена продукция, също така лъжи и работниците си

В Теси на годишни срещи се хвалят, че имали ръст в продажбите и имали еди колко си печалби но за нови машини и за увеличение на заплати няма при такава тенденция няма бъдеще в тази фирма

ТЕСИ не е лошо място за работа.

Като всяко място има своите плюсове и минуси.
Като цяло работната среда е приятна. Офисът е open space и понякога е доста шумно място, но се свиква. Колегите са ок. Тези, които работят от по-дълго време, а такива има много, са изградили приятелски отношения, излизат редовно и се виждат и извън работа.

Има хора, които почти по цял ден нищо не правят – колкото пъти минеш покрай бюрата им, все са в някой спортен сайт. Има и отдели, в които натоварването и очакванията са много сериозни.
Явно топ мениджмънта още не си е дал реална сметка, че бизнесът се разраства с огромни темпове, оперативната работа става все повече, а не се наемат нови хора. Компанията има претенции за международна, но има още много път да извърви преди да започне да третира хората си като такава.
Тук визирам много неща като например вътрешнофирмените политики, бонус схеми, ниво на заплащане, възможности за развитие и т.н.
Мотивацията не е на високо ниво. Няма ясна политика за кариерно развитие. Никой няма ясна представа какви са възможностите пред него. Няма разговори с човешки ресурси и преките ръководители за това.

Тук е на принципа – колкото повече работиш и можеш, толкова повече работа ти се дава.

От време на време ти се замазват очите с някое потупване по рамото, но какво от това? И то ако отидеш да се оплачеш на някой…

Ако си се сприятелил с мениджърите, може и да те повишат …евентуално.
Всички постоянно ходят по някакви безумни срещи. Целият мениджмънт участва във взимане на решения за неща, които не разбира и не са му работа.

Заплащането е ок. Не е високо, не е ниско. Средно е като ниво.

Напоследък има текучество и все повече недоволни хора, заради казаното по-горе.

Отговор към последното мнение от 24.02. Впечатленията ти са верни. Но! Работата е много, колкото повече работиш толкова повече работа ти се дава. Заплата е еднаква независимо колко даваш от себе си. Ако искаш развитие трябва да се скъсваш от работа и като те повишат ще имаш още повече работа с минимално повишение на заплатата. За това което се изисква като качества и знания парите са много малко, а никой не иска да работи за слава. И да, млад човек може да се издигне... ако иска да работи много за малко пари. Обикновено такива хора са или без подходящо образование за да избягат от фирмата или са "вързани" в града.

Бях на интервю за определена позиция, целенасочено няма да споделя коя е за да съм безпристрастен.Преди да отида на въпросното интервю прочетох коментарите за фирмата.
Не бях много изненадан от негативните коментари на настоящи бивши служители, тъй като повечето хора коментират негативно.
Ще споделя следното - на интервюто хората се държаха доста приветливо и най важното задаваха адекватни въпроси, сториха ме се интелигентни и явно добре управляват процесите. В разговора разбрах, че това е фирма която иска да се развива независимо че е на пазар повече от 20 години. Също така младите кадри имат възможност да се развиват, а не както прочетох, че старите кадри са окупирали местата и са едва ли не като динозаври.
Независимо дали ще продължа напред, интуицията ми подсказва, че това е една добре организирана компания.

Кандидатствал съм по обява без посочен работодател. После ми се обадиха за интервю и казаха че става въпрос за Теси.
Моята проверка показа - има други позиции, които са публикувани от Теси и е посочено, че става въпрос за тях.
Прави впечатление, че имат към 7-8 позиции в jobs без звездичка и без фирмен профил там.
Принципно съм работил в кофти компания, която също държи отворени позиции и си сменя, често кадрите.
На мен Теси не ми вдъхват никакво доверие, като работодател.
Ако някой има по-добри впечатления, моля да сподели.

Фирмата е сравнително добра. Има няколко особени проблема:
1.Ниско заплащане на специалисти, мениджъри на ниско ниво и работници, някои работници изкарват доста(над 800лв.) но са много претоварени с работа и малко издържат до такава заплата.
2. недостиг на специалисти поради точка 1.
3. Чести претоварвания с работа и нужда да разбираш от много неща поради точка 2.
4. голямо прехвърляне на работа на друг, работа която няма кой друг да я свърши освен теб се протака. Старите кучета няма кой да ги смени, ако има нов му се прехвърля много работа и бяга заради ниското заплащане.