Теси ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Шумен, БУЛ. МАДАРА, 48&markers=Шумен, БУЛ. МАДАРА, 48

Учудват ме тези "компетентни" хора, които не правят разграничаване между "Фикосота" ООД или по настоящем "Теси" ООД и "Фикосота Синтез" ООД /която как се нарича сега не знам/. Първата фирма произвежда електрически уреди, а втората битова химия и хигиенни материали.
Аз мога да се произнеса само за "Фикосота" ООД защото там съм работил.
За фирмата мога да кажа само хубави неща. Това е един от флагманите на българската икономика в която работеха /поне докато аз бях там/, а предполагам и продължават да работят хора, които знаят как да постигат целите на фирмата. Не случайно фирмата бележеше двуцифрени ръстове в разтежа си и това се дължи на екипа и президента на Фирмата в лицето на Жечко Кюркчиев. Лично за себе си не съжалявам нито за минута за времето, което съм прекарал в тази фирма /около 9 години/ на фирмата и хората в нея дължа всичко което знам и тя ми е била отлична основа за реализацията ми. На скептиците, които веднага ще зададат въпроса защо съм се махнал ще кажа, че не е било за пари или липса на възможности за професионална реализация, а поради необходимостта да се преместя в друго населено място различно от Шумен. И в заключение ще Ви разкажа за един мой разговор със собственика на фирмата: когато той ме попита как оценявам работната обстановка му отговорих, че се чуствам щастлив, че във фирмата имам не само колеги, а и истински приятели. Искренно пожелавам на всеки който е нямал щастието да работи в такъв колектив да го усети някога.

Работих там 3 месеца, по принцип съм корав, но не им издържах на Смядовската селяния и ниските заплати. Прави са хората по - горе, че може и две висши да имаш, но почнеш ли като работник там така ще си и умреш - забрави за повишение. Слава богу, че в Шумен вече има много работа и не се налага да робуваме на такива азиатски фирми.

Работих 5 години там... Компанията Фикосота е пример за България. Това е най-подходящото място за един млад човек, който иска да научи нещата за бизнеса и да направи кариера. Постиженията не остават незабелязани но не бъдете като тези горе които са писали и са били неудовлетворени - иска се търпение и упоритост. Както във всяка друга Европейска компания не трябва да очаквате за 2 години да станете President, най-малкото защото не можете да научите всичко за толкова кратко време.
Имайки предвид, че тази компания се удвоява на всеки 5 години, аз не бих пропуснал възможност за там

Като гледам този сайт май не е за да получи човек инфо за компания в която да кандидатства за работа, ами форум на бивши огорчени служители, които да си избиват комплексите и да лаят колко зле им е било в еди-коя си фирма и как огромният им потенциал не е бил оценен по достойнство с 4-5 цифрена заплата, кола и самолет (ако може).
Разбира се вероятно и в най-позитивното както и в най-негативното мнение има някаква истина, но до колко - божа работа :)))

А до пишещите за Фикосота - едно уточнение, защото май са писали наизуст. За Фикосота синтез ли са писали или за Фикосота (с ново име Теси). Май едни са писали за едните, други за другите :)))

Преди 5-6 години повечето от хората, които работеха в продажбите ги познавах и всички напуснаха и то с огорчение, знам за още хора, които са напуснали също така. Аз самият кандидатствах там и на интервюто дойде някакъв надут льольо дето вместо да му отговарям на въпросите трябваше да му вкарам малко шамари да слезе на земята. Радвам се че не започнах работа там! Относно работната атмосфера - важно е да се правиш че вършиш нещо, добре е също да оставаш след работа и да казваш че имаш много работа. Това го знам от първа ръка. Колектива съм забелязал че живее в нещо като "утопичен комунизъм", като ги питаш как са нещата валят суперлативи, после обаче като ги изритат почват да псуват и да разправят в действителност че тоя не ставал, оня бил тъп, другия кух. Вярно е също, че доста от хората на ръководни позиции там са с ниска степен на образование и поради тази причина се уволняват кадърни служители под всякакъв претекст. В момента на работниците част от заплатата им се дава под формата на купони за храна и това не е единствената фирма в града, която го прави.

Здравейте, от много скоро съм в системата, но атмосферата в офисите, професионализма на младия колектив са първите неща които ми направиха впечатление. Всяка една стъпка е предварително добре обмислена, обсъдена и прилежно описана. Дадена е доста голяма свобода (в рамиките разбира се на допустимото и под зоркото наблюдение на мениджърите) на млади и амбициозни служители...Първата фирма в която за мен е истинско удоволствие и предизвикателство да работя! Работата в такава институция със сигурност ще бъде полезна за мен, най - вече като място кадето да доразвия уменията си като професионалист в областта в която рабитя и дори и да не успея да израстна йерархията тази ми работа тук ще бъде сериозен трямплин в по нататъчната ми кариера.

Ясно е,4е са от офисите-персоните с позитивния вот.Подобни размисли и страсти предизвикват единствено неистов смях у работе6тите в цеховете и лабораториите.Запла6тане-поносимо като за 6умен.Уважение полу4ава6 само от някои колеги,а да го о4аква6 от по-вис6естоя6т е наивно.Привилегиите се из4ерпват с изтопуркването до морето или планината,естествено не когато им е сезона.За фирмена сигурност не може да се говори-назна4ават 3-ма,след 4 месеца "освобождават" 4-ма.След известно време вси4ко се повтаря.Скъсват ти задника от ба4 и ти дават отпуск,когато те ре6ат.Развитие търпи само първата ти сигнална система.Не е ясно за6то кандидатства6тите за работа трябва да са поне бакалаври,да знаят английски и да имат комп.грамотност,след като тези,които го изискват не покриват нито едно от посо4ените.Предвид безработицата в 6умен,хората са принудени да търпят.Не зная колко химици работят и въоб6те има ли такива,но поименно могат да се посо4ат посредствените,тесногръдите и сервилните.

Учудват ме двете персони дали позитивен вот за "Фикосота",явно са от отдел "Четки,валяци и помпи".Ако работят в офисите ги разбирам донякъде,но в лабораториите и производствените цехове е доста по-различно.Там премии не се дават,а основното ти задължение е да си виновен.Атмосферата е напрегната и неколегиална,някои от по-високопоставените в йерархията редовно злепоставят по нископоставените в нея,демонстрират арогантност и неуважение.А ако се случи трудова злополука,ръководството се интересува от теб дотолкова,че да не им създаваш проблеми със Службата по трудова медицина.И понеже някои от "шефовете" са с по-нисък образователен ценз от някои свои подчинени,гледат да съкратят точно тях или да ги уволнят с недотам сериозни мотиви.Малкото свестни хора споделят,че стоят във фирмата само защото няма къде другаде да отидат и "Фикосота" блестящо се възползва от това им положение,повярвайте.Никакви възможности за кариера и развитие-започваш на определена позиция и се пенсионираш на нея.Можете да проверите колко хора със степен бакалавър или магистър по химия работят в това чисто химично производство,ще се изненадате.

най-добрата фирма в шумен и не само

Компания, която може да служи за пример в много отношения.

Кадърни и европейски мислещи мениджъри. Те са и гаранция за развитието на компанията, следователно и на кадърните служители в нея.

Страхотна работна атмосфера, персонала е мотивиран добре, така познатите в много български компании сплетни и оплюване на другарчето ги няма. Съществува team-spirit в името на общите цели, нещо невиждано на фона на повечето компании където мотото "защо да се занимавам като мога да прехвърля въпроса на някой друг да се спасява" и така безкрай, просто не съществува.

Заплатите са доста добри за региона, старанието не остава незабелязано и ненаградено. Раздават се и коледни премии в размер 2-3 работни заплати.

Приветлив офис, добри условия за работа - климатизация, нови компютри и т.н.

Имиджът на Фикосота като място за работа също е доста добър.

Смятам, че тази компания е избор №1 ако сте решили да търсите работа в Шумен. Наистина е удоволствие да се работи с позитивно настроени хора, в печаливша компания и с удовлетворение от усилията които влагаш в работата си.

Надявам се мнението ми ви е било от полза.