Е - Мотив Онлайн България ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Александър Дякович 45&markers=Варна,ул. Александър Дякович 45

Е - Мотив Онлайн България ООД

Бях на интервю в офиса им в Варна, HR-ката която ми проведе интервюто беше назначена от един месец в фирмата, а се държеше все едно е там от 10 години. Интервюто беше монолог аз слушах нея, а тя бешу на доста кафета, не спря да говори, не получих никасъв отговор от е-мотив, а превъзбудената служителка почти ми гарантира работа там по време на интервюто. Радвам се че не работя там, с две думи в тази фирма са абсолютни НЕпрофесионалисти. Жалко че такива фирми печелят Пари по Европейски фондове!

Това последното мнение, от 07.08.2019, явно е писано от представител на управлението.

Фирма като всяка друга - бюро, компютър и стол, с работно време 8 часа на ден, без допълнителни часове и с редовни почивни дни.

Сред колегите има свежи хора, има и мрънкащи. Като всяко друго нещо и тук човек решава, какво да гледа и какво да вижда.

Истината е, че преобладавщият труд не е високо квалифициран - може да бъде някакво лесно начало.

Заплата отговаря на задълженията и по другите места с подобни задачи пак толкова предлагат.

ПОЗИТИВИ
+ има известна рутина
+ следи се за някакъв ред и дисциплина
+ почивките са достатъчно като брой (4 малки по 10 Мин. И една обедна 60 Мин.)
+ колегите знаят какво правят и ако е нужна помощ съдействат
+ заплащането е в датата по договор и в пълен размер

НЕГАТИВИ
- има известна рутина
- следи се за някакъв ред и дисциплина
- разпределението на задачите понякога повече бави нещата, отколкото да ги подпомага
- случва се клиентите сами да оплескат нещо и това отваря допълнително работа да се оправи

Има потенциал, полагат се усилия за някаква промяна и времето ще покаже дали е била по правилния начин и с точните хора.

В последното десетилетие с по-некоректно дружество не съм се сблъсквал.
Незнание,арогантност и некомпетентност са събрани на едно място.

Фирмата е Бенефициент по Европейски Фондове - Осъществяват се масово ФЕКТИВНИ Мадженто и други курсове с „външна“ фирма изпълнител “LITTLEGIDDYGIDDY LTD” (Друга Компания, принадлежаща на Е-Мотив БГ ООД)

=> „По настоящото проектно предложение се предвижда наемане на 2 безработни/неактивни лица до 29 години след като успешно преминат специфичното обучение.“
– ... За съжаление, никой във Фирмата не успя да види и да се запознае с тези 2 безработни лица на обучение в Е-Мотив БГ

Ще ви споделя моето мнение за тази фирма.
Говоря по-конкретно за позицията по обявата за Data Base Specialist with English and MS Excel, или както там я наричат сега. Сред първите неща, с което ще имате "честта" да се сблъскате при работата в тази фирма, е залата, в която се помещава "инвентори" отдела, т.е. вашето работно място. Разбира се, това не е на същия етаж, където ще ви проведат интервюто и т.нар. обучение . Работното място е в полуподземен етаж на сградата – залата е наполовина под нивото на улицата. Там са натъпкани 24 човека, които подобно на роби в Click farm трябва да правят кинти за шефовете, а за тях да останат трохичките. "Екстрите" на това помещение са много, но най-голямата е ,че има само една тоалетна! За мъже, за жени - това е то, една тоалетна:) Самото помещение е тъмно и неприветливо (голяма зала частично под земята), вентилация разбира се няма, не искам да ви описвам какви миризми се носят от време на време. Климатици има, но при такова голямо помещение е нормално температурата да бъде различна в различните части на залата. Така на някои постоянно им е студено и усещат течение, на други пък им е горещо.Но най-много за лошата атмосфера в тази фирма допринасят самите взаимоотношения между хората.Всичко което правите на компютъра ви се следи и записва, абсолютно всичко! Има си и камери в помещенията, даже и микрофони. Вербални разговори между колегите не се толерират, освен ако не са по работа. Ако някой почне много да приказва се появява един от шефовете, който работи в същата зала, и "прекратява" разговора. Нивото на дресировка е стигнало до такава степен, че колегите не разговарят дори и когато този т.нар. шеф и излязъл от залата. Ето затова в обявите им пише за "млади позитивни хора". Млади за тях означава неопитни, неуверени, лесни за манипулиране и дресировка; позитивни - има се предвид йесмени, дето с всичко се съгласяват и се срамуват да задават въпроси или да си отстояват интересите. Ето с такива хора и постоянен контрол от тяхна страна се постига подчинение, и разбира се много важното - да се избягват разговори между колегите. Щото иначе от лаф на лаф може да им хрумне идеята да искат малко по-прилични заплати или условия за труд, или пък даже да си зададат въпроса - абе ние какво правим в тази забутаната фирма? Много моля - не се подлъгвайте по описанието в обявата в jobs.bg, нито по сладките приказки на HR - истината е по-различна. Работата като цяло е обслужване на бази данни на онлайн търговци, но имайте предвид , че нищо полезно няма да научите, нищо, което да ви е от полза в друга фирма или за вас самите, да не говорим пък за развитие.
Ще споделя и какво е отношението на мениджърите към служителите. Докато бях още там, имаше инициатива от тяхна страна да предоставят обучение, финансирано от Европейския съюз, по различни предмети. В началото беше обещано, че обучението ще се провежда в работно време и много хора изявиха желание да учасват. В последствие се оказа, че обучението трябвало да се провежда извън работното време, т.е 3 дена в семицата (за някои - и в събота!) по 4 часа след работа трябва да ходиш на курс. Но най-фрапантното беше следното - тъй като броя записани дори и при старите условия не беше достатъчен, за да спечелят парите от европроекта, фирмата "записа" и хора, които изобщо не са искали да участват! И така, 3 пъти седмично по 4 часа от личното им време трябваше да ходят на някакви безполезни курсове,продължаващи 6-9 месеца (и още си продължават), които те не са желали и не им трябват, където няма да получат добро ниво на обучение (все пак целия проект е бутафория, крайната цел на която е приход за фирмата, не за служителите), без никаква компенсация за пожертваното им лично време. И в крайна сметка какво биха получили - една диплома, дето реално не ти дава знания, и всеки нормален работодател няма дори да й обърне внимание - все пак всички знаят що за стока са такива "курсове" и как точно се вземат/раздават дипломките! Доста по-късно подочух, че е имало някакви промени с тези часове извън работното време,т.е. някаква част са минали в работно време, но въпроса е да видите как точно се отнася мениджмънта спрямо служителите - с лицемерие, лъжи, натиск. Най-добре изобщо не се захващайте с тази фирма!

Здравейте

Изчетох мненията по-долу и да ви кажа честно вече се колебая дали изобщо да изпратя автобиография по обявата : E-Commerce Data Base Administrator with English and MS Excel

Някой може ли да ми каже какво заплащане се предлага за тази позиция? В какво се състои работата? Как горе-долу протича интервюто?

Кандидатствах във фирмата по позиция с Английски Език. Останах разочарован от начина, по който се проведе интервюто. Влезе един мъж, който се представи за HR-а и ми обясни, че това интервю няма да е като всички останали. Поогледа ми автобиографията, видя че съм учил немски и реши интервюто да премине на немски език с няколко въпроса от негова страна. Пич!? .. Ако знаех добре немски, нямаше да кандидатствам тук по обява с английски език! Както й да е.
Последва нестандартния въпрос,който ме шокира:
"Какво ще направиш ако видиш, че жена излиза от мъжката тоалетна в дискотека?"
Самият HR, ми обясни че често изпадал в такива ситуации и не знаел как да реагира, та затова пита кандидати за работа.

Това беше несериозно. Загубих си времето.

Има много какво да се каже за тази псевдо фирма, която е лидер в сферата на експлоатацията на служителите си и подигравките с младите хора. Проблемите, за съжаление, са навсякъде - като се почне от най-ниските звена и се стигне до главата на октопода. Така наречените лидери, не са нищо повече от шепа гъзолизци и нагаждачи, които са готови да потъпчат собствените си колеги, за да изплуват над тях. Веднага ще се познаят, кои са, по този коментар и нека е така! Младите кадърни хора, напуснаха този потъващ кораб и бягат надалеч, именно заради такива хора като тях. Управлението на компанията не искам да го коментирам. Управленски екип - побългарен англичанин с жена българка, която видно от всички дърпа фирмата към дъното - хора, които си мислят, че управляват баничарница с 2 продавачки - никакви социални придобивки, лъжливи обещания за повишения на заплатите и изкусвено лицемерие, че си много важен за компанията и после ти се изплюват на труда. Ако дочакате времето за "повишение" ще бъдете унижен, след което ще получите смешно такова с някакви жълти стотинки. Нима това заслужаваме?!

Както са написали в долните коментари ... Пазете се от HR отдела, ако може въобще да се нарекат HR тези недоразумения на хора. Всеки ден се докладва на директора и подлогите му, кой какво говори и къде е ходил. Компютрите се следят и се чете всякаква кореспонденция без да знаете. В цялата фирма има поставени лица, които се правят на твой приятели и само чакат да кажете нещо за шефовете.

Заплатите са ниски, поради факта, че в града няма друга такава фирма за да създава конкуренция. Старите кадри седят на още по-ниски заплати, а ръководставото вместо да им ги вдига, наемат нови служители на по-високи, което създава допълнително напрежение в процеса на работа. За осигуровките - плащат се на минимална заплата, разбира се само на старите кадри. Новите се наемат на пълни осигуровки. Ето още една причина да ви гледат накриво в компанията.

Компанията няма изграден тренинг план за новите кадри и се налага, същите са се обучават едва ли е сами, посредством YouTube клипчета, което го няма никъде другаде и след това като започнат работа са неспособни да направят каквото и да било.

Ако си позволите да споделите мнение за нещо, за което не сте доволни и искате да се промени, към по-добро, ще бъдете нападнати, че сте недоволни и мрънкащи и не си гледате работата. Няма развитие в Е-Мотив. Млади хора, ако имате себеуважение, не отивайте там!!! Ще си изгубите времето и насреща няма да получите нищо.

Ако все пак въпреки всичко, решите, че сте до такава степен мазохист и кандидатствате - ще ви вземат. Честито! Подгответе се да ви използват имената за шарлатански схеми, като например средства от евро проекти, от който вие нищо няма да видите.

Нека всеки кандидат, да вземежители под моят. Не позволявайте да ви мачкат. Тази фирма е загуба на време и колкото по-скоро го разберете, толкова по-добре. Хората, които останаха да работят, масово си търсят работа и напускат.

Избирайте умно!
Успех!

Бивш служител на Е-Мотив.

E-motive .... поредната шарлатанска фирма ...

Преди да продължите, моля обърнете внимание на предходните негативни коментари и как те имат само Like-ове, без нито един Dislike... Случайност ? - не мисля...

Иначе какво да кажа за E-motive:

1. Фирмата е крайно некоректна към персонала, клиентите и партньорите си. Изискванията към кандидатите за работа са като цяло да имат просто 2 крака, 2 ръце, 1 глава (празна най-добре) и по-възможност да са виждали и пускали компютър. Желаещите за работа са все по-малко (предимно 19-24 годишни) или крайно неподходящи. Реален и качествен подбор няма, съответно всеки нов неквалифициран колега/колежка , ще ви помага с работата - как да не те радва този факт.

2. Работната среда е под строг контрол, следене на компютъра ти (без ти да знаеш), следене с кого говориш и по-важното ... какво. Ако обичаш да си марионетка, да работиш само за да получиш месечна заплата, без реален шанс за развитие* - ти си човека.

*Ако все пак ти предложат шанс за развитие във фирмата, сериозно се замисли и откажи, че след това става много по-лошо и връщане назад няма.

3. Работната заплата - нормална за Варна, но крайно ниска спрямо натовареността.

4. Осигуровки - тука те се делят на 2 вида. Старите кадри (които почти не останаха) взимат минималните по карта и остатъка на ръка. Всеки новопристигнал РОБ, обаче се осигурява на пълната си заплата - защото фирмата е "коректна", нали. Поне за това всеки нов кандидат не трябва да се притеснява... пък, може и да съм се объркала, знам ли.

5. Почивки - 2 по 10 мин. преди обяд, 2 по 10 мин. след обяд + обедна почивка от 1 час.

6. Колеги - предимно млад и лицемерен колектив. Новите кадри се застояват не повече от няколко месеца и сами си заминават. Стари кадри, както казах почти не останаха и всеки напуска. Щом като дори най-голямата подлога (псевдо HR) на Баш Бай Шефа напуска, трябва на всеки да му светне една лампа.

7. Обучение - няма такова нещо. Ще ви бъдат предоставени материали и YouTube и дано да гледате и схващате бързо, защото не очаквайте голяма помощ след това.

Съвет: По-добре дори не си правете да кандидатствате, не защото няма да ви вземат, ще ви вземат, но след това ще има да съжалявате безкрайно за взетото от вас решение.

Фирмата наистина е поредната шарлатанска компания, не само заради написаното по-горе, но всеки който работи в Е-мотив е наясно с всички измами и схеми, в които ще ви забъркат и вас след това.

В сайтовете за работа ще видите колко много отворени позиции има, но не се лъжете че това е защото фирмата се развива. Фирмата потъва и хората си тръгват, оставяйки свободни позиции за нови заблудени кадри.

Настоящи служители - бягайте докато е време !!!
Кандидати за работа - бягайте докато е време !!!