Цептер /img/frontend/nomap.png"

Г-н Димитров.Вярно е че им се удържат някакви удръжки но само ако успееш да продадеш нещо.Първо те карат да си купиш ти продукт и ето една комисиона.После отиваш при роднините и ги молиш да си купят нещо от теб защото така  ще ти помогнат за кариерата.След като си успял да продадеш нещо взимаш пари но като ги разхвърляш колко пари си дал за каталози ,телефони,транспорт до фирмата и клиентите излиза че работиш за една голяма 0.Като напуснеш ти остава един голям заем да изплащаш за продукта.И така идват нови консултанти които се задържат за 1 до 3 месеца с надеждата че ще печелят.Но уви.

За качеството на уредите, които предлагат няма да споря, поради простата причина, че наистина са качествени. Това, което предлага фирмата като работодател наистина не би задоволило мен, а предполагам, че и много други хора. Но като цяло поканят ли те на интервю, освен, че ти правят презентация, за да те запознаят с продуктите, хората си казват и какво предлагат, като работодатели. Този, който го удовлетворяват условията на фирмата има право да приеме работата, а този, на който не му изнася има право да напусне. Всичко е въпрос на личен избор.Това, което ме дразни в тази фирма е, че поради това, че явно доста хора вече са минали през там и вероятно, тези които не ги устройват условията са мнозинство, тъй като от скоро съм безработна, а на интервю бях ходила преди години още, и понеже им знам условията за работа, и не ме устройват, аз кандидатура за работа там не пускам и нямам и намерение да го правя.Та това,което ме дразни всъщност е, че постоянно пускат обяви, представяйки се за друга фирма, поради което доста често мейла ми се пълни с тяхни покани. Това е долно и гадно... Уважаеми работодатели, моля Ви не го правете, не пускайте обяви за Zapter под името на други фирми!!! Затова слагам минус 5 на уважение!

Не желая да споря с никого, но според мен фактите са следните:
Търговските консултанти работещи на граждански договор с компания Zepter получават всеки месец възнаграждение, като от тази сума им се оттържат всички необходими осигуровки според нашето законодателство, при това в пълен размер (не както при много "наши" фирмички, които осигуряват на минимална заплата и дават останалото възнаграждение "на ръка").
Изказвам това мнение, защото познавам хора работещи от повече от две години в тази компания. Истината си е истина, дори да не се харесва на някого.
Продължавам да твърдя, че за рората, които искат да работят, в тази компания им се предоставя възможност.

Здравейте кандидатствах за работа в фирма Цептер,обадиха ми се по телефона и ме поканиха на интервю.
Това интервю беше най-измисленото до сега,когато отидох в уговорения час,имаше 20 човека в една зала.Дойде някаква служителка, започна да ни разказва колко добра и просперираща е тази фирма и колко много пари ще печелим месечно,най-малко 1000-2000лв.Как било удобно за нас младите хора,че ще работиим на ГРАЖДАНСКИ ДОГОВОР БЕЗ ТВЪРДО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ.От тези 20 човека  само 5 останахме,защото не се усетихме на време,че има нещо гнило в цялата работа.
След 3 дни губене на време и средства,на всеки един от нас поискаха по 25лв за някакви каталози с продуктите(до сега не съм чувал такава глупост,голяма фирма да иска от служителите си пари за каталози с тяхните продукти).Първия и последния работен ден мина висейки пред ХОТЕЛ ШЕРАТОН  ДА МОЛИМЕ ХОРАТА ДА НИ ПОПЪЛНЯТ ЕДНА АНКЕТА С ТЕХНИТЕ ЛИЧНИ ДАННИ...това е пълен ужас.
СЪВЕТВАМ ВИ НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ,БИЛО ТО ЗА РАБОТА ИЛИ ДА СИ КУПИТЕ ЕДНА ТЕНДЖЕРА ЗА 300ЕВРО.

Пак към г-н Димитров!!!
Ако не знаете какво да отговорите след написаното от мен, просто не го правете. Първо аз изобщо не съм коментирала качеството на продуктите. За мен няма значение какво и как се предлага на пазара. За всичко си има клиенти. От опита ми до сега съм разбрала, че един добър търговец еднакво добре може да предлага коли, обувки, жилища, медицински уреди и т.н., защото той е търговец и трябва да може да го прави щом има пазар за това. Ако продавам бонбони, при мен няма да дойде човек, който търси да си купи хляб ....
Второ:  изказала съм мнение точно и ясно за нещата, които съм видяла. Няма как Вие да ми кажете, че не съм наясно. Наясно съм с това, което ми е предоставено като информация от Ваш колега. Пак казвам не говоря нито за продукта и за марката, говоря за реалните условия на работа в съответната фирма, които няма как Вие да ми оспорвате при положение, че много добре знаете, че са такива. А именно:
- граждански договор (без осигуровки,заплата, обезщетения при временна нетрудоспособност и трудова злополука, годишен отпуск и т.н.)
- % от продажбите ( не бях писала до сега, но предполагам не са тайна, след като ни ги казаха на ПРЕЗЕНТАЦИЯТА от 18 % до 36%)

Това е което Ви интересува, драги кандидати за работа. Повече няма да влизам в безсмислени спорове с представители на Цептер, защото единственото ми желание беше да кажа на кандидатите за работа в тази фирма след мен, какво да очакват. Хайде успех на всички търсещи работа в Цептер или в която и да е друга фирма.

Здравей Габриела.Прочети мненията  назад и ще добиеш представа далиси заслужава да си губиш времето във фирмата.Единствените последици за теб са ако не отидеш че ще ти звънят многократно защото разчитат че ти ще си закупиш някакъв продукт,а не дали ще им станеш консултант.Всеки новопостъпил е задължен да си купи поне Биоптрон.

Здеавей Габриела! Бих казал че фирмата е страхотна и колектива е супер готин! Пожелавам ти незабравими моменти в Zepter!

Здравейте вчера бях на среща на цептер след което попълвахме лисчета с данни за обучение което ще се състой в рамките на 3 дни 3-ят от който ще е под формата на тест за да се изберът съответно хората които ще работят в компанията :) та въпроса ми е следния: Ако си попълнил въпросният лист за обучението и не отидеш има ли някакви последици за теб в смисъл задължен ли си след като си го попълнил с нещо към въпросната компания :) Благодаря ви предварително !

Господин Първанов, като бивш служител би трябвало да сте наясно защо се пускат обяви, каква е организацията на дейността в тази фирма. Аз изказвам мнение само като човек познаващ успешни хора, работещи от поне две години в тази компания. Учудвам се, че Вие не ги познавате (но може би сте били за съвсем кратко време там?).
Квалификацията "глупости" приляга на написаното от Яна, която е успяла за няколкото минути да разбере всичко за компанията, да напише "компетентно" мнение и за нещата, които не е разбрала.
Причината да се включа в тази дискусия, беше точно това - възмущението ми от повърхностното празнословие.
За останалите читатели на този форум оставам с пожеланието да си намерят работа в компании осигуряващи условия за работа поне като в Цептер.

Г-н Димитров.Ако не работите във фирмата няма да пишете тези глупости.Яна е права за всичко писано от нея.Като е толкоз хубаво защо всеки ден се пускат обяви за намиране на служители.Нали е безработица а там търсят непрекъснато хора.За качеството може много да говорим,но да не занимаваме хората с това.