Гранд Хотел София /img/frontend/nomap.png"

Гранд Хотел София

За Боби откритата и Боби откровенната ли говорим... Ей сомче... Не пониш ли скалдовете... Горе на терасата и долу в ресторанта... Колко си блъскаше главата във фризерите като отваряхме закуска... За теб не ме е жал защото си амеба жалка... Но ти Боряна... Имаш заложби да си мега добра но мозък ню ню.... Даже и мъже не ти трябват щото като те заварих заклета девственица беше супер.. Ама после... Те са го казали.. К. Р прави К. Р разваля... Call me maybe

Усещам че някой стар гей готвач с помощнички граничещи с тоталната некадърност са строили подчинените им които са по зле от черни роби на от щата Алабама и мозък не по голям от нищо да пишат хвалебствия.... Следите ли мисълта и ти Джавезов ли си не те знам робе на Карнивал и Гранд Шит... За такъв не съм чувал да се говори за 4 години в които съм бил там. Аз си пиша само първата буква и всички ще се сетят... Да не ми се говори за професионализам, морал и някви други такива... Имаше такива хора.. Но бяха малко и вече не са там... Те даже разгониха и Паметниците Славина и Петя а кво остава за други

Работих в хотела до съвсем скоро, започвайки там преди повече от 10г. В началото, всичко беше много добре, имаше колектив във всеки отдел, заплатите бяха най-добрите в бранша, трудно беше да работиш там, ако някой не те препоръча, или не си човек на някой на висок пост, и то само ако имаш необходимите познания. Условията бяха добри, гостите бяха доволни и разбира се шефовете също.
Идилия!
Преди пет години обаче, дойде време разделно...
Предстоеше откриването на нов хотел на фирмата в студентски град ,,Суит Хотел София,, Смятам, че огромна част от най-кадърните служители отидоха там. Това се отрази негативно веднага, защото тези които останаха, нямаха капацитета да задържат високото ниво, наложено отпреди и да удовлетворят по същия начин взискателните гости. Оплакванията започнаха веднага, тогава се загубиха и първите редовни гости на хотела.
Малко след това, вместо да се вземат мерки с вдигане на заплати за стимул на персонала и назначаването на допълнителен такъв - стана точно обратното.Масови съкращения! Единият от собствениците беше разпоредил да се оптимизира бюджета, освобождавайки се с 10 процента от персонала във всеки от отделите. С тази задача се заеха Генералната мениджърка и най-близките до нея в йерархията мениджъри на отдели. Всеки траябваше да изгони хора от собствения си отдел.Аршинът беше, първо хората на временни договори, че е най-лесно и после на личен принцип, който си оваря устата или не е любимец на шефа си. Останаха предимно шуро-баджанаците.За качество и за бъдещето не се мислеше.
Това доведе до нова вълна на изпускане на редовни гости, занемаряване на заведенията, анархия навсякъде по отделите, всеобщо недоволство и напускане на персонал от преумора и липса на платежоспособни гости.
Промени се политиката на резервации.Според мениджмънта, най-скъпата стая в хотела стана празната стая, и се започна едно жестоко текучество на групи, предимно от баби и дядовци на преклонна възраст от Италия, Гърция, Португалия, Бразилия и т.н. Пълен хотел, празна каса общо взето. Камериеки чистят по 12 стаи, бързат за следващата група, разход на консумативи в пъти повече. На закуска гостите се запасяват с храна, ръгайки по чантите сандвичи и кроасани за из път, омитайки всичко от бюфета преди това. В ресторанта, като няма група, няма живо пиле иначе. За да се избиват пари, почна да се разчита много на банкетните зали, които са на първия и втория етаж. Сватби, рожденни дни, кръщенета, мероприятия от сутрин до вечер. Музика до ранна утрин и това в хотел.
Оплакващи се гости постоянно.Пълно с лоу костъри.
Ами как да е - като персонала и обслужването ти е лоу кост, такива са ти и гостите!
С две думи хотела отдавна е кораб потънал и скоро ще опре дъното.
Тръгнах си, защото не мога вече да гледам,как колегите, с които съм преживял чудесни мигове и заедно сме правили всичко възможно да сме екип и да сме най-добрите, сега са незаинтересовани, немотивирани, скатаващи се и постоянно мрънкащи. Омръзна ми един по един да напускат мои приятели и да идват още по-немотивирани олигофрени за по един месец.
Хотелът се нуждае от затваряне за ремонт, но това ще стане едва след откриването на ,,Милениум Център,,след година и половина. Дано там не се пренесе всичко негативно от ,,Гранда,, и дано ,,Гранда,, после стартира абсолютно обновен и начисто.
Желая успех на всички мои приятели от Гранд Хотел София

В този хотел са превърнали картинката в една сапунена опера.Борислава Сомова има връзка с Ечката от снабдяване от почти година без да знае какви работи той е гояорил за нея(клеопатроооо).Боряна Сомова е влюбена в бившия си служител Миро,който сега като се върне в България ще бъде назначен отново с цената на уволнвние на друг.Да не говорим за другите връзки на семейни хора,които са натрапчиво показвани.Там има стойностни хора,но и най-долната шлака на обществото.Самозабравили се никаквици.Продължавайте да съществувате амеби.

Здравейте, реших и аз да споделя мойте впечатления от Гранд Хотел София. Правя го като бивш служител и човек с повече от 15 години опит в бранша. Имах късмета да работя и трупам опит в едни от най добрите бг хотели (Гранд Хотел София, Интерконтинентал София, Маринела, Феста). Имам два шест месечни стажа в La Rive (Регенсбург, Германия) и Avignon Grand Hotel (Авинион, Франция). Две години работех за Carnival Cruises, като достигнах до позицията на су шеф на пасажерски кораб с 5000 гости. Гледайки назад мисля, че това е едно много специално място за мен и нищо написано от шепа неудовлетворени и комплексирани анонимни драскачи не ще го промени. Времето прекарано с шеф Жоро Иванов беше много специално за мен. Това е човек, от който можеш да черпиш вдъхновение и опит. Човек с невероятна страст и внимание към детайлите. Професионалист на 1000%. Винаги отзивчив и готов да помогне, излуша и разбере (много малко работодатели притежават тази черта). Екипа е много добре сформиран и балансиран. Без да отегчавам ще изтъкна Иво и Светльо, младите лъвчета Рафи и Крис, Ивчо от закуските, а защо не всички останали. Трудно е когато трябва да ръководиш и балансираш толкова голям екип. Още повече на фона на нашата Бг действителност с наличната база и средства. Но шеф Жоро Иванов се справя отлично с тази задача. Знае колко важна е отборната работа и как се прави компромис в името на общата цел. Адмиримам с цялото си уважение работа която върши този персонал от невероятни специалисти и неговия капитан шеф Жоро Иванов. Единствено съжалявам за малкото време прекарано заедно, но всеки има нужда от нови предизвикателства. Искам да благодаря на всички мой колеги там за чудесните спомени и времето прекарано там. Да им пожелая все така да бъдат уверени и вдъхновени. Могат да бъдат спокойни, имат най добрия капитан на борда.

само да ви кажа че от дюнерджия,
след като завърших 5 star academy
работих 4 години в гранда
и сега изкарвам прехраната на семейството си
като готвач не правя вече дюнери
благодаря на всички колеги които ме обучиха
в този хотел може да ви научат много
стига вие да го поискате!

Хей ти последния.Не се крий зад името на Жоро Иванов.
Направо не мога да повярвам колко сте смешни.Хахахаха
А,ако случайно последното го е писал Жоро,значи нещата хич не вървят на добре.Жалка история.Имате манталитет на работници във ведомствена столова.

ау браво,понеже си голям страхлижец който лае скрит зад компютъра,ами покажи се ,не ти стиска нали.

Жоро,безсрамнико,не очаквах да напишеш нещо по различно от това.
Ти си гнусен лъжец и толкова си свикнал с лъжите и подмолните си действия,че вече за теб те са реалност.
Ти живееш в научната фантастика.Ти си пример за НЕчовек,за мижитурка,за всичко най-ниско,до което може да
достигне един индивид опитвайки се да докаже,че е прав,когато изобщо не е.Ти си превърнал тази кухня
в бащиния и няма нищо професионално в действията ти.Ти си този,който не го интересуват лични качества,ами персонална изгода.
И отново в края на коментара си смееш да плямпаш пълни глупости.(двузначни може би).Заплаха ли са или предупреждение не знам,но
за едно си прав-по-умните от НАС наистина не правят това,което не искат да получат отстреща.Правиш го ти.
И знаеш ли кое е страшното?Страшното е ,че изпитваш ужас да изгубиш позицията си.Ти си страхливец и нищо повече.
Нещата,които пиша са подкрепени от факти и 100% от хората ще застанат зад мен.Ти явно не знаеш,че почти всички,които в момента
работят в кухнята НЕ ТЕ ПОНАСЯТ.Какъв лидер си ти бе,елементарнико?
Недей да задълбаваш,защото ще лъснат кирливите ти ризи относно сексуалните ти отношения с приближени до теб в кухнята.
Всички го знаем,всички ви се смеем.
Научи се най-накрая да признаваш грешките си,а не да обвиняваш другите за тях.Ти все пак си набор на Лили Иванова.
Как не те е срам?ПОДЛЕЦ.

п.с.А относно хотела-ако ти беше олицетворението му,това щеше да бъде най-жалкия хотел в СВЕТА.
Нямам нищо против него,даже направотив.Страхотни колеги,страхотна атмосфера(само когато ти и онази,заради която пиеш виагра не сте наблизо).

Здравейте Дами /Господа ,
през последните няколко дни виждам скучаещи АНОНИМНИ
писатели,които коментират теми засягащи лични моменти.
Наистина е трудно да се коментират хора със скрита самоличност и претенции на специалисти констататори.
Лесният начин е скрит зад компютъра да критикуваш и търсиш решение на проблеми без да можеш да различиш -лични взаимоотношения от професионални стандарти,трудно е да бъдеш екипен колега и да виждаш развитие и потенциал в хората с които работиш.
1.Гранд хотел София е Бизнес институция а не социална структура за взаимопомощ .
2. Страшни са филмите в които живеете и още по страшни са вашите несбъднатите професионални мечти а не екипа на кухнята на Гранд Хотел София.
3.Предлагам времето и резултатите от работата да дадат оценка на всеки.
4. Всички ние сме започнали своето професионално развитие изграждано с години на упорит труд ,лоялност и желание да бъдем по добри професионалисти.
5.Решението да не бъдете част от екипа на кухнята е взаимно и за добро от двете страни.
Надявам се след като отшуми насладата от Анонимното драскане всеки от вас да преосмисли ,какво е сътворил,
По умните от нас хора казват -"Не причинявай на другите това ,което не искаш да ти случи на теб".