Гранд Хотел София /img/frontend/nomap.png"

Гранд Хотел София

Накратко - митничар, случайно /или нарочно, като се има предвид кой е тати/ попаднал в едно случайно, никому неизвестно по света хотелче. Махленска работа на ниско ниво. Простаци заповадайте при нас!!! Жалко за хубавата база и местоположение!! И носи името София......... жалко, жалко! Тук ще прогресират само девойки, готови да облагодетелстват митничаря хаха, ако още може!!!

Интересни коментари :) След толкова време отсъствие да попаднеш случайно на някакъв сайт и да установиш, че мястото, което си напуснал, не се е променило изобщо... И да си кажеш: Ох, добре че се махнах. И то точно заради такива коментари.

След като имам опит и в други хотели, мога да кажа, че това наистина е най-добрият в София. За работа мястото е много добро. Не знам за друга българска фирма, която да се управлява толкова добре. Предлагат различни бонуси за стимул на персонала, а заплатите са наистина високи спрямо на останалите хотели. Развитие се предлага при това не на хората с връзки, които вече са останали много малко, а на тези, които заслужават, наистина оценяват труда на човека. Не мисля, че някой се издига, защото спи с шефа (както беше споменато за Силвия от рецепция мога да кажа със сигурност, че тя си е заслужила повишението, а не е било през леглото на шефа; който го беше написал явно не е толкова наясно и не я познава). Шефовете (както Ангелов, така и тези на отделите) са компетентни и разбират от работата си. Хубаво е да работиш за човек, който разбира повече от теб, вместо да обучаваш някой тъпак, който ти е шеф, както е по другите фирми. Мисля, че има толкова негативни мнения, защото за да отговаря на звездите си, от персонала се изисква много работа и старание, а това е нещо, което повечето хора не искат да направят.

Смея да твърдя, че ГХС е за момента най-престижният хотел в страната. За качеството на услугите мисля, че присъдата принадлежи на клиентите. Относно местоположението и интериора мисля, че всеки нормален човек може сам да си направи изводите. Факт е, че хотелът разполага с едни от най-големите стаи.
Мое лично мнение е, че по времето между 2004-2006 в хотела работеха много кадърни хора както на професионално така и на лично ниво. Не отричам, че има хора с протекции и не достатъчно калцифицирани – но къде не е така. Като цяло мисля, че по-голямата част от екипа които отвори и разви този хотел беше супер. Бих искал да отлича Николай Русев и Мира Райковска защото те с техния опит допринесоха страшно много за това хора като мен без опит в туризма да придобият рутина и самочувствие . Само мога да ви споделя мнението на Джош Харнет който лично ми каза, че това е място където се е чувствал прекрасно и е почувствал като свой собствен дом.
Относно г-н Ангелов дали той притежава необходимия опит в сферата на туризма мисля, че е абсолютно без значение. В качеството си на Изп.Дир и с многобройните си контакти той успява да извоюва един страхотен имидж на хотела а именно най-престижният бизнес хотел в България. Каква по-добра реклама от това. Чисто техническите подробности от сферата на туризма си остават работа на компетентните звена. Все пак именно под неговото ръководство хотелът е достигнал призванието № 1 – това е факт.
И нека си помислим дали Център за професионално обучение „Академия 5 звезди” не е една страхотна идея за подобряване на нивото на туристическите услуги в БГ съчетана с всички необходими елементи на един перспективен бизнес . Директорът г-ца Ася Панджерова познавам лично и вземайки предвид нейните професионални и интелектуални качества предричам един сигурен успех на това страхотно начинание.
Заплащането в хотела винаги е било над БГ стандарта и нека камериерките се сетят, че освен заплата взимат и тлъсти бакшиши (ако пиколото не е минало преди това разбира се ХАХА). Нивото на заплащане не е еднакво в всички отдели но със сигурност е по-добро в сравнение с другите хотели. Все пак затова някои са учили повечко в у-ще докато други са си бъркали в нослето.
Шансовете за развитие не са лоши и аз казвам това от личен опит защото аз съм дошъл в този хотел по-обява и съм получил необходимите възможности за повишение. Е аз съм си умен. Познавам и други получили шанс за развитие без връзки, а по-принцип е нормално да повишаваш хора които са ти препоръчани – това е един вид сигурност в техните морални качества.
Сега ще ви шокирам. Аз съм един от хората които е бил уволнен от хотела. Давайки си равносметка това е мястото където съм получил страхотно много неща и по важно съм научил уроци които са безценни. Престоят ми в ГХС ме промени страхотно много и аз съм много благодарен на всеки от които съм научил по нещичко.
За финал Crede experto в превод от лат. за всички недоволни от живота неграмотници – Вярвай на опитния.

Директорът на хотела е абсолютен дилетант! Никога не е работил в сферата на туризма и му личи! Иванчо е много далеч от гостоприемство и последователност в решенията си! Да не говорим, че гледа всички по-засукани служителки с един мазен, влажен поглед....... и разбира се ги "повишава" адекватно на държанието им спрямо него хихихи! А за заместничката му - Жули - просто нямам думи!!!! То бива подмазване, бива слагане, ама.... и аз не мога да разбера какво толкова му се мазни, като тя е там с такива дебели връзки, че и с топ не може да я мръдне, ама на.....

Работила съм в този хотел и искам да призова хората да не се лъжат от външния лъскав вид.Единственото хубаво нещо е , че се намира в центъра.От там нататък става по-зле:голяма част от "ръководния" персонал е просто приближен на шефството.За какво израстване си говорим , след като на два пъти подадох молба за прехвърляне в друг отдел и след назначеното интервю(което беше за замазване на очите)ми казаха , че са назначили по-квалифиран човек.Въпросната девойка също работеше в хотела , но взеха нея защото явно беше по-"кадърна" в друго отношение...Какво повече да ви кажа...На всякъде има шуро-баджанащина,но да пренебрегваш служител, който се е доказал , за мен е неразбираемо.Мотивация относно заплащането - за такава не може да се говори.За годините , в които работих там (почти 3)аз не разбрах какво означава словосъчетанието увеличение на заплата.Стига толкова.

za tazi katrin qvno ne i qsno ne6to .
az ve4e ne rabotq tam i moga da ti kaja 4e rabotih za6toto imah da u4a i kato zavur6ih s 200 zaminah. bqh v housekeeping

Може ли да те запитам в кой отдел работиш или поне след като мнението ти е толкова лошо, защо вобще работиш там?

били ли сте в концлагер, ако не заповядайте, а най- интересното е че собствениците са евреи :). Който е роб до гроб и не желае да мисли, може да започва работа. А инфраструктурата е безумна- сграда строена за бизнес център с отвратително фоайе и среден клас стаи.

az rabotq v tozi hotel i moga da kaja 4e samo imeto i van6niq vid lujat a vutre se razbira kakav e hotela naistina i da znaete nikoga ne zapo4vaite rabota tam 4e malko lujat