Кантек / Cantek (Canon&Ricoh) /img/frontend/nomap.png"

Кантек / Cantek (Canon&Ricoh)

Как стои въпросът при търговците? Обороти, таргети, има ли изобщо търговски потенциал, защото в провинцията Кантек почти не се чуват и срещат? А това изречение изключително много ме смущава: "Мотивиращо заплащане на база постигнати резултати."

Големи изисквaния срещу минимaлно зaплaщaне!

Това подобие на фирма ми падна много в очите... Имаха обява за Варна за сервизен специалист, с изискване за завършено образование по електроника, и знание на технически английски език. По време на интервюто имаше текст на английски за превод на български. След което ми беше съобщено, че след 6-тия месец ( през които офертата беше "невероятните" 700 лв) та трябва да си изработя горивото за колата, да си избия всички останали разходи по нея, ако евентуално нещо се счупи, и едва тогава да започна да печеля за себе си. Подчертавам , че заплата няма, а си на %, като преди това си плащаш бензина. Другарите от ръководството нямаха смелостта да напишат това в обявата, и го научих едва когато се срещнахме. Ясно ми стана, че освен че не ценят времето на кандидатите , не ценят и собственото си време... Приятелката ми работи като продавачка в мола, и получава960 лв чисто, а другарите ми обясняват как трябва да избия горивото на колата, все едно аз съм виновен, че едната машина била в Шумен, другата в Каварна, пълен смях. Освен че си загубих времето разказах и на всичките си познати за тази подигравка с времето ми, и определено никой няма да си купи тяхна машина. Никой не прави услуга на никого - искаш една работа да се свърши, трябва да си готов да платиш за нея. Имаш изискване за познания по технически английски,познания по електроника - трябва да с готов да платиш за това, ако не си готов и се имаш за големия мениджър отиваш и си го правиш сам.
Колеги от София, и вие ли така работите- избивате си парите за служебните коли, плащате си тока в офиса, и чак тогава каквото остане за вас??? Сигурно сте акционери вече в тази компания, ако сами си плащате горивото... Пълна пародия...

Това подобие на фирма ми падна много в очите... Имаха обява за сервизен специалист, с изискване за завършено образование по електроника, и знание на технически английски език. По време на интервюто имаше текст на английски за превод на български. След което ми беше съобщено, че след 6-тия месец трябва да си изработя горивото за колата, да си избия всички останали разходи по нея, ако евентуално нещо се счупи, и едва тогава да започна да печеля за себе си. Подчертавам , че заплата няма, а си на %, като преди това си плащаш бензина. Другарите от ръководството нямаха смелостта да напишат това в обявата, и го научих едва когато се срещнахме. Ясно ми стана, че освен че не ценят времето на кандидатите , не ценят и собственото си време... Приятелката ми работи като продавачка в мола, и получава960 лв чисто, а другарите ми обясняват как трябва да избия горивото на колата, все едно аз съм виновен, че едната машина била в Шумен, другата в Каварна, пълен смях. Освен че си загубих времето разказах и на всичките си познати за тази подигравка с времето ми, и определено никой няма да си купи тяхна машина.  Никой не прави услуга на никого - искаш една работа да се свърши, трябва да си готов да платиш за нея. Имаш изискване за познания по технически английски,познания по електроника - трябва да с готов да платиш за това, ако не си готов и се имаш за големия мениджър отиваш и си го правиш сам.
Колеги от София, и вие ли така работите- избивате си парите за служебните коли, плащате си тока в офиса, и чак тогава каквото остане за вас?????

Колкото повече се стараеш за тази семейна фирма,толкова те работят.Много деца,близки,познати,приятели,любовници се хранят добре.А тези,които са съвестни и си вършат работата кучета ги яли.И при най- малката грешка си вън.Мнооооооооого мъртви души получаващи пари изкарани от други.Изключвам единстено Иван Боров,който за разлика от другите работи.Милчо Боров-философ,Петров-по добре да си спи не само на обяд ами и по дълго.Голяма фирма-малки хора.

АЗ РАБОТЯ ВЕЧЕ ДЪЛГО ВРЕМЕ ТУК, НО НАПУСКАМ.ТЪРСЯ СИ РАБОТА.
ФИРМАТА Е ПРЕД ФАЛИТ, НЯМАТ ПРИХОДИ. ОЗВЕРЕНИ СА ЗАЩОТО НЯМАТ ПРОДАЖБИ.
БОРОВ Е СМЕШЕН, ПРОСТОВАТ БИЗНЕСМЕН С ОРЯЗАН ПАЗАРЕН ДЯЛ. ДЕЦАТА ИМ  РАБОТЯТ , ОБАЧЕ ВСИЧКИ СИ МЕЧТАЯТ ДА НАПУСНАТ ДЪРЖАВАТА.. СТРАННО НАЛИ?
КАНТЕК НЕ МОЖЕ ДА ЗАДЪРЖИ НИТО СЛУЖИТЕЛИ НИТО КЛИЕНТИ. МНОГО ЛОШ СЕРВИЗ ИМАТ.
НАЗНАЧИХА МЕ  С УГОВОРКА ЗА ДОБРА ЗАПЛАТА, ПОСЛЕ В ДОГОВОРА МИ ПИШЕШЕ 340 ЛВ. АЗ КАТО ГИ ПИТАХ ЗАЩО Е ПРОМЕНЕНО- ТЕ МИ КАЗАХА ЧЕ НЯМА ДА МЕ ИЗЛЪЖАТ.
ОБАЧЕ ЛЪЖАТ!
НЕ СИ ПЛАЩАТ.
ТОЗИ  БОРОВ ГО ТРСЕЕ НЯКАКВО ГРАНДОМАНСКО ПОЗЬОРСТВО. ..ОБАЧЕ Е ПЪЛЕН АУТ ВЕЧЕ. НИТО КАНОН НИТО РИКО СА ТЕХНИ.ИМА И ДРУГИ  ДИЛЪРИ И СЕ ПУКАТ ОТ ЯД.
НАПУСКАМ СЛЕД КАТО СИ НАМЕРЯ РАБОТА, ЗАЩОТО ТАКЪВ Е ЖИВОТА, НО НЕ БИХ СЕ ПОКОЛЕБАЛ ДА ОТИДА В КОНКУРЕНЦИЯТА.
МАЧКАТ СИ СЛУЖИТЕЛИТЕ. ПОСЛЕДНИТЕ МЕСЕЦИ НАПУСНАХА 7 ЧОВЕКА. Е НЯМА ДА МОГАТ ДА НАМЕРЯТ СВЕСТНИ ХОРА. ИНТЕРВЮТО ВСЕ ЕДНО В НАСА ТЕ ВЗИМАТ- И ПОСЛЕ КАТО ТИ ИЗТРЕСАТ АМИ- 340 ЛВ  ЗАПЛАТКА.. ХАХХА ДРУГОТО  ПОД МАСАТА..ХАХАХА.

Положението в Кантек е следното- фирмата е пред фалит, едва връзва двата края.Няма как да изплаща заплати и  не могат да задържат свестните си хора. Не е приемливо  и законно фирмата да намали за минало време заплата без уведомление.Боров- е пълен смешник. сприхав старец, който не дава на  младите кадри път.  Говори тотално несвързани неща и се излага.Изключително двуличен и хитър  простоват бизнесмен с много силно орязан пазарен дял.
Назначава по следната схема- уговаря заплата и като ти даде даподпушеш договор  - заплатата е минималната- 340 лв. Ти реагираш ами как- и той ти се кълне че няма никога да те изиграе.Плаща ти по сметката реалната, с времето намаляваща заплата, работиш и не плаща .
Но в бизнеса няма компромиси- той няма добир отношения нито с Канон, нито с Рико. Сервиза му е пълен фарс. Никой нищо не разбира. Клиентите избягват фирмата .. те не са сляпи. Докато не затвори врати в морално остаряат му мръсна сграда, без чистачка и кафе машина и тоалетна хартия , да не говорим за течен сапун хахаха.. бизнесмен!

Бягайте далече, тези са пълен майтап. Когато някой не ви плати за положения труд - или някой се възползва от труда ви, или този труд няма стойност.
Хайде да ми платят езиково обучение по английски език, понеже имат изискване за това, след това да ми платят и обучението по електроника,защото търсят специалист в тази сфера.
Грамотният човек с труда си им е длъжник, и трябва да си плати горивото, защото една машина била в Каварна,другата в Шумен...пълен майтап

Като човек със  стаж в сервизната дейност  реших да си подам документите и аз в прехвалената компания, за позицията им сервизен специалист за Варна. Поканиха ме интервю, на което разбрах, че най-важните неща компанията няма смелост да ги напише в обявата, а целта да прилъжат човек без опит, и такъв който не прави пролем за парите. По време на интервюто беше обяснено, че заплащането е 700 лв за първите 6 месеца, след което твърда заплата няма, а зависи от този който е на тази позиция какви пари ще изкара от сервизната дейност, като според думите им трябва да избие пари, с които да покрие горивото на служебния автомобил, и едва тогава да остане нещо за него.... По - голяма простотия и идиотщина не бях чувал. И най-лошото: нямат смелостта да напишат всичко това в обявата. И така отивате на интервю за сервизен специалист, при което си мислите : ето намерих си работа по специалността,компанията се занимава със сериозна техника... обаче ТОПКИ! Имат изискване да си грамотен в сферата на електрониката , имат изискване да знаеш и технически английски, но не са готови да платят за всичко това. Изключително разочарован съм, че нещо което може да се напише в обявата те са го спестили. Да си плащам горивото, все едно аз съм собственика на фирмата... пълен смях.
Поздравявам колегата, който се е съгласил на тези условия, явно или никога не е работил и не разбира какво подписва, или е съгласен да вади заплатите на всички, които по цял ден дремят в офиса. Поне за мен това време мина отдавна.

Ако не сте разбрали правилно - след периода на обучение заплата няма да имате, трябва да избивате заплатите на онези, които дремят в офиса, да избивате парите за гориво на служебните коли на мениджърите, да избиете парите за гориво на вашата кола, да излезете на нула, и от там нататък започвате да печелите за вас. Ако искате да работите докато някои се подпират в офиса, да отговаряте за скъпа техника, и без да имате сигурна заплата, то това място е точно за вас. Ако има кой да ви издържа, да ви дава пари на готово, докато вие се учите да ремонтирате машините, с които са се набълбучили клиентите, то това място е точно за вас. Ако искате да избивате пари за това, че едната машина е в Шумен, а другата в Каварна, и горивото ще ви се приспада от цената на ремонта  - това място е точно за вас. Помислете защо фирмата с голямото име и големите марки техника е останала без сервизен специалист - където няма проблем с парите, няма и проблем с кадрите. Много добре го е казал предния колега.