Кантек / Cantek (Canon&Ricoh) /img/frontend/nomap.png"

Кантек / Cantek (Canon&Ricoh)

Някой може ли да каже какви са условията за работа в сервиза във Варна към момента... До мен стигнаха различни информации , както от хора, които са работили преди време там, така и от такива, които днес са били на интервю.
За обявената позиция за сервизен специалист,  имат само изисквания, никъде не пише какво предлага компанията от своя страна, което ме навява на мисълта, че са се ориентирали към нископлатени кандидати, и такива които не правят проблем за парите.
водеща фирма за сервиз и продажба на офис техника, търси да назначи за офиса си в гр. Варна сервизни специалисти.
 Описание: Поддръжка и ремонт на офис техника.
 Изисквания: Техническо образование Англ. език Шофьорска книжка
 Предимство: Опит в областта на сервиз на офис техника.
Все пак никой не прави услуга на никого - имаш претенции да се знае чужд език, имаш претенции за техническо образование, редно е да напишеш какво предлагаш от своя страна... трябва да докажеш, че си способен да заплатиш за тези свои изисквания.
Когато едно място е свободно винаги си задавайте въпроса - защо това място е свободно...
Опитът ми досега показва, че където няма проблем със заплащането, няма проблем и с кадрите!
От сегашната ми компания ми дадоха договора и длъжностната характеристика 2 седмици преди да започна. Знаех също така длъжността, и кода на професията по които ще бъда назначен, и можех да сметна данъците и удръжките, както и чистата сума, която ще получавам. Имах време да прочета всичко спокойно. Също така ме посъветваха:"... седни във вас, прочети нашите условия спокойно, ако не са ти изгодни не си напускай сегашната работа..." По това според мен може да различите коректните компании от останалите. Четете си внимателно договорите, ако трябва посетете трудово-правен консултант , и не подписвайте нищо, което не ви е ясно.
Иван Стаматов ако все още следи форума, бих искал да го попитам - вярно ли е, че след срока на обучение, не получаваш твърда заплата, а си на процент... Ако това е така е редно да е написано в обявата, както и региона, който се посещава. Плащат ли се командировъчни, когато се работи извън Варна , тъй като ръководството не си е направило труда да обясни тези неща?
А ако е вярно, че трябва да си избиваш горивото на автомобила, това е най - голямата тъпотия. Едва ли не специалиста е виновен, че едната машина е във Варна, а другата в Шумен... Едно отиване до Шумен е 200 километра от Варна, и специалиста ще става акционер във фирмата , ще избира гориво, и като излезе на нула, започва да печели. Няма такъв майтап честно - сядам в офиса, и чакам да ми докарат машината там, след като се очаква сам да си плащам горивото.

Здравейте!
Пиша от Варна, и ще бъда много благодарен, ако някой сподели впечатлението си в момента -  видях, че търсят сервизен специалист.
Имам няколко години стаж като сервизен инженер в областта на електрониката, и бих искал да разбера какво заплащане мога да очаквам, в случай че ме одобрят . Също така искам да знам дали се различават заплатите във Варна и в София, тъй като една машина няма значение къде се намира, изисква едно и също обслужване. И да се опиташ да счупиш някого да ти работи за без пари, защото във Варна било така, а в София друго... поне при мен тези номера не вървят. Искаш една работа да се свърши, трябва да си готов да платиш за нея. Все едно защото е криза да кажеш на клиентите си - абе айде , криза е, ще пратим нашия сервизен специалист , той без пари ще ти го направи,така де, влизаме ти в положението, криза е.
Продължават ли да не си ценят кадрите, или все пак има и разумни хора, които са осъзнали, че сервизната дейност е една от скъпите в света.  Ако наистина заплащането е 300-400 лв извинявам се много, но предпочитам да продавам сладолед, само от бакшиш ще взема повече, и няма да нося отговорност за скъпа техника. Продавачка в мола 900 лв не ги харесва.
 Ако Иван Стаматов следи сайта, бих искал да ми остави някакъв email, или да ми пише на [email protected].

Искам да споделя как се проведе интервю във фирма Кантек за " Технически секретар дирекция Маркетинг и Продажби". Всичко е такава пародия, че просто не си заслужава да си губете времето заради тях. Ходи се на 2 интервюта като на второто правиш 2 теста- по български и английски. Избират 4 или 5 кандидата, които след като направят тестовете трябва да чакат всеки да се изреди да говори с главния им директор (изключително отблъскващ дядо) и после след като говори с всеки почва да предлага на който приеме условията му, а те са такава смешка, че просто нямам думи - 3 месеца ще вземаш 400 лв. чисто и после след тези месеци може да получаваш бонуси към тях, а може и да не получаваш в зависимост от продажбите на отдела и колко работиш ти. Мисля, че е няма да ви учуди, че никой от кандидатите там не им прие офертата, включително и аз. Затова искам да предупредя следващите кандидати в каква експлоататорска фирма кандидатстват. Не си губете времето с тези смешници.

М.Б кой си ти и на какво се дължи мнението ти? Я се замисли, няма ли и друга причина не всички в една фирма да получават еднакви заплати?

Всичко е супер!
Персонала се състои от роднини, гаджета и приятели на роднините, в по-голямата си част, всъщност това е причината хората с добри заплати и тези, които работят да не са едни и същи лица. Криза?

Хвърлих сега едно око на документацията си, за една година съм изкарал над 10000 лв. взел съм по-малко от 3000лв. грубо пресметнато. Не са включени допълнителните печалби за фирмата от продадени от мен стоки и консумативи, които сами по себе си не са малка сума.
Избил съм всичките си разходи за служебен транспорт и командировки сам. Приемам, че моят дял от електричеството необходимо за работата на целият офис е около 500лв. за тази година. Обучението и първоначалната ми заплата са се изплатили отдавна. Моята сметка излиза на доста голям плюс.
Аз лично нямам навика да говоря общи приказки, преждепишещият колега ако пожелае да сподели колко е струвал на фирмата и как и се е отплатил, да го направи, а ако желае да застане зад тази информация и с името си, още по-добре. Анонимността обикновенно не е признак за искренност. Гледам, че е завършил обучението си и е отлетял веднага. Какво ми говори това? Че едва ли е бил толкова доволен от условията. Или е бил работлив, но не особено способен. И в двата случая мнението му не е особено мотивирано. Това не е форум и спирам дотук с полемиката.
Четящите сами ще преценят за себе си ситуацията, целта на моите постове е да имат пълната информация преди да вземат крайното си решение. Целта на предният пост ми убягва.

Аз работих в Кантек 6 месеца, като това беше преди 3год. някъде. От тогава смених 2 работни места и имам, макар и бегла, представа за това как се работи по време на криза.
Да, не е хубаво да се режат заплати. Всички плащаме сметки. Но сметнете колко вие струвате на фирмата и съответно колко и докарвате. Не си мислете, че като се режат заплати - собствениците печелят повече. Елементарна икономика - ако няма приходи, трябва да се намалят разходите, иначе фирмата обявява фалит и всички са на улицата.
Българина може и с две и с двеста. Работливи сме, ама явно е по-лесно да се мрънка и да се злобее..

Все не ми остава време да изясня положението във офис Варна (и не само) към момента. Но се налага. Заради приемниците ни.
И така, от 5-ма колеги през септември миналата година, на работа са двама. През последните месеци напуснахме двама от тримата сервизни техници (66%, не е малко, нали). Не защото мразим Кантек, или се сърдим на някой, а защото 3-4 месеца подред получавахме по 190лв. на месец. Специалисти със стаж във фирмата 3 години и 16!!! години. Не е като да сме отвчера и да сме леворъки. След като доста търпяхме чужди грешки и се борихме да върнем Кантек на пазара във Варна. Не става така. Единственият колега, който остана го направи само защото към момента работа и пари има само за един човек, а той трябва да гледа семейство. Успех, но като гледам, ще трябва и да избива заплатата на шеф, който 6-ти месец не успява да изкара достатъчна печалба за да покрие горивото на служебният си автомобил, та да няма големи надежди.
Положението в централен офис София - смешни висши мениджъри и ръководство, стари схващания без ясни идеи. Щом се стигна до положение да се орежат заплатите на всички, сещате се какво е положението в цяла БГ. Това беше решението на кризата за тях :). Е сигурно е проработило, доста свежи средства  в брой са това. Но възнагражденията са си все така орязани, хората са си свикнали, кризата е отлично оправдание казват. Да им приседне хайвера ;).
Иначе, от техниците се очаква да отговарят за много пари, в части, в машини, в брой. Да изпълняват бързо и качествено задълженията си. Не е проблем, и всеки е носил тази отговорност без да роптае. Но за минимална заплата??? За съжаление, както е казал господин Смит "безпллатен обяд няма" и това НЕ важи само в едната посока.
Накратко - фирмата не желае да има добре квалифицирани кадри на които да плаща. Желае да има 300%-ва печалба от всеки.
Съжалявам, не става. Не и в днешно време. Може би ако се върнете през 95-та, с две фирми конкуренти? Съмнявам се...
Успех на колегите с които се разбирахме отлично и неуспех на мениджърите и ръководителите, които не мислят в перспектива.

Прочетете внимателно мнението ми преди да подпишете договор за работа с тази фирма.
Преди години фирмата работеше добре, мениджмънта се справяше и нещата вървяха. За съжаление, може би забелязахте миналото време?
Оказа се, че кризисният мениджмънт на фирмата е пълен провал. В момента всички служители са с 10% орязано възнаграждение, което и без това е малко за повечето позиции. За това орязване се съобщи в деня на плащане на заплатите, малка изненада. В отделите се работи по инерция, има проблеми с навременната доставка на стоки и резервни части, странни икономии се правят от важни неща. Дават се пари за безмислици - няколко дни след орязването на възнагражденията бе организиран мотивационният купон за служителите в 4-звезден хотел - много "мотивиращо" се получи. Орязването е до втoро нареждане, не за 6 месеца, не за година, а "докато се достигнат заложените в плановете резултати". Вашият отдел може да няма нищо общо с тези резултати, но...
Ако имате късмет да сте в офис София, и да сте галеници на някой от ръководителите, ще правите добри пари. Лошото е, че тези места са вече заети ;), а тези пари не могат да дойдат от въздуха. Доста кадърни хора в София си стегнаха багажа последната година, нищо чудно...
Ако искате просто да работите и да ви се плаща за труда - плаща се редовно, но повече от скромно, а напоследък се установи любопитна неприятна практика - без да се уведомяват служителите, без надлежна заповед, без посочени конкретни причини, се режат немалки суми от възнагражденията им - говорим за стотици левове, над 50% от възнаграждението, което очаквате. Неприятно да си правите планове и когато отидете, и погледнете извлечението от банкомата да се изненадате по този начин. Още по неприятно е ако имате кредитна карта с течащи лихви. Постфактум се измислят причини, извинения за "грешките", обещания, а пари няма. Тъжно, но явно и оборотните средства са кът.
Ситуацията към момента - 2-ма от 3-мата техници във офис Варна напуснаха в рамките на няколко месеца - мизерно заплащане за отговорна работа със скъпи части, в офис Русе се сменят техници на поразия - 3-ма за година, един от толкова доволните преждеписали си тръгна преди месец, другият вече е недоволен. Офис Бургас забавя ход и там се усеща кризата въпреки отличният екип, в София не върви търговията... Разбирате накъде клоня, движението е предимно надолу.
Не се връзвайте на обещания, искайте твърди суми, и гаранции за изплащането на това, което изкарате, иначе рискувате да бъдете излъгани.
Всъщност, като цяло, най-добре не си губете времето, има по-качествени фирми, където да научите много за този тип техника, без досадните "неудобства" създавани от хора със смътна идея за бъдещето на бившата известна на ИТ пазара фирма.

Добра фирма. Виждам предимно негативни коментари, и вечно недоволния и хленчещ българин. Вярно, заплатите не са особено високи, но има различни звена, в които, ако си кадърен може да припечелиш прилични суми. Колегите са страхотни, вече не знам, кои останаха там, пожелавам късмет на новите. Ще научите полезна информация за един специфичен вид техника, но само ако имате желание. Не очаквайте да ви налеят всичко в главата и вие само да си стоите кротко. Очакват от вас активност. Дерзайте!