TechnoLogica Ltd. / Технологика ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TechnoLogica Ltd. / Технологика ЕООД

Здравейте, да попитам и аз какво представлява теста за стаж в Технологика? Какво представляват задачите по-конкретно?

И аз се интересувам от техническото интервю за стажантските позиции. Моля, някой, който знае нещо по въпроса и желае да помогне, да се включи :)

бивши и настоящи служители на фирмата. Имам въпрос относно стажатската програма на Технологика и се надявам тук да намеря помощ.
В какво се състой интервюто за стаж? Какви са алгоритмичните задачи?

Багодаря предварително.

ТехноЛогика е отличен работодател поради редица причини. Нека започна от неочевидните:
1. Приятна работна среда - приятен офис, удобства като места за отдих, хапване и развлечение, предразполагаща към полагане на усилия и труд.
2. Предимно готини колеги - хора мислещи и работещи.
3. Готини директори и мениджъри - стараят се да ти помагат, не само да те експлоатират.
4. Липса на постоянно напрежение и вътрешни/външни конфликти, на всички им е ясно, че човек има лимити.
5. Заплатите са отлични, бонусите също.
6. Високо ниво на корпоративна култура и чувство за принадлежност към компанията.
7. Показателно е, че всяка година има по 5-10 човека (от 200+), които навършват 10 години стаж във фирмата и биват награждавани на някое фирмено събитие.
8. Клиенти са едни от най-големите в съответните браншове в БГ.

За три години ткива впечатления съм натрупал.

Каси а да та консултирам в една неформална обстановка за позицията CRM Консултант в развойния ми офис искаш ли ;) много лесно се стига от Света Троица. Има бюро маникюр папки и един голям бароков неудобен стол за тебе :) Това бази данни простотии ги остави за любезните дами дето водят интервютата ела да ти дам една голяма лъжица QlikView че да са оправиш..

абе Краси не разбрах в женски ли мъжки род или някакъв друг си ? И аз си падам много по офисите бюро маникюр монитор и най вече по неудобните столове ;) а базите данни не ги знаеме тези ах че неудобни въпроси.. само QlikView е лъжица за всяка голяма уста :)

Здравейте.
Днес бях на интервю за работа в "Технологика". Не споделям мнението на повечето хора, които са писали преди мен.
Кандидатствах за позиция "CRM Консултант". Останах с впечатлението, че семантичното поле на "консултант" е много широко. Милата дама, за която говорите, всъщност си зададе съвсем коректно въпросите, постави и изискванията. Досега не ми се беше случвало да кандидатствам за подобна позиция. Оказа се, че не покривам изискванията, затова съвсем откровено казах, че най-вероятно няма да се видим занапред, понеже не покривам въпросните изисквания.
Дамата ми погледна CV-то и започна да ме разпитва за други неща, защото имало друга позиция, за която може би имам познания. Уви, за въпросната друга позиция сам отклоних разговора, защото не съм се занимавал от 2009 година с бази данни.
Може би малко се ядосвам на себе си, че от системна администрация кандидатствах за CRM Консултант. Малко е трудно да завиеш от единия в другия път, обаче останах с добри впечатления от фирмата. Дамата, която води инервюто беше много любезна, а според мен е запозната и с информационните технологии, понеже очевидно разбра всичко, което ѝ споделих, че съм правил досега. Въпросите ѝ бяха много адекватни.Хареса ми обстановката и местоположението. Вчера вечерта си мислех, че от "Света троица" до офиса на Технологика се стига много трудно, а днес ми отне 30 минути от излизането от вкъщи, чакането на метрото и намирането на развойния офис. Интервюто го правихме в неформална обстановка. Не харесвам типичния офис - бюро, монитор, папки, неудобни столове. Бях в интересна стая, в която имаше хубаво бюро, бароков стол и диван. Изобщо...с много положителни впечатления останах.
Не стигнахме до разговор за заплащане и прочее, но мисля, че щях да приема офертата, защото за такова портфолио и такива клиенти, предполагам, че и заплащането е достатъчно адекватно.
Само за финал ще вметна, че много добро впечатление ми направи и това, че във фирмата смело се хвърлят в доказани решения, макар и скъпи. QlikView не е лъжица за всяка уста.
Пожелавам успех на всички кандидати за работа в Технологика. :)

Кандидатствах за работа там преди да прочета излиянията на "HR- светилото". Когато се сблъскам с подобен вид убийствена некомпетентност по интервюта най-доброжелателно казвам :"Уважаеми "професионалисти" четете повече хората, не дебелите и нетолкова дебели книги и правила как да водите интервю!!!"
Все пак иска ми се да разбера какво е заплащането в Sales отдела.
Благодаря предварително.

Преди време видях тук написаното от HR-ката на фирмата но аз моето мнение го оставих за програмисти и мисля че е напълно нормално то да не бъде разбрано от HR-i затова и не си направих труда да и отговоря. Бях получил преди време въпрос от приятелка HR "В кой форум влизат програмистите та да се свържа с тях?" :) тогава и казах че в никой не влизат но сега виждам доста мнения на програмисти тук.. и непременно ще и дам този линк :) Колеги нека не бъдем толкова критични към професията HR сигурен съм че не взима дори и наполовина парите на програмиста а и не и е работа да разбира от професията му.
Госпожице Живкова ако съм проявил ирония или неуважение моля да бъда извинен. Програмистите са друг тип хора повечето имат доста черно чувство за хумор и не се смеят на обикновенни вицове. Общо взето няма нищо по трудно от това да recruit-nesh програмист на работа.
Истината е че не знам много за вашата фирма. Изводите си правя единствено от интервюто за работа. Бях питан за неща по които съм работил но никога не съм си поставял за цел да науча наизус. Машините помнят а работата на програмиста и project managera (а аз съм работил точно като такъв) е от всички възможни вариянти по които може да се напише един проект да се избере най добрия. След интервюто изявих съмнение че вашите програмисти го правят това и че аз ще мога за в бъдеще да работя с тях. Но мога и да съм в грешка възможно е повечето да са много добри програмисти и просто да са им спуснали от горе някаква учебна програма за която да ме питат на интервюто но това пак са си вътрешно фирмени неуредици..
След интервюто за работа все пак получих обаждане от служител на фирмата в което той ми каза че са ме одобрили на интервюто но конкретна оферта за работа така и не поличих преди това на имейл.. обясних му че неизвестностите да почна работа в тази фирма са много поисках Skype да поговоря с хората с които ще работя за да разбера на какво ниво са но в отговор получих един голям ферман на имейла от госпожица Живкова в която тя прекратява кандидатурата ми заради написания от мен по долу пост :) Още веднъж искам да се извиня ако съм ви засегнал нямал съм нищо лично към вас. Но мисля че всеки може сам да избере фирмата в която да работи и както е в програмирането от хилядите възможности които има да избере най добрата.

Още една фирма която може да послужи единственно за пример как се гонят можещите и знаещи хора от България. Ц.. Ц.. Ц..