TechnoLogica Ltd. / Технологика ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TechnoLogica Ltd. / Технологика ЕООД

Прилична фирма, в която можеш да научиш много и определено е добро място за стартиране на кариера. Колегите са готини и работната атмосфера е на ниво. Заплатите са прилични и сигурни, има известни социални придобивки и възможности за развитие "по хоризонталната стълбица"... Въобще не разбирам защо тук е пълно само с отрицателни мнения?!

Започнах работа във фирмата с големи очаквания, в нов отдел, който трябваше да се разраства и развива. Такова е желанието на собственика на фирмата. Лошото е, че остави отдела под управлението на човек, който така и не си мръдна пръстта да го направи,така и не почувствувах работата си значима и важна за фирмата и това при положение,че отдела ни носеше такива големи приходи. По тази причина и напуснах.
Тук не ти дават бонуса за предната година, защото напущаш в края на тази... това тъй като е за всички , които си тръгват някакси го преглътнах. Но да ми изплатят извънредния труд за национален празник само на мен като нормален извънреден труд,а на оставащите в отдела както трябва - това вече ми е малко в повече. Все пак ще приема, че е станала техническа грешка в счетоводството и тъй като Технологика е социално отговорна фирма ще помоля спестените от това пари да бъдат дарени на дома за деца в Перник.

Фирмата е много добро място да стартирате след университета. Взимат всеки без значение колко знае или върши. Много бързо обаче попадате в летаргията има много работа, но всеки се скатава, а шефовете и пръста си не мърдат да я приоритизират или да поставят конкретни задачи. Любимият ми лаф е "Вижте какво ще направите там". Когато дойде време да се търси виновник познайте кой е - със сигурност не са шефовете, които не са се научили как се управлява.
Не се плаща извънреден труд - за вас е привилегия да допренесете за развитието на фирмата :)
Отношенията с колегите са, ако си ми приятел ще ти помогна, ако не си ми симпатичен гледай си работата.

Коментар - шефа на фирмата е толкова самовлюбен, че не забелязва изобщо хората около себе си и изобщо не спазва обещанията, които дава при назначението. Да не говорим, че за него хората от обслужващия персонал изобщо не съществуват и даже не ги кани на скъпите фирмени партита, за които дава луди пари, за да блесне в очите на клиентите, но в същото време за него няма християнски празници и не дава и 1 лев на служителите за тях.

Съгласен съм с онзи, който отдаде приоритет на децата пред работата. В края на краищата, когато живота ти минава, гледаш децата и живота и спомените, а не работата.

И за такива не е; За шефа няма нещо,което не би продал и някой, който не би купил - колкото по-гадно (според него "фино") го направи, толкова по-доволен е от себе си. И затова е толкова самодоволен. Не мога да го понасям и ще се махам- и без това тука не си е работа - мъчим се с някакви системи дето явно нищо не става - докога ли ще ги потулват

Работил съм там и имам положително мнение. Място, където може много да не се зориш и да получаваш хубава заплата. Не е напрегнато, не те държат много изкъсо. Има сериозни проекти. Плащат 2 пъти в месеца, никога не са закъснявали. Супер точни са откъм пари. Колегите са супер. Има и скатавка, има и работа. Никога не се е случвало да стоим по нощите, обаче. Може да забавим проекта, но няма да спим в офиса. Има бюфет, ядене на обяд. Развитието е малко ограничено - няма кой да те дърпа напред. работи се, ама никой не си дава зор, никой не скача на нови технологии. Шефовете са над 40-те, от старата генерация - всички знаете какво означава това.

Бих работил в такава фирма ако работата не е от приоритетите ми - ще си взимам заплатката, имам сигурност, няма да се назорвам и ще ми е спокойно. Естествено няма да получа много развитие, нито много пари, но ще имам време да си гледам децата, да си сторя вилата и т.н. Ако това ви допада - фирмата е като за вас.

Това е фирмата, в която административния и обслужващ персонал е необходимо зло. Заплатите на тези хора не се актуализират с години и нямат никакви привилегии. Получаването на бонуси и социални придобивки за тях е химера, а "специалисти" според шефа са само хората, които се занимават със софтуер дивелопмънт. Голяма част от тях са много свестни и не са виновни за това, че са единствените, които имат по-високи заплати и бонуси.
Ръководството на фирмата не прави нищо, за да задържи квалифицираните хора, които си тръгват поради недоволство от заплата или нещо друго, макар че е инвестирано много в обучението им. Прогресират подмазвачите и всички, които не противоречат на шефа, тези които имат подходящия татко в подходящото ведомство, откъдето може да се извлече полза и някой и друг договор за фирмата. В този случай компетентността не е от значение и можеш да стигнеш далеч. Във фирмата има нагледни примери за това.