TechnoLogica Ltd. / Технологика ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TechnoLogica Ltd. / Технологика ЕООД

Нямам отношение към ТехноЛогика, но не се сдържах да отговоря на поста на ХР-то Нина. Уважаема госпожице, вие осъзнавате ли колко абсурдно и безмислено е това което изисквате от кандидатите си (според вашия собствен пост)?? Java сертификат и университетско образование в ИТ? Смях се много.Обикновено фирмите, които изискват подобна бумащина просто нямат критерии за подбор на хора. Някой от най-добрите програмисти, които познавам нямат нито едно от изброените неща - както каза и колегата трябва да видиш кода за да прецениш човека. А повечето експерти в областта вероятно биха се отнесли много по-пренебрежително при представяне на подобни изисквания. Не знам що за професионалист би се доверил на сертификати и дипломи.  За най-добрите ИТ компании те не са нищо повече от парче хартия. И точно това е работата на добрия ХР специалист - да прецени колко струва човека отсреща , а не да буквоядства и да търси дипломи на хора, които знаят повече от преподавателите, които връчват дипломи. В тази толкова динамична сфера на развитие да се търсят подобни неща е глупост - най-големите експерти кодят (при това за много пари) и нямат никакво време и желание да получават хартиено признание от хора, които не са на тяхното ниво. Та толкова за подбора ви... Айде със здраве и успех със студентчетата.

Това е българския HR в действие, пише хубави мнения за фирмата си по сайтовете, разнася папки, задава тъпи въпроси на интервютата, от сорта на: как се виждате след 5 години, какво мислите за офиса ни.
Но най важното е хал хабер да не разбира от работата на тези които наема и какви качества трябва да притежават тези хора.
Накрая на месеца взима 2.5x заплатата на програмиста и се мисли за бог, а е просто социален паразит.

Ха Ха. В превод за всички HR-i човека е казал че не иска да става доктор Oracle Certified Honoris Master и да пише код как го пишат по учебиците :)

Много трудно се намира софтурна фирма в Bg която пише качествен код и от тук прочетеното за фирмата не мога да се съглася с г-жа Живкова. Програмиране не се учи в университетите и особено в Българските.. това е реалноста

Написаното от г-н Маринов не съответства на действителността и потвърждава неговото некоректно отношение, което той прояви и в комуникацията си нас. В отговор на нашата навременна, открита и подчертавам положителна обратна връзка за неговата кандидатура, той демонстрира ирония и неуважение.
Позицията Senior Java Developer, за която г-н Маринов кандидатства, изисква познаване и опит не само на актуалните в момента среди и frameworks за разработка, но и задълбочено познаване на основните концепции, на базата, на които те са създадени. Тези frameworks са задължителна част от нашата работа, както и фундаменталните ИТ знания, на които държим и считаме за основа за изграждане на добър професионалист. Дори за стажантските позиции имаме изискване да са посетени специфични курсове (БД, езици за програмиране и др.). В автобиографията на г-н Маринов, беше посочен опит, но липсваше образование в ИТ сферата, както и професионален Java сертификат, който да гарантира в определена степен натрупани базови познания. "Тъпите" въпроси, на които г-н Маринов се затрудни да отговори, и които вероятно са основната причина за емоционално изразеното мнение, са част от изпит по Java в университета или част от подготовката за придобиване на професионален Java сертификат.
По отношение на коментарите за възрастта и качествата на интервюиращите - водещият интервюто беше по-млад от г-н Маринов и на позиция Senior Java Developer, а вторият - опитен Ръководител проект и един от малкото Oracle Certified Master в света. И двамата са работили по множество национални и международни проекти, в които са използвани съвременни Java технологии.
Вероятно има фирми, които не държат на споменатите фундаментални знания, достатъчно е производство по някакъв начин. Системите, които ТехноЛогика разработва имат дълъг живот и развитие. Ето защо необходимостта от спазване на определени правила и конвенции, програмиране извън даден framework са важни умения и необходимост при дългогодишната поддръжка на вече разработените системи.
Няколко думи и за техническата обезпеченост по време на интервюто. Начинът на провеждане на интервю по Skype е широко разпространена практика. От реакцията на кандидата не разбрахме, че има някакъв затрудняващ комуникационен проблем. Разполагаме с редица професионални средства за конференция. Това са: Cisco TelePresence SX20, Cisco MPE, Microsoft Lync 2012. Качествената видеоконференция изисква адекватни възможности и от страна на участника извън ТехноЛогика. Използването на Skype беше предопределено от възможностите на интервюирания.
ТехноЛогика много държи на професионалните и личностни качества на служителите си. Внимателно подбираме хората в нашия екип. Добрата колегиална атмосфера и среда от доказани професионалисти е отличителна черта на фирмата.
След всичко написано до тук, ако не споделяте принципите ни на работа и фирмените ни ценности, то наистина ТехноЛогика не е вашата компания.

Кандидатсвах за работа в тази фирма като Java developer. Техническото интервю се проведе по Skype пари ли нямат тези хора да си купят свестен микрофон и камера интернета ли и беше кофти какво ли.. незнам но толкова глухо се чуваха че през цялто време трябваше да се напрягам и да гадая какво ме питат. Досега с който съм говорил и от щатите по Skype много по добре се е чувал.
А въпросите на това интервю бяха толкова маловажни и тъпи че в един момент се почувствах като студентските си години на изпит :) Аз лично съм интервюирал програмисти за работа и знам че докато не видиш код как пише един човек все едно нищо незнаеш за него..
ама какво си правил досега? това ок. Ама как го направи това нещо? ами седнах и го написах на така го направих, искате ли да видите код? Не не разкажи ми как го написа това нещо..
Че имаше хора на възраст имаше и моето мнение е че тези хора пишат код както се е пишело преди 10 години и изобщо не са се развили в това отношение. За Java Threads, locks ok но в момента никой не пише SQL генерира се в класове Hibernate, JOOQ и кода е на друго по високо ниво. Вместо raw servlets има Spring MVC, Struts2.. обясних и че избягвам boilerplate не пиша един и същи код 2 пъти и работя на съвсем друго ниво от това за което ме питат но май останах неразбран :) не съм се чул с тях след интервюто а и да се обадят мисля да ги отрежа..
не си губете времето с тази фирма.

фирмата е под всякаква критика. Ниско заплащане, въпреки огромните обещания в началото при наемането. Шефът и прекия ми ръководител бяха адски некомпететнтни - както по работа по същество, така и в отношенията към служителите. Тягостна атмосфера. Неработещи системи, с които само се хвалят по конференции, а после не можем да оправим бъкиите с месеци.

Фирмата е ужасно заспала. Всичко се случва страшно бавно и скучно. Колегите заемат позиции, които са в пълно противоречие с уменията им, но явно критерият е друг - кой колко умело се подмазва на собственика. А той (собственикът) е самовлюбен чичко, който обещава само звезди и рози на интервютата, а след това много удобно забравя всичко.

Тук си заслужава да работите само ако ви остават 2-3 години до пенсия и искате просто някак да ги избутате, иначе си потърсете друга фирма.

Като обслужващ персонал съм изключително доволен както финансово, така и заради отношението на колегите и шефовете.

Отличен 6 за г-н Огнян Траянов!
Тази година той показа, че не само мнението на клиентите е важно за него, а и мнението на неговите служители. Коледното парти беше само за служителите на компанията и беше чудесно. Той доказа, че е много добър работодател, а не само добър партньор на клиентите на фирмата.