Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България /img/frontend/nomap.png"

Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България

Текучеството е много голямо. Слаб мениджмънт, в лицето на хора, които не са наясно с естеството на работа. Дава се зор, яко стрес за глоби, ако не се спазят сроковете,ама виж да те обучат качествено - няма кой.... По-скоро интересът е да се използват хората, отнолкото да се развиват кадрите....

Здравейте, как протичат интервютата за работа за счетоводител. Не мисля, че имам някакви шансове освен факта, че имам известен опит със SAP ERP, но бих се пробвал.

Здравейте, ако някой се е насочил към Кока Кола Хеленик, бих се радвал да му спестя куп нерви и съжаляване, че е направил този избор. Не искам да влизам в обстоятелствени подробности, но общото ми мнение е че това е една от най-лошите ми изненади през живота, като работа. Това е така, защото като всеки нормален човек, чуващ името Кока Кола, очакваш висок стандарт. Стандарт на всичко, на заплащане, на работни взаимоотношения, на лични отношения, на потенциал за развитие, на изградено реноме сред колеги и клиенти и т.н. Нищо подобно. Стандарт има да .. и той е на дъното. Смисъл, виждал съм по-високи стандарти, в далеч по-малки фирми от тази. Ако изобщо някой се добере до нормална работна заплата (което зависи от много неща), той дотолкова е готов да бъде натискан и мачкан, че е съгласен и майка си да предаде, какво остава колега. И това е манталитет, налаган сред работниците с години. Естествено, има и хора с достойнство и морал, които си тръгват на момента. Взаимоотношенията са уникални - всеки говори зад гърба на другия колко не ставал, нищо че пред него му се мазни и го вика да му помага в определени случаи. Малко законите на джунглата важат. Те отношенията между дългогодишни колеги са ужасни ... как отношението на клиенти да бъдат добри. Интересен факт е че много хора извън компанията знаят за мизерийките, които се случват в нея. Ми то нещо колкото повече вони, толкова по надалече се разнася. Развитие? Ако някой очаква развитие в тази фирма, по-добре да започне към ОП Чистота, мисля че там би имал по-големи шансове. Особено ако сте се насочили към търговското звено - търговски представители, мърчъндайзери... Там е шлаката. Представете си един казан, в който постоянно се изсипват тежки химикали, помия и мизерии. Е, вие ще сте на дъното му. И понеже, колкото по нагоре в йерархията си в тази фирма, толкова по-малко отговорност носиш, всяка вина ще се прехвърля обратно надолу и по-надолу и така ...
Накратко казано - бегай с 200 от тези!

Лично според мен и моят опит с Кока-Кола като кандидат за работа, мога смело да споделя, че хората от HR отдела им не знаят как да поддържат имиджа на компанията. Не връщат обратна връзка на неодобрените кандидати, дори когато ти самият им напишеш follow up email за развитието по твоята кандидатура. Така че да си знаят всички бъдещи кандидати, които не са одобрени поради някакви причини - не очаквайте някой да ви върне дори и два реда да ви информира, че не продължавате. Жалко за хубавия им офис, всичко е хубаво само отвън и привидно.

Здравейте на всички, НЕ ви препоръчвам да започвате работа там основно поради факта, че освобождават масово хората още в изпитателен срок. Наемат се кадри, а после някой от шефовете решава да съкрати бюджета. Отделно, шуробаджанащината е силно изявена, може би като на повечето места.
Има доста фирмени събития и инициативи, но стресът, интригите и въпросните уволнения от днес за днес, свалят реномето на уж големия бранд и уж престижа на компанията. Плюс, Хеленик няма нищо общо с The Coca-cola company, а е супер побългарена компанийка.
Заплати -ок за страната и все пак ниски за София.Ваучери за храна от 2,40лв на ден, при положение, че храната в района на сградата е безумна скъпа.Чиста заплата около 1,400 лв нето.
Повишение? След година в компанията нито стотинка не видях, а и други колеги с по-голяма като от моя.
Биват повишени тези, които се бутат и инициират така наречените проекти, което отнема огромна част от личното ти време и никога не са достатъчно "проактивни".
А и тогава повишението е смешно.
Постоянни томболи с наградки, които се печелят от едни и същи хора, тоест нагласена работа.
Лудница в офиса , липса на въздух и шушукане.
Не препоръчвам.
Успех !

Някой може ли да каже как е в IT часта им много се хвалят и ми предстои интервю при тях за front end developer.Заслужава ли си рядко големите компании са ок.

Някого нещо за отдел дистрибуция и логистика? Колеги и шефове? Натоварено ли е?

Най-смешната фирма, за продажба на безалкохолни напитки в България. В момента Пепси ги напада и направо ги изяжда. Решили да спрат назначенията, както и увеличенията на заплатите. За сметка на това, ще хвърлят милиони за реклама. Е като рекламирате толкова много, ще имате ли кой да ви продава напитките? Жал ми е, че си тръгнах и ми липсват колегите всеки ден, но пък се радвам, че един по един се спасяват. Плащате най-мизерно от всички други фирми на пазара. В момента бояджия изкарва повече пари на месец от мениджър в Кока- Шмола... Вие сте жалки. В момента нямате над 20-25 човека персонал, вместо да запълвате бройките, да им дадете нормална заплата и да ги уважавате поне малко, спряхте всичко. Имате уникална логика, за спасение от дупката, в която сте попаднали. Надявам се да не си хванете целите и тази година и всяка следваща. Да избягат всички кадърни хора и да останете с децата, които дондуркате сега. Вие сте Кока- Мола .. можете да работите и с пет човека и пак ще има продажби. Е продажби има и на пазара Иван Вазов, но печалбата и удовлетворението от работата я няма. Ще избягат всички, вярвайте ми. Хората ви отиват в Пепси. Подаряват ви данните, за които плащате милиони. Тръгват си обидени и отчаяни от компания, за която милеят.Тръгват си хора с повече от 20 години стаж в компанията ВИ. Наемате хора, които нямат толкова години съзнателен живот. Дори не се и замисляте. Продължавате да бъдете нагли, лицемерни и смешни. Преди плювахте по Светльо, че "убил" компанията. При Светльо всички цели бяха постигани. Заплатите бяха увеличавани и хората бяха доволни. Идваха на работа с усмивка, желание и хъс. Сега идват да запишат 8 часа стаж в трудовата си книжка и да припечелят някой друг лев, за да не умрат от глад. Предимно работите с хора, които нямат никаква професионална квалификация и студенти, завършили в чужбина, на които първата им работата е стаж в някой отдел, за който ти е нужен много търговски опит, преди да седнеш дори и на стажантското място. Кока- Кола, за разлика от много други мои колеги, които отидоха при конкуренцията, аз избрах да НЕ се боря срещу вас и допълнително да ви мачкам ( макар, че имах чудесната възможност), смачканата компания.
Обръщам се директно към боговете, наречени МЕНИДЖЪРИ. Направете така, че в най-скоро време да вдигнете заплатите, да повишите ангажираността, да поканите старите си кадри да се върнат и заедно да излезете от тази дупка, в която се намирате. Губите всеки ден- пазарни дялове, хора, пари и усмивки. Не сте толкова велики, за колкото се смятате. Крепи ви единствено бранда Кока-Кола. Във всяка друга компания, с този мениджмънт, щяхте да сте я фалирали.
Помислете си хубаво, това е за вас!

Компанията наистина е пълна с амбициозни селяни и изпаднали емигранти от държавиците, нароили се, след разпада на бивша Югославия... от Гърция, от Румъния, Молдова...
Довлекли са се един друг и се крепят, за да не ги изритат.
Но по-срамно е отношението на мениджърския състав, на Тийм-лидерите, Контролерите и Ръководителите на отделните отдели. Някои от тях бяха споменати и по-долу.
Пълна некомпетентност и незаинтересованост. Някои хора са дошли тук само, заради името на работодателя и прекарват времето си единствено в позьорничене по коридорите. Заслепени са от представата си, че работят за Най-голямата компания и, заради това са голямата работа. Пръдльовци.
Така е, като не могат да се похвалят с "големини" на други места (и то не само в черепите си), тази представа им е достатъчна. Пък нищо, че не вършат работа, нали има кой да бачка и вместо тях.
Съсипвате компанията, и се подигравате с труда на колегите и служителите си, комплексирани надувки. Нямате топки да се озъбите, на когото трябва и да си вършите работата... да защитите труда на колегите си.

Господа управляващи,вие техните съветници и HRи,
От няколко години тенденциозно принуждавате служители с голям трудов стаж в компанията,с големи заслуги,работещи с любов и всеотдайност да напускат.Явно това е целта да си назначавате само послушковци,без мнение,хъс за работа.Така ви устройва не мрънкат ,не критикуват.Запитвали ли сте се защо?Защото не им пука,не влагат сърце и душа,в това което вършат.Тези със сърцата си отидоха!Ще си отидат и още малко останали неудобни за вас служители с по-голям стаж.Много скоро ще останете само с неопитни служители и за съжаление хубавата ни компания ще се срине тотално.Не мога да се сетя за друга компания или организация,която толкова да не си цени служителите.Жалко,много жалко!Станали сте за посмешище на пазара!Много отговорности,неадекватно ниски заплати,некомпетентни мениджъри, неуважение към служителите.Печелят само другите,като им давате наготово отлично обучени кадри,от които вас ви е страх.
Време е да се замислите,(ако изобщо ви пука за компанията )на къде сте тръгнали?Стремглаво към дъното!