Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България /img/frontend/nomap.png"

Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България

Някой може ли да каже как е в IT часта им много се хвалят и ми предстои интервю при тях за front end developer.Заслужава ли си рядко големите компании са ок.

Някого нещо за отдел дистрибуция и логистика? Колеги и шефове? Натоварено ли е?

Най-смешната фирма, за продажба на безалкохолни напитки в България. В момента Пепси ги напада и направо ги изяжда. Решили да спрат назначенията, както и увеличенията на заплатите. За сметка на това, ще хвърлят милиони за реклама. Е като рекламирате толкова много, ще имате ли кой да ви продава напитките? Жал ми е, че си тръгнах и ми липсват колегите всеки ден, но пък се радвам, че един по един се спасяват. Плащате най-мизерно от всички други фирми на пазара. В момента бояджия изкарва повече пари на месец от мениджър в Кока- Шмола... Вие сте жалки. В момента нямате над 20-25 човека персонал, вместо да запълвате бройките, да им дадете нормална заплата и да ги уважавате поне малко, спряхте всичко. Имате уникална логика, за спасение от дупката, в която сте попаднали. Надявам се да не си хванете целите и тази година и всяка следваща. Да избягат всички кадърни хора и да останете с децата, които дондуркате сега. Вие сте Кока- Мола .. можете да работите и с пет човека и пак ще има продажби. Е продажби има и на пазара Иван Вазов, но печалбата и удовлетворението от работата я няма. Ще избягат всички, вярвайте ми. Хората ви отиват в Пепси. Подаряват ви данните, за които плащате милиони. Тръгват си обидени и отчаяни от компания, за която милеят.Тръгват си хора с повече от 20 години стаж в компанията ВИ. Наемате хора, които нямат толкова години съзнателен живот. Дори не се и замисляте. Продължавате да бъдете нагли, лицемерни и смешни. Преди плювахте по Светльо, че "убил" компанията. При Светльо всички цели бяха постигани. Заплатите бяха увеличавани и хората бяха доволни. Идваха на работа с усмивка, желание и хъс. Сега идват да запишат 8 часа стаж в трудовата си книжка и да припечелят някой друг лев, за да не умрат от глад. Предимно работите с хора, които нямат никаква професионална квалификация и студенти, завършили в чужбина, на които първата им работата е стаж в някой отдел, за който ти е нужен много търговски опит, преди да седнеш дори и на стажантското място. Кока- Кола, за разлика от много други мои колеги, които отидоха при конкуренцията, аз избрах да НЕ се боря срещу вас и допълнително да ви мачкам ( макар, че имах чудесната възможност), смачканата компания.
Обръщам се директно към боговете, наречени МЕНИДЖЪРИ. Направете така, че в най-скоро време да вдигнете заплатите, да повишите ангажираността, да поканите старите си кадри да се върнат и заедно да излезете от тази дупка, в която се намирате. Губите всеки ден- пазарни дялове, хора, пари и усмивки. Не сте толкова велики, за колкото се смятате. Крепи ви единствено бранда Кока-Кола. Във всяка друга компания, с този мениджмънт, щяхте да сте я фалирали.
Помислете си хубаво, това е за вас!

Компанията наистина е пълна с амбициозни селяни и изпаднали емигранти от държавиците, нароили се, след разпада на бивша Югославия... от Гърция, от Румъния, Молдова...
Довлекли са се един друг и се крепят, за да не ги изритат.
Но по-срамно е отношението на мениджърския състав, на Тийм-лидерите, Контролерите и Ръководителите на отделните отдели. Някои от тях бяха споменати и по-долу.
Пълна некомпетентност и незаинтересованост. Някои хора са дошли тук само, заради името на работодателя и прекарват времето си единствено в позьорничене по коридорите. Заслепени са от представата си, че работят за Най-голямата компания и, заради това са голямата работа. Пръдльовци.
Така е, като не могат да се похвалят с "големини" на други места (и то не само в черепите си), тази представа им е достатъчна. Пък нищо, че не вършат работа, нали има кой да бачка и вместо тях.
Съсипвате компанията, и се подигравате с труда на колегите и служителите си, комплексирани надувки. Нямате топки да се озъбите, на когото трябва и да си вършите работата... да защитите труда на колегите си.

Господа управляващи,вие техните съветници и HRи,
От няколко години тенденциозно принуждавате служители с голям трудов стаж в компанията,с големи заслуги,работещи с любов и всеотдайност да напускат.Явно това е целта да си назначавате само послушковци,без мнение,хъс за работа.Така ви устройва не мрънкат ,не критикуват.Запитвали ли сте се защо?Защото не им пука,не влагат сърце и душа,в това което вършат.Тези със сърцата си отидоха!Ще си отидат и още малко останали неудобни за вас служители с по-голям стаж.Много скоро ще останете само с неопитни служители и за съжаление хубавата ни компания ще се срине тотално.Не мога да се сетя за друга компания или организация,която толкова да не си цени служителите.Жалко,много жалко!Станали сте за посмешище на пазара!Много отговорности,неадекватно ниски заплати,некомпетентни мениджъри, неуважение към служителите.Печелят само другите,като им давате наготово отлично обучени кадри,от които вас ви е страх.
Време е да се замислите,(ако изобщо ви пука за компанията )на къде сте тръгнали?Стремглаво към дъното!

Здравейте, моля някой да сподели как протича интервюто за позиция счетоводител. Благодаря! :)

До Юрг и обкръжението му - всевишния HR!

“Армия от овце, водена от вълк може да победи армия от лъвове, водена от овца!”

Прибирай се откъдето си дошъл!
Светльо можеше да управлява като микромениджър, но поне разбираше бизнеса до най-малък детайл и вземаше правилни решения!
А ти разчиташ на “умните глави около теб” и ще останеш скоро без най-ценните хора и ще продължим да губим пазара!
Ще погубиш Компанията-ти, Крали Марко, Анна, Йордан от маркетинга и още няколко властимащи...

Здравейте, предстои ми интервю за работа и въпросът ми е: Ако по време на интервюто обърнат на английски език, какви въпроси задават? Благодаря!

Talent Acquisition and Identification Specialist
мнения за тази позиция? Благодаря.

Може ли някои да даде каквато и да е информация за търговски представител ? (предстои ми интервю за работа)