Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България /img/frontend/nomap.png"

Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България

Абсолютно подкрепям последните мнения. Включвам се с две ръце към крещящите предупреждения: бягайте далече от тази фирма!

Заплащането е под всякакво ниво. Бонусите са направени, за да не ги вземеш на 100% никога. На така често задавания въпрос "кога Кока-кола ще актуализира заплатите на служителите, така че да съвпадат с тези на пазара?" се отговаря с " хора, които търсят повече пари, ще си тръгнат така или иначе" или "нашите заплати са в крак с пазара". Защо тогава повечето служители не споделят това мнение и изтичат съответно? Очите ли ме лъжат или наистина сега за два месеца на друго място взимам повече, отколкото две заплати и един несигурен и неосъществим годишен бонус в Хеленик? Великденският бонус, който е част от подписаната оферта за работа, не беше дори изплатен поради пандемията. Междувременно се участваше в подпомагащи дейности, с моите пари директно в маркетинговия бюджет може би?
За уважение не мога да говоря, видях много хора, които не могат да си тръгнат навреме от работа и които биват притискани да останат без дори споменаването на компенсация. Можеш да се опиташ да си я изпросиш де, дотогава - няма такова понятие. GA отделът е особено зле. Видях хора, на които им се крещи, говори злобно, които плачат и които треперят от напрежение. Хората си затварят очите за това.
Натоварването не е фактор, служителите изнемогват и им се трупат още проекти отгоре без да ги питат. Това е голяма чест. Мениджмънтът трябва да е на линия 24/7 за клиентите и си позволяват да ги тормозят във всички часове на нощта по всички възможни пътеки - телефон, Вайбър, Скайп, Уатсап, писмо по сова, каквото се наложи.
Иначе колегите много свежи, язък за ентусиазма. Накарахте ме да загърбя много чудесни хора и им пожелавам да се подкрепят и да се измъкнат и те скоро.
А ако посмеете да прозвучите нагли относно правата си, ще Ви се каже, че това все пак е реномирана фирма и никой няма да Ви пита какво е това Кока-кола като му кажете къде работите. Само дето аз не работех за Кока-кола, легендарният производител, а за един от многото му бутилировачи, даже не за бутилировача точно, а за фирмата, която го обслужва административно. Гордостта и благодарността, която изпитвам от това име на СВ-то ми, е... не знам, къде е?

Здраво, пичове! Обръщам се към всички млади хора, които искат да кандидатсват в Колата. Недейте бе, деца! Четете мненията по- долу .. не са лъжа. Кока-Кола ( голямата компания) не плати на служителите си великденски бонус( защото нямат пари). Кока- Кола те използват и работиш overtime като животно ( нищо, че не е платено). За шефовете ти ( директни и индиректни) няма такова понятие като " отпуска си". Отпуска си ама ще поработиш малко и винаги ще си вдигаш телефона иначе ... вратата брат. Кока- Кола от която си тръгнаха тонове хора с опит и наеха лица 00 набор. Вкараха ги в маркетинга с 0 дни трудов стаж. Измислят промоции с награди. Нека наградата бъде чаша, брат! Леле колко оригинално, чаша ще е. И отиваш в магазина и даваш чаши, а магазинерката ти връща чашите от преди месец, които са останали... сещаш се от предната " оригинална" кампания. Кока- Кола където шефовете се заводоляват с подчинените си, но след това "заслужено" ги повишават. Дори не им вдигат заплатата, но в трудовата книжка им пише "млад меринджей" . Толкова са бедни и гладни, че всички си носят храна от вкъщи, защото не могат да си позволят сандвич от лафката, но иначе са голяма работа. Работят .. сещай се в Кола- Кола. Търговските представители са с IQ на дъждовен червей, а тяхните супервайзори с по- малък. Но имат червенк лъскави коли и 1000лв заплата, което за село е ок, за Бургас, Варна, Пловдив и София си е глад майка. Напускат хората по време на пандемия, с риск да останат безработни с месеци, е толкова не се търпи. Аз признавам, страх ме е да не остана на сухо, но намеря ли си работя, си подавам молбата. Повръща ми се от Кока- Кола. Повечето хора ще кажат .. поредният хейтър. Ем .. ваш проблем. Аз искам да си пречистя грешната душа и да спася някоя и друга душа. Вече и селяните не искат да работят за Кока- Кола. В конкурентните фирми има толкова кадри на Кока- Кола, че вече се водят дъщерни фирми. Спасете се! Не бъдете глупави! За втора поредна година компанията е замразила позициите си за наемане на нови кадри, понеже " нямят пари". Кока-Кола няма пари, а вие искате да имате. Това че не наемат нови хора, не означава, че работата е по- малко. Просто бачкаш за 2-3 ма човека, но ти плащат за 1, защото overtime се не плаща. Яко, нали? ... Тъжно, тъжно, тъжно

Здраейте ,
Някой може ли да каже какви са заплатите за Търговски представител ?

Текучеството е много голямо. Слаб мениджмънт, в лицето на хора, които не са наясно с естеството на работа. Дава се зор, яко стрес за глоби, ако не се спазят сроковете,ама виж да те обучат качествено - няма кой.... По-скоро интересът е да се използват хората, отнолкото да се развиват кадрите....

Здравейте, как протичат интервютата за работа за счетоводител. Не мисля, че имам някакви шансове освен факта, че имам известен опит със SAP ERP, но бих се пробвал.

Здравейте, ако някой се е насочил към Кока Кола Хеленик, бих се радвал да му спестя куп нерви и съжаляване, че е направил този избор. Не искам да влизам в обстоятелствени подробности, но общото ми мнение е че това е една от най-лошите ми изненади през живота, като работа. Това е така, защото като всеки нормален човек, чуващ името Кока Кола, очакваш висок стандарт. Стандарт на всичко, на заплащане, на работни взаимоотношения, на лични отношения, на потенциал за развитие, на изградено реноме сред колеги и клиенти и т.н. Нищо подобно. Стандарт има да .. и той е на дъното. Смисъл, виждал съм по-високи стандарти, в далеч по-малки фирми от тази. Ако изобщо някой се добере до нормална работна заплата (което зависи от много неща), той дотолкова е готов да бъде натискан и мачкан, че е съгласен и майка си да предаде, какво остава колега. И това е манталитет, налаган сред работниците с години. Естествено, има и хора с достойнство и морал, които си тръгват на момента. Взаимоотношенията са уникални - всеки говори зад гърба на другия колко не ставал, нищо че пред него му се мазни и го вика да му помага в определени случаи. Малко законите на джунглата важат. Те отношенията между дългогодишни колеги са ужасни ... как отношението на клиенти да бъдат добри. Интересен факт е че много хора извън компанията знаят за мизерийките, които се случват в нея. Ми то нещо колкото повече вони, толкова по надалече се разнася. Развитие? Ако някой очаква развитие в тази фирма, по-добре да започне към ОП Чистота, мисля че там би имал по-големи шансове. Особено ако сте се насочили към търговското звено - търговски представители, мърчъндайзери... Там е шлаката. Представете си един казан, в който постоянно се изсипват тежки химикали, помия и мизерии. Е, вие ще сте на дъното му. И понеже, колкото по нагоре в йерархията си в тази фирма, толкова по-малко отговорност носиш, всяка вина ще се прехвърля обратно надолу и по-надолу и така ...
Накратко казано - бегай с 200 от тези!

Лично според мен и моят опит с Кока-Кола като кандидат за работа, мога смело да споделя, че хората от HR отдела им не знаят как да поддържат имиджа на компанията. Не връщат обратна връзка на неодобрените кандидати, дори когато ти самият им напишеш follow up email за развитието по твоята кандидатура. Така че да си знаят всички бъдещи кандидати, които не са одобрени поради някакви причини - не очаквайте някой да ви върне дори и два реда да ви информира, че не продължавате. Жалко за хубавия им офис, всичко е хубаво само отвън и привидно.

Здравейте на всички, НЕ ви препоръчвам да започвате работа там основно поради факта, че освобождават масово хората още в изпитателен срок. Наемат се кадри, а после някой от шефовете решава да съкрати бюджета. Отделно, шуробаджанащината е силно изявена, може би като на повечето места.
Има доста фирмени събития и инициативи, но стресът, интригите и въпросните уволнения от днес за днес, свалят реномето на уж големия бранд и уж престижа на компанията. Плюс, Хеленик няма нищо общо с The Coca-cola company, а е супер побългарена компанийка.
Заплати -ок за страната и все пак ниски за София.Ваучери за храна от 2,40лв на ден, при положение, че храната в района на сградата е безумна скъпа.Чиста заплата около 1,400 лв нето.
Повишение? След година в компанията нито стотинка не видях, а и други колеги с по-голяма като от моя.
Биват повишени тези, които се бутат и инициират така наречените проекти, което отнема огромна част от личното ти време и никога не са достатъчно "проактивни".
А и тогава повишението е смешно.
Постоянни томболи с наградки, които се печелят от едни и същи хора, тоест нагласена работа.
Лудница в офиса , липса на въздух и шушукане.
Не препоръчвам.
Успех !

Някой може ли да каже как е в IT часта им много се хвалят и ми предстои интервю при тях за front end developer.Заслужава ли си рядко големите компании са ок.