eMag - Fashion Days / еМАГ - Фешън Дейс /img/frontend/nomap.png"

eMag - Fashion Days / еМАГ - Фешън Дейс

Стойте далеч от това жалко подобие на фирма! Работих във Fashion Days точно 4 месеца, за да разбера, че това е най-лошата и некоректан фирма, съществувала някога в България! Изгубих си 4 ценни месеца за нищо. Ръководителян на екипа, МИРОСЛАВ ДИМИТРОВ, е жалко подобие на каквото и да било, толкова злобно малко човече, завиждащо на всеки за всичко - обиджа подчинените си с обидни епитети, не говори с никой от другите екипи, не знае бъкел английски и иска всеки да говори на неговото ниво, защото не може да търпи да има някой по-умен и успял в неговото жалко екипче от 3 човека във Fashion Days.
- Работната среда във Fashion Days е следната - Фешън Дейс споделя един офис заедно с еМАГ и целият "екип" седи на една маса в ъгъла на офиса по продължение на страничната стена.
- Заплатите са просто подигравка! Адски ниски.
- Работи се и в събота!
Направо срамна работа. Да не говорим, че стоките им са с невероятно ниско качество! Ужас просто!
Престоят ви там ще ви се стори пълен кошмар, ако се излъжете да започнете работа във Fashion Days или eMAG!

1) Състоянието на тая "фирма" е много ама много мизерно.
2) Заплащането е отвратително, ако не си връзкар на някой тийм лийдър
3) Работата е на майната си на цариградско шосе и е недостъпно изобщо
4) "колективът" от връзкари е отвратителен и настроен против софианци, защото връзкарите са селяни
5) Работи се и събота - 2 пъти в месеца и тийм лийдъра те тормозо нон стоп
6) Абсолютно никакви бонуси към заплатата, която и без друго е много мизерна и ниска
7) Ежедневно напускат хора без връзки, защото там не се търпи и условията са животински
8) Тийм лийдърите се държат страшно грубо и вулгарно към НЕвръзкарите
9) "Фирмата" е румънска, шефовете са в Румъния и цари пълен хаос
10) Продуктите в еМАГ и Фешън Дейс не са нови, изподрани и изпочупени са и нарочно им грешат кодовете на гаранциите, за да нямат продуктите гаранции

И аз искам да изразя своето недоволство от еМАГ и Фешъндейс! И аз работих там за половин година, и аз не препоръчвам на младите хора да започват там работа и да си прецакват живота, и аз като всички останали искам да споделя няколко неща:
1. Заплатата е МИЗЕРНА, просто МИЗЕРНА! Много е НИСКА...просто ПОДИГРАВКА с труда на клетите хора! Жалка работа...
2. Вярно е, че шефорете са РУМЪНЦИ и са в РУМЪНИЯ. Тук НЯМАТ КОНТРОЛ И НЕ ЗНАЯТ КАКВО СТАВА и team lead-ърите си позволяват да УНИЖАВАТ, ОБИЖДАТ, ОРОНВАТ АВТОРИТЕТА, КАРАТ ДА РАБОТЯТ ПОВЕЧЕ хората, които нямат връзки!
3. Във Фейбук има група, която показва нагледно защо не бива да се работи и купува нищо от там! Имам ХИЛЯДИ НЕДОВОЛНИ ХОРА, които са се излъгали да си купят нешо или са имали "глупостта" да започнат работа там, както и аз!
4. Масово хората, излъгали се да започнат работа на това адско място напускат, защото това не се търпи - всеки ден някой от тийм лийдърите КРЕЩИ на подчинените си все едно са му ЛИЧНИ ВЕЩИ, уважение - НИКАКВО, условия за развитие - НУЛЕВИ!
5. Местоположението на офиса е ОТВРАТИТЕЛНО - на Цариградско шосе!!! Пътят до там е 1 част и 15 минути МИНИМУМ !!!
Аз до скоро работех там и МИ СЕ СЛУЧИ ТОВА ЦЯЛОТО УНИЖЕНИЕ ОТ 1. ДО 5. !!! АКО ИСКАТЕ И НА ВАС ДА ВИ СЕ СЛУЧАТ ТОЧКИТЕ ОТ 1 ДО 5 - ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ТАМ, НО МНОГО ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ ЗА ИЗБОРА СИ! ....... И НАКРАЯ ПАК НЯМА ДА ИМАТЕ РАБОТА И ПАК ЩЕ СТЕ ВКЪЩИ И ЩЕ СИ ТЪРСИТЕ НОВА РАБОТА, ЯДОСАНИ И УНИЖЕНИ ОТ ХОРАТА БЕЗ ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ ОТ "еМАГ" И "Фешъндейс".

НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!! ВЪВ ФИРМАТА ЦАРИ АНАРХИЯ, ПОНЕЖЕ ШЕФОВЕТЕ СА В РУМЪНИЯ И СУПЕРВАЙЗЪРИТЕ (ТИЙМ ЛИЙДЪРИТЕ) СИ ПРАВЯТ КАКВО ИСКАТ - НАЗНАЧАВАТ СИ СВОИ ХОРА И УНИЖАВАТ ДРУГИТЕ, КАТО ГИ НАРИЧАТ С ОБИДНИ КВАЛИФИКАЦИИ, КАРАТ ГИ ДА РАБОТЯТ ПОВЕЧЕ ОТ ВРЪЗКАРИТЕ, ПЪРВОНАЧАЛНАТА ЗАПЛАТА НА ВРЪЗКАРИТЕ Е ПО-ВИСОКА ОТ ТАЗИ НА НОРМАЛНИТЕ ХОРА ВЛЕЗЛИ БЕЗ ВРЪЗКИ!!!
ТЕКУЧЕСТВОТО НА ХОРА Е ОРГОМНО - РАБОТЕХ 4 МЕСЕЦА И НАПУСНАХА 14 ЧОВЕКА ЗА 2 МЕСЕЦА!!!!!
В ОФИСА НА ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ ПОСТОЯННО СЕ КРЕЩИ И ВИКА! НЯМА СПОКОЙСТВИЕ НИКОГА!
РАЗЧИТА СЕ НА СЕЗОНЕН ТРУД, А НЕ НА ПЕРСПЕКТИВА, ЗАЩОТО В ЕМАГ И ФЕШЪНДЕЙС НЯМА РАЗВИТИЕ И ПЕРСПЕКТИВА!!! НАЕМАТ СЕ ХОРА САМО ЗА 3-6 МЕСЕЦА, САМО ВРЪЗКАРИТЕ ОСТАВАТ!
АКО ВИ Е МИЛ ЖИВОТЪТ, ВЪОБЩЕ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ! НЯМА ДА ВИ ОЦЕНЯТ ПОДОБАВАЩО! АКО СТЕ СРЕД ХОРАТА, КОИТО СА СЕ ИЗЛЪГАЛИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ТАМ, ЩЕ ВИ ДЪРЖАТ НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 3-4 МЕСЕЦА И ЩЕ ВИ СКЪСАТ НЕРВИТЕ! ПРОСТО НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ДА ХОДИТЕ ТАМ!

Не си струва огромният и неописуем с каквито и да е думи стрес за тези пари, съотношението между изисквания:заплата е критично, отношението към служителите трябва да е по-добро от сегашното. Заблуждаване на служителите с измислени бонуси и повишение на заплатата, което след тегленето на чертата е нулево. Кариерното развитие куца. Вътрешният начин на работа е тотален хаос, има моменти, в които никой не знае какво се случва и кой отдел за какво е. Към момента не бих препоръчал на някого да започва работа в емаг, освен ако няма друг избор. Обнадеждаващо е, че в момента има вътрешни промени към по-добро в компанията. Плюса, който мога да дам е по отношение на фирмената сигурност - срокът за заплата се спазва винаги, осигуровки, бонуси, добавки, всичко е точно, както е по договор.

ЗЛЕ!!!!!!!!!!!

- РАБОТИХ ТАМ САМО ЗА 6 МЕСЕЦА!!!! БЯГАЙТЕ ОТ ТАМ! СТОЙТЕ НАСТРАНА ОТ ОТДЕЛА НА ФЕШЪНДЕЙС: ДЕСИСЛАВА РАДАНОВА (HR), МИРОСЛАВ ДИМИТРОВ (ТИЙМ ЛИЙДЪР), ИЛИЯНА ДЖАМБАЗОВА И ДЕБЕЛАТА ПАРАШУТИСТКА ВЕСЕЛИНА СТЕФАНОВА!!!!!
Те всички са от село и завиждат на всеки, който е от София!!! Много злобни, малки и прости селяни са!!! Псуват и обиждат всички в офиса на еМАГ (Скаридата, Силвия, Димчоу, Коларов и други). Никой от еМАГ не ги уважава!!!

-ЗА ЕДИН МЕСЕЦ НАПУСНАХА 8 ЧОВЕКА!!! ТЕКУЧЕСТВОТО НА ХОРА Е ОГРОМНО!!!! БЯГАЙТЕ ОТ ТАМ!!!

Бях на две интервюта за работа при тях, но не ми се обадиха, като и на двете интервюта помолих (подсетих) за обратна връзка, каквато и да е тя и те ми обещаха, даже ми казаха " ама как, задължително"
Това меко казано ме разочарова и съм сигурна, че всеки кандидат се чувства по този начин.
Постоянно се изисква от нас как да се държим, какво да правим на интервю - навсякъде в интернет има такива статии за кандидати, а никъде не виждам урок как трябва да се държат представителите на фирмите, при които ние кандидатстваме. Те могат да се държат и да правят, каквото си искат, а ние трябва да им лижем обувките едва ли не.

Интересно тия фирми, дето си ги взимат за подбор, като им плащат, поне да си вършат работата, както трябва.. тотална излагация.

След 2 интервюта и проведени логически тестове през уикенда, остана да чакаме експертната преценка на румънския мениджмънт. Беше спешно и интервютата се организираха от днес за утре. Всичко много хубаво, но така и не се разбра какво се случи, какво решение взеха, друг кандидат ли избраха? Работата беше предизвикателна, много добре позиционирана в индустриално направление и определено неподходяща за всеки кандидат. Въпреки това, надявам се са намерили по - подходящ кандидат и направлението им да пожъне успехи.

След 2 теста - логически и личностен, и цели три интервюта, еМаг прецениха за ненужно да върнат обратна връзка за взетото от тях решение относно подбора. Стана ясно, че са избрали другия кандидат като по-подходящ, но липсата на информация говори много за отношението им към служителите.

Отделно компетентността на едната от госпожите интервюиращи може да бъде поставена под въпрос, въпреки високата ѝ позиция във фирмата. Влезе в срещата ни и започна с думите "CV-то не съм го гледала изобщо" сякаш с гордост, и продължи с монолог, наслаждаваща се на собствения си глас. Не зададе нито един въпрос за мен като кандидат - нито за опит, нито образование - нищо. Желаеше само да ѝ се задават на нея въпроси.