Български пощи ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Български пощи ЕАД

Винаги има какво още да се иска например - по-добри базисни усл и донякъде сме успешниовия,по-добро заплащане, по- по- най-, но по пътя за Европа се стараем да бъдем конкурентноспособни и донякъде сме успешни.С пожелания да ни устроят както изисква новото време.

В централната поща ми дадоха една много интересна синя листовка,Някой да я е чел-Да се повиши ефективността на човешките ресурсивБП чрез внедряване на иновативни методи за тяхното обучение и професионално развитие и чрез създаване на по -добри условия за ОТДИХ НА РАБОТНОТО МЯСТО,Не коментирам тези хора защо ходят на работа- да почиват ли но забележете  цитирам брошурата _настоящият документ е изготвен с финансовата помощ  на Европейският социален фонд, Та значи излиза че еврофонда дава пари на пощенци да почиват през работно време а другите работещи да работим за да връщаме тези пари ,в Европа драги няма безплатен обяд,

Искам само да  споделя само няколко нещал
Едното от тях е  мизерното заплащане всеки месец.
Кажете ми ВИЕ  как може и има ли го още някой  в Държавна институция
да взема валчери за храна който са 45лв нощен труд 6.16 основна заплата 330 и накрая всичкото това начислено и обложено с данък едва 270 дори и под минималната работна заплата за сраната.
Е кажете на какво прилича това освен на глад и мизерия на нищо друго. КАК НЕ ВИ Е СРАМ БЕ ХОРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

искам да попитам имате ли свободни работни места

В пощенските клонове има работа и "работа".В тези които се работи има кадърни работници и некадърни шефове.А от април се продават активи на пощата под масата като поч.станции,бунгала и т.н.ЗАЩО охраната е поверена на 3-ри различни охр.фирми и на километър се заплаща по 2 лева и кусур.КАК ще е на печалба пощата като има некадърно управление и скоро Дънешки ще се издъни.

Искам да споделя за още един абсурд свързан с работата на пощенския раздавач .Задължени сме да разнасяме и рекламни брошури без допълнително заплащане, но сега няма да обсъждам заплащането ,а начина по който се налага да извършваме това.Сигурна съм ,че всички мои колеги, без изключение се сблъскват с негодуванието на хората,когато видят ,че  пълним пощенските им кутии с "боклуци"както се изразяват те.Хората се дразнят,защото вече съвсем изнемогват,гладуват ,живеят в мизерия ,а разни фирми им пращат брошури пълни с "купи това ,купи онова".Оплакват се ,че им се губят известия ,писма и вестници заради пълните с "рекламки"кутии.Ние като крадци се промъкваме във входовете ,защото като ни видят с брошурите в ръце ни гонят ,обиждат ни и дори лично видях колежка,която беше изхвълена,последвана от това ,което разнасяше.В същото време пращат някой да ни прави проверка!!! И когато се оплачем ,че няма достъп или ,че пред очите ни изхвърлят "боклуците",които носим ни дават следния съвет:"Заплашете ги ,че няма да им носите пощата ако не ви допускат да пускате брошури."Ама ,моля ВИ  се господа шефове,защо карате нас да се караме с хората,със заплахите Вие сте на "ти",направете вие това ,което ни съветвате за да можем да си вършим работата без да се натоварваме допълнително с това да се караме с хората.Някои си чупят кутиите ,а други не ги изпразват,защото пак ще се напълнят с "боклуци".И накрая пак ние сме виновни и "по наша вина БГ пощи ще изплаща след няколко месеца неустойки"„а тези,които се"облажват" сега , пак....     Може и да греша ,но ми е останало в ума,че нямаме право да разнасяме рекламни брошури на конкурентни фирми,/но сигурно метро-нарочно го пиша така,била или май маркет не са конкуренти,защото едните предлагат Българско ,бяло саламурено сирене,другите-Бяло,българско саламурено сирене,а третите Саламурено,бяло ,българско сирене./Коментарите са ваши скъпи колеги!

Здравей Надежда,
Разбрала си ме чудесно! Не че не подкрепям Мадлена, а се опитвам да подскажа, че от "долу" до "долу", разликата е огромна, че от "горе" нехайстват ли - то ще си работите така...
П. С.  Утрото е по-мъдро от вечерта!

Подкрепям колегата от Варна,защото това което е написал бившия клиен на БП, може би се отнася за малки станции където обема на работа наистина е малък. Но ПС в големите градове и по -точно големите пощенски клонове наистина е тежко ,работи се много за смешните 340 лв.Да ,наистина РЪКОВОДСТВО на БП трябва да преразгледа къде натоварването е голямо,а се работи в намален състав ,и да промени заплащането , защото уравнивиловката не води до нищо добро, тези които са натоварени се обезверяват и в крайна сметка се принудени да напуснат,въпреки че си харесват работата, а онези другите за които клиента пише ,че на 80 % не си уплътняват раб. време продължават да са в системата. Искам още нещо да добавя, че това с пиенето на кафе и пушене на цигари в раб. време ,не е основно действие само на  простите работници,това същото го правят и разните там специалисти , мениджъри, ръководен кадър и т.н.Господа управленци на БП крайно време е да се замислите!

Здравей Мадлена,
Не съм в кухнята на БГ ПОЩИ, но СМЕЯ да изкажа мнение като бивш клиент и вече страничен наблюдател. Не съм съгласен с теб, а именно: "Обикновените работници са тези..., за лошото отношение и МАКСИМАЛНИТЕ изисквания", визирам клоновете от малките населени места /тоест град от селски тип/ и по-точно в частта МАКСИМАЛНИ изисквания. Та то от мои лични наблюдения не се спазва, нито работно време, нито работно място. Видимо - то е пред БГ Пощи с кафе и цигара в ръка, 80 процента от работното време. Съгласен съм с това, че "горе" бездействат - да! Трябва да има повече контрол, за да може останалите така наречени"работни пчелички", да бъдат уважавани!
П. С.  Ако излезе такава работа, искам и аз, нищо, че не ме уважават! А аз от своя страна обещавам процентите да са 40, защото не пуша!

Колко пъти трябва да дъвчем едно и също?Целта е приватизация на БГ  ПОЩИ.НА тези "горе" е изгодно и печелившо,на тези в "средата" е удобно и все още изгодно ,за тези долу е "въпрос на време".Обикновенните работници са тези ,които теглят "каруцата" и ще я теглят докато не се вземат в "ръце"и не кажат истината за неуважението към труда им ,за лошото отношение и МАКСИМАЛНИТЕ изисквания към тях,без нужното покритие от страна на заплащане и осигуряване на достоен труд."Като не ти харесва,знаеш ли колко чакат?- кой ли не е чувал това,а кой чака?-никой,който е на ясно с положението.Фирмата,която носеше "МЕТРО"се отказа ,защо?Защото,хората ,които работеха към нея напуснаха масово заради МЕТРОТО,въпреки,че им се "заплащаше",щом са напуснали ,колко ли е било заплащането ХА ХА ХА ? И сега кой пак го носи,а какви са условията за доставка и за заплащане ? ПИТАМ -кой ги сключва тези НЕИЗГОДНИ договори за БГ пощи???И най-вече ,кой страда и търпи? ЗАЩО?-Защото робите чакат на опашка ли?Хората мислят ,че за труда си вземаме 3 -но по-голяма заплата от тази ,която получаваме , ние знаем ,нали?А ,къде са Синдикатите?Докато няма независими такива,ще теглим и ще бъдем роби,но роби-шутове,с които се гаврят и ще продължават! Е ,колеги ,и аз съм бедна , но истината трябва да се казва,иначе няма смисъл от нея,няма смисъл да коментираме помежду си ,е ,аз го казах ,тежи ми да гледам отчаяни и уморени физиономии около себе си.Искам хората да са доволни и щастливи,когато полагат някакъв труд и трудът им да бъде уважаван! СЪБУДЕТЕ СЕ !