Български пощи ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Български пощи ЕАД

Някой знае ли защо няма да дават купоните в бг пощи.И това май ни взеха?

Много личности от управленческия екип на Бг пощи се опитват да съсипят и унищожат едно предприятие с години граден опит!!! Да не говориме за разликата в заплатите на господата от ЦУ и работниците и служители от ПС и БРСЦ!!! Г-н Дънешки Вие бихте ли оцеляли бихте ли поддържали дом и семейство с заплата от 350лв до 500лв!!!

Ако някой може да ми даде тази информация ще му бъда много благодарна. Трябват ми имената на служителката на бг пощи в село Елов дол, област Перник, която изпълнява и ролята на касиер и дава и пенсиите на възрастните хора в съседните села. Съвсем случайно открих, че е задържала по 10 лева от едни добавки на баба ми и така от февруари 2009 до юни 2012, което са 40 месеца! Може и да греша, но си мисля, че има голяма вероятност тя да злоупотребява с лошото зрение на възрастните хора, които се разписват където им се посочи без да виждат реално на каква сума се подписват.... И тя се компенсира сама  за може би ниското си заплащане. Знам я само като Маца...

И кети и Вики са абсолютно прави! Аз също напуснах по програмата и не заради парите, както говореха зад гърба ни, а защото ми писна да ме управляват некадърни "специалисти". Съжалявам само, че по-рано не си тръгнах от БГ Пощи!
Пожелавам много търпение и железни нерви на всички бивши колеги!!!

Кети много си права но за съжаление това което предлагаш няма да се случи.Като служител в РУ подадох заявление да бъда освободена по програмата за оптимизиране / администрацията а не експлоатацията са за преструктуриране /през януари но със смешни мотиви ми беше отказано а работата не е за 10 човека а за 5 но...Все пак си на работа за да вършиш нещо а не да гледаш  през прозореца или в монитора имитирайки ангажираност.В пощите най- много са хората които  не могат да посочат какво работят осем часа ! Напуснах доброволно без стотинка обезщетение така че пощите отново "спестиха"! Халал да са им да имат за премийки !

Към Ники от Пловдив,
      Каквото се чуе е истина. На 14.09.2012  синдикатите ще разглеждат  намаляването на клас прослужено време и порциона.От тези синдикални ръководители явно вече нямаме нужда защото работят срещу работниците.Забравиха каква им е функцията.Явно получават някой лев и затова за пореден път ще ни предадат.Пощенци останахме с най ниските заплати.И последния залък гледат да ни вземат от трапезата.Срам и позор, а иначе  следят дали се привежда членския внос редовно.Нямаха наяждане !Обиколиха Европа с нашите пари и продължават да гледат да не изтърват лапачката.Уважаеми синдикални ръководители не това ще спаси пощите , а следва да се намали управленческия състав във всички звена като почнете от ОПС през РУ , че да стигнете до ЦУ.Със сопата да ги гониш.В ОПС не повече от 4 души да останат в РУ не повече от  8-10 души и в ЦУ не повече от 20-25 души тогава ще има резултат.Да се съкратят всички пенсионери без компромиси.Да се задължат всички началници на градските станции да сядат по гишетата и да заместват отсъстващи служители, а не да се разкарват като "ПАШИ" и се смятат за незаменими.Да се обследват и техните работни места - да се види какво работят.Да се забранят всякакви назначения - да се спасяваме с наличния персонал.Такава сметка си направете господа управници.Трябва да се наблегне на производствения цикъл да се търсят нови клиенти и от там ще дойдат парички.
Призовавам всички синдикални членове да сме в готовност и ако се подпише този проект за ощетяване на работниците да се организира стачка и се смъкнат Синдикалните ръководители и се поиска оставка на ръководството на БЪЛГАРСКИ ПОЩИ.Да спрем да превеждаме членски внос !
Лошо много лоши дни за Пощите.

Здравейте колеги носи се слух,че Бочев и компания преговарят с ръководството за намаляване на класовете за прослужено време,някой знае ли нещо по въпроса,ако е вярно трябва да се мобилизираме бързо,а относно синдикалистите време е да спрем да им пълним гушите и да поставим въпроса за членския внос

В Български пощи най-тежко е положението на пощенските раздавачи.Те са с най-ниските заплати и с много отговорности,а отношението на ръководството към тях е като към роби.Раздавачите имат само задължения,нямат дори елементарното право,след натоварената работна седмица в жегите и в мразовитите дни на два дена почивка.За да си почиват са принудени да си вземат по 5 дни през месец-два от годишния си отпуск.Нямали уплатняване на работното време,това е смешно,не може 1 час навън да се сравнява с 1 час на закрито,нали?Нямало много писма,но и десет да са,ако са в началото и в края на района,който обслужват те минават цялото разтояние.А по време на пенсии сноват по 3-4 пъти от ПС до района,рискуват дори живота си,защото знаем в какви времена живеем!Пощальоните са хора и те трябва да живеят достойно,а не да са третирани като роботи или роби!!!!

В кл.6 гр.Ямбол обслужваме бързо и учтиво клиентите. Но работим без климатик от началото на лятото(развален и скоро няма да бъде променено положението). Температурата в салона и при касиерите е около 34-38 градуса. Клиентите стоят 5-10 минути, но ние служителите сме по 8 часа. Представете си сауната, в която работим и нямаме нито разхладителни напитки, нито други средства за безопасни условия на труд. А щатната ми заплата за всичките тези "удобства" е 310.00 лв. От нас се изисква бърза и качествена работа, но управлението дава ли ни безопасни и добри условия за труд и заплата съответстваща на работата, която вършим?!

Аз пък съм доволна от Български пощи, цените са им по ниски. До сега не ми се е губела пратка. Какво ги сравнявате с куриерските фирми. Български пощи и те предлагат куриерска услуга - Булпост, и бих казала че е много добра.