ACNielsen / Ей Си Нилсън /img/frontend/nomap.png"

ACNielsen / Ей Си Нилсън

Идеалната работа за хора без знания и умения. Много, много слаб мениджмънт.

Прекрасна фирма. Компетентни ръководители. Млад колектив. Приятелска атмосфера. Ако си амбициозен можеш да растеш. Липсват интриги.
Недостатък - следване на корпоративната политика, но това е корпоративна организация, няма какво да се направи. Много влиятелен HR-a, но не работи в полза на хората.

като цяло работата във фирмата е ок. Има си своите позитиви и негативи.

Хубавите страни са коректни трудови взаимоотношения (заплати, осигуровки, отпуски) както и възможностите за израстване.

Негативите са породени предимно от корпоративния начин на работа - нещата се случват бавно (повишения, промяна на заплатата и т.н.), както и от липсата на компенсации.

В крайна сметка, фирмата е ок ако си търсите дългосрочна позиция и сигурност - заплатите са около средните за сектора, а развитието зависи предимно от вас самите - въпреки че нещата се случват бавно, те се случват.

Може ли някой да хвърли светлина по въпроса със заплащането? В какви граници варира то в различните отдели? Отговори от типа "плащат навреме" не ме вълнуват - интересуват ме конкретни цифри. Благодаря!

Първолета е отвратителна, държи се арогантно с анкетъорите ....
Няма елементарно възпитание, затова цяла България е пропищяла от нея
Като и поискаш обяснение за нещо е като подивяла...
Луди са всички в тази фирма...

Винаги проверяват анкетите на 100% по телефона,даже съм присъствала на телефонна проверка.Много държат хората на телефона и ги занимават.Служителите в София винаги се съмняват в работата на анкетьор от провинцията.Вярно-много са дребнави но плащат добре за анкета и плащат скоро след приключване на проучването. Лошото е,че няма социални стимули за анкетьорите от провинцията-няма карти за градски транспорт,карти за фитнес или нещо подобно..

Аз също не съм доволна от фирмата. Работих март за тях, дадоха ми парите в края на май месец, след мое обаждане и караници...Бяха ми отрязали паловината от парите и след като поисках обяснение, те не знаеха да ми обяснят една анкета колко струва, колко е транспорта, и най-голямата простотия - отрязали ми пари за логически оглед на анкети които са прекратени, защото анкетираният не пуши и дефакто не е цялостна анкета...голяма идиотщина е повярвайте ми

Не съм влизала да чета мнането на хората за Нилсън, но мисля, че тук явно се изказват хора дето хич не се чуват какво говорят и разбирам защо чета подобни нелепости -  българите или "казват лошо" или не казват нищо....Работя от 10 години в Нилсън и макар, че заплатата не отговаря НАПЪЛНО на натоварването то всичко друго казано във този форум е чиста клевета.  Ето предимствата, които бих посочила като дългогодишен служител на Нилсън. НИКОГА не ти бавят заплатата. НИКОГА не се опитват да те "изработят" - получаваш това, което си изпработил. Данните пък....кой е този дето говори за качеството на данните...като изключим, че статистиката си има "закони" и няма как да мине без тях..то всичко друго е "живата" пазарна деиствителност. Данните които събираме от търговската мрежа на дребно са 100% верни... хората, които работят в Нилсън си обичат работата и поне в отдела дето аз работя няма как да намериш работа..защото никой не напуска. Отпускат се средства за всичко, което може да повлияе добре на работещите...средства за фитнес , безплатни курсове по английски...Може би тези дето напускат и пишат тези лъжи не са били достатъчно добри да заемат по добри позиции. Мога да посоча като пример - в момента има работещ мениджър, които преди 3 години започна като анкетъор. Това е една от малкото компании, която по време на криза увеличи заплатите...може би това е първото добро мнение за Нилсън и това е защото, когато трябва да кажем нещо добро...просто си мълчим...говорим само когато трябва да плюем!

ДА не би да набират персонал? Това вече си е върха на сладоледа преди година уволниха сериозно количесво хора, а сега пак на ново.Евала! Long live the manager!!! Taka започвам: заплащане направо да си го кажем ниско, чувал съм за някакви повишения всеки март(по около 20%), но със сигурност през 1 си работна година няма да получиш такова, а през 2 най-вероятно вече ще си уволнен и ще работиш в Мтел, който има офиси в близост. Привилегии, много хубава дума, имаш естествено получаваш карта за градският транспорт(да не би да си помислихте, че е безплатна!!! навремето беше 10лв.) Като се замислиш, че докладите които правиш месечно са за около 200000 евро си е малко циганско да ти искат пари, за да отидеш на работа. И отново за привилегиите, имаш правото да си избереш 1 събота от месеца да работиш( това е задължителна привилегия, да не остане неизяснено не ти се плаща двойно както е по кодекса, а просто си взимаш почивен ден през седмицата, който трябва да бъде одобрен от супервайзора ти, което не е лесна работа, тъй като ти всеки ден имаш работа и получаваш отговора:"Точно утре ли искаш да почиваш"). Около 40 часа овъртайм месечно, че това си е една работна седмица, случая с него е същият както при допълнителните работни дни, само че не можеш да си го вземеш каато почивни дни, а само по 2 часа на ден, и то когато няма работа(рядкооо много рядко). Развитие, използването на тази дума е забранено с бележка на вратата. Единственото развитие, което можеш да получиш е да поемеш работата на колегата да теб, когато той е напуснал. Тъй като разпределението на работата става по системата Мартингейл, а ти тъй като седиш до него печелиш джакпота. Ето вече се издигна, браво! Колегите са наистина готини, както навсякъде, лоша дума за тях не мога да кажа. Малко офиса се намира на гъза на географията, ама не може всичко да е перфектно, нали? Ами това е от мен. А да заплащане, 800лв. стартова около 620 чисто. Това вече наистина е всичко. Успех!

P.S. Поставените оценки са реални, а не плод на моята омраза към фирмата

Какво е заплащането в компанията?