ACNielsen / Ей Си Нилсън /img/frontend/nomap.png"

ACNielsen / Ей Си Нилсън

На мен ми предложиха 1300лв заплата, верно за начална позиция, но пак ми се струва много малко.

Бил съм на много интервюта и не съм ставал свидетел на по-ужасен процес за наемане от този на Nielsen, а позицията беше стартова. Първо те се свързаха с мен в LinkedIn, не съм ги търсил аз. Насрочването на 1во интервю - представително (10 минутен разговор) отне 1 седмица а в насрочената дата интервюиращите закъсняха и го отложиха с 2 дни. След това последваха дни чакане да направя тест, чийто резултати чаках отново седмица а ми беше казано, че ще ги получа в рамките на 2 дни. След това последва финално интервю - Понеделник, като ми беше обещана обратна връзка до Петък. Тази обратна връзка я получих 3 седмици по-късно след като аз ги потърсих. Отговорът беше - "We have positive feedback", който така и не получих. Получих оферта от друго място, Nielsen казаха "скоро" българският ни HR ще се свърже с вас за да продължат процеса, свърза се, месец след като бях започнал на друго място. Бавна и почти никаква комуникация и никакво уважение.

Изключително неадекватен процес по подбора. Жалко, че явно това е поредната напълно побългарена голяма фирма. Препоръчвам на HR отдела да се научи да пише грамотно на български преди високопарно да задава въпроси относно квалификациите на кандидата. Лично аз едва ли отново бих кандидатствал след като човека, който отговаря за подбора няма елементарна грамотност и имейлите му са с правопис на третокласник и то на майчиния му език.

Работя от почти 2 години в Фирмата. Прочетох тук всички мнения и бих казал че повечето са неверни или написани от хора, които по принцип са недоволни от живота. До момента във фирмата си се плащат редовно заплатите, които са доста на ниво. Има пакет социални придобивки, и шансове за реализация. Лично аз видях хора да развиват кариера и то базирана само на опит и талант.

Може ли някой да сподели някакъв диапазон на заплащане за позиции в тази фирма.

Като цяло работната среда е добре, като изключим интригите, които постоянно ги има. Шуробаджинаштината е на почит, като не си симпатична на някои спуканата ти е работата, много обещания, но без никакъв резултат, на никои не му пука за теб, за това текучеството е голямо, развитието ти е, като напусне някои да те натоварят и с неговата работа, разбирасе без никакъв финансов стимул - ЧЕСТИТО издигна се!

Идеалната работа за хора без знания и умения. Много, много слаб мениджмънт.

Прекрасна фирма. Компетентни ръководители. Млад колектив. Приятелска атмосфера. Ако си амбициозен можеш да растеш. Липсват интриги.
Недостатък - следване на корпоративната политика, но това е корпоративна организация, няма какво да се направи. Много влиятелен HR-a, но не работи в полза на хората.

като цяло работата във фирмата е ок. Има си своите позитиви и негативи.

Хубавите страни са коректни трудови взаимоотношения (заплати, осигуровки, отпуски) както и възможностите за израстване.

Негативите са породени предимно от корпоративния начин на работа - нещата се случват бавно (повишения, промяна на заплатата и т.н.), както и от липсата на компенсации.

В крайна сметка, фирмата е ок ако си търсите дългосрочна позиция и сигурност - заплатите са около средните за сектора, а развитието зависи предимно от вас самите - въпреки че нещата се случват бавно, те се случват.

Може ли някой да хвърли светлина по въпроса със заплащането? В какви граници варира то в различните отдели? Отговори от типа "плащат навреме" не ме вълнуват - интересуват ме конкретни цифри. Благодаря!