КЦМ АД(Комбинатът за цветни метали) /img/frontend/nomap.png"

КЦМ АД(Комбинатът за цветни метали)

Работя тук вече почти 18 години това е последното комунистическо предприятие в което работят само хора на директорете всички се продават за пари всеки смуче като за последно и все няма пари за нищо .-.

Как е работата в администрацията на КЦМ? Готини ли са хората? А шефовете? А за заплатите какво ще кажете?

Много закъсняло с модернизацията предприятие.Много тежки условия на труд.За тези тежки условия на труд,големи физически и психически натоварвания работните заплати са малки.

Работя в КЦМ Технолоджи.Работила съм на три места преди това (частни фирми) и в сравнение с тях тук просто е страхотно от гледна точка на условия на работа - нормирано работно време, (а не от сутрин до вечер по седем дни в седмицата), зачитат се всички национални празници; възможност за развитие - посещение на курсове, закупуване на необходима литература, софтуер и т.н. Колективът е от професионалисти с голям опит, лични качества и това, което е важно за мен с висока култура. Заплащането е много добро и до сега не е закъснявало изплащането им .

КЦМ е една много добре развиваща се фирма,но за съжаление напоследък заплащането в нея на изпълнителния персонал мисля че не е на нужното ниво.има много по-малки фирми които доста успешно ни конкурират в тази насока..........тоест ни превъэхождат в работните заплати???

Фирмата върви стабилно по правилния път. Има още много да се желае, но стремежът към устойчиво развитие е много ценен.

КЦМ е просперираща фирма, но това не се отразява на работниците, с добър мениджмънт но и с много връзкари. Не се оценяват дългогодишните работници с доказани качества, а се назначават "парашутисти". Началниците на по ниски нива не разпределят равномерно работата и не оценяват правилно всички работници, а има наши и ваши още от едно време.

Наи- некоректната фирма. Цари голяма корубция при постъпване на работа на всички управленчески нива. Не добро заплащане, като се има предвид тежкият труд в металургията. Производството е увеличено до степен на която трудно издържат съоръженията, замърсяват природата и почти всички дългогодишни работници са с повишено олово и кадмий в кръвта,както и децата в околните села.

Фирмата е супер. Добро и коректно заплащане, добро условия на труд, уважение от колегите и ръководството.