КЦМ АД(Комбинатът за цветни метали) /img/frontend/nomap.png"

КЦМ АД(Комбинатът за цветни метали)

колеги трябва да има стазка за тези отрови които работим парите са малко....

малко ме съмнява колежката от технолоджи да може да работи работата на бай Юсуф...........-ще и се обърне хастара не за 10 ами само за един ден,затова да си натиска парцалките на столчето и да благодари на дядо Господ и на още някои хора,че са я НАЗНАЧИЛИ на работа,че с голо образование в нашата родина си като с голо дупе в анадола.

Здравейте! Не знам дали тук е мястото .  . . но търся един служител на КЦМ АД на име Калоян във връзка с важна информация за съпругата му Паолина, която се намира в Испания в момента! Но за жалост нямам допълнителна информация за отдела, в който работи. Моля ви, ако някой знае нещо по въпроса (фамилия, телефон, е-мейл) ще помогне много на колегата си! Моля пишете на e-mail : [email protected]! Наистина е важно! Благодаря предварително!

Как може да кандидатсвам за работа в КЦМ?

За бай Юсуф от колежката в КЦМ Технолоджи
Много бих искала да можехме да се сменим за няколко дни - пък тогава да говорим кой какво работи. За съжаление това е невъзможно, поради много причини, но една от най-главните е ,че аз ще се справя с твоята работа след няколкодневно обучение, но ти няма да научиш моята и за 10 години. Кой ти е крив, че си изпуснал времето, когато е трябвало да учиш? Ако на времето си бил "отличник" сега щеше "да гледаш само да не паднеш от стола за 1000 лв. на месец"! За съжление хората не се променят и ако на времето си бил тройкаджия и сега си вършиш работата за толкова!Чудя ти се на акъла - претенции можеш да имаш само към себе си!

моля кажете към кои служител от администрацията да се обърна за да се оплача от началникът си????

Колеги,
от известно време следя писанията по повод на КЦМ АД .С някои съм съгласен-с други -не!
Нямам намерение да коментирам политиката на собствениците на фирмата- разберете само едно- всички ние сме наемници,т.е. продаваме труда си на свободния пазар.То е същото като на Четвъртък пазара например.Ако посред лято обявиш 5 лева за кило домати-едва ли някой ще ги погледне, но ако идеш на Слънчев бряг, например, може и да направиш алъш-вериш-а.Проблема ,уважаеми колеги, е че държавата ни като цяло е бедна и няма кой да ни даде европейски заплати на общия фон.
И колеги- недоволството ,според мен, се изразява в движение а не в приказки-това с хуленето е особена форма на демагогия.
Като не ни дават 5 лева за кило домати на Четвъртък пазара- решението е едно-касетките и на Слънчев бряг.До тук добре,но на морето таксата за търговска дейност е голяма, спането е скъпо,храната също...а и онези там-с яхтите и хеликоптерите...
Надявам се ,че схващате символиката на мнението ми!
Не съм съгласен с изказването на един "работник" по повод на "Емануелчето"!!!!!!!
То това всъщност ме накара да пропиша тук.
Най-напред за флиртуването и другите му там работи. Всички го правим,нали? Или поне ни се иска/друг е въпроса дали всички го умеем и дали на всички ни се отваря парашута и всички,които експлоатират тази тема за чужда сметка са точно от тези с големи мераци и отдавна клеясял парашут.../Между другото те пак ще кажат-от оловото е-ха-ха-колко удобно!/
Та, Емануела е от малкото позитивни хора във фирмата ни,човек с опит и желание за работа ,вечно усмихната и готова да съдейства или да разреши даден проблем! Колко добре щеше да е ако такива служители се срещаха по-често... И колко страхотно щеше да е ако си гледахме нашите си дела и не ръсехме толкова злоба и завист едни други....

Всъщност "Антикризисен план" няма. Но идеята им е ГЕНИАЛНА. Е не за нас работниците разбира се. но историята е интересна.
Годината е 1999 и КЦМ АД е пред леквидация. Тогава г-н Добрев "успява" да приватозира завода със смешната сума от 20 000 лв. дадени от ТРАФИГУРА (фирмата която доскоро доставяше концентрата и реализираше продукцията) но с един единствен договор в който се задължава КЦМ АД да купува концентрат от трафигура и после тя да го продава (на ишлеме). Обаче настъпва време когато "младия" г-н Добрев е вече доста ояден окрал е доста от парите на завода, създал е над 30 фирми които точат парите на завода и ги изпират за неговото благо (на г-н Добрев). Трафигура им става ясно че за толкова години няма да получат и стотинка от тяхните акции които представляват 25% и правят опит да прекратят корупцията на Добрев и Сие като вземат власта в свои ръце. Опитът е потушен с 2 съдебни дела срещу ТРАФИГУРА в комисията за защита на конкуренцията и КЦМ 2000 печели делото и на двете инстанции. ТРАФИГУРА няма вече никаква полза от КЦМ и продават своите акции на КЦМ поне да си върнат инвестицията обаче КЦМ 2000 груп няма нужните 5 млн. евро за да ги купи нали преди това години наред ги е крала и няма как да ги докаже че ги има. Както и да е взима кредит и ги купува но най-важната част е кой ги плаща. Ами ние господа работници, НИЕ ги платихме и си бихме сами шута. Този 1 месец не е антикризисна програма за спасение на работниците а за господин Добрев. Всичко свърши. Сега добрев и Сие имат цялата власт а ние НИЩО. Даже и надеждата умря. Единственият изход в момента е или г-н Добрев да умре което не е хубаво от хуманна гледна точка или да се вдигне голяма грандиозна стачка с едно единствено искане. 1200 ЕВРО минимална работна заплата за завода, като визирам 5 степен което е около 30% от Нормалната Европейска заплата за бранш МЕТАЛУРГИЯ. Друго спасение няма. Ако не направим нищо ще продължаваме да бъдем обект на подигравка. Господ да ни е на помощ за всички вярващи.