КЦМ АД(Комбинатът за цветни метали) /img/frontend/nomap.png"

КЦМ АД(Комбинатът за цветни метали)

На колежката от КЦМ-Технолоджи,много и здраве от бай Юсуф.
И аз ще съм доволен от работата си, ако по цял ден си стоя на компютъра като нея,в стая с климатик,нищо не правя и единственото ми задължение е, да не забравя да обядвам на стола 12,00-12,30, да внимавам да не падна от стола по време на следобедната си дрямка или да не си изтърва служебния автобус в 16,30 часа.
И всичко това за 1000 лв.заплата на месец, при положение че единствено тяхната фирма КЦМ-Технолоджи, от състава на КЦМ-ГРУП нама да излизат 1 (един) месец в неплатен отпуск за календарната 2009 г.,по" гениалната" антикризисна програма на др.ДОБРЕВ

Здравейте колеги. Относно положението на работниците в КЦМ АД. две мнения по въпроса няма. Всички сме бедни и експлоатирани като роби. Всички сме с кредити което им дава огромната привилегия да се еб***** с нас както намерят за добре. Взимам уникално голяма заплата за бранш металургия 740лв от която получавам около500 и няколко лева след облагане с данъци. Кредити 300 лв. (150 ЕВРО) какво са за един ЕВРОПЕЕЦ. Колко взима един немски металург. Само около 3884.00 ама ЕВРО след последното увеличение 5,2% за 2008 и 3% за 2009 год. Само за справка барманка в квартално заведение взима 450лв на месец ЧИСТО но разбира се тя е -1 категория а ние сме 3 (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ 3 категория в МЕТАЛУРГИЧЕН завод). Една продавачка в магазин в центъра на Пловдив печели средно м/у 700-900 лв на месец. Относно синдикатите "СТРАХОТНИ СА". Къде сте чували или виждали куче да хапе ръката която го храни. Не и в КЦМ АД. Още един интересен факт в производството работим около 900 човека ОЛОВНО и ЦИНКОВО а администрацията е 250 човека ?????? Само за справка това е администрацията за управлението на един град като Асеновград. Защо трябваше всички работници да излязат в неплатена отпуска което е абсолютно НЕЗАКОННО при условие че не е използвана платената ??? КРИЗАТА: каква криза бе хора в КЦМ ??? всичко работи на 100% оловнои са даже на 120% хвърчат камйони и влакове пълни с продукция. Цената на цинка се покачва като в момента е около 1700 долара??? Кой подяволите Ви каза, че КЦМ е в криза. Искам да Ви попитам колеги ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ това управление. Колко още можете да изтърпите надупени. Болили Ви вече. Имате ли семейства които трябва да храните, а деца които са гладни. Разбирам страха на всички Ви но по отделно но ако всички сме заедно тогава никой неможе да ни спре да получим добро възнаграждение и уважение за тежките условия на труд. Но първо трябва да се започне от дъното на хранителната верига. СИНДИКАТИТЕ подмяна с хора които не са зависими по никакъв начин от ръководният състав на комбината и след това подред чистка със едно голяма стачка. Имайте в предвид че всички заедно неможем да бъдем уволнени нали, просто няма кой да им работи. И последно всички отрицателни мнение дадени от колегите по долу са 100% истина. КОЛЕГИ аз вече немога да търпя искам да живея добре и да получавам почти европейска заплата а ВИЕ ????????

1 точка

предполагам, че г-н Добрев е много добре запознат с всички описани от прежде изказалите се колеги, но ... все пак има и кадри, които заслужават уважение и един от тях е самия г-н Добрев. Не може да отречете заслугите му за съществуването на този завод!!!!!!!!! надали има някои да си изкриви душата за това???????? факт е обаче, че същия е лъган и заблуждаван за съществуващата анархия.... изцяло съм
съгласен съм с мнението на \"работник\".
.....

според мен КЦМ е рай за некадърниците.около 15% от персонала е в час всички други живеят на техния гръб.повечето работници са връзкари.условията на труд са много тежки.с тези пари които ни дават не могат да ни платят само въздуха който дишаме.също работи се на смени .събота и неделя и по време на празниците .няма почети никакъв колектив.всички са като орел,рак и щука. това е официалния начин на ръководене от началниците.за тях максимата е разделяй и владей.завода няма никакво бъдеще ако продължава да се ръководи по същия начин.

......

искам да почна работа там ама всеки ми казва че трябва да имам връзки иначе ..... нищо не става да се надявам че няма да е така имам средно специално с химия ... дано намеря добра работа и наи вече да ме приемат ... уча и за више не знам това дали е превилегия ..

г-н Добрев
четете ли поне малко написаното ??
време е да се замислите може ли да продължава така да се сасипва едно доказало себе си предприятие чрез хаос заради връзкарство, шуробаданащина и то на ваш гръб /назначените с ваша протекция са може би най-малко/ крайно време е да престане тази порочна практика - така ще загубите способните и кадърни кадри които имате, работниците също ..
до едно време се търпят некадърниците после кадърния човек си намира друга фирма, а губещите сте вие...

КЦМ е пълна скръб откъм специалисти защото там всичко е връзкари..Всички сме братя,сестри,братовчеди,лели,чичовци и т.н. с изключение на най-обикновените работници..

Работата в КЦМ е пълна скръб.Много корупция,много връзкари,много некадърни хора.Там малоумниците са с предимство-ако решите да кандидатствувате ,диплома не ви трябва????????????

защо се назначават хора без нужното образование на постове изискващи висше образование????
как си мислите,че ще задържите хората да останат,с каква мотивация да са те самите?

фирмата е супер !!!!! работници от други предприятия могат да мечтаят само за такива условия и заплащане. Но администрацията е кофти ..... връзкари, които освен по цял ден да флиртуват един с друг /за другото да не говорим в работно време..../ нищо не вършат а ние им изкарваме заплатите. За протокола номер едно е емануелчето