Дискордиа АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна, Младост, бул. Янош Хуняди, 6 Бизнес център Мейкър офис 201&markers=Варна, Младост, бул. Янош Хуняди, 6 Бизнес център Мейкър офис 201

Дискордиа АД

Здравейте !
Възнамерявам да кандидатствам като шофьор без опит в международните превози .
Бих се радвал , ако някой сподели инфо относно условия, заплащане през обучителния период и отношение

Има и доволни хора като на всякаде . Но това не е фирмта кято ми харесва гледат как да те прецакат ... фирмена полетика , Направете си смета малки глоби и отдръжки 700 - 800 човека по 100 - 200 евро на месец колко прави .. А на мен ми отдържаха за щети само окoло 1500 евро нямало застраховка на лизинговите камиони било скъпо за фирмта . След проверка по неофициялни канали от моя страна се оказа че са платени парите по щетат..... Много готина фирма супер е за някой... който си плащат можеби за курупционите схеми .. добри курсове , леки товари ,дълги дестинации . Има бонус има пари ... преполагам има рушвети.. Много добра е Дискордия дават пари стига се до 2700 -2800 евро... ама за някой ... пък на други им ги взимат след това.. оставям си мейла за връзка око не ми вярвате и заставам зад думетети си .... [email protected]

kanditatsvah v tazi firma za rabota i mnogo sajaliavam che si zagubih vremeto.dokato chkah za sreshta s vaposniat cvetan krastev dochuh mnogo razgovori v staklenata kletka kadeto se provejdat razgovorite .za moja radost vratata beshe leko otvorena i dochuh mnogo grozni i demotivirashti neshta za rabotata.lipsa na kakvoto i da e uvajenie adekvatnost i profesionalizam.zavarih na miasto 6 kolegi da si podavat dokumentite za napuskane.razgovariah s tiah i na vsichkite otgovorat im beshe-biagai dalech kolega za da ne stradash.blagodaria na gospod che me predpazi ot tazi firma.

Госпожице, вие очевидно сте неграмотна! Никак не ме учудва, че учтиво са ви отговорили, че не ставате за тази работа, освен ако не става въпрос за пренасяне на тухли четворки или някаква работа, за която се изисква мислене или грамотност!
Кандидатствам за търговска позиция в Автомобилна спедиция, с много добри впечатления съм от хората, с които се срещнах! Някой релен служител може ли да каже какво да очаквам там?

Преди месец реших да кандидатствам по тяхна обява който въртят повече от месеци в JOBS. Работила съм позицията 2 години, но реших да напусна и да опитам в по-голяма компания. Интервюто се проведе по телефона, бяха зададени около 50 въпроса в продължение на 15 мин. въпроси, който не бяха свързани с дадената позиция. След седмица ме поканиха на интервю в фирмата (Много високо ниво на стил за една фирма) След като дойде г-н Калин, седнахме един срещу друг и започнаха да валят въпроси, въпроси който бяха за семейно положение, и нито един въпрос за работата, не беше обяснена дори позицията за който кандидатствах. Разочарова съм фирма на високо ниво да държи толкова ниска култура! След 2 дни изпратиха email в който пишеше, че не отговарям на техните изисквания и при нова позиция да опитам кандидатствам отново..... И както прочетох и надолу - пълно губене на време.....!!! А относно заплатата първоначално ми казаха работно време на половин ден и не повече от 700 лв. стартова заплата с две години трудов стаж за същата позиция.... :) :) :)

При по-големи измекяри не съм работил, за 3 мес.вътрешно 1вия ме скъсиха с60€;2рия с 342€ и сега ще видя за последния с колко ще бъде.Звъннах им и ми беше обяснено че турбината ми била 10, и съм бил в преразход на гориво, та затова. Карал съм почти само А7 и А8 в Германия с по24-25 тона,колегите които са пътували знаят за какво става въпрос. Не съм много стар в занаята, работя тая работа от 3 год.,за това време тая ми беше 3 та фирма, но при по- некоректни работодатели не съм попадал.А и организацията им е доста слаба,спедиторите не са много наясно за какво става въпрос. Но все пак ние си пишем, и винаги има шушумиги които четат и не вярват.Визирам в това число и себе си! Които иска нека опита,ако има излишно време и му е все тая за заплащането.

НА КОЙТО МУ СЕ РАБОТИ БЕЗ ПАРИ ДА ЗАПОВЯДА !!!!!!

Преди две седмици ходих на интервю и да наистина има форма за кандидатстване, която за почти всечки тук се е сторила странна. За мен обаче тя не е. Много световни мулти компании се борят с тюттюнопушенето и те промотират факта, че са 'non-smoking' сграда или че са във "free smoking arеа" , ясно е че Дискордия също е една от тях, задавайки този въпрос.
Интервюто наистина беше леко странно, въпросите бяха поднесени като на лексикон и механично. Допаднаха ми някои от тях, като имате ли удобен транспорт до тук, какво правите в свободното си време и кога запоследно инвестирахте в себе си. Какво не харесваш в поведението си и какво смяташ че има нужда от подобрение. Много бг компании не се интересуват от тези неща.
Продължи не повече от 30 мин. След два дни ми се обадиха да ме поканят на второ интервю, а то премина също по доста шаблонен начин: припомни ми какво съм отговорил на въпросите, обясни ми работата за какво става на въпрос и ми бяха зададени два касуза за разрешаване: "Ако имам камион, който съм го изпратил на грешен адрес, на 600 км от реалния, какво бих направил?" и "Ако заради наша техническа грешка, се установи, че товарът ще закъснее с 2 дни от планирането и клиента ще загуби 10 хил лв от това, какво бих направил?"
Заплащането според мен е доста мотивиращо: 1050 лв (нето) стартово, след третия месец става 1200 лв(нето) и бонус в размер до 300 лв (бруто) и така заплатата ти расте на всеки три месеца, като ми каза, че след две години мога да взимам по 2000 лв (нето) ако си върша работата добре.
Работи се от 9:00-18:00 ч. от понеделник до петък без инвънреден (безплатен) труд.
На мен обстановката в офиса много ми допадна, с всичката зеленина, течаща вода и цветовета на бюрата.
След една седмица ми се обадиха, да започна работа при тях, но аз отказах, тъй като на мен ми беше доста далече. бул. Искарско шосе или търговски център Европа е на 1ч.20 мин с градския и на 17 км от нас с кола.
Аз имам една бивша колежка, която вече седем месеца работи за тях и е много доволна от отношение, сигурност и работа.

Прави впечатление изключително ниската култура у българските работодатели що се отнася до пускането на обяви за работа.Какво имам в предвид?
В който и западен сайт за търсене на работа да влезете(Totaljobs,Ad View, Rapido ит.н.)първите 3 неща които буквално ви се набиват в очите са:
1. Има обявена брутна годишна заплата
2. има обявено работно време по часове(ако се работи Събота и Неделя също е обявено)
3. има обявени екстри като: личен лаптоп, личен автомобил, допълнителни медицински и/или пенсионни осигуровки,ит.н.), както и са описани естеството на работата и необходимият ценз за нея.
Тези 3 елементарни неща при нашите работодатели са почти винаги тайна. И то голяма тайна.Да не би случайно по- старите служители на въпросните фирми търсещи работна ръка, да разберат ,че новопристигналите ще получават повече от старите кучета и да поискат повишение на заплатата.
А и как бг - работодателите (или поне по - голямата част от тях)ще зададат исконният си въпрос:
-Колко смятате ,че трябва да ви бъде заплатата?
Така рискуват да се прекарат с повече пари ако кандидатстващия за работното място, има по - занижени очаквания, от към заплащане за работата, която ще му се възложи да върши.
Като цяло най-важната информация за търсещият си работа човек се съдържа в тези 3 точни описани по - горе.А в България трябва да си изгубиш няколко дни от времето по безмислени кандидатствания за да разбереш най- накрая ,че заплатата, или работното време, които ти предлагат - просто не те устройва.
Пита се в задачата?Реален ли е пазарът на труда в нашата държава или е едно непрестанно надлъгвате с обикновенните хора да бъдат наети при минимална заплата и при максимално работно време.И как да повярваме на КРИБ (част от която е и Дискордиа),че с премахването на ставката за прослужено време парите на работещите няма да намалеят?
Та да се върнем на Дискодриа . Не се сърдете на Калин Петров за анкетите които ви раздава.
Просто ние се намираме в България. Тук просто е дадена възможност, някои фирми така да процедират.Това е!

Бях поканен на интервю преди около месец. Дадоха ми да поълня анкета, в която да напиша безумна информация - пуша ли, да оставя контакти на предишни работодатели и т.н.
След това дойде един мъж, облечен в костюм. Не се представи, дори не разбрах как се казва. Говореше доста меко (нищо лично, но просто прави впечатление, особено когато е важна клечка в някоя фирма). Въпросният господин започна като машина да изхвърля въпроси като например: От къде сте?; На колко сте години? С кого живеете?; С какво се занимават родителите Ви?; Имате ли ипотека?; Имате ли кола?; Сам ли сте купувал колата/жилището?; Женен ли сте?; Имате ли деца? След това ми зададе 2 въпроса свързани с образование и предишен опит и ми каза, че ще ми се обадят ако ме изберат. Много странна среща беше. Това което ми прави впечатление е, че в тази фирма има голямо текучество на персонал. Често съм попадал на техни обяви. Според мен не си заслужава да се работи там. Обстановката не никак приятна.