Дискордиа АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна, Младост, бул. Янош Хуняди, 6 Бизнес център Мейкър офис 201&markers=Варна, Младост, бул. Янош Хуняди, 6 Бизнес център Мейкър офис 201

Дискордиа АД

Здравейте както много хора който се интересуват от информация за дадена фирма, аз мога да ви дам за Дискордия АД. Ако се чудите дали да започвате работа в там по добре недейте. Посочения в обявата за работа бонус за икономично шофиране не съществува първия месец ти дават бонус и после три месеца ти отдържат пари за какво ли не, ще караш ли разхода на гориво ли ще следиш и т.н.
Камионите пълни с агресивни дървеници който в рамките на 45 дни от нахапвания не можеш да се познаеш и приличаш на решето от тях. Мерките който се вземат за дезинфекция са за сметка на шофьора който все едно ги отглежда за да го хапят денонощно. Диспонентите по голямата част не са на ясно с документите който трябва да получиш чакаш пред логистики с часове и се оправяш сам и ако не знаеш език как става това с ръкомахане и нищо.

Искам да кажа на всички, които кандидатстват към тази И НЕ САМО компания едно много важно нещо.
След като ми се обадиха за интервю - за ръководител се разтършувах кое момиче ми проведе интервюто.
Няма да й споменавам името - но си личеше, че е млада. Потърсих я в LinkedIn и какво установявам - момичето работи там от 1 месец на тази позиция. И какви мисли ми идват от тук - че обявата за работа е фиктивна, за да имат кандидати, а тя милата да се учи да провежда интервюта!
А такава позиция не съществува! Т.е. съществува, но те реално не търсят кадри.
Публикуват обяви, колкото да се учат младите рекрутъри.
Друг е въпроса, че като видя някой да работи като рекрутър и ми се повдига предварително - знам, че нито тя има опит, нито ще вникне в отговорите ми, нито ще ги разбере. Но самочуствието от къде го вадят за такава посредствена позиция - "рекрутър" изобщо не го доумявам.
Позиция за неквалифициран персонал - ще оценяват професионалисти!
С една дума - не пращайте CV-та, още повече не влагайте надежди. Само ще си останете с обучението на младите им "специалисти"!
Пълна пародия!

Кандидатствах за позиция "Ръководител международни шофьори" Обадиха ми се по телефона, за да ме питат дали може да проведем същият ден 30-минутно интервю, първоначално по телефона - съгласих се.
40 минутен разговор как бих реагирал на това и онова, на тази ситуация, на онази. Те знаеха, че съм с опит, обясних им как реагирам на ситуациите, в които те изискваха отговор и смятам, че съм се справил много адекватно и професионално с отговорите си! Не мисля, че отговорите ми биха се сравнили с човек без опит или на човек със средно образование, който просто в един момент е решил да стане Управител на малката си фирма и да води по тарикатски начин шофьорите си. Опита ми като ръководител не е малък. Мисля преди да говоря. Питаха ме за заплащането. Изключително мразя този въпрос! Офертата за работа е от компанията и тя трябва да предложи заплащане, а не по тарикатски начин да питат потенциялният служител и вече като не им изнася да излизат със заключението, че нямам достатъчно опит или не съм квалифициран за позицията!!!
Заплатата трябва да се съобщава от компанията!!! А не да си губим взаимно времето и вече като кажа 2 500 лева нето, да казвате, че не съм квалифициран! Този опит се изгражда с години, за което си има и цена. Не ме одобриха и обявата пак е качена и стои с месеци, както всяка една друга обява - особено "Асистест документи" или нещо от сорта - стои 5 години.
Като не одобрявате хората поне им съобщете какво не покриват! Казват, че на крива ракета Космоса й пречи, но нещо много станаха тарикатските фирми в България, където искате да ви се работи на максимално минимално заплащане с голям опит.
Неандерталски мениджъри - 100% съм сигурен, че нямат опит нито като шофьори, нито в други фирми, но вече облечени във мениджърски позиции си вярват в своето право и безгрешно мислене. Аз лично не работя с такива клоуни и може би е за добро, че не ме одобриха. Да не говорим, че в и-мейлите си заключават: Не кандидатствайте повече за тази позиция, ние ако решим бихме се свързали с Вас." Как ли пък не. Нагледци безбожни.
Да не говорим, че като дойде момента, в който аз имам въпроси към тях и отговорите им са само: "Не, не.", "Не.", "Не работим по този начин.", "Не сме чували за такова нещо.", "Нямаме такава политика" и вече усещаш как само по тези въпроси, които им задаваш и те самите виждат, че не работят по един европейски свободен начин ги кара да те махнат, тъй като явно се вижда кандидата с много претенции. Но не се вижда, че фирмата не осигурява елементарни привилегии за работниците си, които вече в една малка семейна фирма ги има. Но ще е така. Докато ни управляват тарикати с високи позиции, които всеки се досеща как е стигнал до там - няма да се стимулират истинските работници с опит и разум - те винаги ще са черните овце.
Всичко си има край и дано повечето шофьори отидат в европейските фирми, за да видят какво е работа и заплата. Защото в Европа се започва от 3 000 евро нето и работиш като бял човек. Отделно им са бонусите.

Значи какво излиза - ( ДИСКОРДИЯ ) фирма толкова прехвалена се командва от НЕКАДЪРНИЦИ -( ФЛОТНИ МЕНИДЖЪРИ) на който е дадена безгранична власт .....а мишките работливи (шофьорите) освен да ПЛАЩАТ грешните решения на горепосочените смешковци нищо друго не им остава .Къде са началниците на тази измислена фирма и да направят справка колко кадърни шофьори напускат фирмата и каква е истинската причина ?????????

Не съм работил в фирмата ,но като чета тия коментари ме отказват да отида там.. то просто там е КЕРБАЛА ,всеки топи другия, иначе в интернет има адски много негативни коментари за фирмата и кои е този даскал дето учи камиона да се кара по инерция без педал? сакън да не глътне малко повече нафта, и то глемия бонус 100 евро за икоимочно карне ПХА ПХАХА , И КАТО ЗА ФИНАЛ В JOBS НОН СТОП ВИСЯТ ОБЯВИТЕ ЧЕ ТЪРСЯТ ШОФЕРИ ХАХАХ НЯМА ДА НАМЕРИТЕ ШОФЕРИ ЗА 1800-2200 2400 ЕВРО НЯМА КОИ,ТО ДАЖЕ НЕ СЕ СТИГА И ДО 2400 ЕВРО !! ТАЗИ ФИРМА ДИСКОРДИЯ Е ОТ ТОЗИ ТИП,ПО-ДОБРЕ ВКЪЩИ НА ХЛЯБ И СОЛ ОТ КОЛКОТО ТАМ ДА РАБОТИШ !! ЩЕ ТЪРСИТЕ И НЯМА ДА НАМЕРИТЕ ШОФЬОРИ !!

Още на първият ми курс установих че има разминаване в началният километраж със над 130 км ...т.е впоследствие това са разходи ( нафта ) който шофъора е вече (откраднал) ....тъй нареченият ми флотен Теодор Тодоров след като видя документите започнаха едни извинения че не било умишлено и т.н.
Ще попитам следното :
Защо определени колеги твърдят че посредством хората който замерват нафтата в гаража се преразпределя горивото през неправилно отчитане ?
Защо след постъпване като сменник в ( Дискордия ) Цветинка - интервюиращата госпожа ви УБЕЖДАВА че курс София-Гърция продължава от 3-4 дни а след като започнете спедиторите заедно със флотните изискват курса да е затворен за минимум 2-3 дни ??????
Защо господата учители на икономично шофиране ви убеждават че трябва да се карат камионите по ИНЕРЦИЯ за да нямате преразход ,,,,и да се кара само на (педал) . Ще напиша нещо и за мен - аз съм направил точно 5гръцки курса без абсолютно никакво уврежане на техниката и доставяне на товара във норми , за благодарност ДИСКОРДИЯ ми връчва за 2 от курсовете ми разход от над 160 литра гориво . Това е НАГРАДА за отлично свършена работа ..... тези пари който ще ми удържат аз им пожелавам да го похарчат в черква ...

поредната бг измамна фирма ,а за тая фирма има сигурно над 15 000 коментара в последните 7-8 години абсолютни неудачници не стават, имам приятел кара там денис кадиров се казва режат си го и него ама стой стиска зъби, 2600 евро нето, ама като махнем глобите оставали около 2000 евро изобщо няма смисъл,но това е писано правило БГ ФИРМА ПРЕЦАКВА БГ РАБОТНИК В ЧУЖБИНА !!

Бягайте със 200 от тея мошенници , о не , със 300 даже .
Това е най долната и гнусна фирма .

Някой би ли споделил впечатления за позицията Младши Специалист Продажби или сходна позиция в отдел продажби?
По телефона ми се сториха доста сериозни и обсъдихме доста детайли ( без семейно положение , баби , дядовци ,цигари и прочие ) Предполагам това ще е втората част от интервюто..

Здравейте!
Кандидатствам за работа във фирмата, за длъжност "Младши специалист продажби". Ще съм благодарен, ако споделите мнение - относно заплащане, работно време, мениджмънт и като цяло атмосферата в административната част каква е?
Хубав ден!