Grafixoft / Графиксофт ООД /img/frontend/nomap.png"

Grafixoft / Графиксофт ООД

Бях на интервю във фирмата през 2012. Пред мен стояха управителят и лийд с 15 години опит. Аз бях на 22 без опит. Казаха ми, че на логическия тест съм се справил без грешка. Тогава наблягах изцяло на знанията си от университета. Що се отнася до програмната задача - явно съм я оплескал(и то не толкова логически, колкото добри практики). 15 минути слушах колко съм некадърен и няколко пъти ми казаха да си сменя професията. Върнах се вкъщи с ужасно настроение. Благодаря, че ме надъхахте, но никога повече не искам да ви виждам :)

Перфектно отношение между хората, добри възможности за развитие, спокойна атмосфера.

Предполагам ще ви е полезно да прочете мнението на настоящ служител на фирмата. Тъй като последните мнения са на кандидати, които не са взети на работа. За което съм изключително благодарна.
Фирмата е българска и седалището и е в Габрово, но само част от мениджмънта се намира там. Офиса е на удобно място и вече се разполага на три етажа. Има мол и метро в близост, както и доста заведения. В сградата има фитнес само за служителите.
Мениджърите са изключително добродушни, искрени, толерантни и носят на доста майтап. За тях е важно служителите да се чувстват добре и доволни от работата си.
Проектите са разнообразни, а клиентите ни са световно известни. Аутсорсинг компания сме.
Колегите са изключително сплотени и в интерес на истината се чувстваме като едно голямо семейство. Помагаме си при премествания, организираме се да ходим заедно на вили/пикници, почивки в страната и чужбина, посрещане на НГ. Всеки петък вечер се събираме на бара в кухнята и релаксираме след работната седмица. Рядко някоя фирма предлага среда за образуване на такава вътрешна фирмена култура, в която хората се уважават и с желание ходят на работа. Точно поради тази причина коментарите „дебил“, „нещастник“, „наднормено тегло“, „дебел чичко“, „чичка“ и т.н. ме карат да съм благодарна, че авторите им не са започнали работа при нас. Кандидатите трябва да се научат, че интервюто е момент в които трябва и двете страни да се харесат. Но да се използват такива обидни определения минава границата на приличното и реално говори повече за възпитанието на кандидата, отколкото за бъдещия работодател. Последното мнение на кандидат QA-а направо ме изуми. Не е лошо преди да тръгнеш на други интервюта да научиш малко повече какво е soft skills и имат ли почва те в длъжността за която кандидатстваш. Чети малко повече статии по темата и ходи на лекциите които се провеждат от dev.bg или запиши на някой курс за QA, ако не си. Щом твърдиш, че soft skills не е за хора с техническа професия, значи или не си ходил на такъв или не се стремиш да следваш тенденциите в IT Индустрията.
В заключение мога да кажа, че ако търсите място където ще се чувствате в приятелска атмосфера и ще имате шанс да придобиете нови знания и да се развиете, мястото ще ви допадне.

Бях на интервю за QA и най-точно колегата с коментар от 14.02.2017 е описал много точно малоумният тест за геометрия 8 клас и логическото мислене за къщата и цветът на козината на мечката ( и при мен чичката започна да философства на този въпрос, въпреки че бях видял предният ден кой е правилният отговор).Чичката е толкова дървен философ,че така и не разбрах какво точно искат от даденият кадидат за горепосочената позиция. След цялата тази малоумщина чичката каза ще ако съм одобрен, ще има и второ интервю за да се проверят ''Soft Skills'' на кандидатът. Общо взето не разбрах защо въобще ще има Soft Skills интервю за technical позиция ( такъв вид интервюта се правят за business позиции).

Поздрави

Всички хора, постнали негативни коментари тук, са написали истината. Благодаря за информацията колеги. Може някой да е преувеличил под влиянието на емоции, но за мен основните неща са си така.
Проверих фирмата тук преди да се явя на интервюто и ми беше полезно да знам, какво евентуално може да ми се случи.

При мен интервюто се водеше от жена и мъж. Мъжа е висок, с наднормено тегло и е собственик на фирмата.
Както е написал човека преди мен - интервюиращия има някакъв проблем, има нещо, което не е наред.
Държи се възпитано, но му личи, че много, ама много обича да спори! Имаше и изказвания, които излизаха от рамките на възпитанието - бяха си обидни.

Сигурно си е мислел, че ако реагирам на заяжданията му и започна да споря - ще ме види какъв характер съм, как мисля и ще знае какво да очаква от мен.
Само че не му се получиха нещата. Аз съм доста спокоен човек, и опит имам. Не му реагирах на провокациите и мисля, че се стъписа.
Оставих го да си приказва. После попълних теста, послушах го после още малко, държах се любезно. Просто не му дадох никакво основание за спор, нищо, за което да се хване. И накрая той си изчерпа репертоара и се кротна.

За мене това място не е ОК. Предпочитам да не ми се обаждат.

Бях на интервю във фирмата и въпреки, че последните коментари тук са от преди години - верни са. Тоя дебил дето интервюира е изключително антипатичен нещастник. Мойто интервю продължи 3 часа и така и не звъннаха, не че бих започнал там работа, ама все пак се представих доста добре. Като цяло интервюиращия е агресивен тип, с проблеми с нервите. Интервюто е 2 лесни теста математика и логика и после между 5000 и 7500 въпроса относно програмиране.
А на хората от тая фирма искам да кажа, че тоя интервюиращ селяндур, дето дойде с избеляла тениска на 100 години, ако не бъде махнат от това той да взима интервюта - нещата няма да се оправят никога.

Кандидатствах...
Хората са разумни и разбрани. Готини са!

Здравейте, аз няма да се крия зад анонимен, бях на интервю, ако може да се каже, че изобщо това беше интервю. Придържам се към мнението на: "Анонимен
кандидат за работа от 22.04.2015" и на "Интервюиран
кандидат за работа от 16.07.2010". Първото, което ми направи впечатление е нулев интерес към мен. Момичете, което ме посрещна ми нахвърли някакви работи набързо с какво се занимава фирмата, какви привилеги има и ми връчи едни листа т.н. ТЕСТ и ме оставиха сам да се оправям. В теста нямаша нищо конкретно за длъжноста за която кандидатствах Java Developer. Да не говорим, че даже и беше абсолютно безмислен. След като приключих с теста дойде един дебел чичко привидно не приветлив да ме пита по теста. Но първо разгурна CV-то и по въпросите които ми зададе си пролича, че сега за пръв път го разгръща. Отнесе се много пренебрежително към отговорите на теста и се заяде за отговора за къщата и мечката. Незнам защо изобщо ми загубиха времето, кото изобщо незнам какъв човек за работа си търсят (сега пак са си пуснали обявата). Така на кандидатите за работа да внимават много. Колегите които съм споменал и те каквото са описа за интервюто е абсолютната истина. Не се подготвяйте грам за технически въпроси, няма да ви питат. Абе не си губете времето.

Привет,
Ще се опитам да бъда максимално обективен:
- Местоположение: ул. Йерусалим 6, ет.2, ж.к. Младост 1 - нова сграда в близост има метро (при зимни условия няма да е много удобно) и тролей, паркинг - околните блокове, за мен като локация го намирам за сравнително удобно.
- Офис среда - прави добро впечатление на добре подредено и поддържано място, може би само няма да Ви допадне шумната кафемелачка.
- Уважение ... тук вече започват критиките, но първо да споделя впечатленията си от интервюто. Първата част се състои от едночасов писмен тест, който не намерих за особено труден (кандидатствах за QA). Тъй като имах оферта от друга фирма, отидох на интервюто не особено подготвен и не положих особени старания. Въпросите са стандартни на английски в частта за как бихте описали бъг на калкулатор който греши при събиране на еднакви четни числа, математически и логически задачи за събиране на корен квадратен, какъв цвят е мечката която идва да изяде човека построил правоъгълна къща с 4 стени всичките южно изложение... Интервюиращите бяха двама - описани са вече в предишен коментар и подкрепям написаното "Ако сте зубър, може да си допаднете" и "Уважението беше нулево, на моменти имаше злобни коментари и подмятания (може би са били шеги, но явно не до там сполучливи). Поради тази причина не виждам как работната среда и колегите ще са нещо по различно, нали знаете приказката краставите магарета се намират." - подобно впечатление оставиха и при мен. Прегледаха отговорите на теста пред мен и остатъка на интервюто премина в коментари и въпроси във враждебен тон относно сгрешените отговори. Комуникацията беше трудна и буквално си вадихме думите с ченгели, имаше и дълги периоди на мълчание. От получената оскъдна информация разбрах, че търсят човек за ръчно тестване на приложение, което го има от над 20 години, т.е. би трябвало повечето неща да са ясни при тестването. Като минус посочиха намерението ми за развитие към автоматизирано тестване въпреки посоченото в обявата "Willingness to learn new technologies". Като положителна страна от интервюто, получих веднага обратно мнение, което ще ми бъде от полза за в бъдеще. Бих препоръчал на фирмата да ползва други интервюиращи за да не отблъсне и способните кандидати - в крайна сметка загубата е за нея. За кандидатите (особено неуверените) бих им препоръчал да се явят на интервюто, дори и да не бъдат одобрени в последствие - ще придобият ценен опит за бъдещи интервюта. За по изнервените и обидчиви кандидати, могат да си спестят стреса, като откажат. На фирмата и кандидатите пожелавам искрено успех. На интервюиращите пожелавам да си ползват безплатния "fitness pass" и по-малко "free beverages" - ще Ви се отрази положително на здравето и може би на раздразнителността (говоря от личен опит, не се заяждам), а аз ще наблегна на белите мечки и корен квадратите :-)

От колко им почват заплатите на JunDev? Някой може ли да ми даде истински(актуален) пример за въпросите, които са на теста.