Grafixoft / Графиксофт ООД /img/frontend/nomap.png"

Grafixoft / Графиксофт ООД

Не бих си правил труда да пиша но това което видях в тази фирма не съм го виждал никъде другаде, а имам доста опит в ИТ фирми през годините. Менидърският състав на високо и средно ниво е тотално неадекватен и ми е чудно как съществуват толкова години вече като ИТ фирма. Разчита се на объркани студенти които явно нямат друг вариант на този етап, като проектите са благодарение на компанията майка P3.Атмосферата в офиса е меко казано токсична, и тъй наречените мениджъри са синове, дъщери или шуранайки на Габровските шефове. Тотална липса на професионализъм и приятна работна атмосфера. Повечето хора които работят там откровенно казано не знаят какво правят. Интригите са на ниво и определят процесите в фирмата.
За опитни хора това място е абсолютна загуба на време и нерви, колкото и каквото да ви говорят и обещават на интервюто.
За останалите ако искате да работите в ИТ фирма с атмосфера на шивашки цех това е вашето място.

Преди години бях на интервю в компанията. Интервюто е точно това което описват и другите коментари. Математическа част (8ми клас знания), логическа част, и програмистка част.

От към интервюиращ, да шефа на фирмата лично провежда интервютата или на някакъв етап се появява лично да провери кандидата. Нека кажем че има "особен" характер и метод за провокиране на кандидатите, може би малко трябва да поработи върху своите soft skills.

Бях получил предложение за работа при тях.

На работа колегите бяха доста разбрани. Можеш винаги да водиш отворена комуникация с тях, а в ситуации когато има проблеми могат да ти се притекат на помощ и да ти отделят време, в общи линии приятни хора.

Единствения проблем е шефа, онзи който прави интервютата. Ако не се разбирате с него, живота ви ще е черен.

Сблъсакът ми с тези е от преди няколко месеца и беше челен!
Не се занимавайте с тях, пълна загуба на време! Както са описали доста други хора: ще Ви дървофилософства чичето, абсолютно зомби, брат!(объркал е кандидат служителите си с психотерапевти и лайф, бизнес и т.н.коучове) Оставето го да си разиграва тестовите сценарии и бегайте далеч! С такива хора се хвърля много енергия на вятъра - в безсмислени философии, а да са ти шефове..е пагубно!

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Бях на интервю във фирмата през 2012. Пред мен стояха управителят и лийд с 15 години опит. Аз бях на 22 без опит. Казаха ми, че на логическия тест съм се справил без грешка. Тогава наблягах изцяло на знанията си от университета. Що се отнася до програмната задача - явно съм я оплескал(и то не толкова логически, колкото добри практики). 15 минути слушах колко съм некадърен и няколко пъти ми казаха да си сменя професията. Върнах се вкъщи с ужасно настроение. Благодаря, че ме надъхахте, но никога повече не искам да ви виждам :)

Перфектно отношение между хората, добри възможности за развитие, спокойна атмосфера.

Предполагам ще ви е полезно да прочете мнението на настоящ служител на фирмата. Тъй като последните мнения са на кандидати, които не са взети на работа. За което съм изключително благодарна.
Фирмата е българска и седалището и е в Габрово, но само част от мениджмънта се намира там. Офиса е на удобно място и вече се разполага на три етажа. Има мол и метро в близост, както и доста заведения. В сградата има фитнес само за служителите.
Мениджърите са изключително добродушни, искрени, толерантни и носят на доста майтап. За тях е важно служителите да се чувстват добре и доволни от работата си.
Проектите са разнообразни, а клиентите ни са световно известни. Аутсорсинг компания сме.
Колегите са изключително сплотени и в интерес на истината се чувстваме като едно голямо семейство. Помагаме си при премествания, организираме се да ходим заедно на вили/пикници, почивки в страната и чужбина, посрещане на НГ. Всеки петък вечер се събираме на бара в кухнята и релаксираме след работната седмица. Рядко някоя фирма предлага среда за образуване на такава вътрешна фирмена култура, в която хората се уважават и с желание ходят на работа. Точно поради тази причина коментарите „дебил“, „нещастник“, „наднормено тегло“, „дебел чичко“, „чичка“ и т.н. ме карат да съм благодарна, че авторите им не са започнали работа при нас. Кандидатите трябва да се научат, че интервюто е момент в които трябва и двете страни да се харесат. Но да се използват такива обидни определения минава границата на приличното и реално говори повече за възпитанието на кандидата, отколкото за бъдещия работодател. Последното мнение на кандидат QA-а направо ме изуми. Не е лошо преди да тръгнеш на други интервюта да научиш малко повече какво е soft skills и имат ли почва те в длъжността за която кандидатстваш. Чети малко повече статии по темата и ходи на лекциите които се провеждат от dev.bg или запиши на някой курс за QA, ако не си. Щом твърдиш, че soft skills не е за хора с техническа професия, значи или не си ходил на такъв или не се стремиш да следваш тенденциите в IT Индустрията.
В заключение мога да кажа, че ако търсите място където ще се чувствате в приятелска атмосфера и ще имате шанс да придобиете нови знания и да се развиете, мястото ще ви допадне.

Бях на интервю за QA и най-точно колегата с коментар от 14.02.2017 е описал много точно малоумният тест за геометрия 8 клас и логическото мислене за къщата и цветът на козината на мечката ( и при мен чичката започна да философства на този въпрос, въпреки че бях видял предният ден кой е правилният отговор).Чичката е толкова дървен философ,че така и не разбрах какво точно искат от даденият кадидат за горепосочената позиция. След цялата тази малоумщина чичката каза ще ако съм одобрен, ще има и второ интервю за да се проверят ''Soft Skills'' на кандидатът. Общо взето не разбрах защо въобще ще има Soft Skills интервю за technical позиция ( такъв вид интервюта се правят за business позиции).

Поздрави

Всички хора, постнали негативни коментари тук, са написали истината. Благодаря за информацията колеги. Може някой да е преувеличил под влиянието на емоции, но за мен основните неща са си така.
Проверих фирмата тук преди да се явя на интервюто и ми беше полезно да знам, какво евентуално може да ми се случи.

При мен интервюто се водеше от жена и мъж. Мъжа е висок, с наднормено тегло и е собственик на фирмата.
Както е написал човека преди мен - интервюиращия има някакъв проблем, има нещо, което не е наред.
Държи се възпитано, но му личи, че много, ама много обича да спори! Имаше и изказвания, които излизаха от рамките на възпитанието - бяха си обидни.

Сигурно си е мислел, че ако реагирам на заяжданията му и започна да споря - ще ме види какъв характер съм, как мисля и ще знае какво да очаква от мен.
Само че не му се получиха нещата. Аз съм доста спокоен човек, и опит имам. Не му реагирах на провокациите и мисля, че се стъписа.
Оставих го да си приказва. После попълних теста, послушах го после още малко, държах се любезно. Просто не му дадох никакво основание за спор, нищо, за което да се хване. И накрая той си изчерпа репертоара и се кротна.

За мене това място не е ОК. Предпочитам да не ми се обаждат.

Бях на интервю във фирмата и въпреки, че последните коментари тук са от преди години - верни са. Тоя дебил дето интервюира е изключително антипатичен нещастник. Мойто интервю продължи 3 часа и така и не звъннаха, не че бих започнал там работа, ама все пак се представих доста добре. Като цяло интервюиращия е агресивен тип, с проблеми с нервите. Интервюто е 2 лесни теста математика и логика и после между 5000 и 7500 въпроса относно програмиране.
А на хората от тая фирма искам да кажа, че тоя интервюиращ селяндур, дето дойде с избеляла тениска на 100 години, ако не бъде махнат от това той да взима интервюта - нещата няма да се оправят никога.