Grafixoft / Графиксофт ООД /img/frontend/nomap.png"

Grafixoft / Графиксофт ООД

Като настоящ служител мога да изкажа само най-положителните си чувства към Графиксофт. Още по време на интервюто за кандидатстване знаех, че ако ми предложат евентуално сътрудничество ще приема.
Едно от нещата, които ме грабнаха беше отношението между колегите. Изключително приятни, свежи, млади хора. Сплотен екип са и определено оставят добро впечатление в новите кадри. За времето, което съм тук, разбрах, че текучеството е минимално. Повечето от хората работят във фирмата от години.
Ръководството е чудесно. Управителят прави впечатление на искрен, емоционален и трудолюбив човек.
Препоръчвам горещо!

Привет,
На мен впечатленията ми са доста добри от фирмата.
Преди да отида на интервюто, се поинтересувах какво пише за тях в нета и честно казано останах скептичен към нещата които прочетох.
Това с тестовете е напълно нормално. Хората са напълно прави да го правят. Все пак теста им не е сложен и ако не можеш да се справиш на него, реално ти липсват доста начални знания. Поинтересувах се по време на интервюто с какво се занимават, и човекът любезно ми обясни че разработват за големи фирми и поддържат като чужди така и собствени продукти. Или иначе казано имат позиции които пазят ревностно и слагат голяма цедка на хората. Това което ме впечатли е джуниър програмата им. Реално ако имаш базовото ниво те те подхващат от нулата - т.е. нищо че го имаш, преминават през него отново, като ти дават някакви стандарти, които вече са утвърдили - иначе казано пречупват ти опита спрямо тяхното ноу-хау за да си максимално полезен на техните цели.
По време на интервюто ме питаха за мои лични проекти и интереси. Явно че имаше някакво отношение за плана на самия човек за развитие. Хората си търсят служители, които да знаят какво искат, а не просто да си търсят работа и явно наблягат на прохождащи програмисти, защото те най-лесно се обучават спрямо политиката на компанията - коват ги докато са топли. И може би млад програмист с визия за бъдещето не е най-лесното нещо за намиране.
Личното ми мнение е че са хубава фирма, съжалявам само че имам малко повечко опит и не съм достатъчно гъвкав за да се нагодя на тяхната система...
Между другото офисът е страхотен :) Асансьора се отваря директно в офиса. Различните екипи са изолирани за да не си пречат и имаше може би 25 човека зад стъклата... Имаха си и лоби бар с безплатни напитки. На едната стена имаше нещо като награди и постижения- имах възможността да хвърля поглед и имаше бая хора със различни "дипломи", че даже и за Microsoft Partners и Cisco награди.
Абе напреднала е фирмата.

Тази фирма е като онези неща, за които се казва: "Не може да се опише с думи! Трябва да се отиде и да се види."
Ако сте зубър, може да си допаднете. Но ако сте и умен - по-вероятно не.

Що се отнася за фирма Grafixoft, аз още по телефона попитах в какво точно се състои интервюто. Говорих с човека , който провежда интервю и разбрах, че интервюто е нормалната стандартна практика - канят те в офиса и се започва с тестове. Теста бил както професионален- да те питат какво е обект , какво е клас, какво е множествено наследяване и т.н, така също и въпроси от сорта. Накъде е наклонена кулата в Пиза? Как бихте натъпкали слон в хладилник? и т.н.
Лично аз, не знам какъв е точно теста, защото не съм го правил, но и нямам намерение да го правя, но явно е с въпроси като пример по-горе.
1. Един истински професионалист , който си разбира от работата наистина, още на първите 5 минути ще разбере дали кандидата наистина разбира материята или не.
2. Тези тестове се правят, за да те оплюят абсолютно легално и да не можеш на никой да се оплачеш или осъдиш.
Специално, аз наблюдавам в jobs.bg обявите за Delphi и доста често се оказва, че фирма Grafixof винаги търси хора.
Абе адже ба. Как така за толкова време не могат да си намерят човек ? Питам се и не мога да си отговоря - Ха ха ха. Ако може някой нека ми каже.
Явно е, че във фирма Grafixoft работят Delphi програмисти три стъпала над програмистите от Borland. - велики светила в Паскала.
Всичко това с тези тестове господа и дами е чиста ПОДИГРАВКА, подигравка с хората. Аз тестове вече не правя. Няма да направя удооволствието на такива  БАСТУНИ като в Графиксофт да се подиграват с личността ми. Вие, които четете коментара, ако искате правете тестове. Ваша работа.
Лично аз съм провеждал интервюта и повярвайте ми, на 5 -та 6- та минута разбирам кой седи срещу мен и колко струва. Не е нужно да го "тествам".

Графиксофт е първата фирма, където виждам на практика да се прилага т. нар. плоска йерархия. За съжаление това се среща твърде рядко дори и в IT средите. Фирмата е едно добро място, където можеш да се развиеш не само професионално, но и да израстнеш като личност.
Съгласен съм и с мнението на колежката, изказано по долу :)

Ето и моите вътрешни впечатления от фирмата и атмосферата в нея. Като част от екипа, винаги са ме уважавали и съм се чувствала значима. Отношенията между колегите са готини, биха ти помогнали във всеки един момент и към всички се проявява необходимата толерантност. Възможностите за развитие са далеч повече от осигуряване на необходимата литература.
Фирмата е супер като цяло! Текучеството е минимално. Проектите се увеличават непрекъснато, както и броят на хората. Успех!" :)

Нямал съм "честта" да работя във фирмата, но и желание нямам, след интервюто което проведах. Интервюто беше леко казано смешно, хората които го провеждат имат претенции, че са голяма работа, но времето прекарано с тях липсваше покритие!
Уважението беше нулево, на моменти имаше злобни коментари и подмятания (може би са били шеги, но явно не до там сполучливи). Поради тази причина не виждам как работната среда и колегите ще са нещо по различно, нали знаете приказката краставите магарета се намират.
Местоположението не е особенно в центъра на София (да не казвам че е на майната си), може и да не се цели това.
Това което ми направи силно впечатление е че там се чете, чете, чете... може да не се работи но се чете. Важното е всеки да е прочел N на брой книги, както и че от това зависи заплатата, така че потенциал определено има. До колкото разбрах привилегиите са че има списък с книги които трябва да се прочетат и те са на разположение. Това е нещо като читалня но плащат за това, така че  заплатата, привилегиите, потенциала за развитие са свързани с това колко можеш да прочетеш.
Ангажираността сигурно е голяма тъй като при всички тези четящи хора събрани на едно място все някой трябва да работи и да им изкарва заплатите, но може и да греша
Единственото нещо за което не разбрах е за фирмената сигурност, но честно казано към края на интервюто много малко ме вълнуваше точно това.
Само не можах да разбера как това пълничко (да не казвам дебело, че може да се засегне, но си беше дебело...) момче което водеше интервюто имаше някакво супер високо мнение за себе си, колко много бил прочел, а не е прочел малко за хранене, фитнес... Не че е лошо да си мърляв, но да провеждаш интервю по анцунг и фанелка с къс ръкав, а след първия час се запоти и леко намирисваше... някак не е представително.
На хората които работят там искренно им съчуствам! На всички успех с кандидатстването, защото виждам че постоянно пускат обяви за работа!
пп: Без лоши чуства!

мястото и хората са свестни