Сентилион /img/frontend/nomap.png"

Сентилион

Привет, не виждам мнения от скоро, предлагат ми работа във фирмата, видях доста негативни мнения, но стари, та подобрили ли са се условията?

Ако не си човек на някой от по старите работници във фирмата нямаш шанс да се задържиш дълго. Ако пък си позволиш да казваш истината в очите на някои от шефовете изхвърчаш в първия удобен случай. Да не говорим, че повечето работници недоволстват но само скришом, но когато трябва да се каже истината те застават на страната на ръководството. Малцината които се осмелиха да го направят вече ги няма.

(бивш)Колега, ако имаш нещо да кажеш, подкрепено с факти, го кажи. Ако не - по- добре си мълчи.
Вярно е, че не всичко във фирмата е по- мед и масло, но то пък в коя фирма в България е? А с оценките, които си дал, само заблуждаваш хората. Да пишеш "-1" за привилегии на фирма, която ти е осигурявала безплатен фитнес, допълнителна здравна застраховка, кисели млека и плодове, одеалца, за да не ти е студено като излизаш на терасата и т.н. е меко казано пресилено и неблагодарно! За колегите - не, че няма по някоя черна овца тук-там, но като цяло повечето са си супер. Уважението е нещо, което не се дава даром, а се заслужава. Заплащането, на фона на натоварването, може и да е по- добро, но пък не е и чак толкова лошо, колкото се опитваш да го изкараш, а и ако не друго, то поне е сигурно. И като знам колко е малко текучеството в тази фирма... нито оценката ти за фирмена сигурност отговаря на истината, нито имаше смисъл да публикуваш анонимно.
Искрено ти желая да си на много по- добро място, с много по- готини колеги!

Без коментар. Няма думи които да опишат ситуацията в тази фирма.

Значи стартовата заплата е около 500 лв, като в годините можеш да стигнеш до към 800/900(1000 в най-добрия случай, но затова трябват доста години, нерви и безчуствие и накрая си казваш че не си заслужава и напускаш)-това е ако не си от големите началници(а те са несменяеми и вечни, та дори и след пенсия-техните заплати са от 1500 нагоре). Дават 180лв на купони за Кауфланд,Метро,Фантастико, Петрол(по твой избор). Заплатите се изплащат редовно, осигуряват те върху цялата сума на заплатата. Фирмата беше добра преди години, вече малцината мислещи реално и можещи хора са или на възраст, накоято ги е страх да напуснат или са пред напускане ако са по-млади(просто чакат удобния момент). Почти всички големи началници са без висше образовние(камо ли пък да искаме по специалността), а повече от половината не ползват западен език, та значи някой под тях я отнася(некомпетентността де). Фирмата се държи заради пъпната връв с австрийската Медел, на която всъщност Сентилион е изтегленото в периферията на континента производство.Така че агонията и ще бъде дълга, но за сметка на това мъчителна, защото има кой да налива пари в евтина държава. Ако си млад, току що излязъл от университет, това е идеалното място да натрупаш опит, защото продуктите, които се произвеждат са разнообразни, интересни от технологична гледна точка, винаги има нещо ново и експериментално. Заслужава си да стиснеш зъби за няколко години и натрупаш реален опит и после да изчезнеш от там по най-бързия начин.Но ако си минал вече този етап бягай далеч, защото само ще затънеш в бюрокрация, експлоатация и самодоволни началници, които ще искат освен своята работа да вършиш и тяхната, под формата на проекти, даване на идеи или просто графата в трудовата ти характеристика "други дейности свързани с основните ти задължения", което тръпи много широка интерпретация там.Работното време на хората редовна смяна е плаващо, но началството го разбира в смисъл от 8 до 18(т.е. от 8 часа доплава до 10 и нагоре-ако спиш там е най-добре- то с фирмата трябва да се живее, защото тя е с награди и е социална, демек за хората мисли). Смените са за производството и се менят ежемесечно, ако не и ежеседмично-тая седмица от 7 до 15( и втора съответно от 1 до 21-нещо такова), другата седмица от 6 до 14 и 14 до 22), събота или неделя пожелание-задължително( като извънредният труд в почивните дни ту се разрешава ту се забранява- според проблясъка на началството и организаторите на производство). Често се случва в сряда да ти кажат да не идваш събота или неделя и в петък да те поканят любезно("щото нещо пак не сме го изчислили добре") и като им откажеш, защото имаш други планове вече да те гледат накриво, щото фирмата не е приоритет за теб!Та това в кратце! Всеки сам си преценява устройва ли го или не!

След толкова глупости, за тази фирма! Някои ще напише ли каква е актуалната ситуация, в тази фирма? За пройзводството,  в часност. Работно време, заплащане и бонуси. Ама точна информация моля. Обръщам се към старите служители, и сегашните. МОЛЯ напишете точна информация, ако искате да имате колеги. Който да са наясно, защо идват при вас. И към бившите, помогнете на хората, да не се прецакват като вас. Защото е едно да вземаш 1000лв нето стартово, друго под тези пари. Трето, какви точно са бонусите, и социалната схема? Благодаря предварително, за отделеното време!

Поредният опит да бъде накаран някой да вади заплатите на вече назначени хора. Ето какво представлява една обява, в която ръководството няма смелостта да напише че търси ИНЖЕНЕР С ОПИТ, който владее руски и английски език, при това на ниво над средното...
Специалист осигуряване на тест и измервания Ref.No: MD9200 Описание и
Изисквания: СЕНТИЛИОН ООД е иновативна фирма за производство на електронни модули, системи, комплектни продукти и услуги в областта на медицинската, визуалната и индустриалната електроника.
Компанията търси опитен и квалифициран
СПЕЦИАЛИСТ ОСИГУРЯВАНЕ НА ТЕСТ, ИЗМЕРВАНИЯ И КРАЕН КОНТРОЛ
ХАРАКТЕРИСТИКА НА РАБОТАТА
• Настройка на готовите изделия- камери, грабери и др. индустриални продукти.
• Отговорност за цялостното организиране на крайния контрол на готовите изделия.
• Провежда цялостен и системен тест, настройка и краен контрол на продукти, за които се извършва верификация/ валидиране със съответната изпитвателна и измервателна апаратура за постигане на необходимите технически параметри.
• Определя технологичната последователност на изпитанията. Дефинира и нормира операциите по тест, електрически измервания и краен контрол.
• Разработва технологични инструкции, методики, контролни карти и друга документация за измерване, тест, настройка и контрол.
• Създава и поддържа организация за следене изправността на тестовите уреди, приспособления, резервни части и изхабяващи се елементи.
• Провежда кореспонденция с клиента по въпросите на ел. измерванията.
• Организира обученията и следи за правилното провеждане на измерванията.
НЕОБХОДИМИ ЗНАНИЯ И УМЕНИЯ
• Образование- висше, специалност Електроизмервателна техника, Електроника, Електротехника.
• Опит в тестване на електронни изделия и възли.
• Познаване принципа на действие и начините за настройване и обслужване на използваната контролно-измервателна апаратура.
• Задълбочени компютърни познания: DOS, WINDOWS, WORD, EXCEL и специализиран софтуер за тест и настройка.
• Английски и руски език, на достатъчно високо ниво за ползване на техническа документация и провеждане на консултации с клиента.
• Сръчност, прецизност, умение за екипно взаимодействие, желание за развитие и усъвършенстване.

Имам няколко въпроса - защо ръководството няма смелостта да напише, че търси инженер с опит, владеещ руски и английски език на ниво комуникация с клиенти, и работа с техническа документация?
Защо липсва диапазон на заплащане, тъй като когато пишеш определени изисквания, трябва да си готов да платиш за тях. Когато обаче аз видя сумата която предлагаш, аз ще си направя сметката дали изобщо да кандидатствам. Отново побългарен мениджмънт, и стремеж да придумаш някого да ти работи за без пари. Мерси, но без мен.
Заплащане и уважение - липсва такова, т.е. унизително, защото ако си голямата работа ще напишеш 1000-3000 лв, и ще си избереш човека ти. Но явно не си склонен да платиш за квалификация и опит.

Мерси за отговорите, Ивайло!
Относно 1000 - та лева, не мисля че е кой знае какво за София , това първо! Бъди сигурен, че Много малко му пука ръководството дали на теб 1000 лв ти стигат или не, те дават толкова , ти се оправяй... И не само сентилион е така. Не те знам в колкко фирми си работил, но аз за 10 години смених 4 фирми и се убедих в това.
Предлагам и един по - различен поглед на нещата! Първо  - нека фирмата да се радва, че има хора , които да им работят за без пари. Това , че някой се е съгласил да го третират като китайците на европа си е негов проблем и да му изпилзват труда за мижави  пари - всеки сам си решава.
Второ - лично аз не съм учил толкова време специализиран профил електроника, както и стажа ми в тази сфера за да бъда хамалин на който и да е. Ако ти нямаш нищо против да те товарят с несвойствени за длъжностната характеристика задачи - това е твоя гледна точка.
И трето  - име едно нещо, което се казва праг не себеуважение. Имало разбираш обучение, ама заплатите били недостатъчни... Е хубаво де, искат да се свърши дадена работа, искат да се свърши качествено, ама заплатите били недостатъчни...
Един човек можеш да го разбереш колко е сериозен по парите, които е готов да плати за една работа. Хайде със здраве!

Доколкото разбирам от интернет най- голямата фирма в БГ от този бранш с над 2500 човека е integrated micro-electronics или бившият epiq в ботевград незнам друга фирма в БГ от такова ниво.
В София са доста по-малки фирми до 500 човека.

Малко са ти тъпи въпросите, но ще ти отговоря.
 "Защо всичките им обяви се побликуват поверително???"- Ми аз откъде да знам, бе нашио. Това си е решение на Ръководството и на Човешките ресурси. Ти се радвай, че изобщо се побликуват.
  "Мъкнеш ли бутилки с азот"  Ако се наложи, ще мъкна, въпреки, че има хора за това.
"занимаваш ли се с неща извън работата ти с поялника"- Занимаваш се със каквото реши началството да се занимаваш. Аз съм там отскоро, както и други колеги, и в момента ни обучават на много операции, за да има заменяемост на персонала, да се види кой в какво е добър, на кой какво му се отдава и какво- не. Един ден правиш едно нещо, после друго и така. Иначе омръзва и стават грешки.
За заплатата казах достатъчно, чети по-внимателно какво съм написал.