Сентилион /img/frontend/nomap.png"

Сентилион

Здравейте Анонимен настоящ служител!
Ако е толкова зле обстановката във фирмата, защо все още работите там?
Обмислям идеята за смяна на работата, поради натоварването в момента в настоящата-няма празници, няма уикенди.

Работя там над две години. От самото ми постъпване чух множество обидни коментари от ръководството към служителите във фирмата. В последствие започнах да чувам същите, а даже и по лоши към себе си! Всички ръководители са роднини един на друг и слагат на ръководни позиции само роднини и подмазващи! Ако нямаш никого зад себе си си никой и ти се показва доста ясно! Многократно са ме обиждали включително и пред колеги! Злепоставяли са ме и са се държали арогантно! На седмица ти се крещи минимум няколко пъти придружено с епитети! Заплахите за докладна са редовни а докладната ти спира бонусите за половин година, а без бонусите взимаш по малко от новоназначените във фирмата! За две години получих повече здравословни проблеми отколкото уважение и придобивки! Текучеството е ужасно високо и товарят служителите да обучават новите служители но изискват от тях и да продължават да си изпълняват задълженията! Постоянно те обучават на някакви неща без да ги разбират, само за да си защитят заплатите! Ръководителите цял ден пият кафета по етажите и се тъпчат с храна или седят на компютрите и си разглеждат колички, парфюми, пици и т.н. Не препоръчвам на никого да си губи здравето, нервите и времето там! Фирмата не си заслужава!

Обръщам се с апел към мениджмънта на компанията:
Уважаеми госпожи и господа!
Разглеждайки сайта ви, човек остава с впечатлението, че сте модерна, иновативна и хуманна компания, в която всички са изключително щастливи, от факта, че работят при вас. Но всъщност атмосферата вътре във фирмата изобщо не е добра и то, защото хората ви мизерстват. Помислете сериозно за това.

Моля, актуализирайте нивото на възнаграждения на работещите при вас. Унизително ниски са!

Тази фирма не знае на кой свят се намира, с хиляди изисквания без заплащане. Дори след разговор с работници и след като разбрах какви са им мизерни заплатките се чудя как може да им се работи на тия. Те правят пари на гърба на здравето на хората си - работа по цял ден под микроскоп...

Не бих препоръчал фирмата. Заплащане ниско, може би стъпват на това, че взимат не квалифицирани кадри. Обучението продължава месеци и когато да всъпиш на постоянен договор,айде чао. Колектива трагедия, долни прости душици. Интригантстват повече от колкото работят, може би защото са навързани кой с кого роднина, кой с кого флиртува. Текучеството е безумно. Не се лъжете. Зад голлинията работа,седи едно нищо побългарено.

Фирмата има потенциал, но е управлявана по неграмотен начин. За компания която има милиони печалба и има изключително високо мнение за себе си, заплатите никак не са конкурентни. Губят ценни кадри основно заради ниското заплащане. Дори понякога си позволяват парични санкции в размер 10-20% от нетното заплащане. Готиното е, че не са толкова взискателни относно отработеното време. Всеки има право да предлага идеи за подобрения, което никък не е лошо, но доста често те принуждават да го правиш!
Има неравномерно натоварване на отделите и между работниците също. Инвестира се в командировки и нови машини, но пък нямаш много време за практика с тях. Всичко е спешно съответно доста от работата се претупва. Ръководството взема Необмислени решения което води до постоянна смяна на приоритетите. Въпреки голямата фирмена бъркотия се намират готини хора с които да общуваш. Лошото е, че са малък процент. Сградата е много красива и се поддържа чиста. За 75% от хората няма паркинг т.е. около 150 човека хахах.

Аз няма да дам оценка на фирмата, защото не съм работил там. Бях поканен само на интервю, на което ми обещаха, че ако бъда избран ще получа и-мейл с оферта. Нищо не казаха ако не бъда избран.
Аз лично мисля, че това е изключително некоректно и неуважително към човек, който е отделил време и ресурси да отиде до фирмата им и да проведе интервю. Още повече - в днешният дигитален свят - където може да се спести време и пари на кандидата - изобщо не беше подканено от тяхна страна да предложат и друг вид интервю - онлайн.
Само по тези два критерия - че не предоставят възможност за онлайн интервю и това, че не ги касаят изобщо неодобрените кандидати можете да разберете какво закостеняло, непрофесионално и неуважително мислене имат към персонала им.
И като последно - не доумявам на тези интервюта за какъв *** присъстват тези HR-и? Те пък каква работа имат на тези интервюта??? Аз няма да работя с тях, а с прекият ми ръководител! Като видя HR на интервю и изтръпвам. Не стига, че не й мястото там, а пък да не говорим какви им са все въпросите - не на място!
Да си научат мястото! Да търсят и канят кандидати и да им оформят документите!
Нямат място на интервютата!!!

Изключително некоректна фирма. Третира служителите си като идиоти. Стойте далече то тази кочина!

Работя в тази фирма от много години вече. Беше страхотна фирма, вече е бледа сянка на това, което беше. Там където достигна не е това, което е добро. Според мен. Скоро няма да работя в нея. Мъчно ми е, но това място вече не е нормална работна среда, а беше много добро място.

някой би ли споделил информация за позицията "Специалист планиране"? Интересува ме екипът, мениджърът на отдела, заплащането, натоварването, въобще всичко, което би ми помогнало да взема решение да кандидатствам ли.
Предварително благодаря на отзовалите се.