Сентилион /img/frontend/nomap.png"

Сентилион

Малко са ти тъпи въпросите, но ще ти отговоря.
 "Защо всичките им обяви се побликуват поверително???"- Ми аз откъде да знам, бе нашио. Това си е решение на Ръководството и на Човешките ресурси. Ти се радвай, че изобщо се побликуват.
  "Мъкнеш ли бутилки с азот"  Ако се наложи, ще мъкна, въпреки, че има хора за това.
"занимаваш ли се с неща извън работата ти с поялника"- Занимаваш се със каквото реши началството да се занимаваш. Аз съм там отскоро, както и други колеги, и в момента ни обучават на много операции, за да има заменяемост на персонала, да се види кой в какво е добър, на кой какво му се отдава и какво- не. Един ден правиш едно нещо, после друго и така. Иначе омръзва и стават грешки.
За заплатата казах достатъчно, чети по-внимателно какво съм написал.

Защо всичките им обяви се побликуват поверително???

Мерси Ивайло за информацията, все пак какви са заплатите , след като има недостиг на хора...  Ориентировъчно, под или над 1000 лв, занимаваш ли се с неща извън работата ти с поялника... Мъкнеш ли бутилки с азот както  казват колегите.... И в крайна сметка нека всеки сам си прецени кое е много и кое малко...

Така. Фирмата произвежда главно медицинска електроника. Кохлеарни имплантати за хора с увреден слух. Работи се по стандарти, вътрешно фирмени правила и критерий, които трябва да се спазват много стриктно. Всяка една спойка се проверява под микроскоп от няколко вида контрол. Всяко едно пластмасово корпусче също се гледа за драскотинки и наранявания. В случая качеството е на ПЪРВО място, защото с тези уреди няма място за грешка.Ако имплантират в главата на някое дете апарат със некачествена спойка, и след 2-3-5 години стане късо съединение, примерно, ПОСЛЕДИЦИТЕ ЩЕ СА АДСКИ НЕПРИЯТНИ за въпросното дете. Ако някой иска да работи в Сентилион, трябва първо да ги проумее тези неща. Фирмата има страшно много поръчки, производството в момента се разширява и се назначават нови хора почти всяка седмица. В началото имаш три месеца изпитателен срок- през това време ръководството преценява дали ставаш или не. Всеки допуска грешки, нормално е , но в случая се гледа дали тези грешки се коригират навреме, или "бе аз така си знам, така е по-лесно и т.н.". За всяка една операция преминаваш обучение, всяка дейност е документирана и описана в инструкция.
Търсят се  будни хора с мисъл в главата, сръчни ръце и ТРУДОВА ДИСЦИПЛИНА. Работното време започва в 8:00 - в 7:55 трябва да си си на работното място, подготвен, свеж и БУДЕН.
Ако сте в БУДНА КОМА, очаквате непрекъснато някой да ви държи за ръката, да ви помага нон-стоп и да ви ремонтира калпавата продукция- по-добре си потърсете друга работа.
Във фирмата има правило- Всички да си говорят на "ти" и на малки имена.Шефове, мениджъри, работници- всички.
Така. Ето и най-важното за един работник- ЗАПЛАТАТА. Няма какво да се лъжем, ЗАПЛАТИТЕ СА МАЛКО НЕДОСТАТЪЧНИ за този бранш. В България с под 1000 лв/мес. трудно се живее, особено, ако си млад и тепърва имаш да градиш семейство. НО в случая всяка минута и всеки отработен час се отчитат на компютър и се изплащат към заплатата. По желание се работи и в Събота и/или Неделя и се плаща извънреден труд. Осигуровките са на РЕАЛНА ЗАПЛАТА. Има и социален пакет, който компенсира данъците. Заплатите се превеждат навреме и в пълен размер.
В момента Сентилион е в сграда под наем, тесничко е, доста машини са подредени според пространството, и производството не може да се разгърне в пълният си капацитет. Строи се нова сграда в Дружба и се очаква там нещата да вървят по-гладко. Всички работници на Сентилион се надяваме, че като се преместим там и отпадне разхода за наема ,който се плаща в момента, и тези средства ще преминат във фонд работна заплата.
Лично на мен работата ми създава удоволствие. Знам, че продуктите, който ми минават през ръцете, променят живота на хората към по-добро. Знам също и че в Австрия един оператор като мен взима около 6 пъти по-висока заплата за същата работа.Знам, че към края на месеца хладилника ми е празен и чад-пат взимам заеми. Знам, че в България сме си просто евтина ,изгодна и кадърна работна ръка, но ако не беше така много фирми нямаше да ги има тук и безработицата щеше да е още по-голяма. Засегаа стискаме зъби и гледаме напред...
На всички който искат да кандидатстват пожелавам успех, но знайте, че няма място за селски тарикати, скатавки и мързеливци. Системата просто ги изплюва.Бил съм свидетел и е грозно.Това е от мен, надявам се да съм бил полезен.

Кажете заплата за "Оператор тест и краен контрол"?Как са условията към момента във фирмата? Гледам търсят хора, разширяват ли се или просто е имало прочистване?

Много кадърни напуснаха . Ама ще се справи Сентилион, то нали за хората работи. Работа и заплати винаги има и ще има. Веднъж работят 30 души, после 60, след това 40, сега 80, догодина...никой не знае. Важното е да се харесваш на ръководството, пък заплатката, социалните и двата бонуса - те не са чак толкова важни.

Това, че правят редовно чистки не е истина. Работата е специфична и обучения персонал е ценен. Като казах работа има я за целия китайски народ. Работи се и в СЪБОТА И НЕДЕЛЯ. Разбира се по желание, но ако нямаш такова те гледат накриво и трябва да се чувствуваш като престъпник.Заплаща се извънредния труд както е по кодекса, заплатите никога не закъсняват.Заплатите според мен са като в другите сродни фирми, социалния пакет не е кой знае какво, но го има.

А може ли малко информация относно обявените операторски позиции?
Разбрах, че фирмата предлагала добър социален пакет. Какъв точно е той?

Мерси много за отделеното време, и че ми спести излишни "болки и страдания". Някак си още в описанието си личи , че има нещо което не е таман, ама друго си е когато някой обясни практически за какво иде реч. Поздрави!!!

Пич, първо да ти кажа, бегай далече от тези некъдърници ! Ми позицията "техническо обслужване на оборудване" е може би най-вакантното място в тази фирма, щото ако беше нещо хубаво, все някой от работещите щеше да се навие да го работи, но НЕ Е !!! Тази длъжност означава, че ще си момче за всичко, освен за машините в производствен отдел ще отговаряш и за всичко което свети, пуши, грее или пее в тази фирма, и основно ще товариш и разтовараш 200килограмови  бутилки с течен азот, по минимум 4 пъти на ден, като последния хамалин от Централна гара. А за допълнителни пари, забрави, както и за нещо повече от облагата- 100лв купони за МЕТРО. И най важното ще си под зоркия поглед на бай Данчо и то до толкова, че да сънуваш кошмари с неовия лик. Ха сега бегай да видиш г-жа ПРоКУРистКАТА какво ще те омайва за заплата, и знай че в тази фирма основно всеки е шеф на някого и се мисли за по-шеф от всеки останал .