Сентилион /img/frontend/nomap.png"

Сентилион

Мерси за отговорите, Ивайло!
Относно 1000 - та лева, не мисля че е кой знае какво за София , това първо! Бъди сигурен, че Много малко му пука ръководството дали на теб 1000 лв ти стигат или не, те дават толкова , ти се оправяй... И не само сентилион е така. Не те знам в колкко фирми си работил, но аз за 10 години смених 4 фирми и се убедих в това.
Предлагам и един по - различен поглед на нещата! Първо  - нека фирмата да се радва, че има хора , които да им работят за без пари. Това , че някой се е съгласил да го третират като китайците на европа си е негов проблем и да му изпилзват труда за мижави  пари - всеки сам си решава.
Второ - лично аз не съм учил толкова време специализиран профил електроника, както и стажа ми в тази сфера за да бъда хамалин на който и да е. Ако ти нямаш нищо против да те товарят с несвойствени за длъжностната характеристика задачи - това е твоя гледна точка.
И трето  - име едно нещо, което се казва праг не себеуважение. Имало разбираш обучение, ама заплатите били недостатъчни... Е хубаво де, искат да се свърши дадена работа, искат да се свърши качествено, ама заплатите били недостатъчни...
Един човек можеш да го разбереш колко е сериозен по парите, които е готов да плати за една работа. Хайде със здраве!

Доколкото разбирам от интернет най- голямата фирма в БГ от този бранш с над 2500 човека е integrated micro-electronics или бившият epiq в ботевград незнам друга фирма в БГ от такова ниво.
В София са доста по-малки фирми до 500 човека.

Малко са ти тъпи въпросите, но ще ти отговоря.
 "Защо всичките им обяви се побликуват поверително???"- Ми аз откъде да знам, бе нашио. Това си е решение на Ръководството и на Човешките ресурси. Ти се радвай, че изобщо се побликуват.
  "Мъкнеш ли бутилки с азот"  Ако се наложи, ще мъкна, въпреки, че има хора за това.
"занимаваш ли се с неща извън работата ти с поялника"- Занимаваш се със каквото реши началството да се занимаваш. Аз съм там отскоро, както и други колеги, и в момента ни обучават на много операции, за да има заменяемост на персонала, да се види кой в какво е добър, на кой какво му се отдава и какво- не. Един ден правиш едно нещо, после друго и така. Иначе омръзва и стават грешки.
За заплатата казах достатъчно, чети по-внимателно какво съм написал.

Защо всичките им обяви се побликуват поверително???

Мерси Ивайло за информацията, все пак какви са заплатите , след като има недостиг на хора...  Ориентировъчно, под или над 1000 лв, занимаваш ли се с неща извън работата ти с поялника... Мъкнеш ли бутилки с азот както  казват колегите.... И в крайна сметка нека всеки сам си прецени кое е много и кое малко...

Така. Фирмата произвежда главно медицинска електроника. Кохлеарни имплантати за хора с увреден слух. Работи се по стандарти, вътрешно фирмени правила и критерий, които трябва да се спазват много стриктно. Всяка една спойка се проверява под микроскоп от няколко вида контрол. Всяко едно пластмасово корпусче също се гледа за драскотинки и наранявания. В случая качеството е на ПЪРВО място, защото с тези уреди няма място за грешка.Ако имплантират в главата на някое дете апарат със некачествена спойка, и след 2-3-5 години стане късо съединение, примерно, ПОСЛЕДИЦИТЕ ЩЕ СА АДСКИ НЕПРИЯТНИ за въпросното дете. Ако някой иска да работи в Сентилион, трябва първо да ги проумее тези неща. Фирмата има страшно много поръчки, производството в момента се разширява и се назначават нови хора почти всяка седмица. В началото имаш три месеца изпитателен срок- през това време ръководството преценява дали ставаш или не. Всеки допуска грешки, нормално е , но в случая се гледа дали тези грешки се коригират навреме, или "бе аз така си знам, така е по-лесно и т.н.". За всяка една операция преминаваш обучение, всяка дейност е документирана и описана в инструкция.
Търсят се  будни хора с мисъл в главата, сръчни ръце и ТРУДОВА ДИСЦИПЛИНА. Работното време започва в 8:00 - в 7:55 трябва да си си на работното място, подготвен, свеж и БУДЕН.
Ако сте в БУДНА КОМА, очаквате непрекъснато някой да ви държи за ръката, да ви помага нон-стоп и да ви ремонтира калпавата продукция- по-добре си потърсете друга работа.
Във фирмата има правило- Всички да си говорят на "ти" и на малки имена.Шефове, мениджъри, работници- всички.
Така. Ето и най-важното за един работник- ЗАПЛАТАТА. Няма какво да се лъжем, ЗАПЛАТИТЕ СА МАЛКО НЕДОСТАТЪЧНИ за този бранш. В България с под 1000 лв/мес. трудно се живее, особено, ако си млад и тепърва имаш да градиш семейство. НО в случая всяка минута и всеки отработен час се отчитат на компютър и се изплащат към заплатата. По желание се работи и в Събота и/или Неделя и се плаща извънреден труд. Осигуровките са на РЕАЛНА ЗАПЛАТА. Има и социален пакет, който компенсира данъците. Заплатите се превеждат навреме и в пълен размер.
В момента Сентилион е в сграда под наем, тесничко е, доста машини са подредени според пространството, и производството не може да се разгърне в пълният си капацитет. Строи се нова сграда в Дружба и се очаква там нещата да вървят по-гладко. Всички работници на Сентилион се надяваме, че като се преместим там и отпадне разхода за наема ,който се плаща в момента, и тези средства ще преминат във фонд работна заплата.
Лично на мен работата ми създава удоволствие. Знам, че продуктите, който ми минават през ръцете, променят живота на хората към по-добро. Знам също и че в Австрия един оператор като мен взима около 6 пъти по-висока заплата за същата работа.Знам, че към края на месеца хладилника ми е празен и чад-пат взимам заеми. Знам, че в България сме си просто евтина ,изгодна и кадърна работна ръка, но ако не беше така много фирми нямаше да ги има тук и безработицата щеше да е още по-голяма. Засегаа стискаме зъби и гледаме напред...
На всички който искат да кандидатстват пожелавам успех, но знайте, че няма място за селски тарикати, скатавки и мързеливци. Системата просто ги изплюва.Бил съм свидетел и е грозно.Това е от мен, надявам се да съм бил полезен.

Кажете заплата за "Оператор тест и краен контрол"?Как са условията към момента във фирмата? Гледам търсят хора, разширяват ли се или просто е имало прочистване?

Много кадърни напуснаха . Ама ще се справи Сентилион, то нали за хората работи. Работа и заплати винаги има и ще има. Веднъж работят 30 души, после 60, след това 40, сега 80, догодина...никой не знае. Важното е да се харесваш на ръководството, пък заплатката, социалните и двата бонуса - те не са чак толкова важни.

Това, че правят редовно чистки не е истина. Работата е специфична и обучения персонал е ценен. Като казах работа има я за целия китайски народ. Работи се и в СЪБОТА И НЕДЕЛЯ. Разбира се по желание, но ако нямаш такова те гледат накриво и трябва да се чувствуваш като престъпник.Заплаща се извънредния труд както е по кодекса, заплатите никога не закъсняват.Заплатите според мен са като в другите сродни фирми, социалния пакет не е кой знае какво, но го има.

А може ли малко информация относно обявените операторски позиции?
Разбрах, че фирмата предлагала добър социален пакет. Какъв точно е той?